Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady,Predaj, Paypal atd

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
badyto

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa badyto »

Hladam si iPhone na ebay.com, vidim ze tam su super ceny, len by som sa chcel spytat vas skusenejsich co uz odtial kupovali:
- ucet na ebay je free?
- ucet na paypal je free?
- ake clo by som platil?
- platil by som este aj DPH?
Pre priklad... vidim tam iPhone za neakych 150$ + 50$ shipping. To znamena ze ma to vyjde vsetko dohopy 200$??
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa zwARO »

do 22E nic
do 150E platis len DPH
nad 150E platis DPH + CLO

takze ten ufon stoji cca 150E, teda ta vyjde cca 180-190E
neviem podla coho davaju to clo ale cca 3-4%

ale na veci z EU sa vyssie nevztahuje.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Toman »

- ja som chcel kupit iphone z USA ale nakoniec ma to preslo
- obvikle pred koncom aukcie cena rychlo vyskoci hore a ak si k tomu pridas clo a postovne tak sa iphone z ameriky neoplati, unas kupis lacnejsie....
- osobne som bol velmi prekvapeny ako velmi su iphony v USA drahe, co sa pelativne oplati tak mozno kupit iphone 3g s prasknutym sklom + nove sklo a to si vymenis aj sam
- inac akurat mi dosiel balicek z HK a prisiel sa 13 pracovnich dni

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

badyto napísal: - ucet na ebay je free?
- ucet na paypal je free?
A na toto je otazka ano, a ano. U Ebay plati poplatky predavajuci, u Paypal sa platia poplatky pri menovom prevode (horsi kurz ako bankovy), platis poplatky za prevod priamy prevod na iny ucet cez "Send money" a tiez platis poplatky pri vyberani penazi na ucet.
badyto

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa badyto »

Diky moc za skore odpovede! :-) A este dumam nad registraciou na ebay
Je mi jasne co ma byt v policku "Country or region"
a taktiez mi je jasne co ma byt v "City"
ale netusim co mam napisat do pola "State / Province / Region"??

No a co sa tyka tej ceny tak pokial by ma vysiel ufon 3g tych 200E tak to je myslim dobra cena. Sice vidim tu u nas napriklad na bazos.sk aj lepsie ceny ale tak absolutne netusim od koho to kupujem a nechcem sa nechat ojebabrat... Tu ebay poskytuje neake garancie, alebo aspon ten feedback. A myslim ze skor by som sa dovolal spravodlivosti u neakeho Johna Smitha na druhej strane sveta cez ebay ako u neakeho pochybneho Deza z Dunajskej Stredy...
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Dominic »

Do kolonky State nedaj nič, alebo ak je to vyžiadané tak daj Slovakia. Ja som sa registroval asi pred troma rokmi tak si to už nepamätám.
Inak sa musím vyjadriť veľmi pochvalne na eBay. Z Honkongu to síce niekedy ide aj mesiac ale to preto že je to pošta za free a cena produktu okolo 2€ niekedy aj 0,50€ . Už sa mi však párkrát stalo že ani po mesiaci nič neprišlo, vtedy je to chápané ako, že produkt neprišiel a ani nepríde. (časové ohraničenie je aj z dôvodu, že po mesiaci už nemôžete nechať feedbacka myslím že po 45 dňoch alebo len 30??? sa už nedá vyžadovať platba späť cez paypal...) Každopádne ked mi niečo do mesiaca nepríde tak píšem predajcovi, že mi to neprišlo a čo s tým. Ak danú vec potrebujem rýchlo tak pýtam full refund a kúpim to z UK o 3-5€ drahšie, ale príde to do týždňa a pól vždy (vianoce a eBay to je kapitola sama o sebe). Predajcovia sú vždy ochotný iba raz som strašil negatívnym feedbackom a to oni sa boja tak vrátia prachy. Dokonca s jedným čo mi tvrdil, že sa oneskorila pošta kôli vianociam som sa načakal 2 mesiace. Potom mi už nemusí nič vrátiť ani poslať znova. Nemáte ani žiadne páky na to ako to vymáhať. Tak som mu napísal že stále nič nedošlo a týpek mi poslal prachy späť. Keď to ide z Číny (väčšinou bez spätnej adresy) tak sa to niekedy stratí ale mne sa to stalo iba dva či tri krát za tie tri roky a to nakupujem každý mesiac nejaké kraviny :D .

Ale POZOR eBay je návykový jak fras, človek sa musí krotiť aby nekúpil aj to čo nechce :D :D .
Veľa zdaru.

P.S.: Na začiatku bola diskusia o Vocher a gift card. Do tej kolonky sa zadáva kód, ktorý ste mohli získať v rôznych súťažiach alebo vám ho pošle predajca za verné nákupy a podobne. Je to niečo ako zľavnenka alebo darčeková poukážka. ;)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Toman »

Informacia o dlzke prepravy z HK na SK
- dnes prisiel zase list s tovarom (bezny list "airmail", nesiel cez colnicu)
- cestoval 1 mesiac a 2 dni
- takze daco pride hnet a daco sa vie riadne zamotat...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
skrewhead
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: St 04. Mar, 2009, 17:15
Bydlisko: Sereď

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa skrewhead »

taká otázka, ako dlho ide balík z UK? ja čo som zatiaľ objednával, tak jeden necelý týždeň, potom vyše dvoch týždňov...od čoho to závisí? a za akú dlhú dobu mám očakávať balík spoza veľkej mláky?
CPU:AMD Phenom II 955+Thermalright HR-01 Plus+Noctua NF-P12 MB: Gigabyte MA790X-UD3P RAM: 4GB Patriot 800MHz DDR2 GPU: Gainward GTX260 896MB 55nm HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB PSU: Corsair HX650 CASE: Antec P182
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa GASPi »

...zalezi to od toho akym sposobom to posiela, v ktory den to posiela a od nasej skvelej posty, ci colnice :D

...mal som balicky z USA co prisli po 3 tyzdnoch, ale aj po 4 dnoch ...vacsina vsak 2 tyzdne
...neda sa to teda presne povedat/urcit ;)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Toman »

- raz som bral s USA a prislo mi t vcelku velmi rychlo (7-10 dni)
- inac mozem potvrdit ze aj na ebay sa da "zavislacit..." - ked tam je tolko veci co sa oplati.... to by bol hriech ak by to clovek nekupil.....

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa mbc »

z UK mi to chodi okolo 5 az 8 dni, ale v poslednej dobe maju anglicky postary strajky nejako casto, takze preto to trva aj dva tyzdne
z HK to chodi okolo 2 az 4 tyzdne
z USA nekupujem, na colnici som este nikdy nebol, nemam na to ani cas ani nervy
a ked dobre viem, tak veci z EU cez colnicu neidu vobec

Ebay je naozaj navykovy !!!
povodne som chcel iba nejaku drobnost na auto, co bolo iba v UK
no a teraz po 2 rokoch mam skoro 100 positive feedbackov kde 1 feedback vacsinou neznamena jeden tovar/nakup ;-)
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa valistar »

teraz som kupoval sebe aj priatelke nejake oblecenie, botasky (co u nas vyjde aj 2x drahsie) a z UK ebay-u to bolo doma to tyzdna. takze spokojnost :)
Používateľov profilový obrázok
DeepDoter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 07. Jan, 2010, 22:45
Bydlisko: Petržalka

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa DeepDoter »

NEcital som si to cele ale jedna dobra rada dohodni sa s dodavatelom,predajcom aby ti nalepil na krabicu Fa s nizsou sumou,vyhnes sa tak primitivnym otazkam na colnom urade v Ba nove mesto.
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Dominic »

Najdrahšia vec aku som ja kedy kupoval bol telefón (LG KF510 - to v SR vtedy ešte nebolo) a vyšiel ma niečo málo nad 100€(i keď to bolo z UK...), ale s colnicou som ja nikdy nič nemal.

A k závislačeniu... keď to človeku nedá nekúpiť niečo čo máte z HK za 0,98 libry aj s poštou a tu by ste za to dali 5€. I keď vám to v podstate vôbec netreba ale je to skoro za free tak sa to zrazu hodí. :D
cube
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 17:32
Bydlisko: Bratislava a okolie

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa cube »

DeepDoter napísal:NEcital som si to cele ale jedna dobra rada dohodni sa s dodavatelom,predajcom aby ti nalepil na krabicu Fa s nizsou sumou,vyhnes sa tak primitivnym otazkam na colnom urade v Ba nove mesto.
Nevyhody:

- priliz nizka cena pritiahne pozornost a kludne ti to moze naclit a nadanit podla slovenskych cien
- nie je mozne to poistit nad cenu faktury, tj. ak sa to strati... byebye


Ked uz, tak by som skusil asi "Commercial sample" ale neviem ci to funguje nad 150E (tak mi poslali ten uDAC), alebo gift - ale ten nie vzdy funguje a obzvlast ak je od predajcu.

Popripade nech to neposle obchodnik, ale fyzicka osoba a ako gift - asi to ma najvyssiu sancu ze to nezdania, ale nemam to este odskusane v praxi..

valistar - tie ceny su vskutku perfektne, ale co ak boty nesadnu? :D
Gigabyte GA-P35C-DS3R, E4400 @ 2GHz, 2GB RAM DDR-800, 7600 GS, Seasonic S12II-430 430W.
http://www.speedtest.net/result/520731820.png

Orange Mobilny Internet po 18:00 http://www.merac.sk/rs/20100738156.png" onclick="window.open(this.href);return false; za 33 Eur mesacne v HSPA (3G) technologii.

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"