Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

aha, to len teraz predstavili, ze si mozes ist predkupit byty?.. to este potrva chvilku
Najlacnejší jednoizbový byt s výmerou 33,45 štvorcového metra a lodžiou stojí 58 500 eur. Najčastejšie dvojizbáky sa predávajú od 88-tisíc eur s plochou 46 m2 a desaťmetrovou lodžiou, trojizbáky sú v ponuke od 126-tisíc eur pri takmer 70 m2 a štvorizbové jednotky stoja od 152-tisíc eur s plochou od 80 štvorcov.
http://reality.etrend.sk/byvanie/penta- ... oroch.html
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

faugusztin napísal:Neviem ako si na tom ty, no vacsinou je to nieco za nieco. Ano, budes mat lacny pozemok. No clovek z mesta bude potom nadavat na brechajucich psov/pariace sa macky/ranny budicek kohutov; tiez si bude uzivat uzasne rychly DSL internet (ak tam vobec nejaky DSL internet bude, ci aspon WiFi internet), na nakupy si tiez budes musiet jazdit do Kosic at.
sorry nechcem byť drzí, ale ty čo si myslíš, že sme tu 20 rokov za opicami ?
Pariace mačky som tu nepočul dobrých 5 rokov. A všeobecne drubež a podobne, to si možno ešte zažil u vás doma u rodičov alebo kde si to žil (ak si to vôbec zažil a nepočul len od mojho koňa brata sestry). To sa chovalo dakedy ešte za starej generácie.
DSL internet žeby tu nebol? nesme pod tatrami omfg a 2 susediace dediny už majú optiku ... aj keby tu optika nebola, tak 10Mbit je úplne dostačujúci
A predstav si v dedine máme tesco, veľký lidl a jednotu. Keď niečo chcem tak nemusím štartovať auto jak retard v meste ale spokojne som za 2 minúty v obchode, mám nakúpene a ešte si dám aj zmrzlinu vedľa.
Jediné čo ma fakt sere sú brechajúci psy, aby som teda napísal aj nejakú nevýhodu.

... ja si zase neviem predstaviť žiť v meste, aby som svoju riť držal niekde v 60 metroch štvorcových, DENNO DENNE sa nervačil kde zaparkujem. Trávu videl len z telky. Pohodku kávu si akože nahradiť na balkone o výmere 2 metrov štvorcových. A neviem čo ešte ...

... že je bývanie na dedine blbosť povie len ten kto na dedine nebýval. Alebo žije fakt tak jak u Vás v BA, že musí isť 50km do rite a ešte platiť 120k za pozemok ... tak jasne že si poviem, že je to somarina :laugh:
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

DSL internet žeby tu nebol? nesme pod tatrami omfg a 2 susediace dediny už majú optiku ... aj keby tu optika nebola, tak 10Mbit je úplne dostačujúci
a co pod tatrami sme za opicami, ci co som zmeskal?

a ked ti je 10Mbit dostacujuci, tak dobre, ja pod 30 uz niesom ochotny ist
... že je bývanie na dedine blbosť povie len ten kto na dedine nebýval. Alebo žije fakt tak jak u Vás v BA, že musí isť 50km do rite a ešte platiť 120k za pozemok ... tak jasne že si poviem, že je to somarina :laugh:
ked myslis, ale tak beriem priatelka chce ist niekde do satelitu a tam nejaky dom, a ja by som radsej chcel byt niekde v meste aj ked do bytu, kazdy podla toho ako sa mu paci

ale, ze hydinu tam nikto nechova tak to som prekvapeny
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Nemyslel som to až tak, ale veď sú dedinky kde proste telekom neťahá ani káble lebo sa im to neoplatí a núkajú im len LTE. Tak mi to prišlo, že to píše tak, jak keby 5 km od Košic to bolo narovnako.

Chovajú ju tu ešte staré babky a tak. Ale šak to je ledva počuť. Na ulici máme 40 domov a chovajú tu tak 2ja. Sa to proste neoplatí. To už každému došlo, že lacnejšie je kúpiť. Dnes v pohode kúpiš všade možne už domáce keď chceš.

Veď keď chceš do bytu ja ti to neberiem. Ale bavíme sa tu o výhodách a nevýhodách všeobecne a výhody nad domom sakramentsky prevažujú.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ked sakramentsky tak to tu napis

a aby si mi tu nepisal, ze som asi este nebol v dome, tak momentalne byvam v dome :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stiv »

Leon napísal:... ja si zase neviem predstaviť žiť v meste, aby som svoju riť držal niekde v 60 metroch štvorcových, DENNO DENNE sa nervačil kde zaparkujem. Trávu videl len z telky. Pohodku kávu si akože nahradiť na balkone o výmere 2 metrov štvorcových. A neviem čo ešte ...
Au az ma zabolelo brucho :D Tiez si neviem predstavit ist spat do bytu. Izby dve, balkon na jednu stolicku, vyhlad na susedny panelak, a uz vidim akoby sa parkovali auta. A zo sidliska sa slo do roboty dlhsie ako z dediny. Ale dobre tiez sa da kupit velky byt so styrmi parkovacimi miestami a velkou terasou.. ved za penize v praze dum.

U nas sa tiez nechova ziadna hydina, a ano stekajuce psy nemam rad, ale steka aj ten moj s nimi. Taktiez iba 10mbit internet no. Fresh mam 1 minutu peso tak ak mi nieco treba tak si to idem kupit. Ak by som mal ist z bytu (obavajuc sa o svoje parkovacie miesto) stale autom pre nieco do obchodu a zblavit min 30min tak to ani nechcem.

Poniektori si dedinu predstavuju ako v slunce seno.. A ano ak by som mal ist z dediny 40km do centra tak to by som radsej zil v bloku. Teraz to mam 13km, rychlou jazdou som pri auparku za 5 minut. Niektori za tolko ani k autu nedojdu z bloku. A hej cesta SAD-kou trva 20-30 minut. Tak ale to ja neriesim.

My mame na ulici 9 domov. Po ulici chodia len ti co tu byvaju takze ticho, ziadne kamiony, ani elektricky kazde 2 min ako v meste. A nie nemusim sa bat ked necham otvoreny bazen alebo okna ze ma vykradnu.

A vyhody su jasne: velky dom, velke izby, vysoke stropy, krb, zahrada, jazierko, terasa, balkon, bazen, garaz, ticho, sukromie... :red: Akurat treba platit upratovacku a zahradnika inac mozes nonstop robit alebo vsetko upadne. A v lete mame v dome relativne chladno. Aj bez zapinania klimy sa nepotim.

Teraz niekto pre predstavu o sakramentskych vyhodach bytu.
Naposledy upravil/-a stiv v Ne 14. Aug, 2016, 12:52, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Amen :good:
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Akurat treba platit upratovacku a zahradnika inac mozes nonstop robit alebo vsetko upadne.
vazne? :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

stiv napísal:Poniektori si dedinu predstavuju ako v slunce seno..
Vobec nic take som nenapisal. Ta vasa dedina ale bude teda hodne nestandardna - typicka dedina v okoli Sturova ma maximalne tak krcmu a Jednotu, autobus chodi tak 3x denne, internet maximalne tak bezdrotovy 3/0.5.

A niekedy ani byvanie v meste ti nepomoze - v meste je UPC, ADSL. U mamy ani jedno. A to prosim zije v meste, cca 3km od centra.

Mozno dediny v okoli KE maju lepsiu infrastrukturu, standard to ale urcite nie je.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Šak jasné, že niekde nad Rožnavou v Dobšinej alebo od Stropkova k ukrajinskym hraniciam to je jedna diera. Ale tu sa bavíme o dedinách vs bytoch v BA/KE a okolí BA/KE.

Ale ty tu prirovnávaš mi to príde, ako keby rodinný dom 10km od BA vs dedinka 10km od KE by mala byť práve tá Dobšiná.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Trhom asi najviac zahybu Bory Home, ked ich teda nahodou zacnu aj naozat stavat.

preco by mali zahybat ? Co tam budu trojizbaky za 40k eur ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

faug neviem ako je to v ba tam prehlad nemam...

ale co sa zacalo v nitre robit koli jag... to je skoda slov... pritom vsetci ti investori okolo toho tam buduju ubytovanie pre zamestnancov,ale sak co, preco by sme sa nezblaznili vsetci a za byty nepytali o 30% viac ako pred 2mi rokmi :) sak huraaa nakupovat za urok 1.39% a pod..
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

Leon napísal: Jediné čo ma fakt sere sú brechajúci psy, aby som teda napísal aj nejakú nevýhodu.
brechajuceho psa mame vo vedlajsom byte :D
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa killswitch »

quicky napísal: ale co sa zacalo v nitre robit koli jag... to je skoda slov...
a to si pamatam, ze roky bola nitra v cenach byvania na uplnom konci vsetkych rebrickov. dost prekvapivo, kedze je na okolo pekna priroda, vsade na skok, dialnica.. inu, raz to muselo prist :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

tak ceny boli dost slusne ale aj tak nie extra nizke... a teraz tento osial akoze uplne bez zmyslu...nicomu to nepomohlo

Návrat na "Debata o všetkom"