Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Ono keby ľudia uz nevidel tu hluposť s hypotekami, tak ale davať taketo prachy do BYT ?!?! ... veď zato je krásny rodinný dom omfg.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dom ? Ano.

Uz si videl ceny pozemkov v Bratislave ? Rozumny pozemok v Raci zacina zhruba na 250/m2, skor by som povedal v rozumnej lokalite, so VSETKYMI sietami tak 300/m2. Cize spluvanec 450m2 mame polahky 120k eur a to teda nie je nic co by som nazval "pozemok". S domom sa teda bavime takmer 250+k eur... minimalne 120k pozemok, radovo 120k domcek.

Podstatne viac ako tie byty, co ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

turbo nikto vsak nepovedal,ze to musi byt dom v bratislave v raci,ze hej ? :) kolega je tusim z kosic, u nas v okrajovych castiach "nitry" rozumej do 10km od nr, su pozemky od 40e m2, samozrejme centro nitry/zobor/cerman je tak isto 150e/m2... takze to uz je podstatne rozdiel oproti raci,co?

pointa neni v tom ani, ze nevedia rozmyslat (ano vacsina nevie),ale ked potrebujes byvanie tak na vyber bohuzial nemas... ja som tiez kupoval kancel za 110k povodny stav 57m2, bohuzial, pred 2mi rokmi sa v tom baraku pohybovali za 80k... no tak co mam robit ,dalsich 5rokov cakat na splasnutie bubliny aby ceny isli dole a medzi tym na najme zaplatit cudziemu 20k? a mozno by som vlastne ani nekupil lebo by sa nepodarilo... takze bohuzial je to aj o situacii... stale budem radsej splacat 400e do svojho bytu/kanclu,ako splacat najom 600e do cudzieho (porovnatelna vymera/lokalita , energie treba ku kazdemu pripocitat)... holt neni na vyber niekedy...

ale je pravda,ze teraz by som uz byt v nr nekupoval na byvanie ... lebo 105k za holobyt kde teraz byvam,dorabka je tak 15-20k... tak za to kupim original dom 100m2 (cca 70-80tis) na kluc s pozemkom /8 ar/50em2 (nebavim sa o cenach pre cudzich ale pre mna)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

jj nemyslel som stavat pri BA,... viem ake ceny pozemkov tam maju, hlavne juzne od BA :D,.... skor mi prave prisla absurdna cena toho bytu no
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

absolutne. V 2007mom kamarati zaplatili 2.9 miliona korun ked sa isiel stavat panelak - a rok na to predali tie byty sotva dostavane (ale zato s tuctom sialenych problemov) za 4.4 miliona korun. Ze kde sa bavime, v centre Bratislavy ? Gulowe howno. Slnecny Dvor, teda Galvaniho ulica !!

Prist do bytu a pokyvat hlavickou ze kuknem na jednu stranu dva aj stvrt miliona korun, kuknem do druhej izby ze dalsich dva aj stvrt miliona a cele sa mi to zda v pohode, tak to uz je chora mysel. Uplne chora.

Aj ked dnesnych 100.000eur co zhruba stoji 2izbak nie je to iste cislo, pride mi rovnako scestne kyvat hlavickou ze vyborne, paradne, ked sa pozriem na jednu a druhu izbu a poviem ze fajn za bezmala 1.5miliona povodnych korun.

Somebody's nuts here.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

quicky napísal:turbo nikto vsak nepovedal,ze to musi byt dom v bratislave v raci,ze hej ? :) kolega je tusim z kosic, u nas v okrajovych castiach "nitry" rozumej do 10km od nr, su pozemky od 40e m2, samozrejme centro nitry/zobor/cerman je tak isto 150e/m2... takze to uz je podstatne rozdiel oproti raci,co?

pointa neni v tom ani, ze nevedia rozmyslat (ano vacsina nevie),ale ked potrebujes byvanie tak na vyber bohuzial nemas... ja som tiez kupoval kancel za 110k povodny stav 57m2, bohuzial, pred 2mi rokmi sa v tom baraku pohybovali za 80k... no tak co mam robit ,dalsich 5rokov cakat na splasnutie bubliny aby ceny isli dole a medzi tym na najme zaplatit cudziemu 20k? a mozno by som vlastne ani nekupil lebo by sa nepodarilo... takze bohuzial je to aj o situacii... stale budem radsej splacat 400e do svojho bytu/kanclu,ako splacat najom 600e do cudzieho (porovnatelna vymera/lokalita , energie treba ku kazdemu pripocitat)... holt neni na vyber niekedy...

ale je pravda,ze teraz by som uz byt v nr nekupoval na byvanie ... lebo 105k za holobyt kde teraz byvam,dorabka je tak 15-20k... tak za to kupim original dom 100m2 (cca 70-80tis) na kluc s pozemkom /8 ar/50em2 (nebavim sa o cenach pre cudzich ale pre mna)
Ano.. pozemky mimo KE su lacnejsie.. ale takych 15km smerom na MI, po tych skvelych cestach je to niekedy aj 20min cesty.
Ale zeby boli tak lacne aby sa to oplatilo, tak to nie..
Povedal som zene, ze ak mam byvat niekde v prdeli pri madaroch, tak to radsej budem dochadzat z domu 130K do roboty, kde mam 80% trasy dialnicu.
A v KE je vlastne rychlostny obchvat, cize ma brzdi len PO.
btw: nevie niekto aku vysku hypo v % su ochotne davat banky v KE?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

a co dedinky okolo KE?, napr. Krasna viem, ze tam boli pozemky s IS aj okolo 60e/meter
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

mozno kedysi.. teraz okolo 60K
Svokra pochadza z krasnek, preto sme tam pozerali o pozemkoch, ale bez sance.
Ani rodina ti to nepreda za lacnejsie. kedze je to biznis..
cena 82€/m2 .. 66 mozno bez DPH
Ak vezmes v uvahu, ze na pozemok ti da banka tak 50% hypo, tak neviem kedy by som naskarabal zvysnych 30K len na pozemok.
a potom este 20% z ceny domu..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak kedysi, minuly rok, ale je mozne, ze uz ludia pochopili, ze ceny idu pekne hore
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Krásna je ešte mestská časť, tak preto sú tam tak drahé. Dokonca je to najhoršia dedinková časť Košíc, zápchy ráno aj domov 30 minút.

Ja bývam v dedine 12km od Košic a pozemky tu stoja 35k 850m2. V meste som za 10 minút v centre. Treba keď tak pozerať dediny kúsok ďalej. Sú tam oveľa lacnejšie pozemky a cesta do mesta je fakt rýchla.

Nedávno som si pozeral pozemky v Chrastnom už do budúcna,... to je tiež tak 8 minút do mesta a výpadovka končí skoro úplne v centre. Pozemky tiež okolo 30k 800m2.
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stiv »

Nieco pri rychlostnej a si v meste velmi rychlo.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

asi tak ... práve pozerám len tak zo srandy. Obec Beniakovce ktorá je ešte bližšie než Chrastné a 1000m2 za 35k. Tam u vás v BA sa úplne zbláznili.
.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

quicky napísal:dalsich 5rokov cakat na splasnutie bubliny aby ceny isli dole a medzi tym na najme zaplatit cudziemu 20k? a mozno by som vlastne ani nekupil lebo by sa nepodarilo...
Aj ked si to mozes mysliet, v BA realitna bubline velmi neexistuje. Mozno tak u starych panelakov, tam je aka-taka bublina, ale aj tam nemozno cakat velky pokles cien.
mp3turbo napísal:kamaratkina mamka kupila teraz vo Vrakuni ci Podunajskych Biskuicoch ci Dolnych Honoch (nie v Pentagone ale v tom dalsom znamom patuholniku) 2izbak ktory veselo moze prerabat za 90k eur. 52m2. Pozeram na nu ze ci nepadla z jablone - som presvedceny ze za to kupi novy byt v BA II.
No, ak neratame parkovacie miesto, tak ja som v 2013/2014 kupil 2 izbak, tiez 52m2 (+3m2 balkon, +2m2 pivnica) za 101k. A s dopravou to je z konca Dubravky asi stale o nieco lepsie nez z Biskupic. A to este aj les vidim z okna (aj ked len zo spalne, ale co uz) :D. Majovy odborny posudok dal hodnotu na 115k (+5k za parkovacie miesto).
mp3turbo napísal:Madrfakin situacia. Teraz si zoberem hypoteku za 1.54%, easy right ? A co potom dalsich 20 rokov, kolko to bude ? Ludia nie su schopni rozmyslat. Cele to sialenstvo co je okolo nas je sposobene len tym ze ludia nie su schopni premyslat.
Ja osobne to beriem tak, ze je super ze mi Tatrabanka upravila sadzbu na 1.75% mimo fixacie, na druhej strane je mi jasne ze dokazem ukocirovat aj vyssiu sadzbu, kedze do maja som mal 4.8%. Vyssie nez to sa uz snad znova nedostane :laugh: :D
Leon napísal:Treba keď tak pozerať dediny kúsok ďalej. Sú tam oveľa lacnejšie pozemky a cesta do mesta je fakt rýchla.
Neviem ako si na tom ty, no vacsinou je to nieco za nieco. Ano, budes mat lacny pozemok. No clovek z mesta bude potom nadavat na brechajucich psov/pariace sa macky/ranny budicek kohutov; tiez si bude uzivat uzasne rychly DSL internet (ak tam vobec nejaky DSL internet bude, ci aspon WiFi internet), na nakupy si tiez budes musiet jazdit do Kosic at.

A pri BA sa nezblaznili, len je jednoducho vacsi dopyt nez ponuka. Trhom asi najviac zahybu Bory Home, ked ich teda nahodou zacnu aj naozat stavat. Pripadne ak chces lacnejsie v okoli BA, tak riesis AT/HU, nie Slovensko.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

aj v krasnej sa dalo kupit pred 2-3 rokmi 2000m2 za 35k, len skoda, ze kosice nespolupracuju (alebo developer nechce konkurenciu) pri zmenach uzemneho planu

ale dedina je stale dedina, neverim, ze v beniakovciach alebo vajkovciach ti coskoro natiahnu optiku, deti/ludia bez auta (alebo manzelka co nechce jazdit) a hned je to dochadzanie trosku horsie a podobne detaily, nikdy to neni priamociara vyhra, preco sa teraz dostava do mody stavat domy v meste a nie v satelitoch?


ad Bory, ved uz nezacinaju to stavat?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, Bory Home ci Byvanie este nezacali stavat :).

Taky Mosonmagyarovar je 30km od BA, prakticky rovna cesta, za 120k mas 100m2 4-izbak v novostavbe. Ale tak zhanat hypo v Madarsku, plus pre Slovakov by to bolo asi dost problematicke vybavovat veci a riesit nakupy bez znalosti madarciny.

Návrat na "Debata o všetkom"