Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Je to retaz a retaz urcite nechceme :) Kazdopadne stale nie je jasne ci bude vôbec niečo... čiže čakanie :D

Problém skladoviek je hlavne to že málokto si takto naloží ibizu ako som spravil ja, a tak sú väčšinou k dispo e111 s 5 kvaltom a v holotine.. o take fakt zaujem nemam radšej nebudem mať nič: D
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa avixe »

ja keby som sa uz namotal na tu 81kw verziu tak na to aby som presiel na 66 by musela stat tak 10500.. 11500 to uz nie je taky rozdiel
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ja som pozeral uplnu holotinu...len nechapem preco v cechach maju holotinu 1,2tsi a lacnejsiu ako u nas 1.0 mpi...

Broslo mas to tazke, ale suverene moje najcitanejsie vlakno, uz len popcorn mi chyba :D
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nebudem zvazovat nakoniec tu skladovku vôbec, ten starsí variant má veľa múch (i keď polepených) nechce sa mi to 1. riskovať, 2. riešiť keď je to už vo verzii e211 všetko poriešené..

+ je to posledná šanca dostať v ibize 81kW 1.2 4 hrniec. Tento motor sa nahrádza 1l 3 hrcom (audi to dáva do A1 a pod.) not bad motor na papierikum nvm nvm v praxi veď sa uvidí určite si pojdem pojazdiť aj tu novú ibizu. Človek tak zistí že nie je problém pojazdiť hocičo. každý jeden dobrý predajca ti zorganizuje testovačku i keď vyslovene nemáš záujem kúpiť. Mala by to byť jeho povinnosť v rámci prezentácie značky, tak asi začnem chodiť len tak pojazdiť autíčka. :D Kamoš tak chodí v KE a má už odjazdený poriadný kus trhu :)

a mas recht v cechách majú veľmi zaujímavé ponuky hlavne skladovky
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa avixe »

mne sa pocitovo zda ze tie 1l su lahsie a maju lahsi zotrvacnik co pri prevode sposobuje take sklbnutie.. a okrem toho je aj ten lahsi zotrvacnik na ne dost tazky a kym ti spadnu otacky po pusteni plynu to trva dost dlho, ...a hoci je tam vyvazovak tak tie 1l maju pre mna o dost horsiu kulturu chodu
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Kultura chodu je pri 3jhrcoch tradičný problém, stačí sadnúť do ecoboostu, Niekedy má človek pocit že ten motor beží úplne random... inak nvm pocitovo sú to slušné motorizácie... ťažko poveda't či ten nekultúrny beh nejak moc škodí mimo to že kto vie počúvať motor vie, že tam nie je všetko s kostolným poriadkom..

napr ten 1l TSI má celkom pekný zvuk :) Čo sa o 1.2 TSI E2111 asi ani moc napísať nedá :D
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Inak tu pisu ze hilek ma este jednu FR 110k http://www.seat.sk/media/Kwc_Basic_Down ... -sumar.pdf
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Okrem sportpacku tam nie je nIć čo mám nakonfugurované. Napriek tomu 13k = smiešna ponuka :)
Akciový balík Sport - zľava 50% - toto platí plošne nie je to nejaká extra zľava. čiže v podstate fakt zlá ponuka pre niekoho kto prelozil predajcov atď :D
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ja som len porovnaval motorizacia, maju ta aj leona s tym motorom co chces za 13,5
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

V leone a golfe to až taký fun nebude, Leon za tie prachy nebude FRkový, a bude holý.. vlastne dnes mi napise známy ako to ťahá golf, ide jeden skúsiť tak som zvedaf.

ja mam za 13 k okrem sportpacku celý electric pack, storage pack, zadne parkovacie, MMI 6.5 palec + full link + rezerva.
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ja mam ten 63kw v golfe do mesta a na okresky a ide to normalne :D ... tak asi pre mna ide vsetko normalne, nie som narocny :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa scream »

Myslim, ze mi da kazdy zapravdu, ze 63kW s 5tstupnom, neni auto na dialnicu... Naco sa takto obmedzovat, kvoli par euram. Alebo bezpecne cestovat x km za kamionom lebo sa neda obehnut.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa Zubesuch »

no neni to ideal...ale druha vec je, ze tu mame tych dialnic na mraky co. viac ako 130 aj tak broslo nechodi. je uplne jedno ci je to 5st. alebo 9st. otazne je kolko to toci a kolko to papa pri 110-130.

Neni to az tak davno kedy sa chodilo s kufrom plnym penazi pre OI 1.9tdi 66kw a bol to nedostatkovy tovar. a vsetci z toho robili hogo fogo. Tento niekdajsi sen kazdeho slovaka je na tom dynamikou horsie ako teraz 63kw v golfe. A nikto sa s tym predbiehat kamiony ani vyjst na dialnicu nebal a neboji.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nejde o to, ide o to ze neexistuje dôvod na to kupovať si technologický starší motor, ak je k dispo novšia revízia. To je všetko.

a ďalej E211 má preukázatelne lepšiu spotrebu v každom prípade
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa avixe »

Zubesuch napísal:no neni to ideal...ale druha vec je, ze tu mame tych dialnic na mraky co. viac ako 130 aj tak broslo nechodi. je uplne jedno ci je to 5st. alebo 9st. otazne je kolko to toci a kolko to papa pri 110-130.

Neni to az tak davno kedy sa chodilo s kufrom plnym penazi pre OI 1.9tdi 66kw a bol to nedostatkovy tovar. a vsetci z toho robili hogo fogo. Tento niekdajsi sen kazdeho slovaka je na tom dynamikou horsie ako teraz 63kw v golfe. A nikto sa s tym predbiehat kamiony ani vyjst na dialnicu nebal a neboji.
no tak ta tdi 66kw mala krutiaci moment 210nm a 63kw tsicko ma 160nm ... to je zasadny rozdiel

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"