SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Stratoss

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Stratoss »

Pokud můžeme postnout více nápadů, jestě mě napadlo:

Maximální OC potenciál při použití chladičů ThermalRight TRUE Cooper limited edition (chladič s 2kg čisté mědi)+ 2x Sunon 120mm 5000rpm vs HighEnd voda. Neboli TOP vzduch vs TOP voda :-)
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Gudas napísal:btw: Peltier :cool:
mam tu dost peltierov na zmrazenie celeho sudu piva za par minut... :D


Edit: Tak ma napadlo: Ak pani a damy z MSI citaju: Mal by som zaujem o dosku ktora bude bez zbytocnosti typu zvukovka, firewire, Paralelne porty, pridavne SATA rozhrania, onboard USB3 (aj ked jedna stvorportova PCIex4 add-in karta moze byt v baleni :D ) a podobne hluposti ktore zbytocne zaberaju PCIe - v skratke: len to co ponuka chipset. Na IO shielde by som chcel vidiet len USBcka (striktne len nativne na chisete!), ziadne PS/2 porty a dve KVALITNE, konfigurovatelne GBit sietovky, najlepsie Intel - optimalne zavesene na tu istu PCIeX1 lane - samozrejme teamovatelne! a jeden DVI vystup + adapter na HDMi (samozrejme s prenosom zvuku!) ak by niekto chcel. Jeden PCI slot hned pri CPU sockete a zvysok PCIex16 ale volne konfigurovatelne! to znamena: ja si v BIOSe/EFI priradim BW (x1, x4, x8 alebo x16) na ten slot na ktory ja potrebujem! Samozrejme poprosim komponenty typu GD80! a trojrocnu zaruku!!!

Vopred dakujem :D
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Mirdis »

Nebudem tu pisat, ze dosku podrobim takym a takym testom. Ze to budem chladit vykonnym vodnym chladenim. Na nete je toho dost.
Co by som s tym spravil ja?

Keby mi prisla domov doska s cpu, tak hned by som to zaniesol priatelke. Co by ona s tym robila, tak to ja vam ani zdaleka neviem povedat :D Predsa dat zenskej nieco take do ruk je dost zaujimavy napad a hlavne je, ze ma na to iny pohlad ako vacsina z nas :)
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Gudas »

Ja som to skúsil, aspoň zapózovala :-D

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 8622_n.jpg
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Net
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 472
Dátum registrácie: So 31. Máj, 2008, 14:34
Bydlisko: (Komix City™)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Net »

Taku ženu chcem :cool:
Spoiler: ukázať
Procesor: Intel Core i5 13600k @ 5,1Ghz / Noctua NH-D14 + 2xP14 | Operačná Pamät: Corsair Vengeance LPX 2x16GB 3200MHz DDR4 16-18-18-36 1,35V CL16 | Matičná Doska: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 | Grafická Karta: Inno3D GeForce RTX 4070 Ti X3 12G | Zdroj: EVGA SuperNOVA 750 G2 | Skrina: ColerMaster HAF X | Pevný Disk: SAMSUNG 850 EVO 250GB | Samsung 860 EVO 1TB | 2xWD 4TB RED | Monitor: 32" ASUS ROG Swift PG329Q | Operačný systém: Windows® 10 PRO 64-bit CZ | Audio: YAMAHA Receiver RX-V367 Ti + Creative Sound BlasterX AE-5 + JAMO S606 + JAMO S602 + JAMO S60CEN

ASUS N61VN: Procesor: Intel Core Duo 2 T7450 2,13ghz / 1,125V | Operačná Pamät: 2x2GB DDR3 1066Mhz | Čipová sada: Mobile Intel® PM45 Express Chipset +ICH9M | Displej: 16" HD (1366x768) | Pevný disk: SSD Crucial BX200 480GB | Grafická karta: Nvidia Geforce GT240M 1GB DDR3 | Operačny systém: Windows® 10 Home 64-bit CZ
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Gudas »

Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Mirdis »

Gudas: podarene fotky :) musim aj ja nejake podobne spravit...
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa mmichalll »

Dosku a CPU hneď pokazím (nehody pri používaní sa stávajú :wallbash:), dám ich reklamovať (snáď tam je 2 roky záruka).
Majú 30 dní na reklamáciu.... (spolieham, že toto je Slovensko)
&
Voalááááá
End of Game.....

Je po súťaži (ak dobre počítam), mám dva úplne nové kusy HW čo som nikde nevyhral :mrcool: , ale dostal z reklamácie, takže nie sú predmetom súťaže ... yahooo
A som slobodný, bez stresu, bez testov, nemusím nič zverejňovať a vo vačku mám ušetrených 380 €....
I Am really :cool:
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa beardie »

dosku aj procak by som hodil do bazaru, za peniazky by som siel na dovolenku
Používateľov profilový obrázok
R.K.Tryas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 04. Okt, 2010, 17:27

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa R.K.Tryas »

Zdravim vsetkych.

Prejdem rovno k veci :

"čo sa užívateľ chystá s doskou urobiť, t.j. ako dosku otestuje" : Moj napad spociva v absolutnom podtaktovani procesora t.j. najst najnizsi mozny takt procesora ,pri ktorom dokaze este nabehnut system. Pripadne pokusit sa o prevadzku takto podtaktovaneho procesora len s box chladicom bez zapojeneho ventilatora a ak by to teploty dovolili ,tak aj bez akehokolvek chladenia. Ak by sa mi to podarilo tak by som najprv otestoval procesor beznymi testamy na default frekvencii a potom na mnou znizenej frekvencii. Tento napad som dostal ked som videl napis na doske Military class II. Ak su na doske osadene komponenty vojenskej kvality tak by sa malo preverit nielen ako dokazu pracovat vo vysoko pretaktovanom stave ale aj v absolutne nudzovom teda v stave, ktory chcem docielit ja. Aky to ma vyznam ? Napr. cisto hypoteticky keby mali vojaci pocitac zalozeny na tejto MSI doske a mali by obmedzene dodavky elektriny alebo by pracovali dakde na prasnej pusti a nemohli by pouzivat chladic s ventilatorom ci by ich tato doska nesklamala. :D Je to uz pritiahnute za vlasy ale to bol len priklad. :)
Samozrejme zakladne veci ako unboxing , layout , instalacia komponentov, by boli dostatocne zdokumentovane fotkamy popripade videom. V pripade, ze by som vyhral a doska mi zostala tak by som k nej dokupil vykonne komponenty a otestoval ju aj tradicnym sposobom a vysledky uverejnil tu na fore. Ale kedze momentalne este nedisponujem dostatkom financii tak sutazne by som urobil iba to co je napisane vyzsie.

"prečo by mal dosku dostať práve on" : Na toto je tazke odpovedat. Veci ako , ze nic som nikdy este nevyhral alebo takto vykonne komponenty si nemozem dovoilt kupit asi neobstoja i ked su pravda. Myslim, ze moj napad je originalny a to je ten dovod preco by som mal dosku dostat prave ja.

"čo sa vám na doske páči, prípadne, ktoré technológie by ste si chceli vyskúšať na vlastnej koži" : Velmi sa mi paci farebna shcema dosky i tvar chladicov, viem si ju predstavit v skrinke s plexi bocnicou. Z technologii si chcem vyskusat hlavne to Military class II ako som uz vyssie spominal. OC Genie II je taktiez velmi zaujimava technologia, ktorá ma zaujala uz v prvej verzii, rad by som vyskusal jej prinos oproti manulanemu OC. Samozrejme novy UEFI bios je velke lakadlo ako pre kazdeho IT nadsenca.

"popíšte nám svoje skúsenosti s testovaním hardvéru" : S testovanim nemam velke skusenost i ked sa okolo pocitacov pohybujem dost casto, ked niekto potrebuje tak mu navrhnem aky HW by si mal vybrat za co najlepsiu cenu alebo celej rodine pomaham s instalovanim a vsetkymi problemami okolo PC.

Dufam ze nebude nikomu vadit ako moc som sa rozpisal. Dakujem za moznost zapojit sa do sutaze a ostatnym drzim palce.
Majte sa.
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa MajoFlame »

Môj kamarát má INTEL Core i5-760.Takže by som šiel k nemu a urobil by som testy aj tohto populárneho procesora a porovnal by som tieto dve platformy.Samozrejme chipsety...Určite túto MSI dosku s ASUS P7P55D Premium ktorú má on aj potom platformu AMD PHENOM II X6 1090T.Preto lebo ľudia sa rozhodujú medzi týmito platformami si myslím najčastejšie.Zhodnotím cenu/výkon...Vyskúšal by som na integrovanej grafike spustiť pri rozlíšení 1920x1080 a max detailoch DiRT 3 :dance: .Určite by som urobil kvalitnú recenziu a pc by som využil.
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Rabin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 03. Sep, 2010, 07:30

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Rabin »

Dosku by som skusil zabetonovat pre otestovanie jej pouzitia ako vstavaneho HTPC pre domacnosti, mala by aj jednu vyhodu dala by sa celkom dobre pasivne chladit .zo steny by trcali iba konektori.dosky by pred betonazou boto samozrejme treba impregnovat napr sprejom silikonoveho oleja.na CPU by sa osadil kus plechu ktory by roznasal teplo do okoliteho betonu. Berte to viacmenej ako vtip.ale ako zaujimavost co vyrobky MSI vydrzia by to nebolo zle otestovat.
Board: MSI Z77A-GD65 CPU: i7 3770K @ 4400 Mhz @ 1.24 V Cooler: ARCTIC Freezer 13 Pro RAM: Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP VGA: Sapphire HD R9 290 TRI-X OC 4Gb Skrinka: BITFENIX Ghost PSU: LEADEX Platinum 1000W
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa mmichalll »

Takto otestujem OC schopnosti komponentov.
Akurát neviem či začať z pravej strany alebo z ľavej strany :?
Spoiler: ukázať
Obrázok
orgi666

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa orgi666 »

Ja osobne by som dosku rád porovnal stou mojou ,ktorá istého času predstavovala stelesnenie slova"monštrum".Či už v možnostiach pretaktovania,stability ,ale aj spotreby...Myslím ,že ASUS a MSI sú veční rivali a ja som mal dosky vždy práve od týchto výrobcov.Dokonca v K8N Neo Platinum som mal osadený Turion ML-42 ....to boli časy ....AMD bez konkurencie v desktopoch.........


Sorry trocha nostalgie...

Takže hlavne by som porovnal serverový čipset v mojej doske s novým ....funkcie ,utility.....A hlavne ma zaujíma integrovaná grafika v CPU,ktorú by som prevetral dôkladne.
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

ja by som sa za nu podakoval a potom sa z nej tesil
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB

Návrat na "Základné dosky"