Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

_Mato_ napísal: Ut 27. Apr, 2021, 21:38 Mam uz co to odjazdene, ale nikdy som nezazil, aby mi clovek, ktoreho som obehol blikal dialkovymi.
stava sa mi to aj par krat na den, hlavne ked prsi a ty beries lavoprudarov pravym


to s tym vlacikom sa mi uz tiez stalo... vacsinou take auto pustim pred seba, a idem za nim
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Miso122 napísal: Ut 27. Apr, 2021, 16:28 Presne, 150 na diaľnici ideš dôvodu že nemáš na okruh a potrebuješ sa vyblbnúť. Iba žeby nie
150? Rozumej prekročenie o 20 km/h? :rolleyes: To je vyblbnúť? A čo tak že by som sa niekam ponáhľal?

Argumenty o brzdnej dráhe ma moc netrápia, už pred rokmi som písal, keď ešte hlavnou fun police ohľadom rýchlosti bol felipe, že mám auto čo brzdí zo 100-0 lepšie ako fabia z 50-0...

Celkovo, ja som zásadne proti tomu aby bol na 150 km/h alebo kdekoľvek inde nejaký "klinec", hlavne keď to auto stojí čo stojí...
Je to absolútne absurdná predstava, že si kúpim auto za cenu bytu a neutečiem na D1 firemnej fábií 1.0TSI :rofl:

Najviac absurdne to pôsobí v luxusnom segmente. Nikdy som ani s AMG Drivers package nešiel obmedzovač lebo nebolo kde, ale luxus je aj o tom že niečo mám len preto že to chcem mať, a nie preto že to využijem. Takže keď chcem mať obmedzovač na 300 km/h, a som ochotný za to zaplatiť, tak to mám v tom segmente dostať, a je úplne jedno, že toľko nikdy nepôjdem.

O tom práve je ten luxus.
Ako náhle by niečo takéto zaviedli aj v tomto segmente, tak dúfam, že to ľudia prestanú kupovať... Bol by to výsmech za tie prachy.
shiro napísal: Ut 27. Apr, 2021, 18:28 Cisto zo zvedavosti, ti, co chcete chodit 160-200...zmerajte si vasu beznu kazdodennu cestu a vyratajte si, kolko casu usetrite takouto jazdou oproti MPR. Aby sme nezistili, ze usetrite 10min ale v kolonach stojite 30, takze vo vysledku ste 20min v minuse aj tak :-)
Zmeranú mám ;)

Pamätám si ešte ako dieťa dobu, kedy norma na cestu NR-BA bola 35 minút. Bolo to okolo roku 96, keď benzínová 535i bola neuveriteľné delo, vzhľadom na to, že polícia mala favorit. D1 bola vtedy ešte normálna 2 prúdová, a bolo na cestách podstatne menej áut. Nebolo na to treba nejaké extrémne rýchlosti, stačilo ísť konštantne 160 km/h. Vtedy sa to vzhľadom na premávku dalo, a normálne sme to v zdraví prežili dodnes...

Cesta do práce 41km. Chodíme ju vyše 10 rokov, a každý rok je to vzhľadom na premávku horšie a horšie.

Ráno v špičke idem kľudne aj 55-62 minút. Pokiaľ je nehoda alebo kalamita - rozumej 1cm prvého snehu, tak sa mi túto "dlhú trasu" už podarilo ísť aj za 80 minúť a viac.

Večer chodím neskoro keď sú cesty prázdne. Priemerka okolo 75-80kmh. Doma som za 31-34 minút, a to mi za to stojí, keď tú trasu chodím každý deň...

Celé "pirátstvo" je v tom, že prekračujem rýchlosť do 20 km/h. Rýchlosť prekračujem do 20 km/h preto že je za to pokuta do 50€. Pokiaľ by bola taká pokuta za prekročenie o 30km/h, tak by som chodil + 30km/h.
Neviem presne koľko pokút som za tie roky na tej trase dostal, ale štatisticky mi to vychádza na menej ako dve ročne.
Môj názor na 110 km/h na tej okreske nezmení ani to, že som tam zrazil srnu. To bola odchýlka od štatistiky. Ajkeď pekne drahá lebo som akurát po splatení leasingu nemal 2 týždne kasko, a platil som to z vačku :wallbash:
Chodiť tam budem aj naďalej rovnako, lebo mi tá úspora času za to stojí. Je to všetko len o miere rizika ktorú si ochotný podstúpiť.
(Aj tá miera rizika sa s vekom mení, rekord na tú trasu mám cca 14min na R1ke, ale na to už som starý a posr.... :D )
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

SKiLEX napísal: akoze mas dostavat zlavu na pokute len za to ze si hlupy/lenivy/whatever a nevies zarobit? a naopak uspesny clovek dostane trest naviac za to ze je sikovny a uspesny

fakt super myslienka
otocil si to do absurdna...
preco by prachac mal platit symbolicke pokuty? ked ma na drahe auto prachy, tak urcite ma aj pokuty. (teraz to pasuje o opici a bananoch..)
co ked je to "sikovny" podnikatel, co ani riadne neplati odvody zamestancom a robi odrby, len aby si doprial svoj luxus.
ja by som si nedovolil povedat upratovacke ze je sprosta. roboty tam dole niekto musi vykonat (castokrat za minimum), nemozes mat 5mil menezerov.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

jasne, a aj potraviny mu zdrazme, ved je bohaty hajzel, ma na auto, ma aj na rozky
a urcite aj neplati odvody zamestnancom, a celkovo, co ma co mat lepsie auto ako fabiu, urcite si na to nakradol, do basy s nim


taktiez by som si nikdy nedovolil povedat upratovacke ze je sprosta, ale u teba som o tom presvedčený


desim sa ludi ako si ty, toto je dovod preco na slovensku nikdy nebude dobre
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Pietro sk napísal: Ut 27. Apr, 2021, 22:20 ked ma na drahe auto prachy, tak urcite ma aj pokuty. (teraz to pasuje o opici a bananoch..)
A to už prečo?

Vyfasoval som rovnakých 800€ na aute za 1000€ ešte ako študent, ako aj na aute za vyše 130k...

S tým rozdielom, že ako študent som tých 800€ nemal, a musel som 2 mesiace brigádovať aby som dostal vodičák naspať...
(Samozrejme zastavili mňa mladého chlapca, čo mal "cudziu" špz, a nie cayenne, čo išiel zarovno mnou a mal domácu špz...)

Celkovo som viac pokút dostal, keď som bol chudák na aute za pár šupov, ako na drahom aute

Prečo? Lebo keď som chodil na starých vrakoch, tak ma zastavovali, lebo vedeli že niečo určite nájdu.

Prečo ma nezastavujú teraz? Lebo vedia, že na novom aute ma ktoré nemá ani 4 roky ma nedodr... za STK, a rovnako že asi bude v dobrom technickom stave vzhľadom na jeho cenu, a nebudú ma môcť drb... za pneumatiky alebo podobne. Odkedy chodím na drahších autách tak ma prakticky až kým niečo neporuším nezastavia, zakiaľ čo na starých haraburdách to bolo pravidelné. Ešte aj ŠPZ mi zobrali zo starého vraku ako študentovi, lebo som chcel byť slušný a priznal som sa, že to čelné mám puknuté už dva týždne :facepalm:

Naproti tomu dnes, sa už nič také nedeje, lebo už zo skúsenosti viem, že s policajtami sa nerozpráva ;)
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

SAJBAMA napísal:
Argumenty o brzdnej dráhe ma moc netrápia, už pred rokmi som písal, keď ešte hlavnou fun police ohľadom rýchlosti bol felipe, že mám auto čo brzdí zo 100-0 lepšie ako fabia z 50-0...

Celkovo, ja som zásadne proti tomu aby bol na 150 km/h alebo kdekoľvek inde nejaký "klinec", hlavne keď to auto stojí čo stojí...
Je to absolútne absurdná predstava, že si kúpim auto za cenu bytu a neutečiem na D1 firemnej fábií 1.0TSI :rofl:

Najviac absurdne to pôsobí v luxusnom segmente. Nikdy som ani s AMG Drivers package nešiel obmedzovač lebo nebolo kde, ale luxus je aj o tom že niečo mám len preto že to chcem mať, a nie preto že to využijem. Takže keď chcem mať obmedzovač na 300 km/h, a som ochotný za to zaplatiť, tak to mám v tom segmente dostať, a je úplne jedno, že toľko nikdy nepôjdem.

O tom práve je ten luxus.
Ako náhle by niečo takéto zaviedli aj v tomto segmente, tak dúfam, že to ľudia prestanú kupovať... Bol by to výsmech za tie prachy.

Cesta do práce 41km. Chodíme ju vyše 10 rokov, a každý rok je to vzhľadom na premávku horšie a horšie.
Ráno v špičke idem kľudne aj 55-62 minút. Pokiaľ je nehoda alebo kalamita - rozumej 1cm prvého snehu, tak sa mi túto "dlhú trasu" už podarilo ísť aj za 80 minúť a viac.

Večer chodím neskoro keď sú cesty prázdne. Priemerka okolo 75-80kmh. Doma som za 31-34 minút, a to mi za to stojí, keď tú trasu chodím každý deň...
dalsi hrdina co rozhadzuje rukami :D (amg hore dole), ja len dufam ze si tu vykonnu delovicu kupoval novu na sk, a nie secondhand stocenku po "nemeckem duchodci" so zlavou.
podla komentaru usudzujem ze si pravidelny sponzor policie, a ze cennik pokut uz mas dokladne nastudovany.. :D
druha cast--ja som vydrzal dochadzat 2r roky autom 70km. nakoniec som sa prestahoval. neuveritelne, aj toto sa da urobit.
luxusnych 20min pesi do prace. nemenil bych, najma v zime ked sa skrizil kamion na blbom mieste, prijst domov o 4h neskor..
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

@Pietro sk

Narážal som na to, že "kliniec" ako si povedal na 150 km/h, čo je pri "luxusnom" aute za "pre mňa" veľa peňazí absurdné a za tým si stojím.

Áno, môžeš byť kľudný, 63ka bola kupovaná ako nová na SVK. To som samozrejme nekupoval ja, ale firma, kde by som ja na to zobral ;)
Aj posledných 6-7 MB firma kupovala slovenských, nie vždy nových, niekedy sa oplatí zobrať predvádzačku alebo kľudne aj dvoj-troj ročné auto, a nepokladám to za nejakú "hanbu"... Ale Slovenské kvôli záruke MBSK.

A keď sme na to kedysi ešte peniaze nemali, tak sme kupovali aj fajnové nemecké po dôchodcoch čo na tom chodili len v nedeľu do kostola - lebo na lepšie sme nemali. Ale aj na týchto "podradných" autách sme najazdili 300-500k km, lebo to boli dobré a trvácne autá. Nie je hanba nemať peniaze na nové :rolleyes:

Pravidelný sponzor nie som, aspoň ja to tak nevnímam, mám v CEPe asi 23-24 priestupkov, za vyše milión kilometrov to vôbec nie je také strašné.
Sadzobník pokút mám rovno aj vytlačený, aj s najnovším uznesením vlády, aby som 20:03 mohol argumentovať s policajtami o zákaze vychádzania :rofl:

@ Sťahovanie,
To je fajn, že si mal takú možnosť.
Ja osobne ju ani nezvažujem, lebo by som nechcel aby sa deti naučili zdraviť jó napot alebo helo :D
Maximálne tak uvažujem o tom, že by som si spravil na firme "manažérsku garsónku", keď sa mi nechce už šoférovať po 16ke domov...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Myslim ze aspon aky taky prehlad v sadzobniku pokut by mal mat kazdy vodic, inak si priam ziada o to aby ho oklamali
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

SKiLEX napísal: taktiez by som si nikdy nedovolil povedat upratovacke ze je sprosta, ale u teba som o tom presvedčený
psycholog schopny diagnostikovat na dialku? impossibru! :laugh:

zazil som par pokut, nenapadlo ma vykrutit sa z toho. skutok sa stal->treba vyvodit zodpovednost. ked trest dobre stipe, vtedy ma najvacsi vychovny efekt.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Na to aby človek videl ze z tvojho príspevku srsi zavist, a každého v lepšom aute defaultne povazujes za ""sikovneho" podnikatela, co ani riadne neplati odvody zamestancom a robi odrby, len aby si doprial svoj luxus"

To clovek fakt nemusi byt psychológ :)

K tomu druhemu odstavcu sa ani neviem vyjadrit, niktdy by mi nenapadlo takto uvazovat, nedava to zmysel, pride mi to ako nejaky druh sebaposkodzovania
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Ale casto je to pravda. To vidno na tych ludoch, casto sa chovaju drzo, arogantne, namyslene. Lebo sak maju $$, mozu vsetko. Mafiankovia :-)

Nevidim nic zle na tom, aby bohati platili viac. Ako uz bolo napisane, ked ma na drahe auto... Pritom staci dodrziavat predpisy a cely "problem" s platenim pokut zmizne. A ze ich luxusne auta, su MPR-kou degradovane, lebo nemozu ist 200+ a oni za nich dali strasne $$? No chudacikovia. Tak nech si ich nekupuju. Alebo ked si ich kupia a porusuju predpisy tak nech nerevu, ze musia platit vysoke pokuty. Jednoducha logika. To musia zakonite jazdit rychlo, ked ma drahe auto? To auto nieje len o vykone. Zakony musia platit pre kazdeho rovnako.
stiv napísal: Ut 27. Apr, 2021, 20:36
shiro napísal: Ut 27. Apr, 2021, 18:28 Cisto zo zvedavosti, ti, co chcete chodit 160-200...zmerajte si vasu beznu kazdodennu cestu a vyratajte si, kolko casu usetrite takouto jazdou oproti MPR. Aby sme nezistili, ze usetrite 10min ale v kolonach stojite 30, takze vo vysledku ste 20min v minuse aj tak
Preco by som mal vstat v kolone a ty nie? Tak skus vypocitat 450km s priemerkou 70 100 a 120km/h kolko usetrim.
Nemas v KE kolony? Hovoril som o beznej kazdodennej ceste, 450km asi nerobis kazdy den. Na takej dlhej ceste uz to samozrejme moze daco spravit.
Ale ked napr. clovek z BA ide dialnicou 200km/h, aby potom stal 45min v rannej kolone od Ivanky pri dunaji, tak naco je to dobre? Na nic.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SAJBAMA napísal: Ut 27. Apr, 2021, 23:23 Sadzobník pokút mám rovno aj vytlačený, aj s najnovším uznesením vlády, aby som 20:03 mohol argumentovať s policajtami o zákaze vychádzania :rofl:
Co za formulku mame na toto? ... uz som par krat minal policajtov po 9 vecer :D

Shiro tebe odporucam uz konecne vyliezt zo svojej ulity. Urcite si niekto s V8 camarom bude strazit otacky a tachometer, mozno v nejakom tvojom paralenom vesmire zvanom utopia. Na 400PS+ auto ti dnes staci 10K ty Mafianko :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

a ako by ste chceli kontrolovat tych bohatych? co by sme mali teraz mat vsetci danove priznanie, alebo majetkove? Treba byt zase v tomto realista. A potom co je definicia bohateho cloveka? luxusnejsie auto? Auto nad 15 000€? Napriklad taky Matovic, nespominam hoi kvoli politike ale v poslednej dobe s jeho majektove priznanie dostalo do novin nevlastni takmer nic. Je to papierovo v podstate chudak. A takych je viacej.

Obmedzovac na max 150 je blbost. Mozno keby bola nejaka kategoria mestkych aut, ktore by mohli premavat len v mestach. A to podsatne, to ze ide niekto na aute 250, nie je chyba toho auta, ale soferova. Mozes auta skrtit aj na 50km/h, furt budu jedinci co aj na tej rychlosti budu chodit ako magori. mozem povedat za seba na takom MB S500 ist 200 je na pohodu. Ani to clovek nevnima a nevnimal som jazdu ako nebezpecnu.Na svojom aute idem po dialnici max 120/130, do tejto rychlosti je to este komfortna jazda, vyzsie rychlosti to auto samozrejme da, ale citit vibracie a hluk. Fabia 1.0 TSI som mal dojem pri 110 ze idem vzlietnut.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

shiro napísal: Ut 27. Apr, 2021, 18:28 Preto som proti prebytku kadejakych asistentov v autach. Lebo nam tu vyrastaju opice odtrhnute od reality
aj ty si bol dakedy opica pre svojich rodicov a starych rodicov (podla tvojej logiky), len neboli taki hlupi aby to takto hlasali, narozdiel od teba co si to povysil rovno na náboženstvo :facepalm: vsetci co maju trosku viac penazi ako ja su idioti, mafiani a negramotne opice lebo si mozu dovolit kupit drahsie auto alebo dve do rodiny(pre teba neakceptovateľne) a maju chut/odvahu sa svizne zviest a vyuzivat assistentov, bez ktorych dnes auta byt ani nemozu,
uz sa zobud a nezi v minulom storoci, k ostatným prispevkom je sa az tazko vyjadrovat, takto sa sprava len silno zatrpknuty clovek
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Osobne nemam problem s rychlejsie iducimi autami, ak sa dotycny sprava normalne. Ale mylit si verejnu komunikaciu s pretekarskou drahou nikdy nepochopim. Hlavne to kluckovanie medzi autami, ktore len zbytocne stresuje ostatnych, nakolko sa neda predvidat, co dotycny spravi dalej. Pripadne si mysliet, ze na dialnici som panom laveho pruhu a nech sa nikto ani len neopovazi ho pouzit. Zopar krat som bol svedkom toho, ako na dialnici auto vyblikavalo pred nim iduce, pripadne obiehalo z prava, aby som nasledne dotycneho nasiel na najblizsej cerpacke s kavou v ruke na pokeci.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"