Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

A jak to zistí? Nie každý máme rovnaké oči, rovnaký HW, rovnaké zapojenie a tak podobne, on nič neuvidí, ty môžeš...





.
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa dexman »

tak predpokladám, že keby ten moňas mal nejaký nehorázny inputlag (50+ms) tak by to pri hraní CS reálne musel cítiť, ak nie je slepý.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

No vidis, to uz je rozumnejsia rec :) nevravim ze ma/nema vysoky inputlag, to by sa realne dalo odmerat oscilakom / odfotit s kratkou uzavierkou...





.
Používateľov profilový obrázok
scarymovie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Po 21. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Poprad

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa scarymovie »

ja by som sa este chcel opytat, ked by som si kupil to HP LP2475w ktore ma aj HDMI aj DVI tak mal by som na neho plan zapojit PC(cez DVI) a Magio box (cez HDMI). Oplati sa mi to kupovat alebo si mam kupit nieco ine? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

Ideal riesenie = PDP, samozrejme v ramci financnych moznosti. Dalsia vec je aky uspokojivy si (nevylozit si to zle!) a ci ti na magio staci 24"





.
t0x!n
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 05. Sep, 2008, 12:57

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa t0x!n »

X@rdas: po jak dlouhe dobe ti prestal piskat?

ja uz mam vysviceno 10hod. celej vcerejsek jel a porad to samy, nejvic mam problem, ze jak bylo nastaveno default jas na 90 tak rve, ze ho slysim na 1,5m jakmile dam jas na 97-100 tak je ticho a je slyset bzuceni jen kdyz se na nej naklonim, jinak kdyz je jas nekde na 30 tak rve snad nejvic co to jde a to slysim klidne i na 5m, takze to zatim resim tak, ze mam jas na 100 a v ovladacich grafiky mam jas zase snizenej takze se to nejak vyrovnava, ale i tak to neni optimalni, proto me zajima po jak dlouhe dobe ti to asi prestalo a jeste dalsi vec i kdyz je LCD "vyply" tzn. je v zasuvce ale nejde do nej signal, tak kdyz se na nej naklonim slysim maly bzuceni ale spis je to takovej zvuk jak kdyz je napr. trafo z kteryho se bere proud a dela takovej ten "jiskrici" zvuk

tak si rikam jestli by mi ho nejak pri reklamaci opravili, protoze uz jsem mel doma LG L2000CP-SF (20" S-IPS) ale ten delal jeste 2x horsi kraval a hlavne pri zobrazeni bile piskal vysokym tonem a cerne zase hlubokym, takze uz nemam na vyber nic jinyho v tehle cenove kategorii nonTN, protoze 20" Asusa MVA nechci a Lenovo L220x, ktery se ted diky kurzu dolaru zvedlo o 1000Kc na 9000-9500 taky fakt ne :rolleyes:


jinak ohledne odezvy a input lagu, vcerejsek jsem stravil nad CS, hraju skoro denne, zadnej problem stiha vsechno bez problemu a nejakyho rozmazavani, schvalne jsem skousel takovy chvaty, div jsem si nevykloubil ruku :D

barvy ma rozhodne lepsi, tim jak jich ma vic jak TN tak je vsechno lip probarveny a ve vysledku je to nekolikanasobne peknejsi a to jsem ho jeste ani poradne nenastavoval

jinak po strance veci, i kdyz bude bzucet a pote nepomuze reklamace tak si ho necham, protoze v tehle cenne nic lepsiho neni a ted za pul roku jsem vystridal uz 3 LCD ale zadnej nemel takovej podstavec, fakt jak se rika HP a podstavce nadhera, pivot taky chodi na 100% bezproblemu a matnej display a i ram je konecne neco chytre vymyslenyho, mel jsem TN LG s matnym displayem ale jakmile zaclo svitit slunce skvirama v zaluziich a odrazelo se od nalestenyho ramu tak hruza

jinak po strance zpracovani taky na jednicku, nikde se nic nehybe, vsechno drzi napevno a i jako bonus nalepka napravo v rohu s normou TCO jde jednoduse odlepit a ne jak na nechterych panelech, ze je to pomalu prilepeny sekundovym lepidlem a pri pul hodinovym odlepovani tam nakonec zbyde flek kterej nejde nicim dolu

takze dle me v kategorii 22" pri cenne kolem 7000Kc nema tohle LCD konkurenci a to i s neduhem kterym je bzuceni
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

Super :) díky za zhodnotenie, nahodím do prvého postu :good: ak by si mal aj nejaké fotky bolo by to fajne :)





.
tomvalve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 03. Sep, 2008, 12:48

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa tomvalve »

Tak mi tento monitor nepíská. Drobný vysokofrekvenční pískot způsoboval druhý monitor Fujitsu Siemens P19-2 když byl ve stantby režimu. Při zapnutí tohoto P19-2 byl klid. Změnou jasu i kontrastu se u LP2275w nic nemění. Když dám ucho na větrační otvory tak lehce cvrliká, ale to musím ležet na monitoru abych to postřehl. Mám verzi SPG053., Výr.číslo CNC8250G3Q.
Mám z monitoru opravdu radost. Za 7k to je opravdu best buy mezi 22´ monitory.
t0x!n
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 05. Sep, 2008, 12:57

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa t0x!n »

ok tak par foto nafoceno, bohuzel doma ted neni digital tak jen mobilem, takze je to koukatelny ale ne 100%ni

jinak jsem zrovna ac nechtene zkusil crash test :D pri "vysazovani" podstavce z LCD mi vyklouzl takze jsem primarne chytal LCD a podstavec mi spadl asi z 1,5m na zem, ustal to bez poskozeni takze jsem rad :-)

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok


v puvodnim rozliseni 2048x1536 cely balik zde:
http://rapidshare.com/files/142827948/lp2275w.rar

k foto:
1. ke krabici prilozena 1l lahev coly na srovnani velikosti
2. obsah baleni ( napajeci kabel, kabel na pripojeni USB na LCD, kabel na Display Port, kabel DVI a kabel DVI na DSub )
6. max. naklopeni co jde
8. pohled na 2 USB na leve strane LCD
11. max. co jde vysunout LCD na vysku
15. na stole ( omluvte vsemozne couhajici kabely, budu to finalne upravovat az zitra :-) )
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa kajfun »

MNAM MNAM MNAM takze po lenove 220 tu mame druhu krasnu a cenovo dostupnu 22ku.

len tak dalej!
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

toxin, diky moc :good: taktiez nahodene do prveho postu...

Hodnotu čiernej asi nevieš zmerať čo :?:





.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Gudas »

Dnes sa mi podarilo odhovoriť jedného človeka od kúpy TN monitora za 7k a prehovoriť ho na toto HP-čko...už ho objednal, tak keď mu príde, pôjdem sa naň hádam aj pozrieť :-)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Aiwon

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Aiwon »

Gudas napísal:Dnes sa mi podarilo odhovoriť jedného človeka od kúpy TN monitora za 7k a prehovoriť ho na toto HP-čko...už ho objednal, tak keď mu príde, pôjdem sa naň hádam aj pozrieť :-)
To je dobre, dej pak hned vedet tve postrehy.
Btw, dneska me prodavac presvedcoval at si misto toho koupim TN :D ze pry mezi TN a PVA neni rozdil, pousmal jsem se a v tichosti odesel :)
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa kajfun »

nemyslel ten MEGADEBIL nahodou ze nie je rozdiel vo velkosti uhlopriecky? :)

nedokazem si predstavit ze clovek co predava monitory zahlasi ze tam nie je rozdiel. V tom fleku ho poziadam aby tie monitory zapol a pozrel sa na ne. Nasleduje otazka, ci je rozdiel medzi fabiou a S-klassou mercedesom ; potom ho poprosim, aby mi to TNko otocil na vysku lebo sa tam tisickrat lepsie citaju internetove stranky a texty vo worde. Dalsia prosba bude, ci by sa mohol presunut trosicku na stranu pripadne si cupnut a potom posledna otazka kedy bol naposledy na geriatrii a u ocneho.
t0x!n
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 05. Sep, 2008, 12:57

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa t0x!n »

Snake: ted nevim jak to myslis s tou cernou
podsviceni je rovnomerny nikde nic neprosvita a cerna je cerna, ne jak nekde ze cerna je tmave seda apod.

Obrázok

je to cernej obrazek, akorat to ten mobil poradne nezachyti ale proste je pekne cerna a zadny body co by nekde v rohach svitily vic jak byva u TN

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"