Antidepresíva - mate niekto skusenost?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak sa zamysli a pozri si nejake statisticke udaje, aka je sanca, ze mas v tomto veku rakovinu pankreasu v poslednom stadiu :D
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3731
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

dendroid, tie chroby co si namyslam je len vyustenie z primarenho problemu ktory u mna nepominul, ale o tom sa tu nechcem bavit. Ten je 100x horsi ako to, ze sa bojim choroby

Tymi AD zabijem obe muchy jednou ranou :) teda dufam
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12460
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa HellAngel »

dendroid napísal: St 31. Júl, 2024, 13:29
charonme napísal: Pi 26. Júl, 2024, 16:00 Psychoterapiu nezavrhuj ani po 2-3 zlyhanych skusenostiach, su rozni psychoterapeuti s roznymi ideologiami, pristupmi a metodami. Mozno 3 metody ti nezaberu a 4 by uz mohla, alebo mozno ta ista metoda u jedneho nepomoze lebo ti ju nevie aplikovat a u ineho moze. A statna psychiatria je zial v takom zalostnom stave ako pises, ludia odtial odchadzaju, znizuju sa stavy atd.

Ak ako pises priciny tvojho problemu pominuli ale uz ti ostali len "natrenovane reakcie" tela tak je mozne ze s takymito vecami by pomohlo nieco co je podla §174 trestne spominat

Alebo je aj mozne ze mas nejaku fyziologicku zmenu ktoru ti este nediagnostikovali - ako to byva zvykom v nasom zdravotnictve. Existuju este nejake vysetrenia ktore si neabsolvoval alebo ktore pred tebou radsej zatajuju?
Za cele tie roky, co som sa nabehal po roznych lekaroch mam jedinu pozitivnu skusenost s obvodnou lekarkou. S natrhnutym meniskom ta ortoped tri mesiace necha kupovat si za drahe peniaze Condrosulfy. Tri mesiace som tam chodil kazde dva tyzdne, aby sa uracil ma poslat na rezonanciu. Na ORL ides s upchatym uchom, tak jej musis pripomenut, ze mas usi dve a ze by sa patrilo aj to druhe vyplachnut :D Take nieco, ze si prestudovat nove poznatky nejestvuje.

Preco iba statne zdravotnictvo je v zlom stave ? Cele zdravotnictvo je v biednom stave a vlastne cela spolocnost. Ako povedal moj znamy, co robi lekara na ARE - Ved tu nefunguje nic, preco ludia cakaju, ze to bude inac s lekarskou starostlivostou. S takym pristupom liecia ludi. Realita demografickej krizy na Slovensku. Odkedy je vo vsetkych odboroch nedostatok ludi, naplno sa prejavuje ta nasa uzasna mentalita a schopnost robit nieco nie iba pre seba, ale tak, aby spolocnost/firma fungovala. Ved aj tak ma nevyhodia, ze. Staci preliezt cez skusobnu lehotu a podobne hlasky, co pocuva clovek hore - dole. U nas je folklor robit do vysky platu udajne, co je vyhovorka c.1. Vyhovorka c.2 je, ze mam vela prace (do coho sa rataju kavy, hodinove obedy a starostlivost o deti a domacnost na HO) a vyhovorka c.3 je, ze je tu vsetko na houby a preto sa nebudem snazit ani ja. Lebo som si zavolal Jozka Ferka opravit mi zachod a on to odflakol. Ale chyba je vzdy v ostatnych. S touto mentalitou plus vdaka nepriamej korupcii (dohodim znamemu) a subtilnemu okradaniu (bez blocka, firmy v stratach, aj ked napr. moj sused kupil byt aj auto za hotove, ale podla finstatu znizil stratu tento rok na 3000 eur) a politikov, ktori maju tu istu mentalitu a kradnu a dohadzuju rovnako, akurat vo velkom - sme sa dopracovali tam, kam patrime. Na chvost EU. Startovaciu ciaru sme mali vdaka spolocnemu statu s Cechmi dobru, ale dopadli sme tak, ako sme dopadli. Asi nebude nahoda, ze zapadne krajiny funguju. Tam to totiz funguje presne opacne, tam sa ludia snazia, pretoze vedia, ze iba tak bude fungovat spolocnost. Ze ked sa snazim ja, idem ostatnym prikladom a byt lajdakom potom bude hanba. Ze okradat stat je kradez ako kazda ina a ked to vyjde o niekom na povrch, ma z toho hanbu. Ze ked okradam stat, okradam seba, lebo v tom state zijem a za usetrene peniaze si veru sukromneho lekara/cestara/uradnika nezaplatim. U nas je naopak hrdinom, kto si nieco vybavil a kto s niecim vydrbal. Naposledy tu v jednej teme som sa docital, ze si treba komponent "kupit" v Alze a vratit do dvoch tyzdnov. Miesto toho, aby si clovek trocha skomplikoval zivot, preco ho neskomplikovat inym. Ved Alza je obrovska firma. Ze keby to takto robili vsetci, Alza mozno skrachuje, to uz im to nedochadza. A tak to je tu so vsetkym a potom ti isti ludia placu, preco nic nefunguje. Nema to tu ziadnu buducnost. Udivuje ma, ze aj tu na fore sa takymto sposobom prezentuju mnohi jednotlivci, co zvykli potom v politickej debate nadavat na Fica a spol. Ved Fico robi to iste, stara sa o seba a svoj okruh znamych a zvysok ma na salame. Nie je to tu standardom nahodou vsade ? Najvyssi cas, aby sa ludia spamatali, kedze tu prichadza pomaly Mordor. Ale chyba je vzdy inde samozrejme.

K teme, nechapem, co by si mal mat s pankreasom fobos. Ved to su vsetko vnutorne organy, to neboli. Okrem zaludka a criev. Preto je aj rakovina zakerna, vacsinou na to pridu, az ked je neskoro. Nic ti nebude, mozno ani s chrbticou nemas nakoniec nic. Velka cast bolesti chrbta je prave psychosomaticka. Za dva roky stresov z teba invalid nebude. Ludia prezili vojnu, koncentraky a to bola vyziva a zdravotna starostlivost uplne inde. Moj dedo prekonal tyfus, prezil vojnu a dozil sa nakoniec 96 rokov. Takto si vyrobis akurat casom na kardio problemy/rakovinu/nejaku autoimunitnu srajdu a skracujes si zivot.
odbornik na vsetko sa ozval. Ked je tu vsetko tak na nic taksup ho nech si uz na tom super zapade. Tu chalan chce poradit ohladne nejakeho problemu a ty tu vytahujes hundranie na vysku platu a pitie kav v praci, Fica a .... Radsej nepis, ak mas pisat tieto svoje preludy. Psychika a mentalne zdravie je dnes velmi dolezita vec a vobec by som si nerobil prdel, ze niekto moze mat raka. Stres dnes moze za viacero aj vaznych ochoreni, ktore obcas aj koncia tragicky. Tak si strc tieto tvoje blbe pripomienky niekam.

Porušenie pravidiel:
2.6 Citácie: Je zakázané citovať predchádzajúci príspevok, či príspevok väčšieho rozsahu (10 riadkov textu a viac, či príspevky obsahujúce obrázok), a taktiež ponechávať vnorené citácie vo väčšom rozsahu. Tzv. progresívne citovanie (vyjadrovanie sa k určitým častiam príspevku), je povolené.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2296
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa materik »

@fobos Na vysetrenie ic, ak mozes. Stoji to za to, pripadne ak by sa ti chcelo merat cestu, Onkologicky ustav Sv. Alzbety v BA ponuka komplexnu prehliadku. Stravis tam pol dna, prebehnu vsetko. Rozsirene odbery, sono organov, atd. Ziadne vymenne papierky, presuvas sa v ramci dvoch poschodi. Tento rok chcem ist opat

Btw. ja som pocas vysky skoncil v noci na pohotovosti s tym, ze mi asi prasklo slepe crevo. Obrovske bolesti, palenie v mieste, kde slepe crevo je. Realna pricina? Stara jazva po uraze a poskodena platnicka pri TH12 :-)
Ked som vtedy behal po lekaroch, tak som skocil aj na gastro, hadica do zaludka a prisli na to, ze mam tazky zapal pazeraku. Funnky, ten sa prakticky nijak neprejavuje. Len ma obcas (kazdy 2-3 den) palila zaha.
Dost som vtedy o sebe zistil, napr. este, ze mam problem travit obilniny, kvasnice a vlastne aj rastlinnu stravu. Mam to na papieri, ze som masozrut :-)
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Hellangel, trafena hus zagagala. ze. Chod si nieco pozicat z Alzy, lebo Alza je pozicovna. Toto je prelud. Ze vydrbat s niekym alebo okradnut o par sto kludne aj tisic eur je pohoda, ak mu ich priamo nezoberies z vrecka. Lebo ked si takto nieco pozicias z Alzy, nestoji ich to nic, ze. Ale ukradnut stotisic je uz hrozny zlocin. Aj tie tvoje vyplakavania na Fica su preludy, lebo mas sam zjavne mentalitu taku istu ako Roberto. Sa ta to dotklo, ze ? To je slovenska realita a prava pricina vsetkych problemov a v prelude zijes ty. Moj zlaty, ja som mu tu v tejto teme poradil az az, na rozdiel od teba. A mam znamych psychologov xyz, takze viem o com hovorim. Na tom zapade sa pracuje, neboj sa ty nic. Alebo ti mam oznamovat, kde sa prave nachadzam a v akom som stadiu presunu z tejto diery ? Psychika a mentalne zdravie je dolezite, mas pravdu. Ak si ho clovek chce zachovat, na tu su tu ini ludia, aby ho usmernili, ked ho chyta panika z rakoviny panrekasu, aj ked nema ani 40. Sanca je tak 1:10 000. Vsade sama rakovina v tzv. novinach a potom ludia chytaju paniku. Kazdy den skoro na mna vyskoci clanok typu "Tento skryty priznak rakoviny NEIGNORUJTE". Ziadnu prdel som si nerobil, akurat som mu pripomenul, ze si takto moze robit stresy najblizsich 20 rokov a nakoniec tu rakovinu dostane. Lebo o tom je zacarovany kruh uzkosti. Blbe pripomienky mas jedine ty. A mudry si ty, v kazdej teme podobne veci skoro vypisujes, nejake omacky bez ladu a skladu. Aj ked nemas zjavne sajnu ani tentokrat, o com tocis.

Materik, mal som na mysli traviacu sustavu. Ale pazerak nie je traviaca sustava ze. Na vysetrenie ho bud posle alebo neposle dalsi lekar podla toho, ci mu nieco najdu alebo nie. Vzhladom na vek ho na 99 percent nikam neposlu. Jeho nepali zaha ale ma bolesti chrbta, ak si si nevsimol. Moze/musi si to vysetrenie zaplatit sam.
Naposledy upravil/-a dendroid v St 31. Júl, 2024, 19:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2296
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa materik »

jak pride na politiku, toto forum sa meni na Pretaktovaneho Koníka...
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12460
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa HellAngel »

a siel si tam ako pacient alebo smoplatca?
NB: Asus ROG Strix G16
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1908
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa satanicek666 »

materik napísal: St 31. Júl, 2024, 19:24 jak pride na politiku, toto forum sa meni na Pretaktovaneho Koníka...
Presne tak!!!! Big lajk. Politiku na pretaktovanie by som zakázal
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3731
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

Hlavne klud chlapci :)

Povodna tema bola ze ci ma niekto osobnu skusenost s AD. A tu som dostal od jedineho clena cez SS, za co mu velmi dakujem. Takze tato tema pre mna mala zmysel

Prosim netahajte sem politiku Fica a pod :) slusne som chcel o tomto debatovat a nie vadit sa tu
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2296
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa materik »

@dendroid Sorry, najprv som prehliadol, ze si ma spominal. Trochu blbo som to tam vysvetlil. Moj problem v tom case bol, ze ano, stavce a platnicka poskodene, ale bolest projektovana na rozne miesta. Pichanie v stehne, v oblasti slepeho creva, tlak/stiahnutie v oblasti pluc a srdca. Mohol som si povedat: "to je z chrbtice", ale minimalne v jednom pripade nebolo.

Niekedy proste nevies a hoci mozes posobit paranoidne, nemusi byt odveci skocit na prehliadku. Preto mi pride fajn ten onkologicky ustav. Lebo ako pises, obvodak ta nemusi nikam poslat. Ja som si to cvakol a hotovo. Cize @HellAngel, ak si sa pytal na mna, tak som siel ako samoplatca.

A to mi pripomenulo. Raz som bol na prednaske nejakych kryptoanarchistov :-) a chlapik vytiahol zaujimavy trik. Formulka "Som samoplatca" otvara dvere do ambulancii, ktore maju najblizsi termin o 3 mesiace. Proste, oni maju zazmluvnene pocty ukonov na danu dobe a viac nerobia. Ale ked si to cvaknes sam, co by nie, choč aj takoj (aj ihned).
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1296
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa geroswen »

To so samoplatcami moze niekde fungovat, ale velku sancu by som tomu nedaval. Vela doktorov robi sukromne a vobec nemaju podpisane zmluvy s poistovnami. Cize platis cash a dovolim si tvrdit, ze ku vacsine platieb nedaju ani doklad. A aj napriek tomu sa ku nim nevies dostat :)

Je to smutne, ale taka je realita. Osobne platim do zdravotnej poistovne mesacne odvody v stovkach EUR a jedine, co za mna poistovna plati je kapitacny poplatok za vseobecneho lekara. Za poslednych 5 rokov som dal za zdravotnu starostlivost 5 cifernu sumu. Poistovna mi za ten cas zaplatila nejake ockovania, 2x poplatky za lekara, ked som mal bezne choroby (kasel, teplotu) a tam to konci.

Ked chces vyuzivat nejake sluzby z verejneho zdravotnictva, tak sa ti velmi lahko moze stat, napr. ze:
- cakas na termin mesiace
- rozsah a cas vysetrenia je skrateny na zlomok z toho, co by mal obnasat
- dostanes starostlivost, ktora je kludne 20-30 rokov pozadu za modernou medicinou
- bude to v priestoroch, ktore pripominaju muciaren
- pristupu a spravaniu lekara bude chybat elementarna slusnost

A mohol by som pokracovat. Samozrejme to tak nie je vzdy a existuju aj lekari a zariadenia, kde funguje vsetko ukazkovo. To by mal byt ale standard a nie vynimka.

Nase zdravotnictvo vyzera adektvatne tomu, ze zijeme v socialnej demokracii a znacna cast naroda ma mentalitu vychodo-europanov.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
DomiSvk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut 11. Apr, 2017, 18:04

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa DomiSvk »

@fobos
Sice som o dosť mladší ale beriem AD ( stredne ťažká depresia ) sú tam nejaké traumy z minulosti a kopa stresu a musím povedať že je to skvelá vec ktorá naozaj funguje akurát sa stou depresiou musíš naučiť pracovať a do toho brať AD alebo je dobre chodiť k psychologovi na terapie a do toho nasadiť AD ( určite to je lepšia varianta ak v tom vidíš zmysel ) osobne mi terapie pomohli a nastavili mi podvedomie a už som nemal tak časté úzkosti a hlavné úzkosť z konkrétnych vecí chodil som tam prvé 3 mesiace a prešiel som neskôr čisto ku psychiatričke ( psycholog lieky predpísať nevie ) . Tie 3 mesiace u psychologičky stačili a bol som o dosť viac ok .

Vedlajšie účinky trvajú len týžden maximálne , mna psychiatrička upozornila predom že pre mozog to je šok že je hladina serotoninu ovela vyššia tak ten prvy týžden som maval zosilnene uzkosti a depresiu ale to treba vydržať a budeš ok . Počas dňa som nepocitoval fyzicky žiadne zmeny ale až pri spánku som zaznamenal že mi trpnú ruky a nohy ale fakt mierne ale to boli len 3 dni a tam to uplne prestalo . Telo si len musí zvyknúť a treba to prekusnuť a potom je to uplne ok po tom týždni čo tie AD berieš .

Hlavne ako ich nasadiš nerieš , neprehanaj nechaj to tak ako to je dokonca žiadne vedlajšie účinky sa ti dostaviť nemusia ale vraj tie vedlajšie účinky su indikátor toho že máš naozaj nejaky typ depresie a že začinaju fungovať .

Na začiatok dostaneš najmenšiu dávku a podla potreby sa zvyšuje ( ak sa nezlepší stav ) ja som bral 5 mg eliceu ktorá bola uplne v poho a pri zvýšení na 10 mg som pocitil celkom velku únavu na ktorú som si zvykal 3 mesiace a potom uplne zmizla .

A existuje na silne úzkostne stavy , záchvaty alternatíva benzáku ktora nieje návyková názov lieku : Atarax 25 mg ( Anxiolytika ) je to sice o dosť slabšie ako Lexaurin a podobne ale za mna to je 1000 krát lepšie Atarax ti odstráni úzkosť a tam to končí , benzák ti doslova zalepí mozog a tam niesi uplne bdelý ( podla dávky ) .

Nič ma zatial nenapadá čo by som ti mohol napísať z mojej skúseností ak tu niečo chýba kludne sa pýtaj .
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4666
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa scream »

Alkohol nepomaha?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Debata o všetkom"