Xonar DX a Win 7 64 bit

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Neskusal som ten stability test ale idem skusit este ten firmware teraz co to spravi.No a ten som tam aj dal ale stale je to to iste,zdroj by som aj vyskusal iny ale nemam aky a zas kvoli jednej zvukovke nepomenim cely PC,asi ju predam niekomu komu pojde a kupim nieco ine,lebo uz vazne na to nemam nervy.No a nakoniec este bombonik,tera testujem zvukovku na doske a tam mi tiez na grafe vybehlo cervene pole ale asi len raz za dost dlhy cas,moze to robit ci nie?Este jedna otazocka tie HsMgr si vravel ze si vypol dve cize aj 32 aj 64bit?
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

HsMgr jsem vypnul jen 64bit.Jine mi to v registrech nenaslo.Ja v podstate ani poradne nevim jak zhodnocovat grafy z toho Latency checkru, ale usuzuju ze pokud je to cervene tak je to spatne (ale mozno to neplati).No je mozne ze mame blbe aj desky...Fakt nevim...asi to zacnu po dilech nostit na reklamacku nebo co s tym sakra.
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

Ješte přidávám jeden test, který jsem delal.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexterav »

samozrejme pokiaľ to je červené že to je špatne :laugh:
v podstate je to doba na ktorú karta zareaguje na nejakú zmenu

HsMgr sa dá normálne vypnúť cez msconfig , odporúčam vypnúť oba

Obrázok
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Dnes este idem pre druhy zdroj od kamosa,takze este to skusim a zajtra skusim hodit tento test pod Win Xp,dam vediet ako som dopadol.
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Takze zdrojom to nie je isto kedze fortron 550 je isto lepsia znacka a robi to aj na nom.Ked som obe Hsmgr tak sa sekanie podstatne znizilo asi raz za 15 minut.Ale ako som povedal skusil som tam dat este XP naspat a testujem ho,zatial to hra,este jeden postreh,ked som mal holy win XP bez driverov tak hodnoty v latency teste boli dost dobre cize tiez tak do 70:)Ked som tam nahadzal vsetky drivre tak su podstatne vyssie max 834 ale cervenej sa zatial stastne vyhybam :)Necham dohrat cely album a napisem vysledok
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

A to testujes na XP 64-bit nebo 32-bit?No to ze byla latence nizsi bez driveru je pochopitelne protoze bez driveru se hardware chova jak keby tam nebyl.Premyslim prave jestli ten problem jeste nesouvisi s 64 vs 32 bit systemem...Pac ja jsem to jeste na 32-bit ani neskousel.
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

No ja som mal aj 32 bit win7 a robilo mi to aj tam,v XP to ide vsetko ako ma,ale nasiel som dalsiu zaujimavu vec,mam dual lan cize dve sietovky na doske,tak som proste v biose tu co nepouzivam vypol a hodnoty klesli cca na 358 max a v priemere od 100 do 200,mam uz spat win 7 a testujem to tu,ale musi byt samozrejme Hsmgr prec,lebo s tym to robi stale.
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Takze zaver u mna je asi taky ze s vypnutym HsMgr a vypnutou sietovkou na doske,kedze jedna mi staci:)to za hodinu testu ani raz neseklo,testoval som format FLAC,kedze musim odist tak budem pokracovat vecer :)
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

Jasne :-) ...no mne taky nejvice pomohlo odmazat HsMgr ve Win7x64 a mam takovy pocit ze to obcas sekne ale da se to prezit...Kazdopadne tu latenci mam dost vysokou porad kolem 500.Musim este dojst na to proč.
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Ja som teraz prisiel domov a pustil piesen a zas mi dalo cervenu,ale sekanie som nepocul,tak neviem,ono skusal som tento test aj na notebooku a tiez skakali cervene ciary a zvuk nesekal,myslim ze mozno casom to doladenim win a ovladacov spravia,teda dufam :) Este jeden postreh z mojich testov,Foobar mi so spustenym Hsmgr nechce nic prehrat,prehra len ked dam asio kodek alebo vypnem Hsmgr :)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexterav »

popravde ovládače od Asusu stoja za :shit: :whistle:
snád to polepšia
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

No to som si vsimol :D Som v podstate tam kde na zaciatku akurat to trosku menej casto seka :-)A teda myslim ze to nie je tak problem zvukovej karty ako problem dosky,kedze mi to seka aj na integrovanej zvukovke a to mam xonar zakazany v spravcovi zariadeni,kde je ten stary dobry ABIT :smutny:
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

No ja si taky myslim, ze je to problem desky.Dneska jeste budu testovat toho meho XONARa na druhe desce tak dam vedet jak to dopadlo..Jinak nahodou jsem vcera menil stary DVD rom za novy a latence mi klesla hned o 300us.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexterav »

tak neviem čo je ten CPU tester? :D
ja pri zapnutom linxe vyťažení 100% + winamp mám latenciu 150+-
a to mi už aj myška zadrháva :laugh:
W7U x64
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Zvuk a PC"