Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa mirjak »

...s tym kopirovanim sw je to ako ked pretiahnes susedovu zenu (s jej suhlasom). Kym sused o tom nevie, tak sa vlastne nic nestalo :D
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

ale keď sa to dozvie ? Prídeš o o!o ( licenciu ) :laugh:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Kde som povedal, ze je to v poriadku? Ja som povedal, ze to nie je kradez ;) ked uz chceme analogizovat, tak kradez by to bola, keby som sw pouzil na komercne ucely a zarabal na nom, alebo uniesol susedovi zenu a pouzival ju na obchod s bielym masom ;) ked ju vsak len pretiahnem, tak mu ju nekradnem :D ale tak je treba povedat, ze na Nase podmienky su tie hry naozaj drahe, resp drahe pri kupe noveho originalu a 50pcnt populacie nie je kupischopnych. Je to teda logicke. keby ich cena bola proporcna kupyschopnosti krajin, tak by ich ludia viac kupovali. totiz nie vsetci si dokazu najst obchody, kde sa daju zohnat lacno. Tak sa warez ujal. Inak je ale warez v pripade hier dobrounreklamou, pretoze pokial je hra dobra, tak singleplayer iba navnadi "warezaka" aby hru kupil kvoli MP. Pokial nie, tak smola, konieckoncov je to vina iba tvorcov hry, ze ju nespravili dobre a lakavo.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Papek »

Lenze kde je ta hranica, kedy bude cena rozumna? Kopa hier je na steame v akcii za 5 €, na Android/iOS/WP su hry za 1 - 3 € a aka je tam velka miera piratstva. Podla mna to je aj o zmyslani ludi, lebo inak nechapem cloveka, co vyvali 700 € za novy iPhone a hned druhy den ho jailbreakne, aby si tam mohol natahat kopu hier zadarmo ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Tiez som o rovnakom pristupe ludi uz viac krat pisal. Kupi drahy telefon a nasledne robi upravy, aby mohol pouzivat "kreknute" aplikacie/hry :facepalm:. To je u mna socka najvyssieho stupna.

Vsetci sa obhajuju vysokymi cenami. A co brani pockat 3 mesiace a zakupit hru v akcii za (napr.) polovicnu cenu? Bezne to tak robim na Xbox-e a nakupujem hry v roznych akciach (ceny vacsinou ~ 15€).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Ondro1 »

_Mato_ to, že ty vieš, kde tie hry kupovať za 15€ neznamená, že všetci ostatní tiež vedia. Už som to písal. Za tie 3 mesiace sa v normálnych obchodoch zmení cena max. tak o 30%, zvyčajne na takých 30€ z 50€. Ja tiež kupujem hry pod 20€ ;)
Inak, len tak medzi rečou, tak osobne považujem celkovo ľudí a ľudí, ktorí sebe a nedajbože ešte aj svojim deťom kúpia "high-end" smartfón len preto, že všetci ostatní to majú za socky. Ja osobne nemám smartfón a ani nepotrebujem. Priznám sa, mám vypožičaný tablet. U nás v univerzitnej knižnici sa to dá vypožičať na prístup do eduroamu a čítanie e-skrípt a na toto je to naozaj perfektná vec(no priznám sa, že niekedy na nudnej prednáške si zabehnem na facebook alebo popozerám stránky s mačičkami :D - nebrať ako dvojzmysel). Ale nenávidím, keď vidím na Karláku típkov s tými podnosmi pod obed, ktorí si všetko fotia, prípadne súčasnú mládež, ktorá si 24/7 ťuká do mobilu(nie, že by som bol taký starý chruňo :D ale keď vidím tých dnešných 17 ročných zasranov, tak mi pripadá, že ma od nich delí aspoň 20 rokov...).
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Nameless »

Tak priznam sa ze tuto temu som necital celu, len prvu stranu ale pokial viem tak stahovanie obsahu podliehajucemu autorskym pravam je na slovensku legalne :D

http://tech.sme.sk/c/6259581/pravnik-st ... z-nie.html
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Keby sa tomu niekto z právnikov aj rozumel, tak by pochopil, že aj to s tými torrentami je hovadina.

Z pohľadu skutočného šírenia by to malo byť tak, že len ak konkrétnemu užívateľovi odošleš celé dielo, bol by si postihnuteľní. Dovtedy posielaš len nič nehovoriace jednotky a nuly.
To je ako keby si niekomu poslal pár šróbov a pár plechov, a teba by zažalovali že čo ja viem "šíriš" Audi, čo je kravina. Lebo rovnaké šróby a plechy nájdeš napríklad aj inde.

Samozrejme že keď to nevedia ale takto kontrolovať, tak to povedia takto. O tom nadpise pomlčím, zovšeobecňuje a v tom znení ani nie je pravdivý.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Ako v MASH keď Radar kradol jeep tak, že ho posielal domov po šrobikoch? :D
We'll bang, ok?

Návrat na "Debata o všetkom"