Telefón

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

Neboj sa, WP mám dôkladne pretestovaný. Čo sa týka spotreby ram tak to máš uplne pomýlené, ten systém pod 300mb nejde, aplikácie majú spotrebu ram obmedzenú na +/- 300MB na 1GB zariadení, na 512MB zariadení na 120MB. ;)

Čo sa týka chipsetu - snapdragon S4 je premenovaná 600vka ktoré je v HTC One / Galaxy S4. Ten v lumiách je ale brutálne orezaný, grafika je oveľa oveľa pomalšia, 2 jadrá tomu brutálne chýbajú, má pomalší p. radič, menšiu cache a nepodporuje také veci ako OpenGL ES 3.0 ;) = pre mňa nedostatočný

Pre mňa nieje dostatočný ani ten procesor, ani windows phone (je to obmedzená blbosť ktorá nedokáže uspokojiť veľmi náročného užívateľa) a ani to rozlíšenie! Je to mega humus a to sa fakt nepozerám na mobil z 5 cm
Naposledy upravil/-a MichalkoOo v So 30. Nov, 2013, 02:51, upravené celkom 1 krát.
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa Joey35 »

CageJ za tento prispevok dostavas velky :good:
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

MichalkoOo napísal:Neboj sa, WP mám dôkladne pretestovaný. Čo sa týka spotreby ram tak to máš uplne pomýlené, ten systém pod 300mb nejde, aplikácie majú spotrebu ram obmedzenú na +/- 300MB na 1GB zariadení, na 512MB zariadení na 120MB. ;)

Čo sa týka chipsetu - snapdragon S4 je premenovaná 600vka ktoré je v HTC One / Galaxy S4. Ten v lumiách je ale brutálne orezaný, grafika je oveľa oveľa pomalšia, 2 jadrá tomu brutálne chýbajú, má pomalší p. radič, menšiu cache a nepodporuje také veci ako OpenGL ES 3.0 ;) = pre mňa nedostatočný

Pre mňa nieje dostatočný ani ten procesor, ani windows phone (je to obmedzená blbosť ktorá nedokáže uspokojiť veľmi náročného užívateľa) a ani to rozlíšenie! Je to mega humus a to sa fakt nepozerám na mobil z 5 cm

To sa riadne mylis.. S4ka vyuziva Snapdragon 800 co ma napr. Lumia 1520 a dalsie... Je to uplny high-end cipset.. aspon zatial.. S400, ktore tu spominas ma tiez L2 ''len'' na urovni 1MB... Az 600vka ma 2MB L2 cache.. Kazdopadne, Adreno 225 je niekdajsi high-end, az tak slabe to nie je.. ano A320 je 2x tak vykonny, to beriem, hruby vykon ma asi 4x vacsi.. Lenze bol robeny prednostne na FHD displaye. No jediny rozdiel je v tom, ze nepodporuje OpenGL ES3.0 ale iba 2.0 a nevyhoda o nieco pomalsich DDR2LP pamati... Napr. novsia A305 je slabsia nez 225, lebo pouziva single channel zapojenie, narozdiel od A225, no podporu OpenGL3.0 ES. Kazdopadne uvidis, ze na Lumii 820 si zahras rovnako dobre ako na Nexuse 4..

System 300MB urcite neberie, ale asi 40MB, kazdopadne aj keby sa mylim je to vyrazne menej nez Android... to obmedzenie pri 1GB RAM.. ano vtedy je limit 300MB na jednu aplikaciu.

EDIT: Samotny OS skutocne zabera ~50MB, ovladace, alokovanie grafiky atd. asi 160MB...
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

To sa riadne mylis.. S4ka vyuziva Snapdragon 800 co ma napr. Lumia 1520 a dalsie... Je to uplny high-end cipset.. aspon zatial.. S400, ktore tu spominas ma tiez L2 ''len'' na urovni 1MB... Az 600vka ma 2MB L2 cache.. Kazdopadne, Adreno 225 je niekdajsi high-end, az tak slabe to nie je.. ano A320 je 2x tak vykonny, to beriem, hruby vykon ma asi 4x vacsi.. Lenze bol robeny prednostne na FHD displaye. No jediny rozdiel je v tom, ze nepodporuje OpenGL ES3.0 ale iba 2.0 a nevyhoda o nieco pomalsich DDR2LP pamati... Napr. novsia A305 je slabsia nez 225, lebo pouziva single channel zapojenie, narozdiel od A225, no podporu OpenGL3.0 ES. Kazdopadne uvidis, ze na Lumii 820 si zahras rovnako dobre ako na Nexuse 4..

System 300MB urcite neberie, ale asi 40MB, kazdopadne aj keby sa mylim je to vyrazne menej nez Android... to obmedzenie pri 1GB RAM.. ano vtedy je limit 300MB na jednu aplikaciu.

EDIT: Samotny OS skutocne zabera ~50MB, ovladace, alokovanie grafiky atd. asi 160MB...


:hysterical:

1. Samsung Galaxy S4 má snapdragon 600 čo má od high-end čipsetu daleko
2. Ja nespomínam snapdragon 400 ale S4 PRO to je MEGA rozdiel.
3. S4 Pro má 2MB L2 cache
4. Podpora OpenGL ES 3.0 ti je zatiaľ na nič ale chvíľu si počkaj a uvidíš
5. Na Lumii si nezahras rovnako dobre ako na nexuse len preto ze ma windows phone (59614689x menej slusnych hier!)
6. Pochop preboha ze 40MB nezerie a ez zerie niekolkonasobne viac. Android funguje totalne inak, narozdiel od WP ma plnohodnotny multitasking a poriadne cachovanie takze ramku mas vzdy zapratanu. Terazako sa pozeram tak zerie 500MB RAM s tym ze sa tam nerataju nacachovane aplikacie (tie oznacuje ako volnu RAM)
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

narozdiel od WP ma plnohodnotny multitasking

:hysterical:

WP8 ma aj realny multitasking... :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

Taký ako aj iOS

:hysterical:

Pod pojmom plnohodnotný multitasking si predstavujem to že si spustím hru, prehliadač a galériu a večer ich budem mať otvorené (nie freeznuté alebo niečo podobné) a to mi ver že na Androide to je každodenná realita, raz mi bežal modern combat celý deň na pozadí :laugh:

Takže si to zhrňme prečo nie WP

-zle poriešené notifikácie
-absentuje flash
-nepodporuje VPN!!
-slabá podpora HW
-málo aplikácií a hier
-nieje open-source
-horší pre vývojárov aplikácií ako android a iOS
-v porovnaní s iOSom alebo androidom chýba niečo na spôsob google now/siri (to čo tam je sa na tieto 2 spomenuté vôbec nechyta)
-podstatne slabšia FB aplikácia ako je na androide
-chýbajú priečinky!
-nemožnosť mobil odomknut (na starych HTCckach to slo, teraz uz nie :facepalm: )
-zle poriešena kontrola zvuku
-pre mna otrasne ovladanie systemu
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa HellAngel »

k androidu. quad core je blud. Vsetko je to o optimalizacii systemu na dany HW. Mal som Samsung Galaxy S1 a na nom android 4.1. Isiel vyborne.
quad core je nepotrebny pre chod systemu. DC je plne dostacujuci, je to len o vyladenosti sytemu. Samozrejme sa tu bavim o cistom aondroide.
Viac dolezita je RAM a kto sa chce hrat, tak aj pouzite GPU.
Ohladne GTA hier. Tak ako vsetko od rockstar je to maximalne nedoladena hra a preto potrebuje lepsie zelezo. Osobne mam QC a PowerVR SGX544, hra dokaze obcas sekat. Nie ze by to bolo moc slabe, ale proste ta hra ma vela bugov a je nedoladena. Takze GTA by som vobec nespominal.
NB: Asus ROG Strix G16
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

MichalkoOo napísal:Taký ako aj iOS

:hysterical:

Pod pojmom plnohodnotný multitasking si predstavujem to že si spustím hru, prehliadač a galériu a večer ich budem mať otvorené (nie freeznuté alebo niečo podobné) a to mi ver že na Androide to je každodenná realita, raz mi bežal modern combat celý deň na pozadí :laugh:

Takže si to zhrňme prečo nie WP

-zle poriešené notifikácie
-absentuje flash
-nepodporuje VPN!!
-slabá podpora HW
-málo aplikácií a hier
-nieje open-source
-horší pre vývojárov aplikácií ako android a iOS
-v porovnaní s iOSom alebo androidom chýba niečo na spôsob google now/siri (to čo tam je sa na tieto 2 spomenuté vôbec nechyta)
-podstatne slabšia FB aplikácia ako je na androide
-chýbajú priečinky!
-nemožnosť mobil odomknut (na starych HTCckach to slo, teraz uz nie :facepalm: )
-zle poriešena kontrola zvuku
-pre mna otrasne ovladanie systemu
To sa mylis, skutocne WP ma aj taky multitasking, ale vravim, telefon si nemal v zivote v ruke... Uz si to po roku nastuduj, bolo by nacase.. WP pouziva aj freezing/resuming aj realny multitasking..ale taraj svoje...
Slaba podpora HW je nezmysel. Malo app a hier :facepalm: stale sa zvysuje, Google now/siri? To myslis vazne :facepalm: ... Opat telefon si v zivote nemal v ruke.. Mam tam dve aplikacie, jedna vstavana, jedna free plne lokalizovana do slovenciny. Okrem toho nova Cortana, ktora bude za par mesiacov vo WP8.1 nahradi v iOS aj Siri ! Ano, citas spravne, Apple nahradi Siri zalozenej na Google, Cortanou na Bing.. a ta je VYRAZNE lepsia. FB je uplne rovnaka ako na Androide, uz par mesiacov... Priecinky? Beriem, tu vsak napr. samsung ma nato aplikaciu. Open-source a nemoznost odomknut telefon ? :hysterical: :hysterical: :hysterical: ..... A co tam ako chces ? Taktovat procesor? - preboha..... Zvuk je porieseny na hovno, to beriem. Flash? Flash uz nie je ani na android.. a VPN? sam dobre viem, ze coskoro bude podpora pridana...
MichalkoOo napísal:
To sa riadne mylis.. S4ka vyuziva Snapdragon 800 co ma napr. Lumia 1520 a dalsie... Je to uplny high-end cipset.. aspon zatial.. S400, ktore tu spominas ma tiez L2 ''len'' na urovni 1MB... Az 600vka ma 2MB L2 cache.. Kazdopadne, Adreno 225 je niekdajsi high-end, az tak slabe to nie je.. ano A320 je 2x tak vykonny, to beriem, hruby vykon ma asi 4x vacsi.. Lenze bol robeny prednostne na FHD displaye. No jediny rozdiel je v tom, ze nepodporuje OpenGL ES3.0 ale iba 2.0 a nevyhoda o nieco pomalsich DDR2LP pamati... Napr. novsia A305 je slabsia nez 225, lebo pouziva single channel zapojenie, narozdiel od A225, no podporu OpenGL3.0 ES. Kazdopadne uvidis, ze na Lumii 820 si zahras rovnako dobre ako na Nexuse 4..

System 300MB urcite neberie, ale asi 40MB, kazdopadne aj keby sa mylim je to vyrazne menej nez Android... to obmedzenie pri 1GB RAM.. ano vtedy je limit 300MB na jednu aplikaciu.

EDIT: Samotny OS skutocne zabera ~50MB, ovladace, alokovanie grafiky atd. asi 160MB...


:hysterical:

1. Samsung Galaxy S4 má snapdragon 600 čo má od high-end čipsetu daleko
S4 LTE-A verzia... A zopakujem to, S4ka po starte zozere 900MB, ZIADNA CUSTOM ROM ! Ma k dipozicii cca 1,8GB, takze pouzitelnych asi 900MB...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa loleqboleq »

a znovu je tu tá optimalizácia - ajfónis a ajpadis pracuje na dvojjadrách a 1GB ram a sú vo všetkých aspektov plynulejšie, svižnejšie a výkonnejšie ako hociktorý android, a to, či sa bavíme o menej než hd rozlišeniach na iphonoch alebo 2048x1536 u ipadov ;)

1. úprimne...kto používa Siri/Now ? to slúži na prvotné zaujatie kolegov a potom tie funkcie sa vypínajú a väčšina ľudí ich už ani nezapne
2. Android je open-source a to je jedna zo skáz samotného androida, pretože rovnako ako je otvorený pre užívateľov je otvorený aj pre vírusy, malware, spyware,...
3. WP8 rozširuje ponuku...pomaly ale isto, treba zobrať do úvahy, že WP8 je až plnohodnotný mobilný systém, teda má v istom zmysle omeškanie oproti androidu a ios 4-5-6 rokov v pridávaní aplikácií a na to ako sú pozadu, tak doplňujú sortiment dostatočne rýchlo
4. ...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Telefón

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ak by som navýšil rozpočet do 300eur, zmení sa nejako výber ?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

Lumia 920 :D
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

Nexus 4
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Telefón

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Rovno som sa mohol opýtať, či Lumia alebo Nexus :D Xiaomi ma odradilo len z toho dôvodu, že zháňam niečo, čo vyreklamujem a vyservisujem spokojne aj na Slovensku. Strašne silno moc ma zaujala ta Lumia. Hlavna vec je teda ta GPS aby bola v pohode .
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

Tak ta Lumia 920 je fotomobil co sa o Nexuse neda povedat..
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Telefón

Príspevok od používateľa Bird »

na hranie sa s nastaveniami si može kúpiť nové PC. takisto odporúčam Lumiu, prešiel som z Androidu a už sa k nemu nechcem nikdy vrátiť.
riešiť veci ako pretaktovanie a flashovanie kernelu mi príde pri telefóne zbytočné, až choré.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim

Návrat na "Nákupná poradňa"