Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

mp3turbo napísal: St 07. Dec, 2022, 23:28 nie je uplna pravda ; mame 6 rocny voz, mame 2 rocny voz, akurat o nich nekotkodakam. Teraz mal tatko resp. brat na automobile rodinneho prislusnika :) udalost na Kii Sportage, tusim je to 2019ka, odrate 2x dvere, 1x alebo 2x blatnik plus zrkadlo teda "velmi zavazne poskodenie" a stalo to 1800 evra.
porovnavat skrabanec s realne poskodenym dielom je dobre odveci inak. :)

pre priklad: mame naburali auto (octavia 2)- poskodene plechy na 2x dverach, blatniku, atd. oprava tusim cez 5K (mimo autorizaku) - a to bolo len 2x dvere, naraznik, zrkadielko + lak.

takze to poskodenie za 1800 bolo max prelestenie pripadne prelakovanie + mozno vymena zrkadielka, ak bolo naozaj zlomene. aj to asi len vonkajsieho dielu, lebo inak by to bola radovo v nasobkoch vyssia suma. :)
mp3turbo napísal: St 07. Dec, 2022, 23:28 Este mi vysvetlite jednu vec : ako mozete platit 1200,-eur rocne havarijne poistky ked kazda pusinka ktoru vyvediete stoji 15k eur na opravu ? Z coho poistovne ziju ? Staci jedna takato udalost za 15 rokov a zdaleka nie su ani na nule (musia zaplatit vasu skodu za 12-20k a este aj skodu ktoru sposobite za rovnake prachy)... Kolega co som spominal s udalostou bez havarijky ma Tesslu S, stala cez 110k eur takze zrejme preto mal platit podstatne vyssiu poistku nez 50k eurovy Ipsilon. A mozno bude rozdiel aj medzi Rakuskom a Slovenskom.
a z coho zije poistovna ohladom PZP, ked ty s 44kw autom kde poistka stoji 0,0000 naburas nejake lambo a bude tam oprava radovo v tisicoch, ak nie 10tisicoch? alebo z coho zije poistovna domu, ked ti vyplatia plnenie v statisicoch pri nejakej skode na dome? no predsa z toho, ze nie kazdy platca to plnenie za svoj zivot pouzije. A preto je rozdiel medzi pzp a havarijnym tak velky, lebo ku skode hradenej z havarijnej prichadza castejsie ako z pzp (stret so zverou, zivel, nenajdeny vinnik, kradez atd atd.) a v neposlednom rade, havarijne si nepoistia auto ludia co ma hodnotu par stoviek e, ale vacsinou ludia, ktorych auto ma vysoku hodnotu, takze aj to plnenie vacsinou je potom daleko vacsie. napr ja na octavii II fl nemam havarijne, platil som raz opravu za 1300 a stale je to polovica z toho ako keby platim havarijnu 6r co mam to auto :) - cize na mne by zatial poistovna zarobila. A v neposlednom rade ti pri nehode zvysia poistne. ako pzp, tak aj havarijne.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som dva dni dozadu pustil preč dedka že ok žiadna škoda nechajme tak, odstrelil si späťák keď nabral moje otvorené dvere, 10Cm od manželky.

Retard vystúpil so slovami čo sme sa neuhli :D

Ale všimol som si maličkú preliačinu na dverách (za tmy nevidieť), mám ho odfoteného ale nechám to tak, sa to vyrieši eventuálne v rámci havarijky, ale nové auto už nie je novým autom ako lusknutím prsta :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo: mam 18r vodicak, teraz uz 9. rok robim ca. 40t km rocne, este som nemal nehodu. Jedine, co z poistky slo, boli asi 3 celne skla na Superbe. Kvoli tomu mi poistku nezvyšovali. Ale aj tie skla stali v autorizaku v AT okolo 1500 eur (330 som platil ja), ročná poistka bola asi 1600 eur.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

je v tom trosku veda s tymi otvorenymi dverami, ak zasahuju do vozovky… aby si nebol nakoniec vinnikom Ty :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> pre priklad: mame naburali auto (octavia 2)- poskodene plechy na 2x dverach, blatniku, atd. oprava tusim cez 5K (mimo autorizaku) - a to bolo len 2x
>> dvere, naraznik, zrkadielko + lak.

dooooobre na tebe zarobil, moc dooooobre. Nechcite mi povedat ze ked hento mimo autoterorizaku bolo 5k, ze v nom by to bola desina.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Fakt veľmi záleží kde a ako buchne. Keď sa reže do konštrukcie náklady idú rapídne hore aj na inak jednoduchých a lacných autách ako hovoril Skillex, mám s tým vlastné skúsenosti.
A áčka ti to aj po takej drahej oprave v autorizáku následne ohodnotia na cenu šrotu :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

mirjak napísal: Št 08. Dec, 2022, 21:26 je v tom trosku veda s tymi otvorenymi dverami, ak zasahuju do vozovky… aby si nebol nakoniec vinnikom Ty :D
Vieš čo vôbec to nechcem riešiť, dedo bol vyhúkaný ešte na druhý deň podľa mňa. Problém je v tom že skoro zrazil človeka ani kúsok sebareflexie, ale tak OK, šok :D

štandardné pozdĺžne parkovanie na sídlisku pri ceste. teoreticky by sme s amohli hádať ale nemalo to zmysel.

ale hovorím, to sa porieši niekedy bulkovo s oderkami...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ono pri tych opravach je fajn predstavovat si karoseriu auta nejak takto, ako je tu ten farebny obrazok vpravo:
Obrázok

Vsetko co ma obrazku chyba vies vpodstate jednoducho vymenit a bude dobre. Akonahle sa ale nehoda tyka aj nejakej casti karoserie na obrazku tak tam lietaju tazke tisice.

Vezmi si taky naraz zozadu. Ty volnym okom vidis tuknuty naraznik. V realite mas pokrcenu aj tu zadnu stenu z vysokopevnostnej ocele. To pekne vyrezes a navaris nove. Zo vsetkym co k tomu patri(Ozaj, skus si vyrezat kusok auta a privarit iny tak aby to za 2r nezhrdzavelo a zaroven aby to malo kvalitu tovarenskeho zvaru.

Dalej mas dno kufra. To sa pekne skrci. A hej, kludne na to staci ta 900kg felicia v rychlosti 15kmh. Tym ze ho skrcis(volnym okom to ani nemusis uplne vidiet) tak si stiahnes tie boky vzadu blizsie k stredu. Vpodstate zistis ze pomaly tretina auta nie je na mieste kde by mala byt.


Skoda ze tu nemozem napostovat fotky z autorizaku(vraj interny proces automobilky a nemoze sa to zdielat) :D

Ale bezne tam auta po takom tukanci zozadu vyzeraju takto.(aj ked tu je ta podlaha v kufri relativne rovna, asi nejake vyssie auto zozadu...)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Neviem co sa tu vzrusujete na tisicoch.. oskres na parkovisku svetlo, naraznik a blatnik a mas 6tku bez dane a to sa len swapli veci. :D

A ze poistovna nezarobi? Ako sa to vezme.. nejake auto za 10r nula skoda.. ine skoda v priemere 5000 rocne. :D

Niekto nad oskretym autom mavne rukou lebo sa mu to nechce riesit, iny zase nie.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

snad tam bude aj daka cezhranicna spolupraca :D
https://www.zilinak.sk/clanky/21064/pol ... ho-policia
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Tak co, ako si uzivate sneh? ❄️ :D
.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

ano, dnes rano full defekt na LP na zasnezenej zafukanej vypadovke z KK na PP... kym som menil koleso (potiahol som aspon na prve rozsirenie, daco ako zastavka autobusu, nezavadzal som), tak tetuska v protismere, rovinka dole kopcom, pribrzdila a j@b otocka 180 stupnov do zaveja do priekopy nastiasie na jej strane
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

stiv napísal: Ne 11. Dec, 2022, 12:53 Tak co, ako si uzivate sneh? ❄️ :D
Ešte na letných :D už by mohli poslať z okresného úradu papiere so zapísanými rozmermi
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Kedze sa mi nechcelo lopatovat zo 5 kubikov snehu okolo auta s ktorym by som aj tak daleko nedosiel, neostavalo nic ine len lopatovat kubik z pred garaze a prezut subaru na zimne....
Potom som na zaver dna 5 min pred prichodom domov trafil taku jamu, ze mi klepli zuby ale psovi nic, tak sme sa posmykali dalej, nabrali sneh do kolies, ze sa nedalo ist nad 90, wapka a domov.

Dnes bol ten den, kedy 4x4 rozhodne nebolo zbytocne.

Zaroven to dnes na parkovisku bol taky maly IQ test. O co sa niektori ludia pokusali a ako dopadli, to bolo neuveritelne.
Nesiel internet, tak sme aspon mali na co kukat z okna.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"