Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ma vyssi najazd, len uz ho mam ja 80k km, a robi to “odjakziva”
Ale dovod nehladam, stava sa to malokedy. Skor to vidim ako nejaky feature, nie ako bug.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

scream napísal: Št 15. Dec, 2022, 22:10 Pattern je taky, ze mas najskor v <-> vstreky. Tipnem, ze najazd nebude do 150k..
U mna som si to vsimol od 100tis. Teraz ma 138tis.
Je to uplne random. Niekedy teply, niekedy studeny, niekedy po 200km a pauze 30min, niekedy po noci. Ale teda za rok sa to stane cca 2-3 krat.
2.0 tdi 135kw, CUNA.
Cize to neni problem, len divne.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

patten z posposleho ludu je skor taky ze nekupuj to, pri 80k sa ti pokazi svata trojica, to dajak nevychadza ta k potom pri 100,150,180 hovorili, len dockaj... :facepalm:
treba to startovat az ked zhasne vsetko a problem sa minimalizuje, dalsi adept je solenoid na vacke, pripadne senzor na kluke
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Startuje to na tlacitko automaticky, tam si nepomozem. Hovorim, 3x do roka to prezijem a na diagnostike ziadna zavada.
Len je to taka feature.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Aj keby pockas tak nic, stalo sa mi to akurat v utorok, vsak kym nazhavilo tak uz bolo pozhasinane
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

kokos toto ked pocujem, jak automaticky🤣 sak nestlacim brdzu a nestartuje, zapnes zapalovanie a potom startujes
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

To aj tak sa da? :-D
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Zaujimal by ma dovod takej feature. Ak mas dobru kompresiu, vstreky a funkcne zhavice tak, ma naskocit hned. Kazda otocka motora iba zbytocne zatazuje baterku, ktora v zime dostava riadne na hubu a preto prave chces aby ti motor naskocil cim skor.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Och, vsak “feature”

Som zvedavy jak to chcete diagnostikovat ked sa to deje raz za uhorsky rok
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Nie kazda chyba sa musi prejavit na diagnostike. Mal som problem s podtlakovymi hadicami a diagnostika neukazala ziadnu zapisanu chybu. Kludne sa moze stat ze nejaky senzor pracuje hranicnej hodnote a potom to robi taketo blbosti. Napriklad co spomina dexter senzor na kluke, tak nemusi zachytit prvych par otoceni kluky, tym padom rj neda palivo a toci naprazdno. RJ moze mat nejaku toleranciu, kym vyhodnoti senzor ako zly.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

To je vela dohadov v jednom odstavci.
Trochu sa zamyslime. Auto funguje uplne v pohode a 3x do roka spravi toto. Co s tym? Jasne, zacnem to riesit, chodit po servisoch, vysvetlovat, ze podla vas to treba riesit a rozhadzu polku auta, vymenia diely za 1000eur a pri tej prilezitosti urcite nieco poseru.
Vyhra ako hovädo. Ked sa to zhorsi, alebo viac prejavi, bude sa to riesit. A bude to mozno aj riesitelne, nez nejaka fantomova zahada, na ktoru budem pol roka cakat, ci vlastne bola odstranena.
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa CRO »

Cestou domou sa mi rozsvietila kontrolka serva na oranžovo (renault clio II 1,2 55kw/2005). Nespozoroval som žiaden rozdiel v riadení. Zajtra auto súrne potrebujem a neviem či sa mi nezasekne volant úplne alebo sa s ním bude dať hýbať ako s autom bez posilovača. Neviete niekto náhodou?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

pozri sa do navodu na pouzitie, malo by tam byt spomenute ci mozes s autom nadalej jazdit, alebo je nutna okamzita navsteva servisu. ak je kontrolka oranzova, vacsinou je auto nadalej pouzitelne.
ITX >>> ATX
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ako bez posilovaca. Teoreticky pri najhorsom mozes pridret servo pumpu, ak ma nahodou malo oleja alebo nieco. Ale soferovat to pojde.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Le_Frog napísal: Pi 16. Dec, 2022, 00:04 To je vela dohadov v jednom odstavci.
Trochu sa zamyslime. Auto funguje uplne v pohode a 3x do roka spravi toto. Co s tym? Jasne, zacnem to riesit, chodit po servisoch, vysvetlovat, ze podla vas to treba riesit a rozhadzu polku auta, vymenia diely za 1000eur a pri tej prilezitosti urcite nieco poseru.
Vyhra ako hovädo. Ked sa to zhorsi, alebo viac prejavi, bude sa to riesit. A bude to mozno aj riesitelne, nez nejaka fantomova zahada, na ktoru budem pol roka cakat, ci vlastne bola odstranena.
This.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"