Klimatizacia do bytu - mobilna

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa shampoo »

hulo92 napísal:http://www.alza.sk/tristar-ac-5491-d326261.htm

ludia ako je to s efektivitou tejto veci na izbu 4x4 metre, ide mi len o to aby nebol taky otrasny vzduch, teplota az tak nevadi.
http://www.energia.sk/otazka/elektrina- ... atky/3866/
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

zoom napísal:No a teraz vacsi problem: ako zistim, ze firma X je dobra v montazi klimatizacii a nie su to nejako fuseri? Ma niekto referencie na niekoho konkretneho? Pozrel dom zlateruky.sk, nikto ziadne referencie.
Ono je vzdy risk kupovat zvlast klimu a zvlast riesit montaz. Jednak potrebujes zohnat montera, ktory je "autorizovany" spustat danu znacku, ktoru kupis (on ti stempluje zarucak) a na druhej strane sa do toho ani nehrnu, pretoze nezarobia na "hardveri" (bezne maju na nakup rabaty 40%, ktore na tebe neprenesu)... vsetko plati dvojnasobne pocas sezony, ked maju roboty po kkt... osobna skusenost.
felipe25 napísal:A este jedna vec - do bytov - ak namontujem jednu vnutornu jednotku a jednu vonkajsiu, to sa rata ze to bude len v jednej izbe, alebo vychladi cely byt? Predpokladam ze asi nie.. teda na kazdu miesnost treba jednu vnutornu? Daju sa nejak prepojit, ze dve izby ktore su vedla seba a maju okno rovnakym smerom sa napoja len na jeden vyvod?
ak je jednotka dostatocne vykonna, ciastocne sa ochladia aj ostatne miestnosti (predsalen tam nejaka cirkulacia vzduchu je). Na vonkajsiu jednotku spravidla pripojis len jednu vnutornu. Ak chces pripajat viac vnutornych, potrebujes tzv. split/multisplit vonkajsiu jednotku, ktora ma viacero nezavislych chladiacich okruhov (moj pripad). nevyhodou je, ze ak sa ti takato jednotka odpali, nechladi ani jedna vnutorna.
felipe25 napísal:Bezi to vkuse, alebo? Trebars, namontuju, nastavim teplotu 22st... jasne ze pokym sa dostane na tu teplotu tak bud zrat max., ale potom prejde na nejaky udrziavaci rezim? Predpokladam ze to zavidi od miestnosti, dokedy bude drzat 22st, ale aj tak..
"Klasicka" klima bezi furt na plny vykon (pri priklade, ktory si opisal). Riesenim su tzv. Invertery (povacsinou su to vyssie/drhasie modely), ktore vykon vedia regulovat a zozeru podstatne menej elektriny. Rovnako nemaju pri nabehu/spusteni take narazove odbery prudu.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Andre »

Musel som piecku vystahovat, bo by ste ma na tu klimu asi zmotali :D Z 30C na 27,5C
Obrázok
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa NuSuey »

sakra chlapi.. dobre, ze ste zacali rozoberat takuto temu. na byte (mala garzonka ~ 24m2) mam posledny cas neskutocne teplo (27-29C) a tak som zacal rozmyslat, co vymysliet.

..ale ak to spravne vidi, tak klimatizacia = velka investicia + velka spotreba elektriny + (vraj) negativny vplyv na zdravie -.-

skoda, ze neexistuje este nejaka ina alternativa :)
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa stevo891 »

27°C o 7 rano v izbe! Lezim a potim sa :wallbash: Zatial som to stale nejako prezil ale tento raz to nevidim dobre :D .
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja som mal okolo 30 stupňov na koleji, vyriešili sme to týmto: http://www.datart.cz/Ventilator-PROLINE-ETF10.html

Nie je to úplná topka ako klíma, ale dá sa prežiť :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

Tak ja uz mam vybrate. Samsung som rychlo zavrhol, ked som si precital zopar prispevkov, namatkou napr. tento topic (prispevok od Peter 9.6.2011 08:20). Vyzeraju to byt nejake skusenosti z praxe a podobne som cital aj od niekoho ineho, takze Samsungu sa radsej vyhnut. Idem do toho, co je mi najsympatickejsie, a teda Mitsubishi klima, ktora by mala byt dokonca aj Made in Japan. Normalne by som siel do top novinky Deluxe model FH s Natural Flow, co sa mi dost paci (video, klima nefuka monotonne vzduch, ale roznymi rychlostami ho rozfukuje a vytvara dojem premenliveho vetra na luke). Kedze vsak tato verzia nie je v ciernej farbe, co je moja podmienka, skoncim s tou Kirigamine Zen. Som zvedavy na ten I-see senzor, ktory detekuje ludi a vzduch fuka automaticky mimo nich. Mozem chodit po izbe bez toho, aby som stale nastavoval lamely.

Ako pise sm_oOx^, pojdem samozrejme do vsetkeho od jednej firmy. Takto sa nebude moct nikto na nikoho vyhovarat. A vezmem asi o 50% predimenzovanu, nech to pekne stiha a rozlieva sa to do bytu. Taktiez bude namontovana v najteplejsej izbe v byte, co by tiez malo pomoct.

Hned na zajtra mam naplanovaneho technika na obhliadku, buduci tyzden snad objednavka a o tyzden na to uz mozno aj montaz. Tesim sa, lebo este sa len zacal den a uz sa tu potim ako somar v kufri.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Hrochy »

Zoom, ta Mitsubishi Deluxe MSZ-FH25VE vyzera ozaj dobre :). Nasiel som aj jednu cenu na to spolu s vonkajsou jednotkou za 32 200 czk. Je ovladatelna cez net (neviem v akej forme). Zaujimalo by ma, aky je vystup toho IR senzora (nazvali to kamerou). Ci opticky, kolko ma bodov, ci sa musi pohybovat a pod. To urcite uz ale nikto nikde len tak nenapise.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tak vie teda niekto, kolko W priblizne ta klima zerie? :))

Inac nasiel som nastenne aj celkom lacne.. samozrejme s inventorom..
http://www.ecotechnologies.sk/katalog/p ... DCI-265kW/

Nakoniec stale uvazujem skor o nastennej ako mobilnej /nezabera miesto/, problem moze byt len s firmou co zateplovala, ze to nepovoli.. A max do jednej izby, s tym ze jednotka nebude v ziadnom pripade na balkone, ale na zateplenej casti.. Tak neviem, aka by bola vysledna suma dajme tomu tej najlacnejsej :))

PS: este mensia otazocka.. je realne, ze zariadenie ktora ma spotrebu cca 35W ak bude vkuse zapnute zozerie za mesiac elektriku len za 2€ spolu? :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

Hrochy: To ovladanie cez net treba dokupit tusim (cca 232,- € za WiFi modul). A momentalne existuje aplikacia len pre iOS, co je dost fail. Ale vidim, ze mas gaiPad, takze by to mohlo vyzerat nejako takto. To ovladanie cez net je pekna geekovina a tiez by som to chcel. Pockam do buducna, co s tym spravia. Dnes sa informujem, ci sa ten WiFi modul da doinstalovat aj dodatocne.
Co sa tyka toho senzora, velmi pochybujem, ze ma nejaky vystup (urcite nie taka termokamera, ako na reklamnych videach). Jednoduche je to jeden zo senzorov pre elektroniku a hotovo. Myslim, ze ma 150° zaber, sleduje pohym ludi podla teploty (udajne nereaguje na domace zvierata), podla toho fuka vzduch. Urcite vyskusam, ked budem mat.

felipe25: Neviem, kolko mas penazi, ale rozhodne by som nesetril na tomto. Klima nie je pocitac, co sa nieco dosere, tak okej a za 10-100,- € si kupis nieco ine/lepsie a doma prerobis. Az ti zacne odchadzat riadiaca jednotka niekde vonku na fasade, tak to bude uplne super. Vybral si nejaku Airwell, o ktorej som nikdy nepocul, za 590,- € a pritom napr. za 630,- € mozes mat Daikin [klik]. To len pre priklad, ten Daikin by som nebral, lebo ma min. hlucnost vnutornej jednotky 29 dB(A). Blba stovka naviac a mas Mitsubishi s 21 dB(A) hlukom [klik], popripade Panasonic a 22 dB(A) [klik]. Vsetko super japonske znacky za takmer rovnaku cenu a nie nejaky Airwell, co podla mna bude v zime chladit a v lete kurit ako Skoda 120. Na tomto by som urcite nesetril a isiel do overenych znaciek (vsetky japonske a cital som, ze z cinskych je dobre napr. Gree ci Midea).
Mobilnu klimu urcite nekupuj, je to somarina. Mal som, zbavil som sa toho. Je tu hlucne, neskladne, zavadzia to, teply vzduch musis niekde vyfukovat, stale sa tam vytvara kondenzat (kazde 2-3 hodiny behas s vanickou vody), atd. Uplne cele zle. Dakam do skladu, aby sa neroztopili regale... preco nie. Domov do izby? Ani nahodou.

K tvojej 35W otazke: Mesiac ma 744 hodin (31*24). Zariadenie s prikonom 35 W, ktore bezi nonstop zozerie za mesiac 26 040 Wh (35*744), ale lepsie povedane 26,04 kWh, kedze elektrika sa pocita v kWh. Podla aktualnej sadzby ZSE stoji pri programe DD2 (bezny domaci) 1 kWh elektriky 0,135060 € aj s DPH. To mas 3,52 € po zaokruhleni (26,04*0,135060). Neviem, ake sadzby ma VSE, ani sa mi to nechce hladat. Ale ako si si vsimol: non-stop beziacich 35 W spapalo 3,52 €. Z toho si odvodis, ze kazdych 10 W zozerie asi 1 € mesacne. Odtial je uz lahka matematika pre akekolvek zariadenie.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

Diky s tym prepoctom :)

Tak +-100€ je v pohode,, ine by bolo keby som musel ist nad 1000€..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa lezgy »

Anakin666 napísal:som sa pozeral po nieco podobnom aj ja ... hmm to s tou hlucnostou ste ma velmi nepotesili ... mam najteplejsiu izbu v byte plus ta moja plazma s dvoma pc tiez velmi na komforte nepridavaju ... ale tak za nejake to pohodlie aj ten cigansky vyfuk by som hadam nejako spravil ... rozmyslam ci to na zaciatok nerisknem aspon s nejakym vecsim ventilatorom ci to aspon nieco nepomoze ...

inak ako je to s udrzbou ? co to stoji ? ako casto ? nema niekto skusenosti ... hlavne talianske pracky okolo ktorych som niekedy trosku robil malo vela veci lisovanych a opravy boli pekne zlozite a financne narocne ... (nehovorim ze to nerobia vsetci ale aj technik mi povedal ze taliani su v tomto experti a vcelku nerad servisoval tieto veci)...

TOMAN: super video inak :)
vsetko co ma mat vykon bude aj trocha hucat
bez toho to jednoducho nejde

@filip....a nevies vyviest tu hadicu do kupelne? ked si v byte, malo by sa to teoreticky zadarit...ci ne?
resp co ti brani?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

nerealne.. ak som sa tak zamyslel nad hlukom - ustavicnym v lete, /kde mi vadi aj tichy PC/, tak jedine mozne riesenie premna bude normalna klima na stenu a jednotkou vonku :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

Mam taku otazku,uz dlhsie rozmyslam nad nastennou klimou,minuly rok som ju uz skoro aj kupil,xcel by som dve vnutorne jednotky pre dve susediace izby,no hlavne ma zaujima ako je napajana nastenna klima,predpokladam ze ako bezny spotrebic sa do zasuvky nezapoji a teda?
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

Vnutorna jednotka na stene je napajana z vonkajsej jednotky (spolu s potrubim su prepojene aj elektrikou v rovnakej liste). Vonkajsia jednotka je potom normalne pripojena do zasuvky (standardnych 230V).

Návrat na "Debata o všetkom"