AMD vs. Intel - nekonecny thread ...

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

kajfun napísal:..tu bola zbytocna citacia..
co mas s tym radicom stale, nechcem flame ale sa spamataj z toho zivota, ja osobne si myslim ze thread v ktry si zaolzil ty a vktorom pises stale o tom radici, a podobnych kktinach (sry admins) je uplne nanic...napisal si to iste asi uz desat x , myslim ze AMD vie co robi, a ako uz neviem aky typek tu na fore napisal, ze " Intel je zasrana Amerika plna lietadiel" , komplexy si ries pls niekde inde.. :E
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Hadate sa tuna jak stare baby...pochopte konecne ze diskusia typu "co bude s AMD za 2 az 5 rokov" k nicomu nevedie. Nikto z nas nema za suseda Nostradama, ze presne vie co bude. AMD moze za polroka vypustit nastupcu Phenomu, ktory vykonovo pochova Q6600 a intel skrachuje - ale nemusi sa to stat, a moze krachnut AMD. Vsetko su to len dohady zalozene na "co ak...".

Nema zmysel sa o tomto dohadovat. Co bude to bude a my na to prd zmenime.

<peace>
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

to shiro: s tym plne suhlasim
poprosil by som adminov o lock threadu, podla mna je zbytocny (necem sa hadat, je to moj nazor, a myslim si ze aj inych ako tak citam ostatne posty), thx
Cedar Mill in progress, for short period of time
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Ty vole tak toto ma dorazilo !! Je sice pravda , ze to bola jedna z moznosti buduceho vyvoja AMD, ale bol som k tomu mierne skepticky

Kód: Vybrať všetko

http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=93517&postdays=0&postorder=asc&start=280
(jedenasty prispevok z vrchu). OBR-ovi by som dost veril, kedze ma vseliake tajne zdroje :)

Osobne tipujem, ze to je Samsung

- dokonca sa spekuluje aj o odchode Hectora Ruiza z AMD
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak to sa mi zda troska nerealne ale mozem sa mylit. Skorej by som uveril nejakej fuzii, ale komplet predaj, to sa mi nechce verit. Ale zase nechcme sa prekvapit.

Ono tu niekto spominal ze nejdu zvysit frekvencie Phenomu, co nie je az tak docela pravda. Zvysit nejdu preto ze to nedovolia nove chipsety alebo BIOS, nie je to vada procesoru.
ViD. toto
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
burningsoul
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 418
Dátum registrácie: Po 31. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Lucenec (18)

Príspevok od používateľa burningsoul »

Vykon Phenomov umelo znizeny pre chybu

hmm....zeby svitla nadej na lepsie casy pre AMD?
len otazka je, ako sa to prejavi na zvyseni vykonu...
powered by AMD & ATI
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

nizsi vykon vdaka zle vyuzivanej l3 cache? ok...

> Pri modeloch s taktom 2.4 GHz a viac sa znizenie prejavilo tak
> vyrazne, ze vykon nebol prakticky vyssi ako u 2.3 GHz modelu a
> preto AMD taketo modely ani neuviedla na trh.

ak je to naozaj tak ako tato informacia uvadza, bavime sa o MAXIMALNOM vykonovom znevyhodneni 2400/2300-100 = 4.34% pretoze 2400MHz chipy su nominalnou rychlostou [a nie realnou!] o 4.34% vyssie ako 2300MHz cipy. Ak by teda mal byt ten rozdiel vo vykone vdaka chybe "podstanych 4.3%" tak to nech radsej na mna ani neskusaju. Nech sem bleskem daju 3.5GHz Phenom...

ale to sa nestane najblizsi rok a pol, ze?
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

kajfun napísal:..tu bola uplne zbytocna citacia..
lenze frekvenciou vykon moze rast, a nie len mechanicky (co su tie tvoje 4%), vezmi si napr a64 (tie potrebovali vysoku frekvenciu pre vysoky vykon, na fsb takmer nezalezalo) , a axp (potrebovali co najvyssiu FSB), takze tak..dufam ze si ma pochopil.. :roll:
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Si vazne vacsina z vas mysli, ze predaj stylom - no ano, ono to je dnes pomale, ale my urobime skvely softver, ktory to zrychli patnasobne, pockajte par mesiacov, ale kupte si to uz teraz - sa moze udrzat na trhu po dlhsiu dobu? Ano, fungovalo to chvilu u Radeonov, ale u CPU to uz asi tak lahko nepojde, tam zakaznikov neokaslu s nejakymi drivermi... tak vypluvnu nieco o chybe, ked uz nemozu slubit nove drivery... potom napluvaju aj na MS, ze ich Vista sa im nekamarati s CPU... a ked to nebude stacit a vsetci s AMD prejdu na Linux, manazeri vypluju, ze ich CPU nemaju rady tucniaky... a vsetci to zozeru, lebo AMD povedalo...oni nam daju nove revizie, oni nam daju lepsie drivery a lepsi softver... Apple ma tiez taky menej sympaticky styl predaja...ale aspon nezavadzaju a neslubuju...

Robi taketo nieco Intel, alebo Nvidia? Nerobi... oni vam daju hotovy vyrobok, ktory proste funguje tak ako ma, maju to otestovane, technologicky su daleko pred konkurenciou a v pohode nacasuju vydanie...teda, co sa CPU a GPU tyka... a nemusim cakat pri kazdej novej hre mesiac na dalsiu verziu driverov, aby mi panacikovia poskakovali tam, kam maju

Kokos ja z tych Phenomov mam bordel uz v hlave... Intel doslova dr*ol na trh Pentia, C2D, hocico v podstate... ale nikdy nepredaval polotovar a uz vobec nie metodou no dnes vam predvedieme jedno, aby ste videli, ze to vobec mame a neklameme... dalsie za mesiac.. a potom dalsie dve... no a po nich, ked nam tieto beta verzie uzivatelia otestuju, lebo my na to nemame cas ani peniaze, vydame mozno tri riadne alfa beta gama verzie... a o rok aj full, bez chyb a aj odladene... nevadi nam, ze kazda oprava chyby nas vyjde par milionov, my sme gumy, ako ti, co si nas kupuju
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

Scorp napísal:Intel doslova dr*ol na trh Pentia, C2D, hocico v podstate... ale nikdy nepredaval polotovar a uz vobec nie metodou no dnes vam predvedieme jedno, aby ste videli, ze to vobec mame a neklameme.
napr.: na jadro Williamete si zabudol?to bolo co?kolko bolo na trhu, kym ho nahradil northwood?nemas vo vsetkom pravdu...zavadza kazdy Intel, AMD biznis je z velkej casti o tom ak to este nevies
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Petoooo napísal:
Scorp napísal:..tu bola zbytocna citacia..
P4 Wiliho s478 som sam mal a hnal ho na mojej P4P800-E Deluxe cez 2GHz tusim :) To som nadaval jak pohan, ze som nepoznal jadra a ze som nevzal 1.8GHz verziu, co by bol NW, ktore vtedy davali cez 3GHz vsetci :)
Intel mal aj CPU, tusim PII, ktore robili chybu v nasobeni...da sa okrem tohoto nakydat nieco dalsie na modru? Nic.. Kebyze chcem byt uplne, ale uplne fanaticky, poviem, ze si s PIII vybudovali skvele meno pre Pentia a potom z neho len za ery Pentia4 tazili na odflaknutej architekture a usetrene prachy vrazili do vyvoja niecoho riadneho, co mame dnes.. to som ale modry, co? :)

Rozpravam o tom, ze Intel svoje vyrobky nepotrebuje obhajovat cez inquirer atd, ze mame chybu v cache, my to opravime, fakt... sme smatlavi, ze sme si to nevsimli, ved je to len jedna z podstatnych casti.. Intel mal v C2D tiez chyby, ano...ale tie v podstate nikto nevnimal a nesiel sa z toho cely modry svet posra*.. vydat CPU s vadnou cache? wtf, zelena?
Mozno keby vyrabali nejake jednoduche cipy do MP3, to by im slo...alebo programovatelne cipy... to je jedno... ale co predvadzaju momentalne s vyrobou CPU je strasna hanba
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

z casti mas pravdu, ale ak sa nemylim pekne 2-3 rocky tu bol ZELENY athlon 64, na ktorom si pekne 2-3 rocky vylamoval Intel zuby( a pred nim to bol AXP , Athlon)..vtedy si sa nejak neozyval, asi si sa skryval doma v izbe a nadaval na modru...a toto mi neijak nevyvratis...AMD sa snazi...nie vzdy to vyjde (aspon klesli dole tie c2d s cenou, ja v tom vidim aspon toto jedno pozitivum, narozdiel od teba)..takze si trosku otvor oci
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
yaJohny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa yaJohny »

Scorp, podaj si ziadost ku smatlavcom zelenym a chod im to ukazat, ako sa procaky robia :blind: mozme tuna kydat na jednych aj druhych, ale keby tuna neboli smatlavci, tak mozno by sme doteraz mali tie posahane Williamete za 15 000sk a Intel by v sklade susil C2D procaky, lebo by nemal potrebu vydavat nove procaky takymto tempom ako teraz... kiez by ku Intelu a smatlavcom pribudli dalsie posahane firmy :wink:
AMD Athlon 64 X2 4600+ EE 2400@3096 6000+, ARCTIC Freezer 64 PRO l MB: Asus M2N-E l 2x 1GB RAM Kingmax Dual l Sapphire x1950xt 256MB DDR3 620/1800@729/2088 + Accelero S1 + Primecooler Fan controller l Tv karta: Winfast TV 2000 XP l Fortron 400W, Genius HT
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Susil, nesusil... tri zazracne pismenka... IBM... dalsie tri... SUN...este dalsie? ... VIA... a teraz 9 pismeniek... vietnamci... tie hovada by boli schopne dat do krabicky deti s kalkulackami a predavat to ako pocitac...kapacity na to rozhodne maju...

Kokos ja som tu zacal, ze aky je Phenom odpad...momentalny stav a buducnost... a zeleni mi to zvrtnu na nejake kecy o slavnej minulosti A64... ja sa nehadam, ze AMD64 je fajn a Netburst v porovnani s nim saje, co na tom, ze je o par rokov starsi a dnes o rok starsi Core masti nejaku novu K10 a vsetci cakaju na nove drivery pre CPU, aby im pridali 10% HP... ale Pentium III na 1GHz je este aj dnes pre niektorych modla a AMD64 v porovnani s nim urobilo dieru do sveta ako strela zo vzduchovky do slona
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
misog
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 249
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Fi¾akovo, Kosice

Príspevok od používateľa misog »

ja sa tu celkom dobre zabavam ja mam uriti ci je to modry zeleny kebyze je namne tak idem do sun ale xp nepovoli a to dobre viete tak oco vam tu ide? sa hadate ako ..... ja mam v pecku co je dobre ked idu dole ceny berem co je vyhodne a to je podstatne nie? aci to budu robit vietnamci a budem mat doma male deti s kalkulackami je mi sum a fuk :wink:
DELL LATITUDE E6400

Návrat na "Procesory"