Simulatory automobilovych pretekov

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Aky mam volant a aky by som si kupil?

mam Driving Force
1
10%
mam G25
1
10%
mam G27
4
40%
mam T500RS
0
Žiadne hlasovania
neviem co to vlastne mam :D
0
Žiadne hlasovania
chcem G27
2
20%
chcemT500/Ferrari F1
2
20%
 
Celkom hlasov: 10

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa hawkeye »

uplne mimo, zato ze mas +1min na gamepade a na xbox a nesedis tam real? :) no taaaaaak :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa dexterav »

sú to hry neviem čo riešite :)
shift som videl niekde za 130 korun :D
inak k overhaul ešte PTM3
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

to je mi úplne jedno, aký je rozdiel od realu, skôr ma štve, že sa nedá porovnávať medzi tými hrami, keďže je málo takých, čo tu majú Forzu.. A porovnávať sa s tými v rebríčkoch je nanič, keďže to radí autá do tried, takže vždy budú lepší ako ja so stock evom napríklad.

Hawk, daj ešte nejaké časy, nech môžem porovnávať :) zatiaľ ti na mňa s Evom chýba aspoň 10s..
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa ZoranICS »

no.... mne osobne ide AJ o to, aby to bolo porovnatelne aj s realom. Nehovoriac o tom, ze sa fakt nemozme porovnavat lebo mame ine hry :( ktore maju uplne inu fyziku. Rozdiel by mal byt v pripade simulatorov naozaj len v grafike...
dexter napísal:inak k overhaul ešte PTM3
To mam vazne zase zmenit to hlasovanie? :D inak nehlasoval som len kvoli tomu ze ten shift chcem teda modnut a uvidime ako to pojde.

Zatial je ale u mna jednoznacny favorit GT5. Ten feedback na volante, skackanie auta na nerovnej ceste, zotrvacnost hmotnosti auta, atd... sa teda neda porovnat s ani jednym shiftom. Viem ako sa auto sprava na ceste ked idem do zakruty :P km/h a uleti mi kusok zadok, pripadne co spravi predo-/zado-/stvorkolka ked dam plyn na podlahu v strede zakruty... v tomto na GT5 nema nic co som zatial skusil. Ej skoda ze je to len na tie :furious: konzoly, ale uz sa opakujem. :red:
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Murcielago LP 670-4 SV - 7:49,553 hneď v druhom kole, takže úplne zle, len som zvedavý či ma hawk prekoná :)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa hawkeye »

neviem kedy sa k tomu dostanem ale ked sa dostanem tak ta dam :o)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa dexterav »

pokiaľ tu budú rozdielne hry, a ešte aj také ktoré nemá každý bude to tak rozhovor pre 2 :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa ZoranICS »

To bude nieco ako ten nas 1000+ stranovy thread kde kazdy pise o svojom a potom sa dobre pohadame :D

Kua neviem sa dostat do svojho mailu a tak neviem stiahnut tie mody :cry:
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa dexterav »

Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa ZoranICS »

uz som :)

Je to zaujimave. Este sa musim pohrat s nastaveniami ale na prvy pokus GT-R 7:32.

EDIT: PTM3 a overhaul2.0 mi dokopy nejdu :?
ANONYM_a2

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

no vcera mi prisla ta Forza 4 a co som len "zbezbe" (7 hodin) skusal quick race a ako sa spravaju auta, celkovy look, pocit z jazdy atd., tak je to v urcitych castiach lepsie (a to o dost) od GT5, v urcitych zase horsie, co sa detailov aut z interieru tyka, tak je to bezkonkurencne najlepsie co sa da momentalne na trhu zohnat, proste krasa, dokonca autori tvrdia, ze budiky v autach su robene tak, aby ukazovali presne hodnoty, teda aby ukazovatel vykonu v Bugatti Veyron SS ukazoval naozaj to, co sa realne deje + funkcne palubaky aut (je tam C32 AMG, ja mam v reale C180 Coupé, no dizajn interieru je samozrejme na vlas rovnaky, no az na to, ze ja mam trojramenny volant, ale inak vsetko rovnake, normalne som mal pocit, ako keby som sadol do svojho auta s lepsim motorom) dalej sa mi paci siroky vyber zmysluplnych aut, naco su mi 3, alebo 4 druhy Nissanov GT-R a jediny rozdiel je v rocniku vyroby a minimalnych zlepseniach, alebo milion mazd atd.? proste toto mi na GT5 strasne vadilo, dalej mi tam vadilo, ze kazde druhe auto malo volant na pravej strane, vo Forze je to minimalne mnozstvo, prevazne anglicke chutovky ako Bentley Continental, Aston Martin DB5 atd. inak je to v pohode a volant je na pravej strane, dalej pocit z interieru, moznost sa v nom rozhliadnut pocas jazdy a pod. je ovela lepsi nez v GT5, co sa tyka jazdy je to uz horsie, musim uznat ze GT5 je masaker realny, skusal som tam vsetko mozne aj nemozne a citil som sa viac ako v aute, no na druhej strane, kvôli dementnemu vyberu aut, som sa na to rychlo (po asi 100 hodinach gameplayu) vykaslal a to mam zberatelsku ediciu, jedine velke plus co sa GT5 tyka vidim v 3D stereoskopickom zobrazeni, je to naozaj o dost lepsi zazitok z interieru auta, ako bez toho, clovek normalne vidi, kde ma predok auta, ked predbieha, tak vie lepsie odhadnut kolko sa môze natlacit na supera, no Forza 4 ma zase lepsi vyber aut, aj SUV, co sa mne strasne paci, taka X6M to je ako mamut na ceste a maximalka okolo 280km/h na le mans okruhu je dost hardcore (len to potom ubrzdit je troska horsie), dalej sa mi paci autovista, ktora je naozaj genialna, to napr. GT5 nemalo a dost by mu to pomohlo, co mi troska vadi je, ze aj ked si nastavim metricke jednotky, tak niektore auta ako Reventón ukazuju stále míle na palubovke, takze nemôzem uplne vypnut herne ukazovatele, lebo ja podla mil vôbec netusim kolko idem... inak som si kupil to VIP clenstvo a dostal som to Bugatti Veyron SS a je to fakt pecka, vsetko funguje tak ako ma (vcetne vysuvania a naklapania kridla) + paradny zvuk, v GT5 bol len normalny 16.4 a aj to len v standard cars so zvukom osemvalca, bez interieru, teda zazitok otrasny a celkovo tie standard cars su humus v tom GT5 preto som to aj odinstaloval z PS3........ inak zoran, podla mna par € za PS3 by ta nezabilo a uzil by si si paradny racing (samozrejme ak ti nevadia minusy ktore som popisal hore), ja som napr. kupil pouzivanu PS3 od chlapika z levoce za 80€ vcetne gamepadu, dvoch hier a doteraz sluzi uz skoro rok (dokonca je to ta jedinecna verzia, ktora bola jedina rovnaka pre EU aj JP trh, teda kvalita je o dost vyssia ako u EU PS3 o ktorych je zname, ze radi kapu) takze ked sa ti poradir najst kusok ktory je v dobrom stave, nebol rozoberany ani nijak upravovany, tak sa paradne zahras za par korun, ja som dlho hral na pc a odkedy mam PS3 som rozpredal aj cely herny pocitac a teraz ked som si z dlhej chvile kupil novy xbox, tak na hranie na pc ani nepomyslim, proste ten zazitok je ovela lepsi na tej konzole a nestoji to vela penazi, osobne som kupil tu PS3 za 80€, tie hry co som k nej dostal som predal asi za 25€, teda konzola ma vysla na 55€, za GT5 som dal 30€ a pretakam kolko vladzem (teraz uz nie tolko ako predtym, ale predsa) podla mna sa oplati mat aspon jednu konzolu
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Moj problem s konzolami nie je v cene... I ked, zhruba viem co stoji HW do Xboxu alebo PS3 a ceny su teraz o dost vyssie nez vyrobne naklady [na dobehnutie straty ktoru generovali pri vydani]. Moj problem s konzolami spociva v tom, ze vacsina hier je pokaslana HW limitmi konzol a povodny herny trh (PC) tym trpi. S vynimkou zopar titulov si na low-end PC zahras cokolvek na "ultrabrutalmax" detailoch, hry su kratke, detaily nikde, grafika otrasna (oproti tomu co by to malo byt)... Nemal by som problem s konzolami keby studia vydavali hry na PC a potom by to osekali a portli na konzoly, no zial je to naopak :(

Keby existoval emulator na PS3 tak ani nerozmyslam nad jej kupou :)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa dexterav »

bud skromný a daj si GT4 na PSX2 :D
tie hry čo tu spomíname sú práve tie spolu z pár ostatnými čo držia konzoli pri živote, keby ich vydali na PC je dosť možné že by im zazvonil umieráčik :)
btw Shiftov sa predalo cez 15m čo neni zlé
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa ZoranICS »

ja mam dva ;)

No, tak overhaul mi rozhadzal brutalne vsetko, tak este len sa ucim ako kde a co. Musel som si resetnut vsetky tuningy :furious2: stale to nie je ono, ale casy su rozhodne horsie :D

300 ponikovy cvirik 8:07 :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Simulatory automobilovych pretekov

Príspevok od používateľa dexterav »

ono sa aj v readme píše niečo v tom zmysle že nastavenia treba potom resetnúť a urobiť znova
ja som skúšal toho Civica a oboch Shiftoch +- rovnaký čas len v 1 je o niečo slabší tak som mu dal výfuk a mal 216 poníkov najlepšie gumy
v S2 mi nijak výkon nemenilo, nemal si na mysli kategoriu z D160 tuším na D400 :)
idem omrknúť WRX :D
tie moje časy sú mno :cry:
utešujem sa že to robí PTM a nie ľavé ruky :hysterical:
už to obmedzím len na zmodnutý S1
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"