Biostar TF560 A2+ skusenosti sem:

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa rudo959 »

Ten novy bios reguluje rovnako zle otacky ako ten pred nim, vzdy po restarte pc mi ich da na maximum, jedine po vypnuti a zapnuti ich da na regulovanu nizku hodnotu mate niekto podobny problem?
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

rudo959 napísal:Ten novy bios reguluje rovnako zle otacky ako ten pred nim, vzdy po restarte pc mi ich da na maximum, jedine po vypnuti a zapnuti ich da na regulovanu nizku hodnotu mate niekto podobny problem?
nahodil som verziu Biosu N56BA803.BST a vsetko ok. To co si nastavim v Biose, tak take otacky mam. Inac ja som nemal problemy s regulaciu otacok ani pri mojej prvej verzii Biosu 6.00 .. ta mi to tiez regulovala v pohode.
... akurat teraz len dufam, ze novou verziou Biosu mi skoncia problemy s USB modemom a s problemom pri vypinani/restartovani kompu. Som z toho zufali :(
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa rudo959 »

Nedari sa mi pretaktovat X2 4000+ brisbane na plne hodnoty. Dosiahol som maximalne bus speed 280, cize vysledny takt bol 2940MHz pri nasobici 10.5, HT linku 840 (3x280). Problem je v tom ze pri tomto takte sice nabehne win ale super pi vyhodi chybnu hlasku, takze ho nemozem otestovat. Superpi bezi jedine pri takte 270 a nizsom, to iste plati aj o prime, pricom teplota neprekroci 45 stupnov a to dokonca pri boxovom chladici.. Pri zvyseni bus speed na 290 a viac to hodi modru smrt a win nenabootuje. Vyskusal som zvysit napatie CPU az na 1.5V (pricom zakladne ma 1.2) a nepomohlo to, pamate su uplne podtaktovane a pre istotu maju aj zvysene napatie, takze tam problem nebude. Doska je bioatar TF560 A2+ a na nej som dosiahol s Athlonom 3000+ bus speed az 300 takze ani doskou to nebude. Samozrejme ze mam aj vsetky utility, patche a ovladace na dvojjadra a dokonca som aj preinstaloval win po kupe procesoru na skusku ale ani to nepomohlo pohnut sa dalej:(
A este spatne k tej regulacii cpu fanu, tak stacilo aj na tom najnovsom biose nastavit miesto hodnoty AUTO, 3 pin a uz to reguluje bezchybne, dokonca sa po zvyseni otacok zase vrati na povodnu hodnotu a samozrejme uz aj po restarovani pekne reguluje a nedava maximalen hodnoty.
Ak ma niekto z vas skusenych overclockerov nejake napady tak poprosim o kazdu radu, dakujem a prajem vela uspechov nielen v taktovani:)
Používateľov profilový obrázok
One-Half
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa One-Half »

A nemoze to byt tym ze CPU si dal na jeho maximum?Co ked mas kusok ktory viacej neda :wink:
CPU: E8500 @ 4000MHz 1,28 Vcore COOLER: Noctua NH-U12P 900ot.MOBO:Gigabyte EP45-UD3R RAM:Corsair Twin2X XMS2 DHX 2x2GB 4-4-4-12 800Mhz@5-5-5-15 1000Mhz HDD:WD 640GB AAKS 16MB SATA 2 DVD-RW:LG GSA 4167B VGA: Gigabyte ATI HD 4850 512MB AC S1+CoolerMaster 800ot. SOUND: Creative SB Live 5.1 MONITOR:LCD Samsusng 2043NW PSU:Corsair HX520 MOUSE & PAD: Razer Copperhead Blue & Steelpad S&S KEYBOARD: Microsoft Reclusa REPRO: Genius SW 5.1 HT Case: CoolerMaster Sileo 500 +2x Noctua NF-S12-800
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa rudo959 »

No ano ale to som bral ako poslednu moznost takze este chcem prist na nejku inu moznost ze preco to nejde:)
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa rudo959 »

Taka otazka ake mate pamate osadene v tejto doske? Rozmyslam ze si kupim Adata Extreme Edition Vitesta 2x1GB 800Mhz len neviem ci tam pojdu, pripadne aj ine. Napiste nazory, dakujem:)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Ja idem na ramkach 2x1Gb Aeneon DDR 800 (su to Infineony, ale sa to premenovalo). Ich strop je niekde pri DDR 880. Predtym som tam mal Apacery sli niekde okolo DDR 860. Tieto Aeneon sa chovaju trosku lepsie. Znesu agresivnejsie casovania 5-4-4-12 aj cez DDR 700.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa rudo959 »

Dakujem za odpoved, tak ja som uz kupil tie Vitesty a nemaju chybu, v porovnani s kingstonami co som mal, 667MHz CL5, su ovela rychlejsie aj podla testov ale citit to najma v hrach:)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Vysiel novy bios.
Zaujala ma podpora pre Support latest AM2+ Phenom X4 CPU. (with Biostar Logo)
Najdete sem:
http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-s ... p?S_ID=287

Update:
Pozor na ten bios.
Flashol som ho cez disketu a mam problem. :(
Doska nechce bootovat zo zariadeni. Dostal som sa len do biosu. Nejde to ani po spatnom flashi na povodny bios.

Tu o tom pisu -problem ze som to nasiel az teraz :-(

Notes :
1. Please update MB BIOS to the latest version while using AMD AM2+ CPUs.
2. Due to the latest AMD CPU transition, you may encounter the situation that the new system failed to boot while using new AMD AM2+ CPUs.In this case, please install one standard AM2 CPU to boot your system, and update the latest BIOS from our website for AMD AM2+ CPUs complete support.


http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-s ... p?S_ID=287
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
mkopkas
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 203
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Turčiansky Sv. Peter - okres Martin, Žilinský kraj, Slovenská republika

Príspevok od používateľa mkopkas »

nechapem co tym myslia, ja som to prelozil akoze 1. bios updatuj s iba s novymi cpu AM2+
2. updatuj bios s AM2 a az potom daj cpu AM2+

ale nechapem preco ti na tom nejde prepokladam stary cpu(brisbane,windsor)a po spatnom flashi uz absolutne nechapem, treba ho nejak vymazat abo co

btw dobra doska s biosom 612 http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=267697
max fsb som neskusal a uz sa mi ani nechce

PS: pre tych co skoncia s fsb po 300 mozem poradit nastavit Trfc0, Trfc1... podla poctu ramiek a umiestnenia na 127ns, aspon mna az potom pustilo cez nejakych 270fsb

PS2: doska dava delicky podla frekvencie pamati, dobre to vidno napr v programe cpu-z (napr CPU/7) ja mam 2700/7=386x2=772mhz ddr
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Po flashi na posledny bios, doska nechce bootovat zo zariadeni. Do biosu sa dostat da. Po flashi na povodny bios robi to iste. (Nebootuje). Nastastie som to vyriesil viD. postup dole:

Kto rozumie po anglicky nech pls. prelozi to cervene upozornenie. Tiez mi nie je celkom jasne co sa tym mysli. Jasne mi je to, ze ten bios
nefunguje na "bezne dostupne" procesory. Skusal som aj jednojadrovy aj dualcore. Chovalo sa to rovnako.
Takze asi len AM2+ Phenom X4 CPU.

Riesenie flashu ako to dat spat:
Nahrame predposledny bios na disketu. Vojdeme do biosu (ten nastastie ide). Najdeme poslednu polozku kde je kolonka flash biosu z diskety. Skor ako si ho doska pyta flashnut, treba prepnut klavesou tabulator ze si prajeme uplny flash. Oznacime YES.
Defaultne tam je volba NO a keD sa ten povodny bios vrati spat, doska aj tak nebootuje -teda si moc nepomozeme.
Pri volbe YES prepise total vsetko. Po skonceni flashu si pyta stlacit F1. Nasleduje restart a uz to ide OK.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
viliam42
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 08. Dec, 2007, 08:00

biostar TF560 A2+

Príspevok od používateľa viliam42 »

zdravim vsetkych. potreboval by som riesit zopar malickosti. mam podobny problem so zvukom. nejde mikrofon vo win xp x86, tiez mi vypadava obraz na monitore pri zapnuti, alebo po restarte. monitor sice zopne, ale obrazovka je cierna naDalej. precital som si vsetko ohladom tej dosky a zaujal ma bios. mam ver. N56BA611 BS a na strankach biostaru som nasiel iba AMD G2 CPU. (with Biostar logo)
N56BAA09.BST a To Support latest AM2+ Phenom X4 CPU. (with Biostar Logo) N56BAB06.BST o zadnej ver 803 tam nie je nic.


PC AMD 6000+ TF560A2+ 2x 1G goodram Graficka karta ASUS EAH2600 Series (256 MB)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Bios 803 bol starsi teda ho tam uz nenajdes. Ak chces skusit flashnut, pouzi ten predposledny bios (teda nie PHENOM - ten mi nesiel viD. hore).
S mikrofónom problem nemam. To mas skor nieco zle zakliknute v ovladacoch zvukovky. S monitorom je to tiez OK - to sa ti zrejme prepina VGA na TV vystup. nemas to prepojene s TVP? Pripadne pozri nejake vhodnejsie ovladace k VGA.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
viliam42
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 08. Dec, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa viliam42 »

robour napísal:..tu bola zbytocna citacia..
D za odpoveD, ale prave som sa pohral s mikrofonom a vysledok je stale ten isty. nasiel som v zlozke windows program na kalibraciu mikrofonu a ani tam to najde. normalne sa mi zvuk rozkmita. skusim este kupit iny mikrofon a uvidim. k tej grafike. nemam prepojenie na TV, ale nedal som tam catalist control, iba drivers. kdesi som tu cital ze to mozu byt ram, ale pochybujem. estze raz dikes a keby si na nieco prisiel napis.
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa barco »

Sry za taky blby dotaz, ale nemam cas googlovat :/
Kolko ma tato doska 3PIN konektorov na ventilatory? :)

Návrat na "Základné dosky"