COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

asi to hodim sem, kedze sa to tyka hlavne covidu
https://dennikn.sk/2147808/sulik-sice-n ... n/?ref=mpm
Pred rokovaním vlády v stredu však povedal, že protiepidemiologický plán pripravuje. „Chystám materiál, ktorý bude v podstate pandemickým plánom. Teda súbor opatrení, ktoré bude navrhovať strana SaS,“ povedal Sulík.

Na pláne robil s viacerými odborníkmi, tvrdí. Sulík povedal, že dokument bude rozdelený na tri časti. “Najskôr si určíme kritériá, podľa ktorých určíme akési skóre. Následne, v druhom kroku, si povieme, na aké časti si rozdelíme krajinu, či na okresy alebo na iné časti.”

Ako posledné podľa Sulíka musia určiť kritériá podľa výšky skóre, aké opatrenia budú platiť v jednotlivých regiónoch. “Nebudeme mať jednu sadu opatrení, ktoré budú platiť pre celé Slovensko, ale budeme to diferencovať.”

Nebráni sa tak v niektorých mestách či častiach zaviesť lockdown alebo úplne zatvoriť prevádzky. To však „iba v prípade zlej situácie v danom regióne“.

Podľa neho v meste s nízkou mierou pozitivity, to nemá zmysel. Hovorí, že sa dokument podobá na český model, ale bude diferencovaný a lokalizovaný na Slovensko. Mal by však obsahovať podobný semafor. Chce ho predstaviť v najbližších dňoch.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

rozumnejsie, ako to co je teraz. Este aby sa vyriesilo to, ze z cerveneho okresu, ludia nemozu ist napriklad do aquaparku v zelenom okrese. Je potrebne zacat nieco robit, lebo otvorene kostoly nam moc nepomozu, akurat sa tam mozu ludia a podnikatelia chodit zacat modlit za lepsi novy rok.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

No úplne jednoducho - vstup/výstup z červeného len v rámci pracovnej cesty a aj to podmienené testom.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to ano, ale uz si viem predstavit ako by to bolo prijate. Vela ludi sa nediva za hranice a uz ked sa pozrie, tak stale len na to "dobre". Spravy o zatvaranim okresov, alebo co to tam maju, su u nas tabu. Velky problem vidim v Matovicovej postave. Za utoky na jeho osobu si moze on sam. Svojim chovanim vyslovene nahrava opozici. Spociatku to celkom zvladal, no teraz uz do neho zacinaju kopat aj vlastny a je na nom vidiet, ze to nedava.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nuž je výnimočný stav, niečo čo si nepamätám že by bolo od čias Slovenska, ľudia si musia zvyknúť že budú panovať isté obmedzenia. Štát má armádu, majú prostriedky, nevidím zmysel ich proti ľuďom, čo nerešpektujú nariadenia a ohrozujú zdravie ostatných, nepoužiť. Samozrejme nie guľka do hlavy hneď z prvej, ale protesty ako boli včera mali jednoznačne rozohnať a zúčastnených ktorí porušujú nariadenia (nikto nemal ani rúško ani odstupy ) pokutovať. Ako ja k tomu prídem že mám nosiť rúško všade, vyhrážajú sa pokutami atď a potom si banda kokosov na čele s hranolom ide robiť meeting na námestie ? Ako chcú aby bežný ľudia nariadenia dodržiavali keď vidia že ostatný nie a polícia proti tomu nič nerobí ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
ANONYM_a7

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Vcera bolo v uliciach BRUTALNE vela ludi - zdruzenych - bez huby (rusko). Neboli pokuty, policia nezasahovala. Ak ma po tomto bude chcet ktokolvek akokolvek pokutovat - dostane prostrednik maximalne tak. A aby som nebol nic dlzny prihodim aj na hubu rit. Zadarmo. Toto sa udialo 2hy krat pocas vynimocneho stavu.

Cize vsade sa len STRASI bubububu pokuty sankcie kktiny. V praxi pride do BA pred urad xyzq ludi, stoja tam flojdi, a spravia prd. Som zvedavy kolko ludi bolo pokutovanych podla platnych predpisov. Som zvedavy kolko z tych co priamo a vedome porusili nariadenia bude sankciovanych.

TLDR:
ak sa z toho poseres sedis doma a hryzes si nechty - cakas pokial nezomries na koronavirus.
ak sa z toho neposeres da sa zit uplne normalny zivot bez vacsich obmedzeni. so zdravym rozumom a hubou pri sebe

Pamatajte na to ze mentalne zdravie je ronvako dolezite/dolezitejsie ako to fyzicke zdravie. Vzdy je lepsie zlomit si ruku a prekonat zapal pluc ako sa dozivotne zblaznit.

Najlepsia vec co som pre seba a svoje okolie v tomto obdobi spravil bolo to, ze som prestal jak retard citat a pocuvat akekolvek vystupenia predstavitelov nasej vlady - proste ma to nezaujima a aj ked si uz dnes precitam co to max sa na tom pousmejem a idem si dalej svoje. Som hovado? Asi ano. Dokonca nie som ani otestovany - ANI JEDEN JEDINY RAZ! A sice sem dlho neprispievam citam tu mizeriu konkretnych jednotlivcov a teda ... je mi to fakt luto.

Ludia nerobte si zo zivota vacsie peklo ako je potrebne. Sameho ma to pohltilo a nestoji to za to. Spravajte sa rozumne - bude ohladuplní voci svojmu okoliu (huba - distanc - ruky su proste UPLNE NORMALNA VEC NEMA TO NIC SPOLOCNE S PANDEMIOU - takto sa mas v dave randomakov spravat vzdy ked ti aspon trocha zalezi na svojom zdravi a zdravi svojho okolia.) Pamatajte - ziadne opatrenie na svete vám nemôže odobrať vaše základné ľudské práva. Žiadne. Od nikoho. Ani od IM, ani od trumpa, ani od WHO.

Mier.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale zas zijes v krajine ,kt ked povie A tak jednak by mala za tym A sama stat a ovbcania maju kvazi posluchat. ak sa dakomu neoaci moze zmenit stat ale nie sa postavit 1percenti naroda a tvrdit zvysku ta bude po nasom. ci? ja sa tomj tiez nevenujem no je to tenky lad a lahsie sa sklzne k pohodlnemu
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tiez nerozumiem, preco tie protesty neutrhli hned od zaciatku. Beham tu jak saso s respiratorom na ustach, dodrzujem veci okolo a niekto nema problem sa postavit pred urad vlady a porusit xy nariadeni a to bez akehokolvek trestu, alebo sankcie

ako pise Broslo, ak ma clovek rozum a nevidi koronu a smrt na kazdom rohu, da sa fungovat takmer normalne a bez obmedzeni. Ja neviem o com poniektorym ide. Jedine co ide do prdele, je podnikanie. Tu je potrebne aby stat predstavil nejaky plan, a ked ho uz aj predstavi, tak aby sa aj plnil.

Otvorili sa kostoly, ako k tomu prideme u nas v praci, kde desiatky tisic € isli na testy, ktorimi ma testujeme my zamestnanci a pred nastupom aj kazdy jeden klient. Kostol je aso nejako chraneny, alebo co. Mozu si dat aj dole rusko a spievat tam, plut na seba a rocniky nad 70 rokov su chranene asi svatenou vodou.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

HellAngel napísal: St 18. Nov, 2020, 13:41 tiez nerozumiem, preco tie protesty neutrhli hned od zaciatku. Beham tu jak saso s respiratorom na ustach, dodrzujem veci okolo a niekto nema problem sa postavit pred urad vlady a porusit xy nariadeni a to bez akehokolvek trestu, alebo sankcie
pani prrr

nemozete porovnavat siroke spektrum moznosti podla dvoch polov, zijeme v extremne komplexnom svete, takze redukovat moznosti na A alebo B je nevhodne

viac je v tomto clanku: https://dennikn.sk/2147172/predstavte-s ... -analytik/
Spoiler: ukázať
Najčiernejšie scenáre sa počas utorkových protestov nepotvrdili. Polícia sa podľa Martina Královiča snaží pracovať aj s „psychológiou davu“ a ťažkoodencov nasadzovali len tam, kde to bolo nevyhnutné.

Priebeh utorkových protestov sledoval na policajtom krízovom štábe aj Martin Královič, ktorý je bezpečnostným poradcom bratislavského primátora Matúša Valla. Polícia bola podľa neho v oveľa zložitejšej situácii, než pred masovými protestami Za slušné Slovensko.

„Je vidieť, že sa polícia učí pracovať s psychológiou davu. Ťažkoodencov neukazovala viac, než bolo nevyhnutné. Aj tým sa snažila prispieť k zníženiu napätia,“ hovorí Královič.

V akej situácii bola polícia pred utorkovým protestom?

[ Aktivujte si zasielanie Newsfiltra každý večer do 20:00 na e-mail. Odber si aktivujte jedným kliknutím. ]
V mimoriadne zložitej. Musela byť pripravená na najväčšie násilné strety za posledných päť rokov, ku ktorým, našťastie, až na pár výnimiek, nedošlo.

Bola v horšej situácii než pri protestoch Za slušné Slovensko?

Jednoznačne. Protesty Za slušné Slovensko mali známych organizátorov, ktorým šlo o pokojný priebeh. Polícia s nimi komunikovala a dohovárala sa s nimi na bezpečnostných opatreniach. To hovorím z prvej ruky, pretože som sa tých príprav zúčastnil. Pri protestoch Za slušné Slovensko nebolo nutné, aby boli v zálohe vodné delá či policajti na koňoch. V prípade utorkového protestu však išlo o úplne inú situáciu. Polícia nemala s kým komunikovať, keďže tie akcie boli neohlásené. Tým pádom nemala s kým riešiť bezpečnostné opatrenia. Namiesto toho sa musela vyrovnať so situáciou, že len v hlavnom meste vyšlo do ulíc 10- až 15-tisíc ľudí.

To je oficiálny policajný odhad alebo váš vlastný?

To je môj odhad, ktorý som urobil na základe satelitných snímok a odhadov hustoty davu. Preto si myslím, že nebude ďaleko od pravdy. Počet účastníkov je však len jeden aspekt, ktorý polícia musí brať do úvahy.


Martin Královič. Foto – archív M. K.
Čo sú ďalšie aspekty?

Ďalší aspekt je typológia účastníkov. Počas utorka prišli nepochybne tisícky ľudí, ktorí chceli len vyjadriť svoj názor na súčasné protipandemické opatrenia. Zároveň však bolo zjavné aj to, že sa chystajú aj futbaloví ultras a ďalší potenciálne problémoví ľudia, čo bol ďalší rozdiel oproti protestom Za Slušné Slovensko.

A tretí aspekt bola koncentrácia. Počas utorka sa len v Bratislave konalo viacero protestov a na rôznych miestach. Pomyselné bojisko bolo teda roztrieštené a zahŕňalo približne štvrtinu Starého Mesta. Po skončení oficiálnej časti sa dav rozdelil, časť ľudí smerovala pred parlament, časť pred úrad vlády. Demonštranti boli oveľa menej predvídateľní. Polícia sa musela sústrediť na viacero miest, než bola len hlavná stanica či ulica pred úradom vlády, kde sa zhromaždil dav minulý mesiac.


Foto N – Tomáš Benedikovič

Foto N – Vladimír Šimíček
Zlyhala polícia, keď umožnila, aby sa takéto zhromaždenie vôbec konalo? Nehovoriac o tom, že v dave mala len menšina ľudí rúška, čo popri tom všetkom vyzerá ako detail.

Predstava, že polícia mohla urobiť niečo iné, je naivná. Predstavte si, že by policajti naraz obkolesili ľudí, ktorí nemajú rúška, začala im dávať pokuty alebo ich predvádzať. To by okamžite vystupňovalo agresivitu davu. Polícia sa len miestami pokúsila do priebehu tých neohlásených protestov vstúpiť. Pri Prezidentskom paláci sa pokúsili zabrániť ľuďom z ĽSNS, aby prišli na Hodžovo námestie s nákladným autom a rozložili si tam zvukovú aparatúru. Intervenovala však neskoro, takže kotlebovci si mohli presadiť svoje.

Takže polícia zvažovala, čo je a čo nie je nutné?

Povedal by som, že brala do úvahy proporčnosť. Keby začali vybraných ľudí riešiť za nenosenie rúšok, tak by to okamžite zvýšilo napätie a následky by boli len horšie. Polícia teda v takýchto situáciách zvažuje, či má zmysel zaoberať sa menšími priestupkami za cenu toho, že zvýši riziko násilností, ktoré by predstavovali mnohonásobne väčší problém.

Polícia podľa doterajších informácií zadržala iba pár ľudí, inak bola skoro pasívna. Príležitostne reagovala na agresívne skupinky, ktoré sa pred úradom vlády pokúsili prejsť cez mobilné zátarasy. Väčšinu času chránila hlavne budovu parlamentu, úrad vlády a ďalšie budovy, prípadne sa policajti chránili navzájom. Aj napriek tejto do značnej miery policajnej pasivite došlo k viacerým prejavom agresie. Niektorí jednotlivci hádzali po policajtoch fľaše a plechovky a pred parlamentom sa pokúsili vyvolať potýčky s ťažkoodencami.

Zväzovala polícii ruky symbolika 17. novembra? Že by jednoducho bolo politicky citlivé nasadiť vodné delo a gumové projektily na výročie Nežnej revolúcie?

Určite sa tým zaoberali. Nenazval by som to tak, že mali zviazané ruky, ale museli citlivejšie zvažovať, čo urobia. Keby vznikla situácia, že by bolo potrebné použiť vodné delo, asi by s tým dlhšie otáľali než po iné dni.

Kotleba pred palácom burcoval dav historkou, ako policajti údajne zbili poslanca ĽSNS Medveckého. Polícia to poprela, ale z facebookových videí je vidieť, že ho odniesla skupinka ťažkoodencov. Na tvári mal krvavé poranenie. Prehnali ten zákrok?

K tomu sa neviem vyjadriť. Viem len povedať, že až do ôsmej hodiny večer, keď som tú situáciu sledoval, nedošlo k surovému zmláteniu nikoho, teda ani žiadneho poslanca.

Na druhej strane: prejavov agresie bolo podstatne menej než pred mesiacom, keď lietali kamene, dlažobné kocky pred úradom vlády, na čo vtedy polícia reagovala použitím vodného dela. Na krízovom štábe si asi vydýchli.

Vydýchnutím by som to nenazýval. Je zrejmé, že polícia bola oveľa lepšie pripravená než počas protestov minulý mesiac. Až do večera sa najčernejšie scenáre nepotvrdili.


Foto N – Tomáš Benedikovič

Foto N – Vladimír Šimíček
Zatiaľ čo pred Úradom vlády a parlamentom boli nastúpení ťažkoodenci, pred prezidentským palácom bola polícia skoro neviditeľná. Keby sa tam niečo zomlelo, ťažko by sa im zasahovalo. Bola to chybná stratégia?

Tým, že väčšie riziko odpaľovania delobuchov a vandalizmu bolo pred úradom vlády, tak sa sústredili hlavne tam. Ale to neznamená, že by Prezidentský palác zostal nechránený. Polícia sa naučila pracovať s psychológiou davu. Vie, že čím menej militantne bude pôsobiť a čím menej ťažkoodencov bude na dohľad, tým menej napätia v dave vznikne. Za určitých okolností je preto lepšie, keď v blízkosti necháte len policajtov v bežných uniformách a usmievavý antikonfliktný tím. V tom práve spočíva umenie veliteľa zásahu, aby vedel vyhodnotiť, ktorý scenár v danom momente zvolí.

Takže keby sme to zhrnuli: podľa vás to polícia počas utorka zvládla?

Pokiaľ by som vychádzal z verejne dostupných informácií, tak by som povedal, že to bolo v rámci možností v poriadku.

Oproti protestu spred mesiaca bola zmena v tom, že pri úrade vlády inštalovali mobilné zátarasy, ktoré bránili demonštrantom dostať sa priamo k bráne. Osvedčilo sa to?

Áno, bol to prirodzený spôsob, ako si vytvoriť manévrovací priestor pre pohyb vlastných jednotiek. Aj keby museli povolať vodné delo, tak vozidlo by sa vďaka tým zábranám presúvalo cez uvoľnený koridor, kde by si nemuselo rozrážať cestu. Zároveň platí, že keď oddialite dav od objektu, ktorý je pre nich stelesnením hnevu, tak aj to prispeje k deeskalácii situácie. Takže bol logický krok držať demonštrantov ďalej od brány úradu vlády.

Na Facebooku ste sa pozastavili nad konšpiračnými teóriami, podľa ktorých minule hádzali kamene nejakí policajní provokatéri. Je vylúčené, aby v dave boli policajti v civile?

V tomto prípade je potrebné odlíšiť dve veci. Nie je tajomstvo, že polícia má v dave svojich ľudí, aby mala lepší prehľad o správaní sa davu. Ale neviem si predstaviť, že by priamo policajt vyzýval k násiliu. Nedáva mi to žiadnu logiku.

Konšpirátor by povedal, že policajní provokatéri slúžili na diskreditáciu protestujúcich.

Keď zoberieme do úvahy, že popri bežných ľuďoch prišli na tie protesty futbaloví ultras a niektorí radikálnejší priaznivci ĽSNS, tak už to vytvorilo dostatočné podhubie pre agresívne prejavy. Na vyvolanie potýčok by ste pri takomto zložení nepotrebovali žiadnych zaplatených provokatérov.

S policajtmi komunikujem na dennej báze. Až na výnimky sú to ľudia, ktorí sú viac než iní citlivejší na dodržiavanie zákonov a nahlasovanie nelegálnej činnosti. Bežný policajt sa nenechá dotlačiť k tomu, aby túto trestnú činnosť vedome páchal. Nehovoriac o tom, že dnes každý človek na ulici má k dispozícii mobil s kamerou. Keď sa v dave niekto správa agresívne, okamžite si ho natočia náhodní svedkovia, ktorí dajú video na sociálne siete, kde by už nemuselo byť tak zložité odhaliť, o koho ide. Aj preto je pre mňa nepredstaviteľné, že by nejaký spolupracovník polície hádzal kamene na iných policajtov.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Svetlo na konci tunela je kazdym dnom jasnejsie: https://www.nytimes.com/2020/11/18/heal ... Eanpc04E88
Pfizer / BioNTech: Ca. 94% (aj u 65+ rocnych - toto je asi najzasadnejsie), zabranuje strednym a tazkym priebehom ochoreni. Vedlajsie ucinky minimalne (unava a bolest hlavy u 3% a 2% ludi, u starsich ludi zvysena teplota). EMA uz vyhodnocuje vysledky cez rolling review process (https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-s ... 19-vaccine). Mozno fakt uz koncom decembra / zaciatkom januara zacnu ockovat.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

beardie: to ano, ale je tu Corona, stav nudze a nie len u nas. Teraz sa musime uspokojit s mensimi moznostami. Ja stale nevidim nejake velke obmedzenia pre obycajnych ludi. Keby nebolo politickych stran, ktore z tejto situacie chcu vytlct politicky kapital, tak by sa nic nedialo. Vacsina tych ludi co tam boli, ani nevedia ake prisne pravidla maju v "zapadnych" krajinach a ze ludia neboli aj mesiac von zo svojich bytov/domov. Tu sa chce len po ludoch, aby mali rusko na ustach.
Kto moze bit na poplach su podnikatelia, ktori kvoli tejto krize prichadzaju o firmy, su nuteny prepustat. Toto uz vidim ale ako problem vlady. Mali by nejako zasiahnut, aby k tomu nedoslo.

maniak: toto vyzera velmi slubne, hlavne ak by to bola naozaj pravda, najkritickejsia skupina ludi by sa dala ochranit a tym padom zdravotnictvo odtazit a uviest ho do znova funckneho stavu.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

No . . . ruskom na ustach to zacalo, potom pokracovali, ci su ludia hodni toho, aby pouzivali respiratory (ktore skutocne aj chrania), dohnali Slovac "dobrovolne" na testy, atd. Tazko povedat, co nas este caka. Nehovoriac o tej arogantnej komunikacii. Potom sa cuduju, ze ludia su nespokojni a extremisti vycinaju. Vsak pre nich je to zivna poda. Mozu si za to sami.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano, cely problem vidim v nespravnej komunikacii Matovica, ktory si doslova robi "z huby rit". Koalicia sa zacina rozpadat, hlavne nazorovo a je vidiet celkom ostry konflikt medzo Matovicom a Sulikom. Toto vsetko neprospieva momentalnej situacii, kde ludia potrebuju vidiet svetlo na konci tunela. Situaciu vyuzivaju opozicne strany a staci im jemne ludi podpichovat a strhaju na svoju stranu davy. Cakal by som od Matovica, ze zacne situaciu ukludnovat, da priestor odbornikom, ktori by zavreli usta odbornikom, ktori doporucuju "bromexin. s vodkou", ale on to robi po svojom. Kazdemu nadava, uraza a akonahle niekto s nim nesuhlasi, je problem.

Pritom tu susedia z rakuska tiez riesia lockdown a su v pohode.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Dnes som po dlhej dobe pozeral online tlacovku, chcu zaviest regionalne semafory, udajne to chcu predstavit koncom tyzdna. Drzim palce, aby to nebola len dalsia blbost . . .
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

HellAngel napísal: St 18. Nov, 2020, 15:04Ja stale nevidim nejake velke obmedzenia pre obycajnych ludi.

Kto moze bit na poplach su podnikatelia, (...) su nuteny prepustat.
uvedomujes si, ze tieto 2 skupiny mozu byt jedna a ta ista?

pre mnohych sa samozrejme nic nedeje a nie su nijak obmedzeni, ale treba sa pozriet aj na ine skupiny
netreba ale zabudat na 100000(!) ludi, ktori pracuju v restauraciach a nemusia mat ziaden prijem, v ostatnych sluzbach je to ako?

Návrat na "Debata o všetkom"