Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa Toman »

- auto si kupi povodny majitel ktory ho moze okamzite previest na niekoho ineho (vypadla podmienka ze auto z dotaciou sa nesmie 2r predat)
- ja akurat idem pozriet do citroena v BA raci, som zvedavy co mi ponuknu

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

zaujimavy zakon... uvidime aky dopad to bude mat na ceny ojazdenych vozidiel. Predpokladam ze pojdu dole aspon o nieco...
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa Toman »

Tak som sa vratil z citroenu a.....

- samozrejme ze v tom je hacik!! (jak som aj cakal)
- cena 8000 plati len ak to zoberem cez ich lizing s "OBZVLAST VYHODNIMI SPLATKAMI" (RPMN = 41.35%....... a to na 3 roky......) = preplatim aj gate...
- to si racej zoberem uver z banky za 5% urok a auto bude moje a nie lizingovky
- realna cena za ktoru mi to su ochotny predat je 10150E (na hotovost, s odratanim srotovnim) (v strednej vybave)

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa jaffar »

No veď a čo si čakal? Nahodia cenu prakticky alebo aj úplne bez zisku, pretože im ho nahradí provízia od lízingovky. Nechceš lízing, musíš im zaplatiť províziu...

Btw mne šrotovné vyhovuje, potrebujem kúpiť seriózne vyzerajúce auto, asi volvo s40, takže čím viac pôjdu ojazdené cenou dole, tým lepšie... :)

//jaj ze volvo s40.... ty hnusny kapitalista :laugh: T.
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa srebalat »

Toman napísal:Tak som sa vratil z citroenu a.....

- samozrejme ze v tom je hacik!! (jak som aj cakal)
- cena 8000 plati len ak to zoberem cez ich lizing s "OBZVLAST VYHODNIMI SPLATKAMI" (RPMN = 41.35%....... a to na 3 roky......) = preplatim aj gate...
- to si racej zoberem uver z banky za 5% urok a auto bude moje a nie lizingovky
- realna cena za ktoru mi to su ochotny predat je 10150E (na hotovost, s odratanim srotovnim) (v strednej vybave)

T.
nic proti tebe a nic v zlom, ale to si si nevsimol pred tym ako si tam siel.. vzdy ked je pri cene hviezdicka, napr. u auta to znamena, ze cena plati pri kupe auta na (nevyhodny) leasing, tzn ze zaplatis viac ako keby si ho kupoval v hotovosti(sumasumarum, tie ceny v reklamach co uvadzaju predajcovia(teda skor zavadzaju-marketing) su vlastne nerealne, za tu cenu auto nikdy nekupis).. ;)
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa Toman »

O šrotovné je v Bratislavskom kraji veľký záujem

Príspevok za likvidáciu starého auta pri kúpe nového auta ľudí v Bratislavskom kraji mimoriadne zaujal. Dôkazom je zvýšený nápor objednávok na firmy zaoberajúce sa likvidáciou ojazdených vozidiel. V kraji sú tri autorizované firmy zamerané na spracovanie starých áut: v okresnom meste Senec, obciach Zohor a Bernolákovo.

Zohorský Auto-AZ už od minulého týždňa zaznamenal zvýšený záujem majiteľov ojazdených áut. "Denne prichádzalo alebo telefonovalo niekoľko desiatok ľudí a žiadali bližšie informácie o šrotovaní. Aj dnes dopoludnia ich tu bolo takmer 20," uviedol pre TASR vedúci prevádzky František Hurban.

Rovnaký nápor evidujú aj vo firme Autovrakovisko v Bernolákove. Predbežne sa tu na likvidáciu ojazdených vozidiel objednalo 260 majiteľov. Obe spoločnosti ponúkajú zákazníkom bezplatný dovoz autovraku z blízkeho okolia vo vlastnej réžii a navyše aj motivačný príplatok vo výške 30,20 eura (910 Sk).

Veľký záujem o šrotovanie je aj v spoločnosti Romag v Senci. Odťahovanie vrakov si firma objednáva dodávateľským spôsobom a dnes už objednávky neprijímala, lebo je kapacitne naplno vyťažená.
- ako vidim problem nastane po prekoceni kapacity srotovisk.... = prestanu vykupovat, nebudu dotacie
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa stanomx »

no... ale s prasktnutou hlavou teda treba niečo robiť...
velmi by som sa na auto s puknutou hlavou nespoliehal... teda bud novu hlavu nejaku ojazdenu... alebo konec autu je
mozno ti podfukuje iba tesnenie.. :OT :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa Toman »

Vacropoli napísal:no... ale s prasktnutou hlavou teda treba niečo robiť...
- v lete bola dole, bola prebrusena + nove tesnenie
- prejavuje sa to tak ze vyfukove pliny sa mi dostavaju do chladiaceho okruhu a robia tam tlak, plin sa vlastne zdrzuje hode v hlave v motore = vytlaca z motora vodu a ten sa zohreje
- z otvorenim vieckom na chladici sa da jazdit, len treba sledovat teplotu a preventivne nosit 10l vody v kufry
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
erik131
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:21
Bydlisko: Sered

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa erik131 »

Teraz sa este neoplati kupovat auto, este len prislo srotovne, takze teraz budu lakat "akoze" velkymi zlavami, ale aj ked predaju cca 500aut to ich nezachrani. Takze treba vycakat este pol roka a az vtedy budu ine zlavy, kazdy normalny nato bude cakat, ten kto teraz kupi auto si zacne trieskat halvu o stol ze ho potom mohol mat o 2000eur lacnejsie.
K pretazeniu srotovisk myslim ze nedojde, je to len dalsi navadaci dovod na kupu auta, rozpocet ktory stat nato vyhradil tiez tak rychlo sa nezmizne, takze sa oplati cakat, aj my este pockame a az zaciatkom leta budu zlavy, ked uz nikto nebude kupovat auto.
CPU:AMD AthlonX2 4800+ OC 2.5@3.0 GHz, CPU Cooler:Mugen 2GPU:Gainward 4870GS 512MBMB:ASUS M2A-VM Gb LAN. AMD690GHDD:SEAGATE Barracuda 500GB, SATA II NCQ 32MB cache, +PrimeCooler PC-HDBRaM:2x2GB, DDR2 800MHz, A-DATA Extreme Edition VitestaPSU:Corsair HX520WCASE:CoolerMaster CM690
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa lezgy »

gammaray napísal:Nahrabali si uz dost za tie roky, niesu kazdy den Vianoce, ked je niekto nenazraty tak mu treba. :-)

este si len nahrabu, ked tie iste firmy co robia komformitu aut cize priekupnici dovazajuci auta zo slovinska, takisto ..bude moj srot isto zosrotovany? nebudu jeho dielce ponuknute inde?
cize zasa len ryza
btw dnes som prvykrat na svk videl identicku verziu mojho 6valca :) a mal aj automat ....
zenicka vravi..ja neviem co to je ja ho mam od svokry :)
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Podla mna je toto šrotovné velký chyba tejto vlády. Mali radšej dať dotáciu pre výrobcu na každé vyrobené auto na slovensku a hotovo.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa Gudas »

...nj, v podstate týmto podporíme hlavne západné ekonomiky a nie tú našu...ale "sociálny" krok je to pekný, nejaké to percento na preferenciách sa posilní. Ale nám to môže byť jedno, pokiaľ sa na novom vozítku dá pekne ušetriť :)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa faugusztin »

Timeshifter napísal:Podla mna je toto šrotovné velký chyba tejto vlády. Mali radšej dať dotáciu pre výrobcu na každé vyrobené auto na slovensku a hotovo.
A ako by tym pomohli stagnujucemu domacemu predaju aut (pretoze to je dovod na tuto akciu a nie vyroba aut) ?
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Koho zaujíma domáci stagnujúci predaj áut, ked tu ide o to, aby sme tie velké fabriky udržali u nás, aby ludia mali kde vôbec robiť. Nadarmo im bude od štátu podpora, ked nebudú mať peniaze...
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Re: Šrotovne....

Príspevok od používateľa FLP »

Nova úprava:
Zlava zo šrotovného sa nedá uplatnit na auto ktore bude brane na leasing(najcastejsie pouzivane pri kupe noveho auta).
Takze jednina moznost zobrat úver alebo vyprázdnit ucet pokial tam mate peniaze na nové auto :D .
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"