UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa j0hny »

to su take zbytocne rady, ako ked 3 milion slovakom povies, ze 26°C v zime v byte je nezdrave. A just... Vsak to stoji "len" tisicku rocne, a ked mi je teplo, trochu vyvetram :-D
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stiv »

Lepsie nez byt doma v mikine ci bunde. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nie, nie je to lepsie, je to nezdrave, ale sme OT.

Slovenska vlada ma tendenciu nahravat dezolatom priamo do karat, ako pri korone, tak pri vojne... kto ma rozum ho ma aj bez reklamy.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa kllr007 »

Sorry jako ale proste neviem o nikom kto by piekol v trube s otvorenymi dvierkami. Rovnako keed varim tak si nepoviem v polovicke - no tak to uz vypnem vsak snad sa to dovari. Treba si uvedomit ze toto nie su tipy od topky.sk ale oficialne vladne, ved je to na smiech. Neviem preco by niekto mal byt dezolat ked mu tieto ich "tipy" pridu na smiech. Nepredstavili prakticky ziaden dlhodobejsi plan, spoliehaju sa na nejaku EU solidaritu, ktora ale uz teraz zacina pokulhavať a zasa na to doplatia len naivne štáty ktorých vlady si myslia ako ich EU zachrani.

Co sa teploty v izbe tyka - kazdy sme iny, ludia co beru lieky na tlak, maju ho nizky rovnako s pulzom tak tych naozaj pri 18C nenajdes, jednoducho tam sa vzhladom na telo vyhladava teplejsie prostredie. A opacne ludia s vyssim tlakom a pulzom a celkovo metabolizmom vyhladavaju skor chladnejsie. Jednotny recept neni. Tiez osobne u mna doma proste 21-22, pri nizsich mi je proste neprijemne. A ked mi zaebe EU a Remisova ze vsak 16C aby sa usetrilo tak zacinam byt agresivny. Setrit, setrit, hlavne ze pocas korony tu lietali prazdne lietadla len aby o miesto neprisli.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa bepetko »

Účel splnilo. Dostalo sa to medzi ľudí. Bez Vás by som ani nevedel že niečo také existuje. budem na to myslieť. Ďakujem
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

By si sa čudoval aké veci ľudia nevedia čo ja považujem za samozrejmosť. Kultúrny šok v rodnej vlasti. A dovarenie je normálna vec ktorú bežne využívam lebo to robila aj moja mama (kedysi ľudia vedeli lepšie šetriť ako teraz lebo boli chudobnejší) aj keď manželka na to kašle, najmä v tlakovom hrnci, v rúre, na sklokeramike, čo je síce pravda že nie je plyn, ale nezanedbateľná časť elektriny v EÚ sa vyrába cez paroplyn ktorý slúži ako hlavná záložná kapacita voči nespoľahlivým solárom a vrtuľám a sú aj hlavný dôvod vysokej ceny elektriny, lebo spotová cena sa odvíja od najdrahšie zdroja, a tým je posledné mesiace plyn (už aj pred vojnou lebo Putin špekulatívne škrtil kohútiky už na jeseň ak si dobre pamätáme).

Bez jednotného EÚ prístupu sa nepohneš. My sami osebe sme teoreticky vcelku dobre diverzifikovaní, písal som to neraz, prepoj na Poľsko (ktoré má LNG terminál, prepoj na LNG terminály pobaltských krajín a prepoj na Nórsky plyn), prepoj cez Ukrajinu na Rusko, prepoj cez ČR na Nemecko, prepoj na LNG terminál v Chorvátsku. Ale my sme prd vo vetre čo sa spotreby plynu v EÚ týka, keby sme boli odpojení len my nič sa nestane, náhradné kapacity sú, ale keď sa odpojí celá EÚ vtedy nastane problém lebo alternatívne kapacity pre celú EÚ nie sú dostatočné.
Inak z Chorvátska už čerpáme druhú LNG loď pre rýchlejšie naplnenie zásobníkov ktoré máme predimenzované (vraj za spoločnej republiky slúžili aj pre ČR) a trošku posielame aj Čechom, toľko k tomu že sa absolútne nič nerobí a len čakáme so založenými rukami.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze sa robi - politici su vysrani a uprimne, nechcel by som byt na ich stolickach terazki.

Inak vy potrebujete niekoho aby poradil ze pri kureni na 19 stupnov minies menej paliva/penazi nez ked budes kurit na 27 stupnov ?

Alebo niekoho aby poradil ze ked varis vodu v rychlovarnej konvici, tak ju nemusis nechat natotalku vybublat na 101.42 stupna ale ze uplne staci ked ju povaris do zaciatku pocutelneho bublania na cojaviem 90-95 stupnov, teda vypnes kanvicu o 20 sekund skorej, a ze ajtak takato vodička bude dostatocne horuca aby si s nou kávičku zalial ?

Ked si umyvam zubky, nemusi voda tiect komplet cely cas (1:45 min, z toho 5 sekund treba vodu na namocenie kefky a umytie huby, ostatne tecie uplne zbytocne, podobna vec plati pre umyvanie ruk - ked chcem strasidelne setrit, dojdem pustim vodu, omocim ruky, zastavim vodu, namydlim ruky v klude a poriadne, sucham kolko chcem, potom rubom ruky znovu pustim vodu a oplachnem == nemusi to tiect cely cas).


toto je že he ? https://www.youtube.com/watch?v=c4XTJRwVmlw
https://www.youtube.com/watch?v=WnEIrVzKBRk
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hej, alebo splachnut zachod az ked ideme spat ;)
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa bepetko »

To čo niekto vníma ako bežnú vec, niekto druhý tak mať nemusí. Ja som púšťal vodu počas celého umývania zubov až som si začal spomínať na podobné plagáty, rady a články a začal to praktizovať lebo som to mal už v podvedomí. A komu vadí, že sa šíria užitočné a nenásilné reči tak gtfo večne nespokojní
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Hexaris »

pockaj az dojde na tu tvoju vodu z parkov :D

Inak to dovaranie je predsa bezna vec. K tomu kureniu snad este jednu vec, take UK a zbytok to potom robia ako? Ved tam nemoze byt kazdy 100% zdravy, na margo toho srdca. Ale mozno tomu nerozumiem … :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

kolega spominal, ze jeho znamy seriozne splachuje wc 2x za den MAX. sialene. ja som si v byte odpojil plyn uz asi pred rokom/dvoma kedze mama sem tam ako je u nas ta neraz sa jej chytila chnapka na ohen a do dnes nevidim rozdiel v indukcii a v spotrebe plynu. mozno by som zacal tam, aby sa bytovky minimalne odpojili od plynu(varenie), neaka dotacia na indukcie akde nemaju istice tak sklokeramika, aspon taky mensi projekt a ne ockovacia loteria a 300e za ockvoanie darcek.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa kllr007 »

Hexaris napísal: Po 02. Máj, 2022, 12:48 pockaj az dojde na tu tvoju vodu z parkov :D

Inak to dovaranie je predsa bezna vec. K tomu kureniu snad este jednu vec, take UK a zbytok to potom robia ako? Ved tam nemoze byt kazdy 100% zdravy, na margo toho srdca. Ale mozno tomu nerozumiem … :)
Neviem ako to robia UK a popravde ma to ani nezaujima. Stary rodicia tiez kuria na "prijemnych" 18 a sedia pri tv naobliekany, pod perinou a ruky schovate aby neumrzli. Ja nechcem prezivat ja chcem zit ako clovek v 21. storoci so vsetkym komfortom co k tomu patri.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

stefan222 napísal: Po 02. Máj, 2022, 13:17 kolega spominal, ze jeho znamy seriozne splachuje wc 2x za den MAX. sialene. ja som si v byte odpojil plyn uz asi pred rokom/dvoma kedze mama sem tam ako je u nas ta neraz sa jej chytila chnapka na ohen a do dnes nevidim rozdiel v indukcii a v spotrebe plynu. mozno by som zacal tam, aby sa bytovky minimalne odpojili od plynu(varenie), neaka dotacia na indukcie akde nemaju istice tak sklokeramika, aspon taky mensi projekt a ne ockovacia loteria a 300e za ockvoanie darcek.
mal som volekedy starsich susedov a oni splachovali az ked to naozaj smrdelo a dedo chodil bravat vodu do potoka
ku tomu vareniu, ci plyn alebo elektrika rozdiel nespoznas, nie v cene. Kurenie uz je ina vec. Tam je rozdiel citit v euracoch, ak neratam domy postavene v posledkych 2-3 rokoch, kde uz si nahadzes rekuperaciu atd
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

rekuperaciu ma aj projekt ovocne sady v Ba, a kazdy byt, len to je tam smutne ze kazdy blok ma svoju kotolnu a to malo setrit peniaze a teraz z toho bude pruser bo nemaju nic zazmluvnene zrejme a tak sa bude kurit klimou asi. cakam kazdym dnom kedy oslobodia toho navalneho z basy a bude secko v cajku
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Papek »

Myslis ze Navalneho pustia z basy a urobi prevrat? To sa skor zasamovrazdi skokom z -1 poschodia v pivnici rodinneho domu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Debata o všetkom"