Ohnute Piny na CPU

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa QuaDko »

mne sa stalo pred dvomi ďnami presne toto isté, bol som u kamaráta mu spraviť PC a keď som dával dole chladič z CPU tak sa s chladičom vitiahol aj CPU bez idistenia tej istiacej páčky na AM2, na CPU sa zohlo pár pinov ale tie som narovnal šrobovákom, ale stalo sa mi pritom ešte horšia vec pri dávaní CPU do MB mi CPU spadlo na zem a niektoré piny sa úplne ohly, ale všetko som napravil a všetko ide tak jak má ...
Working on
Používateľov profilový obrázok
Mr.Fontaine
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Ut 10. Nov, 2009, 18:36
Bydlisko: Prešov

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa Mr.Fontaine »

Za dosť môže teplovodivá pasta. Niektoré hnusné mazivá pôsobia ako sekudové lepidlo a potom keď ideš dať dole chladič, trochu viac potiahneš a zúbok je vonku :D
PS. Podobný prípad som pri Inteli zatiaľ neregistroval, zrejme výhoda socketu...
CPU:Intel C2D E4300 1,8@2,71 GHz, Doska: Gigabyte G33 S2l, RAM: A-Data Vitesta 2x1Gb 800Mhz, VGA: Sapphire Radeon HD 5750 Vapor-X 1Gb, PSU: Seasonic rev. f3 400W, HDD: WD 250Gb
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa avixe »

Mr.Fontaine napísal:Za dosť môže teplovodivá pasta. Niektoré hnusné mazivá pôsobia ako sekudové lepidlo a potom keď ideš dať dole chladič, trochu viac potiahneš a zúbok je vonku :D
PS. Podobný prípad som pri Inteli zatiaľ neregistroval, zrejme výhoda socketu...
no ja teda ano.. na 478 s boxom takmer kazdy dlhsie pouzivany procak.. a aj 775tky casto s boxom ostali prilepene
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa QuaDko »

to avixe: on asi myslel to že pri tom sundávaní chladiča keď je prilepený sa ti pri intely nevitiahne cely procak a niekedy mozes urvať aj pin ...
Working on
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa avixe »

aha...

Návrat na "Procesory"