Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

a čo je horšie na takých chalanoch? To že si pustí hudbu? Tá baba nevie ani zaparkovať. To že sem tam ide rýchlo aby sa ukázal (to že TOTO je kolosálna kktina o tom potom)? Tá baba zas nevie kde je plyn/brzda. Tak o čom?

A inak, nikto negeneralizuje, videl som značku BA, či mám pred neho nabudúce spraviť myšičku, rozbiť mu okno, drbnúť ho o volant a pozreť trvalé bydlisko? Perfektne však sedel na štýl jazdenia v BA...





.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa MBG »

Sorry Snake, ale jazdím v BA pravdepodobnejšie častejšie ako ty. "Blaváci" možno jazdia ostrejšie ako bežný vodiči, možno sú drzejší, možno sú arogantnejší....ale je bežnou praxou, že dodržiavajú napr. zipsovité radenie (čo napr. u nás doma v Topoľčanoch je absolútne nemysliteľné :rolleyes: ), takisto nemusíš riešiť či sa máš kam zaradiť - si tesne pred niekým ? No a ? Smerovka, zaradíš sa, a je to pohode. On netrúbi, ty si v pruhu v ktorom chceš, on ti dal prednosť(veľakrát nemusel). Ty dáš rovnako. Sú drzáni ktorí sa lepia a čo ja viem čo, ale tí sú všade. Ja osobne napr. radšej jazdím po Bratislave ako po Topoľčanoch, v BA aspoň viem čo môžem od okolitých čakať...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

Snake napísal:a čo je horšie na takých chalanoch? To že si pustí hudbu? Tá baba nevie ani zaparkovať. To že sem tam ide rýchlo aby sa ukázal (to že TOTO je kolosálna kktina o tom potom)? Tá baba zas nevie kde je plyn/brzda. Tak o čom?

A inak, nikto negeneralizuje, videl som značku BA, či mám pred neho nabudúce spraviť myšičku, rozbiť mu okno, drbnúť ho o volant a pozreť trvalé bydlisko? Perfektne však sedel na štýl jazdenia v BA...
Co je horsie? ze hovorim o konkretnej osobe (nemusim menovat, miziva sanca ze dakto pozna) a skratka videl som ako jazdi, unho sobostnajsie predvedenie sa trva cely tyzden, ked kedze okrem toho ze jazdi jak kreten este aj naozaj je kreten, tak to nebude dlho trvat a slahne to niekam... skratka je to ten typ z ktoreho sa vykluje jeden z tych co v 25 zrazia mamicku s kocikom na prechode.... ako sa uz neraz stalo.. a blokovat premavku povazujes za predvadzanie sa BTW? to je demencia :) je jedna vec ak tomu medzi semaformi riadne utne, alebo na dialnici alebo co, ale on skratka jazdi jak trtko - to by si musel vidiet...

// a kam som tym este mieril ze takychto je plno pretoze vsetci takito zbohatlickovia sa tlacia do "mesta" a potom to tu tak vyzera :)
lebo ked ceknes demograficke zlozenie blavy, tak nielenze malo pochadza z blavy priamo, ale aj z kraja bratislavskeho.... ako teraz nie ze to pochopis zle, ze tvrdim ze "len blava je OK, ostatne su kreteni", to ne, ja len ze skratka u nas sa to nejak celoslovensky skoncentruje...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Bagi, po BA mám dosť odjazdené neboj (to tvoje jazdím častejšie mi pripadá ako veta "kto nemá odjazdených 10tkm nie je vodič"). Po TO som jazdil hm, dvakrát? Takže neviem porovnať. Ja žijem inde, ty žiješ inde, v BA si dávam setsakramentský pozor, už niekoľko krát som musel núdzovo brzdiť (stačí sa v zime prejsť cez prístavák či popri patrónke). Ja sa hádať nebudem, mám takýto názor na to, možno len ja očakávam veľa, a to to, že aspoň štipku ohladuplnosti, (to, že niekto kto sa chcel zaradiť mi skoro uebal predok za ohladuplnosť nepovažujem). BA je presratá autami, totálne, až tak, že to nezvláda, nie je stavaná na taký počet áut, a už vonkoncom nie je stavaná na slovenskú mentalitu, nieže by si človek privstal o 20min skôr, a vyrazil, bez stresu, nie, radšej si to bude prášiť 80 a kľučkovať medzi autami jak keby to boli kužele...som dáky divný asi...asi aj prestanem používať štvorsmerovky ako znak vďaky aby ste si tu o mne nemysleli že som idiot a nezapadám do každodenného rituálu správania sa slovenských vodičov...fak it, idem spať ;)





.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

Ono fakt je, že Blaváci jazdia ako prasce. Treba si ale uvedomiť, že Blaváci majú BA/BL značku prevažne preto, že jazdia služobným autom...
Bratislavčania, ktorí tu žijú "o nejaký ten rok" dlhšie vedia, čo sa deje okolo a jazdia prevažne veľmi slušne.
A úprimne, ďaleko viac sa treba báť okresov typu Stará Ľubovňa, kde je dohromady jedna svetelná križovatka a momentom ako sa dostanú do väčšieho mesta nevedia, čo robiť...
baro44
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 22. Okt, 2009, 17:57

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa baro44 »

a my keď tu pod tatrami vidíme v zime značku BA pustíme ich nech sa ponáhľajú, veď ďaleko nezájdu :P .
cpu: amd phenom II 955 BE ram: 4GB kingston hyperX 1600mhz cl9 HDD: wd: 640GB aaks
psu: 450w tracer vga: asus eah 5750 formula case: tracer tro-115+ artic fan f8 pro mb: asus m4a785td-v evo
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

baro44 napísal:a my keď tu pod tatrami vidíme v zime značku BA pustíme ich nech sa ponáhľajú, veď ďaleko nezájdu :P .
Jojo, Blaváci idúci domov na východ :P
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

asi tak, to je ako "co robi polka blavy v piatok vecer?" "cestuje nazad do kosic" :D
<* odmazané *>
proste ked tu nezijes tak nehovor... ja tiez teraz mozem zacat p*covat na vychod, stred, ja neviem na hocico, a ver mi ze tam som tiez zazil vtipne situacie na cestach... ale neurobim to lebo tam nezijem a skratka nepoznam tych ludi co to tam sposobuju a mozno vobec nejsu odtial (ty by si v tomto bode povedal ze su z blavy :D )

[admin]Bacha ako sa vyjadruješ, nabudúce to už bude upozornenie[/admin]
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

jaffar napísal:
baro44 napísal:a my keď tu pod tatrami vidíme v zime značku BA pustíme ich nech sa ponáhľajú, veď ďaleko nezájdu :P .
Jojo, Blaváci idúci domov na východ :P
Skôr by som povedal dovolenkári z BA, kto cestuje na východ nepôjde tatrami, logické.

Na margo toho čo si napísal jafík, tak je jedno či východ, stred, západ. BA tých ľudí tak vychovala. To že niekto z KE cestuje v piatok z BA je na zaplakanie, prečo? Lebo aspoň vidíte ako sa čo priorituzuje, a aký rozdiel je medzi východom a západom. Nad tým by ste sa mali zamýšlať.





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

ty len nadavas na blavakov, neni to cim podlozit, ak to podkladas dvoma pismenkami na SPZ tak to nic neznamena...
takze aby sme sa vyhli hadkam a co ja viem comu este, navrhujem vykaslat sa na tuto temu pretoze to fakt nema zmysel....
OK?
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Na tú ŠPZtku som ti odpovedal hore, vyjadril si sa k tomu? AK má niekto EČV BA/BL, tak logicky jazdí v BA, či nie? Ak nie oprav ma.





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

ano ale neznamena ze je to rodeny blavak kde konci tvoj argument ze "tak ho blava vychovala", len tolko hovorim :)

zaujimave by bolo zobrat si dlhorocnych blavakov a pristahovalcov a porovnat styl jazdy, to by bola celkom sranda sledovat ako to dopadne...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Jazdí v BA? Vychoval ho ten štýl keď sa chová jak prasa? Tak potom o čom? Keď jazdí ok, tak fajn, môže si vydýchnuť že nie je chuj. Bavíme sa o autách, nie o tom kde kto žije. 50% tam aj tak tvorí slovenská mentalita





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

hovorim, kaslime na to, zhodnime sa na tom ze sa nezhodneme :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

Snake napísal:Skôr by som povedal dovolenkári z BA, kto cestuje na východ nepôjde tatrami, logické.

Na margo toho čo si napísal jafík, tak je jedno či východ, stred, západ. BA tých ľudí tak vychovala. To že niekto z KE cestuje v piatok z BA je na zaplakanie, prečo? Lebo aspoň vidíte ako sa čo priorituzuje, a aký rozdiel je medzi východom a západom. Nad tým by ste sa mali zamýšlať.
Kokoz, máš pocit, že som to myslel vážne? :laugh: Trotli sú všade, niekde ich je viac, niekde menej. Akurát keď niekto nadáva na BA značky, odpoviem podobným štýlom.
BTW je to skoro jedno, mimo BA je problém BA značka, v BA zase skoro čokoľvek iné než BA, jazdil som asi mesiac na PN značkách (staré auto a ešte som si zo srandy nacapil Z), poviem ti, to bol zážitok

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"