LHC - spustenie dnes o polnoci

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa faugusztin »

Opacny smer uz tiez maju, teda aspon co som to trochu kukal/pocuval. Resp. vtedy boli na predposlednej sekcii s opacnym prudom castic.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Timeshifter »

To Aqw3R: Fu, kebyže som na nejakom "volnejšom" fóre, tak ťa tak zahrniem nadávkami, takú srandu si z teba spravím, že by si ani nevedel, čí si... Počúvaš sa vôbec? Asi by do toho tí renomovaní vedci a spoločnosti nedávali tolko úsila a penazí, kebyže je to na nič... Vesmír je nekonečne zložitý, to znamená, že keď sa čuduješ nad tým, že teoretická fyzika (ktorá ja 100 až 200 rokov pred praxou) má problémy s vysvetlením javov, ktoré sa nedajú priamo nijak merať, je to normálne. Je to ako by som od teba len z obyčajného pohladu na murovanú stenu chcel zistiť usporiadanie elektrónov v atóme vápnika.

Einsteinova teória funguje - naplno sa využíva v astronómii. xP

Tamtá internetová stránka je riadna blbosť... :? Už len prvý úvodný obrázok mi stačil... Klamú a zavádzajú hlúpych ludí. Mne sa to zdá tak, že na úvodnej stránke chcú prefiltrovať hlúpych ľudí od múdrych, múdri samozrejme pochopia hned, že je to blbosť a hĺúpi svojim naivným myslením zhltnú každý výmysel a lákaní hladom po záhadách sa pustia do čítania... Takto sa im podarí vychovať armádu sfanatizovných ľudí, presvedčených o chybnosti všetkých teórií. (katastrofický scenár :D ) A im to z hláv už vytĺcť tak lahko nepôjde...

Ináč, čakám - čakám na čo naši milovaný fyzici prijdú...
Naposledy upravil/-a Timeshifter v Št 11. Sep, 2008, 17:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa numlock »

Aqw3R napísal:Zdravim, osobne nevidim velky vyznam tohto zariadenia, ktore stalo zbytocne kvantum penazi a poziera nenormalne mnozstvo energie. ...
- toto mi stačilo... ďalej som tvoj post ani nečítal. (kebyže človek neskúma takéto komplexné problémy, veda by ostala na bode mrazu, a ešte teraz by sme sa naháňali s mečmi a sekerami...) :rolleyes:
- mimochodom, to si sa zaregistroval na túto stránku, len aby si označil LHC za zbytočný??
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Ondro1 »

killswitch napísal:ked pojde naozaj do tuheho, tak kazdy prud najprv 27km okruh prejde zhruba 11500 krat a az potom ich bachnu do seba. nez sa to ale stane, tak budu kalibrovat a kalibrovat :-)
No áno, ale zober si, že tie častice putujú takmer rýchlosťou svetla, ktorá je 1 079 252 848,8 km/h tak tých 310 500km neprejdú za až taký dlhý čas ;) ale to kalibrovanie im zaberie veľa času, takže ten experiment zďaleka nebude za 10min hotových... :-(

Ehm:
"Einsteinova teória funguje - naplno sa využíva v astrológii"
Astronómii alebo si mal na mysli astrofyziku? Mne sa zdá, že sa využíva v astrofyzike... Astrológia je to, kde tí astrológovia čítali budúcnosť z hviezd dávno dozadu ak sa nemýlim... ;)
A niečo mi uniklo? Teória relativity nefunguje? To ako kde je napísané? :?
Naposledy upravil/-a Ondro1 v St 10. Sep, 2008, 19:34, upravené celkom 2 krát.
We'll bang, ok?
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa MBG »

Teória relativity skôr nebola dokázaná...toto je pomerne zaujímavý článok, ťažko však určiť či sú použité reálne fakty...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Scorp »

Teória relativity je rozhodne zaujímavá... ale keď k*rva niečo spochybňujem, tak sa pod to aj podpíšem
všetko to písali kto? čo za ľudí? hextall? hexendal? To je priezvisko či čo ako?
takže...všetky tie články a protiteórie, čo tu linkujete, sú k ničomu, neoficiálne zlepenice, také si vymyslím aj štyri

je nejaký materiál, ktorý sa odváži teóriu relativity vyvrátiť oficiálne? Sem s ním, potom o tom popochybujem, dovtedy je to len masírovanie, na aké je internet ideálny

"Ahoj,
v roku 1999 som urobil pokus, kde som dokázal, že drevo sa nedá rúbať tupou sekerou, ale vtedajšie AMD procesory ňou šli dokonale roźtĺcť. Vyvodený bol záver, že drevo je teda lepšie a odolnejšie ako výrobky AMD, ktoré teda stoja za prd."

"Ahoj,
objavil som teóriu kok0tizmu, ktorá riadi celý kozmos. Je založená na predpoklade, že v každej živej bytosti je kus kok0ta, aspoň chvíľku v živote. Tento kus kok0ta dokáže plodiť nové bytosti, pripravené prijať, alebo zaraziť svoj kúsok kok0zitmu, ktorý som nazval podľa slovinského futbalistu Kokotom, takže v nasledujúcom texte je to len pomenovanie. Čo sa našej planéty týka, ***** parazituje na cca 50% populácie, je prisatý k organizmu a je možné ho odstrániť len operačne. Jeho činnosť aktivuje zvyšných 50% populácie, ktoré ***** poznajú len z videnia, ale potrebujú ho k životu rovnako ako vzduch, inak sa prejavuje stres a nervozita a s dotyčnými, nenapadnutými, je spolužitie len veľmi ťažké. ***** sa pri zhliadnutí ešte nenapadnutého jedinca prebúdza k aktivite a začína riadiť mozog postihnutého, pričom jediným cieľom je dostať sa do organizmu vybraného zdravého jedinca, za účelom jeho nakazenia kokotizmom, ktoré je ale zatiaľ na 100% neúspešné. Viac úspešné je ale splodenie nového jedinca, u ktorého je veľká šanca, že bude napadnutý Kokotom, ktorý od 15-teho roku života bude ovládať jeho mozog. V praxi platí, že ***** môže postihnúť jedinca už v štádiu ranného vývoja, nikdy nie neskôr a prirodzenou cestou je zatiaľ nemožné sa k nemu inak dostať.
Čo sa teórie kokotizmu týka, platí pravidlo, že napadnutých jedincov dokážu ovládať jedinci ešte nenapadnutí Kokotom. Je to dané tým, že ***** odoberá mozgu krv a napadnutý jedinec stráca možnosť slobodne a rozumne uvažovať.... bla bla bla"

Vidíte tie kecy? Kebyže to škaredé slovo nahradím niečím serióznym a budem sa tváriť ako ťažký vedec, čo ženu videl max na pitevnom stole, na internete mi založia fanklub, lebo budem génius, čo objavil novú chorobu.

Keď budete chcieť s ukončenou strednou rezbárskou (a nechytajte sa toho, ja viem, že sme tu všetci astrofyzici s troma titulmi) vyvrátiť teóriu akou je teória relativity a zhodiť storočnú prácu všetkých fyzikov, prosím... používajte pritom ale oficiálne zdroje a vyhýbajte sa nejakým srandovným teóriám o ktorých počuli ľudia len na internete a vedci o nich netušia, inak to je dosť srandovné
Me like Pentium
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa faugusztin »

Howg.

PS: Scorp vie vzdy pobavit :D :good:
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ten pokus s amd procesorom mi vysiel podobne,len som mal sekeru znacky Intel s helbikom od nvidie
Aqw3R
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 10. Sep, 2008, 15:13

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Aqw3R »

Mojim cielom nebolo menit vas nazor. Kazdy ma pravo na vlastny nazor a kazdy ma pravo si ho vytvorit sam na zaklade informacii, ktore uzna za vhodne. Hodnotit obsah web stranky na zaklade jej dizajnu, ktory je stary mozno 10 rokov... nuz, zaujimavy postup.
Mam este jednu otazku. Kto z vas si mysli, ze je normalne, aby za poslednych 100 rokov sa pouzivali takmer vyhradne spalovacie motory a za hlavny zdroj paliva sa povazovala ropa, ked vsetci vieme, ze jej zdroje su obmedzene? Osobne si myslim, ze by bolo prospesnejsie, keby sa tie peniaze investovali do vyskumu efektivneho ziskavania energie napriklad z vodiku. To by ludom urcite viac prospelo ako teoreticky predpoklad, ze mozno zistime, ako vznikol vesmir. Predtym ako niekomu zacnete nadavat, lebo povedal nieco, co je proti vasmu mysleniu, skuste otvorit oci, aby ste pochopili, v akom svete zijete. Ludstvo nie je idealne spolocenstvo a za vsetkym su peniaze. Kazdy "seriozny" vedecky vyskum musi byt niekym financovany. Ten niekto urci, na co bude vyskum zamerany, resp. na co moze a na co nemoze byt zamerany.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa faugusztin »

Aqw3R, a preco ta neoperuje patolog ? A preco nelieci zapal ucha urolog ? A preco netransplantuje srdce plasticky chirurg ? Tak mas odpoved na to, preco sa niekto venuje tomuto vyskumu a nie inemu. Ani ja neprogramujem desktopove aplikacie v C#, ked sa vyznam iba vo webovych aplikaciach v Jave a PHP.

Kazdy clovek pracujuci v nejakom odbore ma nejake zameranie, nejaky segment ktoremu rozumie a venuje sa tomu. Naco by riesili tito ludia paliva, ked na to nemaju znalosti ?
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa cool_point »

Scorp napísal:... hextall? hexendal? To je priezvisko či čo ako? ...
Všeko ti beriem, ale tohoto človeka si musím zastať. Je to inteligentný človek, ktorý má vo veľa smeroch racionálne zmýšľanie a vie v každej situácii človeku pomôcť. Mám s ním niekoľko ročnú skúsenosť a skutočne keby si ho poznal, tak to isté napíšeš aj ty.
Keďže je to jeho stránka a zaoberá sa mysterioznými záležitosťami, tak tam zrejme nebude písať to, čo väčšina ľudí vie, ale teóriu možnej "nepravdy". Je len na jednotlivcovi ako sa k tomu postaví.
Ja som raz počul na vlastné uši od cca. 45 ročnej pani, že na nás idú kobylky z Austrálie a všetkých nás požerú. Nikdy by si nepovedal, že je taká naivná resp. primitívna. Takže toľko z mojej strany.

P.S.: Ako som predpokladal tak to bolo aj vo večerných správach.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Aqw3R
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 10. Sep, 2008, 15:13

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Aqw3R »

Neda mi, nereagovat...
Timeshifter napísal:...teoretická fyzika (ktorá ja 100 až 200 rokov pred praxou) má problémy s vysvetlením javov, ktoré sa nedajú priamo nijak merať, je to normálne.
OK, bolo by to normalne, ak by neexistovali ine teorie, ktore tieto javy dokazu vysvetlit. Problem je, ze nikto si nechce priznat, ze samotny zaklad, na ktorom sa tieto teorie rozvijaju, moze byt zly!
Timeshifter napísal:Einsteinova teória funguje - naplno sa využíva v astrológii. xP
Pocul si uz o panovi menom James Clerk Maxwell? Vies o tom, ze bol autorom istej teorie? Svoju teoriu podlozil rovnicami. Hacik je, ze v tych rovniciach boli pouzite quaterniony (wiki). Tie rovnice boli prilis zlozite na pre teoreticky fyzikov a tak pani Josiah Willard Gibbs a Oliver Heaviside vymysleli sposob ako previest quaterniony na vektory, kvoli ulahceniu pocitania. Quaternity, tj. pojem pre oznacenie 4 nedelitelnych zloziek z originalnej Maxwellovej teorie. Pri vektorizacii sa vypusta skalarna zlozka! Hlavny kamen urazu sa stal tu, lebo z povodnych Maxwellovych rovnic ostalo len torzo! Einstein svoju teoriu zalozil na upravenych (vektorizovanych) Maxwellovych rovniciach!
Kvoli umelemu obmedzeniu Maxwellovej teorie, Einstein neuvazene ohranicil svoju vseobecnu teorii relativity tak, ze nie je umoznene zjednotit relativitu a elektromagnetizmus. Dopredu vylucil akukolvek skrytu internalizovanu elektromagneticku pricinu deterministicky strukturovaneho zakrivenia lokalniho casopriestoru (pouzite nazory Thomas E. Beardena).
Este nieco. Vedel si, ze jedine, co predstavuje rovnica E=mc^2 je premena hmoty na energiu? Ono to uz ale v roku 1846 dokazal Heinrich Friedrich Weber a neskor to P.N. Lebedev a viedensky fyzik Hasenöhrl zhrnuli do rovnice E=mc^2 uz o jeden rok skor ako Einstein.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Ondro1 »

1. No pozri sa, nevyznam sa v tom, je mi uplne jedno, kto prisiel na teoriu relativity, ale v tvojom prispevku som nevidel, ze by si to nejakym sposobom vyvratil funkcnost teorie relativity.

2. Vies preco uz 100 rokov jazdime na naftu a benzin? No preto, lebo je vsetko o peniazoch. Technologie mame. Mame vodikovy, plynovy, solarny a kdejaky este pohon. Len problem je v ropnych spolocnostiach. Predstav si, ze vsetci by zrazu presli na elektricky pohon. Ved by ropne spolocnosti skrachovali a svetovu ekonomiku by to uplne znicilo. Ale zasa ropne spolocnosti uz asi pochopili, ze tie zasoby ropy niesu vecne a boja sa o seba, takze niektori hladaju alternetivu a platia za vyskum, teda zacinaju platit. Ale s tym prechodom na ine technologie je to zlozite. Vsetko by krachlo. Ved len si to predstav: Najprv by padli ropnici, potom slovnaft a pod. a benzinky a nakoniec aj niektore automobilky. Takze to radsej nechaju tak. a nijako to nesuvisi s vyskumom vesmiru a s vedeckou obcou. Ti sa do roparov nestaraju.
Naposledy upravil/-a Ondro1 v Št 11. Sep, 2008, 16:26, upravené celkom 1 krát.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

keby sa v jednu chvilu nasle alternativne zdroje pre vsetko..to jest uplne by sa nahradili mechanizmy pohanane "ropou" za ine v jednom okamihu..myslim ze by nesadla ekonomika len odvetvia co suvisia s palivami vyrabanymi z ropy ..ale to by sa realne len tazko uskutocnilo...
inak fyziku som studoval,sice nedostudoval ale viem ze vsetko sedi ako ma co sa tyka urychlovaca,len tu je furt myslienka,co ak sa spusti nieco nove co neviem definovat a nikdy nebudeme...nieco co nefunguje na principoch logiky a chapania..proste nieco na co nemame...to sa moze vzdy stat...len ta pravdepodobnost je rozdielna.. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Ondro1 »

ako študoval, síce neštudoval?
Možno sa niečo stane, možno nie. Možno niečo zistia, možno sa stane niečo, čo dnešná fyzika nedokáže vysvetliť, možno to prdne a bude z toho pekný hríbik týčiaci sa k nebesám, najlepšie pozorovateľný zo Ženevy, možno vznikne čierne diera, možno to imploduje, možno nastane nejaká reakcia a tie tony vodíka na chladenie vytvoria krásne veľkú vodíkovú bombičku alebo možno sa nič nestane,možno nič nezistia, možno zistia to, čo potrebovali, možno nie... Vraj niečo takéto ešte nikdy nikto neskúšal, hlavne nie pri takej rýchlosti...

Vymýšľam si :D neberte ma vážne :rofl:
We'll bang, ok?

Návrat na "Debata o všetkom"