Televízor do 500,-

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa tarezni »

Ked mas daleko TV od PC si kup radsej externy disk,kde nahras filmy,dokumenty a potom po zapojeni k TV filmy len prehravas,tak to mam aj ja,Samsung je v tomto najlepsi-podporuje najviac formatov (samozrejme nie vsetky :D ).3D mas aktivne a pasivne (okuliare).Aktivne okuliare su na baterky a blikaju,teda viac namahaju oci,na kazdeho to vplyva osobitne,niekto moze kukat takto TV 8 hodin denne a nic a niekto nemoze ani minutu,lebo ho rozboli hlava.A 3D pasivne su v tomto lepsie,nenamahaju tak oci,no ten efekt nieje taky,ako pri aktivnyh okularoh.Ja mam dva Samsungy doma,jeden monitor a druhy TV a oba maju tie pekne 4ramenne podstavce :)
Videl si ten podstavec aj nazivo?Ovela krajsi nez ma Panasonic,u Panasonicu vyzera podstavec ako z plastu,uplne nevzhladne,ale to je jedno.Nepovedal si mi uhlopriecku,co je dost dolezita informacia,ale kedze PC budes mat v izbe,kde mas doteraz 19" CRTcko,tak myslim ze okolo 32" bude akurat.Ak ti vojde 107 cm,tak potom tato vyzera v poho,ma 200Hz,no len 2x HDMI,ak tam pripojis PC,tak ti ostane jedno volne na konzolu,domace kino,alebo fotak/kameru ked v buducnosti pripojis k TV,dalej ma wifi ready,teda aby si mohol ist cez TV na internet,musis dokupit modul (cca 30€)- ale je to zbytocne,ked mas hned vedla TV plnohodnotne PC.No a najdolezitejsie,obraz aky ma ti povedat neviem,nevidel som ho nikdy nazivo,no papierovo vyzera dobre,ale na to sa spoliehat neda,cize bud risknes,kupis cez net a do tyzdna mozes vratit,ak sa ti nebude pacit.Alebo sa skus pozriet po niecom inom:
http://led-televizory.heureka.sk/sony-b ... dl-42w654/
Ak radsej vacsi Samsung s normalnym podstavcom a s dopravou zadarmo:
http://www.alza.sk/46-samsung-ue46f5370 ... heureka.sk
Pripadne by si tie nozicky prekusol:
http://led-televizory.heureka.sk/samsung-ue40f6200/
Pripadne 117tka Sony Bravia:
http://led-televizory.heureka.sk/sony-b ... dl-46r473/
To je asi taky srop,potom su uz vsetko 3D...
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
Wlejder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Pi 19. Apr, 2013, 19:23
Bydlisko: Košice

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa Wlejder »

tak pozerat budem na 4,5 metra takze minimalne 40'' ale tak zas max ...MAX! :-D 600e je rozpocet , na tej 19'' stke to uz je o drzku lebo ja este ako tak vidim popis relacie ale priatelka ta uz nedovidi :rofl: ...mam ho len preto lebo sme brali magio s rodicmi napoly takze je to taka nudzovka zadara :) ...nvm vidim to asi na tu 5300vku ...vraj samsungi tie nizsie rady sa daju kukat ako tak , alebo potom este som vyhrabal toto niekde je aj za 600 aviac e takze nie zle :) http://www.mall.sk/led-televizory-uhlop ... :ranking,C a v datarte ten samsung 42'' http://www.datart.sk/LED-televizor-SAMS ... F5300.html dost dobra cena :) ...a mam externy disk uz davno ale zas som nasiel aj 10m HDMI vraj dost dobra kvalita za nejakych 28 e alebo tak to je tiez v poho :)
Spoiler: ukázať
CASE:Jonsbo RM4PSU:seasonic X-650 km3 MB:Asus ROG STRIX z370-F gamingCPU:intel core i7 8700k+chladic Be quiet! dark rock 3VGA:ASUS gtx1070ti 8gigaRAM:DDRAM4 2x8GB Kingston Fury HyperX 2400 SSD:crucial m500 2T monitor: LG 32GK850G-B, 31,5"
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa tarezni »

Ved obe telky co si hodil linky maju shopy este za menej,tak aka dobra cena? :?
Na tvojom mieste ak mas 6kil,tak by som to vrazil do telky,aby bol obraz co najlepsi.Vyber si uz,ci TV aj s wifi,smart a pod.,to je na tebe.
HDMI co som pocul tak na velke vzdialenosti (okolo 10M) neni moc dobry,byvaju s tym problemy,cize taky kabel by som kupil urcite minimalne pozlatene konce a neaky kvalitnejsi,kedze budes prenasat FULL HD signal (ak budes a PC ti to potiahne) a kupil by som ho cez net,aby si ho pri pripadnom probleme mohol bezproblemovo do tyzdna vratit. ;)
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
Wlejder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Pi 19. Apr, 2013, 19:23
Bydlisko: Košice

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa Wlejder »

no ale ja pozeram shopi co maju aj predajne v KE kvoli pripadnej RMA ...a co je zle na tych cenach ?
Spoiler: ukázať
CASE:Jonsbo RM4PSU:seasonic X-650 km3 MB:Asus ROG STRIX z370-F gamingCPU:intel core i7 8700k+chladic Be quiet! dark rock 3VGA:ASUS gtx1070ti 8gigaRAM:DDRAM4 2x8GB Kingston Fury HyperX 2400 SSD:crucial m500 2T monitor: LG 32GK850G-B, 31,5"
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa stanomx »

no niektory ludia su ochotny riskovat kvoli kazdemu euru aj ten najpofidernejsi eshop a ked obchod zanikne tak pan boh zaplat pripadny servis v zarucnom obdobi
RAMMSTEIN
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa tarezni »

No tu sa to nemoze stat,kedze Samsung reklamujes priamo v servise,nie shope kde si ho kupil a s uhloprieckou 46" a viac pride servisak k tebe domov ;) Mozno to uz je od 40",no niesom si isty,takze kupis TV a potom mozu zaniknut aj vsetky shopy,tebe to moze byt jedno :good:
waldo213: Nevedel som odkial si,tak sory.Nevedel som ze Mall je aj v KE.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa stanomx »

nebol by som si isty pokial sa jedna o sedy dovoz neviem ako to je s telkami
RAMMSTEIN
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa tarezni »

Co je sedy dovoz?
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa Andre »

Realnych viac ako 120Hz tusim ani nie je. Ak je aktivne 3D, tak tych 120Hz urcite ma. Nic ine ako realne Hz by som neriesil
Za mna http://3d-televizory.heureka.sk/panasonic-tx-p42st60e/
prva,pripadne talkive
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Rasty_sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 21. Okt, 2011, 12:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa Rasty_sk »

Ked je sedy dovoz tak si opravu zaplatis sam :good: :hysterical: a nepomoze ti ani pan boh preto si treba dobre rozmysliet pri kupe z internetovych obchodov co maju super nizke ceny ci sa to oplati risknut. Ja by som tiez chcel poradit lebo si chcem kupit TV kukal som toto https://online.asbis.sk/lg-42la660s-sma ... 86297.html alebo https://online.asbis.sk/lg-47lm649s-sma ... 84923.html vopred dakujem za nazor.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no a teraz si predstav, ze vsetky tie internetove obchody so sedymi dovozmi zvysili svoje ceny a teda nemaju nizke ceny.

Podla coho sa rozhodnes ?


Okrem ineho, ako asi tak realne chces skumat ci je nejaky produkt sedy dovoz, zlty dovoz, hnedy dovoz alebo bledoruzovy dovoz ? Zavolas predajcovi ? Vyborny napad. Pozres sa na velkost jeho topanok ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Rasty_sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 21. Okt, 2011, 12:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa Rasty_sk »

Nie budem kupovat iba tam odkial mam referncie nemusis skumat topanky. Netvrdim ze kazdy predajca neni dobry. Ja ale osobne nakupujem tam kde to poznam alebo mam dobre referencia. ;) Je to na zvazenie kazdeho kde si utrati svoje E.
static-x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 391
Dátum registrácie: Pi 31. Máj, 2013, 14:45
Bydlisko: Námestovo

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa static-x »

neviem ci sa uz preberala ale co poviete na tuto telku ? LG 42LA620S
CPU - INTEL Core i5-4670K Chladic - GELID chladič CPU GX-7 MB - ASRock Z87 EXTREME3 PSU - SEASONIC M12II-620W SSD - Intel 180GB 520 HDD - Seagate 2TB Barracuda GPU - GIGABYTE nVIDIA GTX780 CASE - COOLERMASTER Dominator CM-690 II
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Zdravím kolegovia,

ak smiem, tak by som tiež tu dal svoju dilemu (rozoberal som ju aj na hojku), no ak to nebude prekážať, rád by som sa dotázal o tom aj tu - čítal som celú tému a veľmi si vážim názory ľudí, ktorí tu prispievali (obvzlášť som takmer plakal od smiechu, keď som čítal to s tým, že plazma roztaví koberec, vznieti trávnik a vysuší bazén :hysterical: a ak nie svoj, tak susedov :hysterical: )

...ale k veci...je to už dlhšia doba, čo som žmurkal po novom monitore (teraz mám 21,5" Samsung BX2231 - TN panel :( ), hlavne po 27" s 2560x1440 - no na to nemám HW aby mi to utiahlo aj herné podmienky (zostava viď v podpise)...a tak pred páru dňami mi na um dorazila v plnej paráde myšlienka nad obrovskóóóu TV...

úvodník do mojej situáció...Odjakživa máme CRT TV a sú veľmi dobré, prvé a posledné, kde aj ten strašný analóg a celé televízne vysielanie vyzerá dobre (ak sa nebavíme o ejdždí a fulejdždí - kde tiež samozrejme vyzerá super ale ešte viac super je to na nových TV)...ale vzhľadom na to, že aj situácia je taká, že našim odchádza môj starý šrot monitor a.k.a no-namistický Prestigio - odpad, špina, fujky...tak som v tom videl príležitosť zabiť 3 muchy jednou ranou - TV, PC (všetko na PC - web,office,hry,filmy,hudba - samozrejme nebudem klamať, že som ešte veľké dieťa a najradšej hrajkal by som sa a pozeral filmy - a to už ja idiot idem v septembri na výšku), óó...a samozrejme plánujem, čo sám seba ešte nechápem kúpiť novú konzolu (One/PS4) - samozrejme, nová konzola a lepší televízor 700 ojrový nejdu dokopy, keďže rozpočet je obmedzený, ale kto vie, či sa mi nepodarí niečo uhrať ešte v následujúcich mesiacoch...

Ak nevadí, že spomeniem hojko...tak tam som prišiel s témou v poradni so sloganom "LED TV do +- 860€" - limit som určil podľa jednej z phillipsov s ambilightom, ktorá sa mi páčila - ale to bolo len tak informačne...no po niekoľkých príspevkoch od kolegu tam, mi po rozume začala pobehovať kade-tade plazma, no po ďalších niekoľkých príspevkoch, kde som sa podelil, že tá TV by fungovala priemerne 10hodín denne (od toho októbra už pravdepodobne menej) ale kto vie, možno viac, možno menej, sa názory ľudí, čo prispeli do témy začali uberať smerom, že plazma nie je to pravé (priznám sa, že ešte pred týždňom boli moje vedomosti o telkách takmer nulové)...no plazma ma zaujala...ááááno, viem, že je to papkáč, viem, že v zime ušetrím na kúreni z radiátorov (veď to je vlastne pozitívum, no nie ? :P ) a nakoniec viem, že výber nie je tak široký ako u LCD (LED)...ALE...kvalita obrazu ako u drahších LCD, čierna ako sa sluší a patrí, "ostrý" motion,...

takže, konkrétne včera som obehol obchody (Nay, Electroworld a Okay) - moje postrehy a pocity môžte prečítať tu (http://www.hojko.com/post2007163.html#p2007163)...no ale žeby som mal v hlave menší guláš, to nie...

čo by som chcel ? keď som prvý-krát začal premýšľať nad touto otázkou tak ma lákala 50" (budem vo vzdialenosti asi 2,1-2,5) a žiadne somariny ako smart a 3d (áno, viem, že to nie sú somariny, no ja som nikdy to nepotreboval a predsa na "druhom kanály" budem mať PC)...a to chválabohu zúžilo razantne výber...ale...(vždy je tu nejaké ale :E )...v prípade plazmy to obmedzilo výber na LG 50PN6500 a Samsung PS51F5000 ale stačilo mi málo pochopiť, že čo sa týka obrazovej kvality, odozvy a hlavne čo najnižšieho input lagu, tak ma nepotešia...bohužiaľ tam končí aj tá cenová relácia, kde by som dokázal do rozpočtu vtrepať aj konzolu; ale na druhú stranu si uvedomujem, že proste aby som neskončil tak, že po nejakom čase budem sám na seba kidať, že som retard a nekúpil niečo, čo mi poreže oči (samozrejme nehovorím o tom hnusnom móde na telke, čo dá ostrosť obrazu aspoň na hodnotu 4561984)...takže sa sám seba pýtam, čo ďalej ? Teoreticky, keďže som doteraz pozeral vlastne ani nie do CRT s uhlopriečkou 50cm, tak toto bude nebo ale tu prichádza na scénu náš krásny input lag - to je nočná mora...

ďalej LG, ja som nikdy nedôveroval LG ale teraz som si s tou 6500 naklamal, že by to až tak nebolo zlé a dokonca tu (http://www.avsforum.com/t/1472652/offic ... sma-series) sa to zdalo, že to až tak zlá TV nebude, ale čo oni vedia, verím Vám kolegovia viac, vidím, že viete o čom hovoríte a to je viac...viem, že asi odpoveď bude aby som čítal recenzie ale ja ani neviem, kde začať, asi stále čakám, že dostanem riadny argument, prečo radšej vraziť do tej TV kľudne aj 900+€, možno aj 1000+€ , len ja som nikdy nemal takéto veci, je pre mňa nové dať za niečo také peniaze, aj keď ako som hovoril, 3v1 by to bolo...

a čo sa týka tých nonSmart a non3D Led...aj tam sú kandidáti, osobne ako low-cost sa mi tiež zapáčila Toshiba 50L2333DG, ktorá v electroworlde vyzerala celkom pekne, ale aj tak...to v obchode sa nedajú porovnávať, no ako som aj hovoril...

pri tých LG plazmách som si všimol (a neviem, či aj nie pri Samsung plazme), že motion, teda pohyb bol skákavý, čo sa nedalo povedať o plazmách od panasonicu ale tie všetky majú v info (2500+Hz) aj keď viem, že to, čo je 600Hz u plazmy nemusí znamenať práve to, čo 600Hz u LED...a práve preto sa bojím toho input lagu..

a ja už ani neviem, možno je ešte pár vecí, ktoré som zabudol spomenúť (hej, hlavne, že som tu napísal slohovú prácu), tak keby niečo, tak téma (http://www.hojko.com/47-55-led-tv-plazm ... 82111.html)

na záver skúsim taký výsek:
Použitie:
TV (asi len cez koaxiál, teda káblovka od UPC)
PC (browsing, hry, filmy, hudba)
(možno) Konzola
2,1-2,5m vzdialenosť
čo najlepšia kvalita obrazu (bol som na CRT, takže poriadne neviem asi určiť čo je "najlepšia kvalita obrazu")
čo najnižší input lag

a a a ... ani neviem čo

cena...
začínam sa zmierovať s tým, že asi podľa vecí, na ktoré potrebujem tá telka nebude stáť tak do 700+ a pri tých požiadavkách bude mať aj smart aj 3D - čo nehovorím, že je na škodu ale osobne necítim, že to potrebujem k životu (na 3D som bol naposledy asi pred ôsmymi rokmi, možno aj viac); a či vôbec mi bude vhodná plazma, či radšej pre istotu neísť do LED...

takže v tom druhom prípade, kedy by som mal naozaj zainvestovať...tak
Plazma:
Panasonic TX-P50ST60E aspoň ?
(o 60" už ani nesnívam)
u LED:
? ? ?

prípadne, či sa mám na niečo konkrétnejšie sústrediť ? alebo len si hlavne ujasniť priority ? :facepalm:
a naozaj, ospravedlňujem sa za tú slohovú prácu, až keď som dal "odoslať" a videl v téme, tak som si uvedomil aké je to naozaj dlhé :D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže s rozhodovaním som už tamer na konci, jedine, ak by v cene Panasonicu plazmy ST60E rady bol nejaký LED s nižšou cenou a aspoň podobnými vlastnosťami a výkonom (hlavne obrazovým)

zároveň, rád by som poprosil všetkých majiteľov ST60 rady, či by neskúsili kvôli input lagu nejakú hru alebo čo i len pripojiť pc a na desktop s myškou, že či je tam nejaký delay, teda ten input lag.

bol by som všetkým veľmi veľmi vďačný
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"