Rezanie laserom

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

ja som dal rezat v malej maci(pri sladkovicove), myslim ze nic blizsie trnave nie je, ale trva im to dlho bo pre nich je takyto jeden kus nieco nezaujimavi, myslim ze logo CS ti tam neurobia bo potrebuju technicky vykres(alebo aspon podklady aby si ten "vykres" mohli spravit sami), zakotovane logo CS by som si kukol :D
takze napisal mi chlapik z Myjavy ze pre nich neni problem vyrezat ze len mam poslat DWGcko z Autocadu a povedia mi cenu takze idem domov zbastlit to logo inak Gogi idem na casemod toho "Tvojeho" bigtoweru :wink:
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Neviete, kto reze v KE ? Je mi uplne jedno ked sa dokasle aj cely nater kejsy, kedze to budem striekat az potom...
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

nerobi to niekto aj v Povazskej alebo Ziline? alebo niekde naokoli?
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

Obrázok

Obrázok

Obrázok

INFO:

- rezane PLAZMOU
- rezal kamos bez naroku na honorar :wink:
- vysledny obrazes sa este podrobi kozmetickym upravam (brusenie, doladenie hran)
- finalne mi to este raz vyreze do bocnice PC (toto bolo len na necisto aby som videl ako to bude vypadat)
- komplet modifikovany PC bude striekat airbrushom dalsi znamy
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

cvacho, to je vyrezavane do hlinika, to co je na fotkach...? ak hej, kde si splasil taku hlinikovu tabulu?
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

ferooo napísal:cvacho, to je vyrezavane do hlinika, to co je na fotkach...? ak hej, kde si splasil taku hlinikovu tabulu?
nie je to klasika:kovovy plech hrubky 2mm
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

Cvacho napísal:
ferooo napísal:cvacho, to je vyrezavane do hlinika, to co je na fotkach...? ak hej, kde si splasil taku hlinikovu tabulu?
nie je to klasika:kovovy plech hrubky 2mm
a vedel by to ten kamarat vyrezat aj do hlinika? tiez hrubka 2mm, dal by som aj honorar samozrejme :)
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Fakt nikto neviete, kto mi to nareze v Kosiciach ? Chcem stihnut mod do lanky na leto, a uz by trebalo zacat :D
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

ferooo napísal:
Cvacho napísal:
ferooo napísal:cvacho, to je vyrezavane do hlinika, to co je na fotkach...? ak hej, kde si splasil taku hlinikovu tabulu?
nie je to klasika:kovovy plech hrubky 2mm
a vedel by to ten kamarat vyrezat aj do hlinika? tiez hrubka 2mm, dal by som aj honorar samozrejme :)
no kamo neviem neviem nakolko ja si to idem dat rezat do bocnice PC (asi aj ty len mas hlinnikovu skrinku) a on mi povedal ze bezpodmienecne musi ist farba dolu (mne osobne to nevadi nakolko sa bude cela bedna striekat) aby chitil obluk cize plazma podla mna funguje ako ZVARACKA cize asi nie a uz to viem aj urcite prave som s min telefonoval cize NIE hlinnik s tym neodreze :(
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

Cvacho napísal:
ferooo napísal:
Cvacho napísal:
ferooo napísal:cvacho, to je vyrezavane do hlinika, to co je na fotkach...? ak hej, kde si splasil taku hlinikovu tabulu?
nie je to klasika:kovovy plech hrubky 2mm
a vedel by to ten kamarat vyrezat aj do hlinika? tiez hrubka 2mm, dal by som aj honorar samozrejme :)
no kamo neviem neviem nakolko ja si to idem dat rezat do bocnice PC (asi aj ty len mas hlinnikovu skrinku) a on mi povedal ze bezpodmienecne musi ist farba dolu (mne osobne to nevadi nakolko sa bude cela bedna striekat) aby chitil obluk cize plazma podla mna funguje ako ZVARACKA cize asi nie a uz to viem aj urcite prave som s min telefonoval cize NIE hlinnik s tym neodreze :(
nechcem to rezat do bedne priamo, ale do hlinikovej platne, a to potom prilepim na case...
kolko by chcel za vyrezanie asi tak 25m dlzky? 2mm plech..
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

ferooo napísal:
Cvacho napísal:
ferooo napísal:
Cvacho napísal:
ferooo napísal:cvacho, to je vyrezavane do hlinika, to co je na fotkach...? ak hej, kde si splasil taku hlinikovu tabulu?
nie je to klasika:kovovy plech hrubky 2mm
a vedel by to ten kamarat vyrezat aj do hlinika? tiez hrubka 2mm, dal by som aj honorar samozrejme :)
no kamo neviem neviem nakolko ja si to idem dat rezat do bocnice PC (asi aj ty len mas hlinnikovu skrinku) a on mi povedal ze bezpodmienecne musi ist farba dolu (mne osobne to nevadi nakolko sa bude cela bedna striekat) aby chitil obluk cize plazma podla mna funguje ako ZVARACKA cize asi nie a uz to viem aj urcite prave som s min telefonoval cize NIE hlinnik s tym neodreze :(
nechcem to rezat do bedne priamo, ale do hlinikovej platne, a to potom prilepim na case...
kolko by chcel za vyrezanie asi tak 25m dlzky? 2mm plech..
kamo vola som s nim ako som uz spominal hlinnik sa natom neda rezat
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

Cvacho napísal: kamo vola som s nim ako som uz spominal hlinnik sa natom neda rezat
sak to staci povedat raz, nie som blby :D
som tam napisal, ze 2mm plech(nie hlinik) :wink: spytaj sa pls, co by to vyslo, dikes
Používateľov profilový obrázok
pajo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa pajo »

nepozna niekto kde rezu niecim takym v okoli senice???
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Niekde na Myjave. To je asi najblizsie. Ale neviem ako sa ta firma vola.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

A uvazovali ste o rezani vodnym lucom? Reze aj hrubsie plechy :D, akorat nemoze rezat kalene sklo lebo ho rozbije. Hlavna vyhoda je ze nezanechava tepelne stopy, cize neovplivnuje tepelne rezane hrany co sa prejavy rezom bez prechodov vo sfarbeni kovu.

Pre tych co by chcele vediet viac:
Princip tvaroveho rezania materialov vysokotlakym vodnym lucom je zalozeny na posobeni cisteho prudu vody alebo prudu vody s abrazivom, so sirkou 0,8 -1,2 mm, pod tlakom 410 MPa do miesta rezu. Nastrojom technológie je prud vody a abraziva, umoznujuci rezanie vsetkych druhov materialov v hrubkach do ~250mm (podla druhu materialu), ktore neposkodi priamy kontakt s vodou. V mieste kontaktu nastroja-luca s rezanym materialom dochadza posobenim umelo vyvolaneho a riadeneho procesu erózie k mechanicko-brusnej forme uberu rezaneho materialu, vysledkom ktorej je priebezne prerezany material. Na zaklade vlastneho know-how v technológii, spolu s aplikaciou pocitacovej podpory v ramci pripravy vyroby, ponukame tvarove rezanie materialov s cielom eliminovat Dalsie vyrobne operacie zo strany zakaznika na vyrezanych dieloch.

Technológia rezania abrazivnym kvapalinovym lucom Dalej umoznuje:
• Rezanie povrchovo upravenych materialov bez ich poskodenia
• Rezanie materialov citlivych na teplo
• Rezanie materialov zanasajucich rezny nastroj
• Rezanie materialov s ochrannou fóliou na povrchu, bez jej poskodenia
• Rezanie materialov s premenlivou hrubkou (vlnitych)
• Rezanie strukturne nehomogennych materialov
• Rezanie materialov po tepelno-mechanickom spracovani, (kalenie, nitridacia..)
• Moznost rezania nespojitych materialov
• Rezanie vrstvenych materialov s roznymi fyzikalnymi a mechanickymi vlastnostami
• Moznost zmeny kvality obrabanej plochy pocas rezania v ramci jedneho obrobku podla urcenych poziadaviek


S pouzitim technológie Rezania vodnym lucom je mozne dosiahnut:
• Rezanie bez tepelneho ovplyvnenia obrabaneho materialu
• Rezanie s vylucenim prejavov chemickeho a siloveho posobenia nastroja na obrabany material
• Dosiahnutie obrobeneho povrchu bez mechanickeho spevnenia, bez mikrotrhlin a bez zmeny struktury materialu v oblasti miesta rezu
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"