dfi nf4 headpipe chladic

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

INSO, este som sa chcel spytat ako to znasa chip nF4. Ako si to pritiahol? Lebo ked som ho videl, tak mi to pripomenulo stare Athlony XP a nerad by som ho rozflakal. Nevadi mu ta vaha? Nezostali ti nejake skrutky z Typhoona?
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Inso
Ban
Ban
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 03. Aug, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa Inso »

a co ja viem ako znasa som sa pytal gaba a hovoril ze ked je to dobre utiahnute tak fajn .nemalo by vadit:) inak chladenie sa o dost zlepsilo ... :) je to stale urobne s tym dfi orig chladicom vsak je to vidno na foto a k tym srobom nie nemam ten bt som predal a predsa som musel nechat nieco aj k nemu :roll:


edit : este daco co je lepsie trosku zatazena doska alebo prehriaty chip :) teplota teraz v vobec nevetranej case 39 st a v izbe strasne teplo beham v kratasoch :)
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

A cim si to teraz prichytil? Sak skusim, nemalo by to byt az take krehke, zajtra sa s tym pohram....
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Inso
Ban
Ban
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 03. Aug, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa Inso »

teraz je to s tt bt srobky tie co mas v topicu :) v bazary a maju k tym zlatim byt tie dlhe sroby co su tam 4 :wink:
Používateľov profilový obrázok
ManDark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 27. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: PREŠOV

Príspevok od používateľa ManDark »

midlet napísal:INSO, este som sa chcel spytat ako to znasa chip nF4. Ako si to pritiahol? Lebo ked som ho videl, tak mi to pripomenulo stare Athlony XP a nerad by som ho rozflakal. Nevadi mu ta vaha? Nezostali ti nejake skrutky z Typhoona?
No tiez ma to napadlo ale ak si dost opatrny tak by to malo byt v pohode a ahlavne ak netrepes zo skrinov tak je to Ok, ale zda sa mi to moc velike. :red:
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

Tak skrutky budu a na prichytenie som si spravil "sponu" z pasivu co bol na MSI K8N. Ta mi umrela tak aspon na nieco bola dobra. Z nej som zrezal rucne :( rebra a zostala mi len ta stvorcova zakladna s vystupkami na skrutky. Este pockam na skrutky a pojdem to nahodit. Malo by to byt v pohode, so skrinou netrieskam, ved prazdna ma 15kg :D
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

K tomu freezeru a rezaniu,ono je to velmi tazke odrezat ako je to na tom obrazku, moje foto som tam nepridal, lebo nemam po ruke fotak,cize tamto je ilustracne. Vedel by som mozno zohnat niekoho kto by sa na to podujal, bud vodnym lucom, alebo laserom. Ja som to robil karbobruskou, co som zisitil, ze moc vhodne nebolo, aj ked chladiaci ucel to splnilo na 100%. Ide tu aj esteticke prevedenie, karbobruska vyvyjala velke teplo, pri ktorom sa hlinnik trosku zohrial a po okrajoch roztavil, mozno po malej piplacke by som to spravil prijatelnejsie na pohlad. K tomu uchyteniu, pokial mate pri chipsete diery vzdialene 5,5cm tak s tym problem nie je, staci hocijake uchyty ake boli pouzite napr. pri zalmanackom pasive. Pokial mate ako ja 6cm (bohuzial) tak musite spekulovat ako to uchytit. Kedze mam doma stary ZM80.. tak som vyuzil malu platnicku ktorou som to nadherne uchytil.



Obrázok
sentimentálna spomienka - valid cpu
Inso
Ban
Ban
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 03. Aug, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa Inso »

podla mna by to vadit nemalo len maj poriadne pritiahnutu dosku...ale je to velke ale je to fanj teplota mala a pre chip je to podla mna lepsie
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Neda mi, aby som to sem nehodil. Urcite jedno z najelegantnejsich prevedeni upraveneho vykonneho heat-pipe chladica na cipset nF4 (realizovane len tot kusok u susedov). Povodne Xilence CPU Cooler, mierne upraveny vypada absolutne skvelo, aj keD su odstavene dva SATA konektory. Chladiaci ucinok to musi mat ohromny.

Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Velmi pekne, len sa mi vynara otazka, dokaze sa tam vocpat napr 7800ka? alebo jedna z tych dlhsich kariet? Ta zakladna je tam predpokladam pripevnena tak ze je na dvoch miestach prevrtana a prisrobovana k MB.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Myslim, ze by tam mala vpohode vojst aj 7800vka, veD je tam placu bohato. A navyse v pripade nutkania zachladit cipset do maxima, tam nie je problem hodit tichy fan. Je to fajnove riesenie, i keD nie zrovna najlacnejsie.
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

myslim ze 7800ka,alebo X1800 sa tam nevocpe, som pozeral moju a neviem, asi by to zasahovalo do tych rebier. Treba rozhodne skusit, ak pojde, je to super riesenie. Este aj zavisi, aka doska.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

X1800 -ky a X1900 -ky sa tam urcite nezmestia :wink:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

njn, bude to o chlpy. Ale nebol by problem ten pasiv natocit podla potreby, nemusi predsa byt zrovna presne v tej polohe. A ako pisal l0k2, zavisi to hlavne od dosky a ciastocne aj velkosti CPU chladica
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

Ako som na to pozeral, tak aj 7800GT by tam bola velmi natesno ak by sa tam vobec zmestila. Ale zasa heatpipe trubice su velmi makke, takze dalo by sa to urcite prisposobit... Ja som tiez ohybal kvoli thermalrightovi a islo to velmi lahucko rukami.

Ja uz mam tiez hotovo :D Skvele teploty... A to som vybral zo skrinky predny intake fan. Ale bocny zostal. Aj vrchny isiel prec. V podstate som vymenil vsetky, zacal mi prekazat hluk TT fanov. Teplota v burme 45C, co je velmi dobra teplota ked bezmem do uvahy ze ho mirne este ofukuje Zalman na grafike 48C vzduchom :wink: Zalman konci v podstate tam kde aj heatpipe.. Kupim este nejake tiche 80mm alebo 92mm ventilatory a uvidime potom.
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"