HAARP

Všetko o fyzike a fyzikálnych (ne)zákonoch...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6644
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa M1ch4l »

no reaktory nie a nie vybuchnut...tak napisu aspon o aftershocku
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Scorp »

Blackhawk napísal: Jasne suhlasim, ale treba mysliet aj na to, ze v minulosti bolo tiez zopar ludi, ktori boli povazovani za "vyvrhelov" spolocnosti a v sucasnosti su povazovani za velikanov svojej doby. Obcas treba rozmyslat aj mimo prud.
Jo, ale to boli už svojho času kapacity :))

Mimo prúd je uvažovať, prečo niekto rozmýšľa nad tými teóriami a prečo to cpe na web, namiesto toho, aby šiel za novinármi, nech to vytrúbia do sveta, veď to sú bomba info... Chce pozornosť, alebo keš... pozornosti ten novinár získal dosť, niekto iný sa vykešuje vo finále na weboch ako český osud, kde je platený content... vedľajší produkt sú všetky tie bullshit weby ľudí, čo ten výmysel zožerú a šíria ďalej, odkazujú ale na hlavný zdroj... easy, pohľad z druhej strany... netvrdím, že jedna zo 100 teórií sú neni úplný nezmysel, väčšina je ale bullshit, ktorý dám dokopy za večer
Me like Pentium
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HAARP

Príspevok od používateľa faugusztin »

M1ch4l napísal:no reaktory nie a nie vybuchnut...tak napisu aspon o aftershocku
Ale prave o najmenej podstatnom ? Keby pisalo o 5-kovych a 6-kovych, nic nepoviem. Ale 4-kove, ktore ani na tej mape nemas ? :D
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: HAARP

Príspevok od používateľa kramer »

No tak pre nezasvetenych ako som ja nieco o americkom HAARPe http://www.mojevideo.sk/video/58ff/haar ... _zemi.html

Zeby prve vyuzitie technologie HAARP jej stvoritelom Teslom? http://www.youtube.com/watch?v=meHXAJpb ... QL&index=1 http://www.youtube.com/watch?v=xVg5OjrV ... QL&index=2 http://www.youtube.com/watch?v=Vz2k9Fp4 ... QL&index=4 http://www.youtube.com/watch?v=IczNO-De ... QL&index=5

A zeby sa to Tesla naucil od Egyptanov? http://www.youtube.com/watch?v=rRzYZHnqd20

No jedno je jasne ze je to vsetko velmi zaujimave a co ak je to tak?

EDIT: pEpinko za hranicou zdraveho rozumu by si bol aj ty keby ze v r 1900 povies ze bude existovat nieco ako dnesny mobil, PC, internet mozno by ta aj upalili ved si ani nekukol cele video ty sarlatan a dal som to tu len z takeho dovodu co ak? Nie ze to tak bolo ved je to tema o polemizovani a dohadoch.
Naposledy upravil/-a kramer v Ut 15. Mar, 2011, 15:09, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: HAARP

Príspevok od používateľa pEpinko »

Tie videa, to sa ani neda pozerat, neuveritelna strata casu. Ale mam jednu poznamku k Teslovi. To je ten posledny komu by som veril pri tychto "nadprirodzenych" zariadeniach. Ved on cim bol starsi, tym bol viac blazon. Nechcem nijak znevazovat jeho vedecku pracu, ale niektore jeho teorie a cudesne vynalezy su riadne za hranicou zdraveho rozumu.
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: HAARP

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: HAARP

Príspevok od používateľa glirpi »

no ked som zakladal tuto temu nemal som vobec na mysli ze haarp je zodpovedny za to co sa stalo v japonsku. chcel som iba vediet ci je to z technickeho hladiska mozne. bohuzial ale to sa bud nikdy nedozvieme, alebo presvedcime sami nakolko sa tam nejako vela veci utajuje a to samozrejme vytvara pochybnosti.

v tomto pzravom svete ide kazdemu len o moc a vladu nad vsetkym.

neviem ako na tom japonsko bolo pred nestastim co sa tyka ekonomiky, financneho trhu, zavyslosti od usa, ale ak im teraz "nenapdne" poskytnu americania vyhodny uver na zovupostavenie sa na nohy myslim si ze .. a pokial ide o usa budu este taky drzi ze pri odovzdavani seku povedia nieco v tom zmysle ze nam je luto tych atomovych bomb prijmite od nas aspom takuto pomoc..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: HAARP

Príspevok od používateľa kramer »

Tak to co sa stalo v japonsku HAARP nema na svedomy tomu verim amici nesu taky sprosty aby to spravili lebo keby sa to dokazalo tak by ligli K...T a svet by ich odsudil a komu by oni mohli poziciat ked si samy poziciavaju od Cinanov

Ja len verim ze to moze byt verejnosti pristupne s tym ze to moze robyt velke vecy ved co by uz tam clovek videl len same anteny ved to vsetko pracuje na principe vln ziadne rakety ani jadrove zbrane ale len spravne naladena vlnova dlzka tak preco to skrivat ved software nik nevidi ani radiove vlny
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6644
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa M1ch4l »

marcel.es napísal:no ked som zakladal tuto temu nemal som vobec na mysli ze haarp je zodpovedny za to co sa stalo v japonsku. chcel som iba vediet ci je to z technickeho hladiska mozne.
tak ja Ti dam odpoved.

Povedzme, ze sa vykasleme na vsetky fakty a nefakty, prijmime jednu vec: Cokolvek, o com si myslime, ze je to totalna pravda, pravda byt nemusi

Pozrime na HAARP. Ten vysiela nejake ziarenie...radiove vlny na nejakej frekvencii. O kazdom materiali je zname, ze ma svoju rezonancnu frekvenciu. Dalej ziarenie - vlnenie sa moze odrazat.
Tieto tri vety dokopy davaju zaver: Ak sa ziarenie z HAARP moze odrazit od nejakej vrstvy atmosfery, a ak je to ziarenie na spravnej frekvencii, tak odpoved na tvoju otazku znie: ANO, je to mozne.

Dalsia pouzitelna teoria sa da vytvorit na zaklade animacie v tomto clanku: http://viewzone2.com/haarp00x.html
Konkretne sa to da zalozit na tom vytvoreni "bubliny"a rebound efekte...co je ale dost ridiculous no a otazka je, ci by to mohlo vyvolat zmeetrasenie...tsunami urcite (daj si vodu do tanierka a do stredu silnejsie fukni), ale zemetrasenie nemusi.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Blackhawk »

V tom dokumente o tej tunguskej katastrofe je to pekne povedane, ze Tesla bol povazovany za blazna (teraz nemyslim jeho psychicke poruchy), lebo nikto nechapal jeho teoriam, a mozno tie teorie este len budu pochopene. Kazdopadne mu mozeme dakovat za dost vela veci, ktore vyuzivame.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

(ja by som rad vedel nazor od rotenkiwiho :D )

Teorie ako je ta okolo haarp a zemetrasenia v Japonsku.

Existuje veda,ktora toto nazyva bludmi http://sk.wikipedia.org/wiki/Blud . Ci uz ten chlap z videa ma psychicku poruchu ci chorobu,alebo len rad manipuluje z faktami, ktore v zarezonuju v jednoduchsich ludoch neviem :)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6644
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa M1ch4l »

nuz, v minulosti aj to, ze Zem je "gulata" bol blud...

taktiez si treba uvedomit rozdiel medzi vyrazmi "Moze to byt tak" a "Je to tak"

"Bludy sú nevyvrátiteľné a mylné presvedčenia, ktoré si pacient udržiava aj napriek tomu, že okolie jeho predstavy nezdieľa." Otazkou je, kto by mal byt tym pacientom. Ci clovek, ktory mysli samostatne (aj ked mozno krivo), alebo clovek, ktory len prijima to, co sa mu sype a nemysli vobec.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Re: HAARP

Príspevok od používateľa miqra »

k panovi teslovi len tolko, bol blazon lebo vela veciam chapal viac ako ktokolvek druhy a pocitam ze ani teraz este ani top 10 namudrejsi fyzici, ci aka chamrad, dokopy nechapu jeho teoriam... no ale nakolko einstaeinova teoria relativity zacina byt nespravna (to sa este uvidi), potom bude tesla najväcsi genius aky kedy zil lebo einsteinovi sa smial do xychtu ze to nieje spravne... :-)
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: HAARP

Príspevok od používateľa RP »

miqra napísal:... no ale nakolko einstaeinova teoria relativity zacina byt nespravna (to sa este uvidi) ...
Povedz nam ako zacina byt nespravna :) Som velmi zvedavy :) Uved prosim aj hodnoverny zdroj odkial si cerpal taketo informacie ;)
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Scorp »

RP napísal:Uved prosim aj hodnoverny zdroj odkial si cerpal taketo informacie ;)
Také sa tu nenosí
Me like Pentium

Návrat na "Fyzika, vážne a nevážne"