Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Dobry, hadam uz posledny diel serialu Zoom a pracky. Chcem len doplnit info o tej AEG, keby sa to niekomu zislo do buducna. V skratke - je to uplne pohodova pracka a opat a zase som si potvrdil, ze Haier je len bezna cinska haraburda hodna tak 150,-€ a nic viac. Neexistuje, ze sa akokolvek chytaju na normalne produkty. Zvukovy prejav, logika ovladania, samotne ovladacie prvky, struktura a casovanie pracich programov... to vsetko je zasadne lepsie na AEG.

Ako som pisal, ta uzka AEG je Made in Ukraine, takze meh. Licovanie dielov je OK, nie je to skvost, ale nie su tam nejake zasadne chyby. Ako nepekne veci zatial vidim, ze cervene LED svetlo pri vybere programu sa rozlieva do vedlajsich buniek. Tu je obrazok, kde to vobec nerobi. Svieti len Pflegeleicht a hotovo. Neviem, ci je to mojou low-cost prackou, alebo nieco optimalizovali, alebo Ukrajinou alebo co. Nie je to vsak taky fail ako mala Haierka, kde bolo vidno PCB vzadu. Taktiez strieborne napisy na ciernom plaste nie su vobec citatelne v sere, treba svetlo. Tam asi koncia take zjavne minusy.

Vrch pracky je z prijemnejsieho materialu ako Haier (menej sa bude spinit), dvierka maju okolo skla dobry plast. Co som necakal, dvierka maju normalne vyklopnu rukovat, teda ich netreba silno tahat, ale je tam mechanizmus na to. Prijemne. Displej klasicka AEG cervena, mne sa paci, kopec cisielok. Paci sa mi okamzita info, kolko kg pradla pojme ktory program. Kazdy program ma 2 casove urychlenia a to rozumne navrhnute - prve tak trochu, druhe zasadne (cize napr. bavlna skoci z 3h na 2,5h a potom na 1h - priklad, presne cisla si nepamatam). Ovladacie koliecko z inej galaxie oproti Haieru - tactile feedback urcite medzi spickou v prackach. Tie dotykove tlacitka funguju prekvapivo dobre, ale je tam naprogramovany nejaky delay, neda sa naklikat cosi rychlo akoze klikliklikliklik... treba klik, klik, klik, klik.

Bubon je spojeny s motorom cez remen, kdezto Haier ma priamo za bubnom direct-drive motor z buducnosti. Takze fail? Nie. Vo vysledku to je tak, ze uzka AEG ma bubon pomerne hlboky, ale uzka Haier musi este ukusnut z bubnu na motor za nim. Takze v Haierke to vyzera, ze sa pradlo strka do pneumatiky. Samozrejme obe pojmu 7 kg, akurat do AEG to napcham v pohode a z Haieraburdy to bude uz vypadavat.

Zvukovy prejav uplne neporovnatelny. Pracku som vodovahou vyrovnal a na 1400 otackach je len malo citit vibracie na vonkajsich plechoch. Napustanie vody? Super. Ziaden zvuk elektroventilu. Ziadne klepnutie, tuknutie alebo co. Pri zmykani je tato AEG asi hlucnejsia ako Haier, ale je to taky prijemnejsi zvukovy prejav (najblizsie by som to prirovnal hladkemu behu motora na vyssich otackach - nie TDI :facepalm:). Je to presne, ako som si myslel. Cinski fuseri optimalizovali 1 parameter, ktory sa meria a mozu sa chvalit v katalogu (hluk pri zmykani), ale vsetko dalsie je amatercina, low-cost a zlo. Len urobit co najlacnejsie a srat na zakaznika.

PS: Haierka je uz davno predana, tie peniaze som pouzil na kupu AEG a som spokojny, v ramci moznosti. Tuto si nechavam na najblizsie roky. Taktiez k spotrebicom nemam vztah, iba k autam. Spotrebice mi mozu len robit radost a mozem byt s nimi spokojny, ked svoju pracu robia nadmieru dobre a vidno, ze boli naozaj profi navrhnute a do detailu premyslene (u mna napr. DeWALT aku sroubovacka/vrtacka, Fluke multimeter, kludne aj blbosti ako Bosch profi vrtaky s karbidovou spickou (vrtame do zelezobetonu skoro ako do ytongu), alebo aj ta Bosch umyvacka so Zeolitom - povazujem ju za najlepsi spotrebic v domacnosti). Howgh.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

No vyberam pracku a mam pocit, ze vsetky vyzeraju +- rovnako a mam pocit, ze rozhodujuca bude susicka (ak by som nechcel 2 rozdielne znacky).

Ma zmysel ist do tych top modelov? (samsung s quickdrive, bosch series 8 a pod.) alebo je uplne postacujuci nejaky mid range okolo 500-600eur?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Vyber podla susicky alebo akcie ( samsung ma myslim 50% dole na druhy kus teraz)

U susicky treba mat automaticke cistenie kondenzatora a idealne aj bosch s autocleanom ( od 800e).

Pracku mam bosch uz roky, jeden zo zakladnych modelov za 400-500e, perie, je ticha, velka, neviem co viac by mi tam malo chybat.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

jj samsung ma tu akciu (alebo teda mava ju skoro kazdy tyzden)

Tak asi to spravim tak, ze drahsiu susicku a midtier pracku. Prezriem si este ponuky. Ja mam problem, ze mna to potom taha na obe z rovnakej triedy a to uz zas potom je fajn drahe :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pri samsungu to objednavaj cez vikend, maju este 5 alebo 10 percent dolu naviac.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

a samsung susicky su ok?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Asi ako vsetky ostatne. Maju dobre pristupny a umyvatelny filter.

A maju aj celkom dobru cenu na pracku s auto dosingom.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

no pokrocil som

pozrel som si najnovsie Bosch - https://www.datart.sk/pracka-bosch-seri ... biela.html a teda to ovladanie je tragicke, vsetko dotykove, pomaly bootuje... (na siemens nechali aspon koliesko)

Cize na AutoClean to nevidim (starsia bosch s8 nema home connect, jedine alternativa starsie siemens lebo tie narozdiel od bosch maju home connect ale je to 800e susicka (to je ok) ale neviem aku pracku v rozumnej cene by som k tomu pridal)


potom su AEG, LG, Samsung

napr.
https://www.datart.sk/pracka-aeg-powerc ... biela.html (lebo autodose + smart)
https://www.datart.sk/susicka-bielizne- ... biela.html
je tam 20% off + 5% datart vip

Samsung asi bespoke kombo - tam by bola fajn cena v samsungu lenze susicky nemaju skladom

a LG som mal ako rozumny fallback aj stym auto cleaning condenser, kde ma ale trosku strasi, ze to nie je pristupne a teda musim iba verit vo funkcnost toho automatickeho cistenia alebo servis

No cim dalej pozeram, tym viac sa zamotavam:)

Najvacsi problem je, ze chcem
- smart
- aby vyzerali rovnako
- nechcel som sice autodosing ale ked sa pozeram na moju miniaturnu kupelnu tak asi by mi to pomohlo aby som mohol flase s praskom skryt prec

---

dobry kanal
https://www.youtube.com/@TheWashHouse/video
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Double post ale pridavam ten boot tych novych bosch pracok
https://youtu.be/XGk9RlEawwo
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Tak to je pekna chujovina. To bude mat nulove predaje
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stiv »

Chyba tomu ssdcko na loading. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ak by som toto domanzapol okamzite vypisujem vratku do 14 dni...
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1978
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

robite z toho vacsi problem ako to realne je :) idem prat? tak asi idem aj nalozit pradlo nie? kliknem zapnutie pracky a zatial tam nahadzem veci. aj tak bude ready skor ako doriesim to pradlo.
mne skor vadi, ze uz vsetci tam davaju dotykove tlacidla a nemyslim si ze tie pracky budu mat dlhu zivotnost :( je pekne ze mas na motor 10r, ked panel odide po 3 :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja zapinam pracku az ked tam mam nahadzane veci

nenatocil som aj to dotykove ovladanie, tiez to je dost biedne...

zatial to asi vidim na AEG (ale tam nenajdem verziu s 1600rpm aj autodose v zlave :D)

leskly plast na samsung bespoke sa mi nepaci to sa doskrabe len na to skaredo pozriem...


btw datart doprava nezahrna instalaciu pre aeg/electrolux
Na čo sa služba nevzťahuje
pripojenie, sprevádzkovanie a predstavenie funkcií sa nevzťahuje na vstavané spotrebiče (možno dokúpiť ako samostatnú službu tu)
inštalácia súpravy práčky, sušičky a medzikusu značiek AEG, Electrolux, Haier a Candy

lebo medzikus od aeg ma vzadu taky pasik co sa ma privrtat do steny a to sa boja robit u zakaznika
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stiv »

Tiez zapinam pracku az nakoniec. Hentake cakanie kym sa zapne pracka je nogo. :D

Deja vu.. zapnes pc pracku, najes sa a hrame perieme. :D
.

Návrat na "Nákupná poradňa"