Formula 1 všetko sem

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

2015

Mclaren
3
13%
Mercedes
6
25%
Red Bull
2
8%
Wiliams
0
Žiadne hlasovania
Renault
0
Žiadne hlasovania
Haas
0
Žiadne hlasovania
Ferrari
12
50%
STR
0
Žiadne hlasovania
Sauber
0
Žiadne hlasovania
Force India
0
Žiadne hlasovania
Manor
1
4%
 
Celkom hlasov: 24

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

faugusztin napísal:Kimi je na tom podobne ako Schumacher. Aj Kimi, aj Michael jazdi iba preto, lebo proste bez jazdenia nevydrzia. Ked im zaplatia, o to lepsie. Keby nebola F1, bolo by WRC, ci DTM, ci Le Mans alebo ina sutaz. A z Ferrari aj McL isiel prec v prvom rade kvoli marketingovym blbostiam - nuz a v Lotuse si to vyriesil zmluvne, ze sa na tie akcie moze zvysoka :laugh: .
A Ty si videl jeho zmluvu? :D Jaj mam rad ked vidim x odbornikov na F1. Kimi absolvoval v Nemecku par mark. aktivit, ktore keby to mal poriesene v zmluve by urcite neriesil. Takisto na podpisoch je kazdy pilot "svojvolne". Nepovedal by som zeby to nejak ignoroval. V Nemecku aj Madarsku stravil podpisovanim rovnaky cas ako zvysok, jedine Schumi prescasoval cca 10minut ale to som u neho zvyknuty, od 2010 odkedy som bol na 5 podpis akciach tam Schumi prescasoval vzdy min. + o 10minut. Takze jedna vec je pocuvat co pisu media, a potom si z toho urobit zavery. Nikto nema ponatia co Kimimu skutocne vadilo. Kazdy jeden pilot musi nieco absolvovat v ramci reklamy, tak nevrd ze nie. Uz aj Kimi ma fotky s Renault autami ktore "riesit" musi. Takze v zmluve nic take nema, jedine zeby si ju videl :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pod marketingovou akciou si nepredstavuj bezne veci pri Velkej cene, ale napriklad to ze musi ist na sponzorske akcie, robit rozne reklamy atd atd. Vsak to povedal sam sef Lotusu preboha, ze podobne veci maju minimalizovane na ziadost Kimiho :
"We know that Kimi doesn't like PR, doesn't like media. So why should we bother him with it? Sure we need a balance between his demands and the requests from our sponsors. But he knows that we care very much about his schedule and try to minimise his obligations. That's it. He is a racer so he races for winning and hardly cares about the rest!"
Keby to nemali zmluvne dohodnute, tak Kimiho tahaju vsade kam mozu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Neboj sa, takto to ma poriesene kazdy jeden :) Velmi dobre viem co si tym myslel, ale jeho zmluvu si nevidel. Nemas sajnu co v nej je. Kimi ma minimalne tolko PR aktivit ako taky Alonso. Raz za cas niekde dojde ukazat sa.

Btw prestupy. Moj nazor: Hamilton-Mercedes. Takze mozno odide Schumi alebo Rosberg. Ak Rosberg - tak siel by do McLarenu mozno. Ak ale odide Schumi neverim ze pojde do McLarenu. Massu mozno da SF prec a volny Schumi dojde do Ferrari.... Senzacia roka, Schumacher sa vracia do Ferrari. Davam tomu 33% sancu. Dalsia je len ze sa vymeni Ros/Ham, comu velmi neverim. Posledna je ze Ros pojde do Ferrari, Massa prec a Ham do Medaku. Otazka je kto by siel do McLarenu. Sice McLaren nema problem najat neskusenych mladikov - vid Hamilton. To si Ferrari nedovoli.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

no nanestastie mi tip vysiel
cela snaha mclarenu mi pride ako najzbytocnejsi zapas o titul majstra sveta v sachu ked lasker vyprasil supera 6:0
novinari vtedy ironicky napisali
velmi vyrovnany zapas
raz vyhral cierny, raz biely
u mclarena to iste
vyhrava resp boduje vysko furt, akorat ze stale s inym autom
myslim ze po dnesku je definitivne majstrom alozno
mekac bude mat velky financny problem ziskat hamiltona....
po tej katastrofe by asi dnes bol rad aj za ferari :D

mekac dnes rychlostne prekvapil, cakal som RB v pretekoch lepsi
stale si myslim ze najlepsie auto ma RB a specialne som bol zvedavy na tento zvlastny okruh, kde sa nejde cez 300
skoda wiliamsov, a nezvykle dobre zajazdil aj masa aj ked skoncil zas len mimo top 5
zlepsene vysledky mu podla ocakavania vydrzali 2preteky na vysokorychlostnych okruhoch

ak alonzovi vydzri smola superov tak ....

a k fricovi.... :help:

u xindov sa asi definitivne rozhodne /india/

celkovy dojem z okruhu ... :rolleyes:
ani rychly ani pomaly ani nijaky
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

McLaren to v poslednej dobe po technickej stranke veru dobre hnoji.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa dexterav »

ale potom to už nieje F1...
tie časy sa čoraz viac približujú nižším sériám a niekedy sú už aj rovnaké
btw ja by som stropy určite nezaviedol, E sa dávajú na daleko väčšie kraviny ako je F1
a to je práve to čo robí problém F1 sa nezlepšuje ale upadá a preto je aj taká vyrovnaná čo je povedzme aj dobre lenže zase to už ani neni F1 ale F3 :(
čo taký futbalista čo stoji 100000000 a nedá potom ani gol :hysterical:

zdá sa mi to alebu zmizol príspek alebo mám halucinácie :hysterical:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tak tak.. Formula ma byt o maximalnej technickej inovacii. Stropom sa co stane - timy prestanu vyvijat, toto co v 2000 auto zrychlilo za 5 pretekov zanedlho v stropom obmedzenej f1 zrychli za 2-3roky.

Kazdopadne, Hamiltona moze vypadnutie maximalne mrziet, pretoze som vcera urobil taku narychlo tabulku, ked Lewis vyhra 5zo6 pretekov, a v jednom bude druhy, a alonso bude minimalizovat straty a koncit 4x 3ti a 2x 2hy, aj tak bude majster Alonso :) A sanca ze vyhra Lewis 5zo6 je mala. Tam pride aj Button, Webber, Vettel, mozno Massa... Takze, 52bodovy naskok Alika na Hamika je super. Konecne sanca na titul a poriadna. Aj ked auto nieje naj, Alik z neho zmyka maximum a v pretekoch dokaze zdolat kolegu toho, co vedie race, co je super, lebo Button nebude bodovo kryt Hamika. Takze sa tesim na zaver sezony, aj ked to bude o braneni ako utoceni. Ale vzdy sa lahsie brani ako Hamilton, ktory MUSI.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Ja len tak krátko... Vyhrá Kimi :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Aj ked som zaryty Ferrarista, nebol by som proti. Kazdy pilot ktory jazdil za Ferrari + tam ziskal titul ma viac ako moje sympatie :)
Ale to by Lotus musel tlacit, sice v japonsku ma byt horuco, mozne je vsetko, ale Mclaren ma velmi rychle auto. Cize odhadujem ze Mclaren co to podstatne do konca sezony povyhrava ale 52 bodov Lewis nestiahne lebo Alonso bude viac ako len minimalizovat straty.
V podstate by Lewis musel stahovat viac ako 8 bodov na pretek, a vsetky preteky do konca urcite Lewis nevyhra...

Teda Alikovi stacit byt pre Lewisom o 8 bodov kazdy pretek, pripadne raz o 10 pozadu raz o 6 pozadu... To zvladne. S Vettelom neratam. Len aby s nami vsetkymi nevydrbal ako v 2010tom :D:D :D

Ale uvidime..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

velke podakovanie mclarenu
za to ako dnes na rozlucku s hamiltonom mu naschval odsral preteky volbou zlych gum....nech neskusaju otvarat papulu do medii ze neutrafili nastavenie, ked uz aj hnup videl ze na zltych zmesiach to nepojde po prvom kole a oni mu naschval obuju 2x to iste, nmechaju sa ho vytrapit a az kym uplne strai sancu na body, tak ho zavolaju prezut na supermeke...a zrazu rychlost ma....

neskutocny hnoj v riadeni timu....
ako vravim witmarsa vyrazit aby po nom neostal ani smrad
sam michael tam kvoli tomu sice prisiel ale zatial asi musi drzat hubu....
mclarenm sa musel dnes v hrobe obracat, nechapem k comu to dnes ta volba gum a podraz na neho bolo dobre

vdaka

neskutocne co dokaze urazene ego witmarsa

a masa to bola len ceresnicka na torte...uz ked alonzovi zateka tak uz zrazu aj masa jazdit vie....

a k tilkemu.....naprojektovat radsej umelu travu ako ten zeleny sopel
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

keby si pozorne sledoval, isto by ti neuslo, ze MUSEL obut 2x zlte lebo nemal k dispozicii dost sad gum. 2x zlte a 2x cervene, a na softoch by tolko nepresiel, sa pozri ake boli zodrate ked prechadzal cielom. + este ten koberec, no Lewisovy sa darilo :D Ale nech si uziva aspon to 10-te miesto. V medaku sa nedostane ani na to :D

inak myslim, ze McL serie cely koniec a nielen Lewisovy, tie trapne problemy s prevodovkou u Buttona,... no comment, koniec sezony proste doslova POSRALI. :facepalm:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa faugusztin »

lezgy napísal:.. vylev zlosti ..
Az na to, ze gumy s tym vobec nic nemali, mal zlomeny stabilizator :
http://www.autosport.com/news/report.php/id/103452

Hlavne ze ty si hned vedel ze mu to McL spravilo naschval.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Hej, asi tak :D

McLaren, ktory za druhe miesto v PK dostane ovela viac love ako za tretie, bude umyselne oddrbavat a sabotovat svojich jazdov. To je zmyslanie fanusikov McLarenu, teda sorry, Hamiltona. Kus na hlavu postavene :D:D

Vy vo formule poniektori vidite podvody, uplatky, atd.. To nieje vedene Slovakmi, ale niekym inym... :facepalm:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

topik som splechol v case ked o stabilizatore ani nechyrovali
a kedy sa mu akoze zlomil ked sa rovnako sral aj v treningoch???
sabotaz ....to som nepovedal
ale co im branilo obut cervene gumy ktore vydrzali rovnako ako meke akurat ze s nimi bol rychlejsi od zaciatku?

ked sa na to kuknem cele to bacovanie mclarenu je ako obycajne a ako kazdy rok o nicom
len teraz budu mat hlavu v smutku lebo s tymi dvoma si neskrabnu
a mclaren sa hamiltonovi akosi zacal srat od japonska..cisto nahodou sa vtedy oznamilo ze nepredzli zmluvu
uvidime po dalsej GP

vcera nevedeli ze sa im polamal ked robil na hovno casy?
rozpravky pre deti
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

ty jak pozeras formulu? kukas pol preteku a end???
Sak kazdy jazdec ma obmedzeny pocet zmesi, myslis si, zeby timy nedali 3x cervene a 1x zlte, ak by mohli????
Par na P1, par na P2, par na P3 a takisto myslim tri zmesy na celu kval - Q1, Q2, Q3. Ked si jazdec jednu usetri a v Q1 je nepouzije,, v preteku bude mat cisto novu jednu najmaksiu zmes. Toto Ti nic nehovori?

Kazdy tim ma na pretek 2cervene sady a 2zlte. Oni uz nemali pre Hamika dalsiu cervenu sadu. Predpokladam ze ked by sa nieco stalo ku koncu - defekt, pravidla im dovolia nasadit pouzitu sadu zltu z treningov. Ale nie kazdy ma tolko sad kolko si zmyslis. Btw, rozmyslali logicky - ak by mu aj obuli CERVENU, rychlo sa znici lebo auto este bolo dost natankovane, preto nemali inu moznost ako dat mu ZLTU. Ak by mu aj dali cervenu, za par kol pojde do boxov, a na koniec by dostal ZLTU a nemal by taku speed. Sedliacky rozum hovori, ze rychlejsiu sadu dam radsej nakoniec, kde je auto LAHKE, a teda vydrzi viac kol. Nic viac nic menej. Zacni hrat F1 2012 a pochopis zmysel a manazovanie gum minimalne v Q1 Q2 Q3, a sice v preteku to tam doladene nieje, aky taky vyklad pravidiel to poskytne.

Btw, toto vsetko co tu piseme su sedliacke rozumy, jak pri krcme. Ty tak vies, preto mu dali zlte gumy - aj ked to nebolo v tom kolko volnych sad mali, ty nemas sajnu, preco mu ich skutocne obuli. Uz aj smiesne pretekarske Seaty maju v aute tolko senzorov, a dat, ze oni sami najlepsie musia vediet, co urobit. Ono je lahke potom hovorit a smiat sa, aj taktike Ferrari v Kanade. Po vojne je kazdy general. To su fakt take blbosti co tu spliechas lezgy dakedy, ze daco nenormalne.


"topik som splechol v case ked o stabilizatore ani nechyrovali"
Jj, presne Tvoj vyrok, je čisty šplech somariny. Tak ako x dalsich porovnani, nazorov a podobne. Nevidis dalsich 150 veci ktore sa dam deju, ale Ty a Tebe podobní pisu akokeby si rano smskovali s Hamiltonom a polkou timu McLaren.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"