Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

Dnes musim toto zdielat!!!

http://www.aktuality.sk/clanok/305277/d ... zi-koniec/

SOM KREMNICAN A SOM ZASADNE ZA ZATVORENIE TOHTO GYMNAZIA!!!

Ked som sa pred 15timi rokmi hlasil na strednu skolu, vybral som si gymnazium mikulasa galandu v turcianskych tepliciach. kto mal priemer do 1,2 mohol ist bez prijmacok, kto mal priemer do 1,5 musel robit prijmacky, a kto mal priemer nad 1,5 nesmel sa hlasit na toto gymnazium. rocnik pod nami boli tiez v triede kremnicania. jeden z nich mal problemy s dodrzanim edukacneho standardu a hrozilo mu vylucenie zo skoly (prepadak) tak sa rychlo preradil prave na kremnicke gymnazium. a smahom carovneho prutika bol jednotkar a skolu skoncil s vyznamenanim. uz vtedy malo toto kremnicke gymnazium svoju povest taku aku malo, bolo tretotriedne. dnes je na tom este ubohejsie, zoberu kazdeho kto sa hlasi a v rocnikoch je tak 10-15 ziakov, ktori ukoncili zakladnu skolu na trojkach stvorkach. takze tato skola nema co mat v nazve gymnazium, nulovy standard a nulove kriteria, len nech tecu peniaze zo statneho rozpoctu. a ked by chcel este niekto pyskovat, tak prave do turcianskych teplic je to 23km na gymnazium a do ziaru nad hronom je to 18km na dalsie. Takze Kotleba vie co robi!

ZAVRIET, ZRUSIT, ZAKLINCOVAT OKNA DVERE HNED OKAMZITE UZ AJ!
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Odkedy mozu mat v nazve skoly Gymnazium len skoly vysokej kvality? A niekde treba aj "menej obdarovanych" ucit, pokial nechcu ist na nejaku ucnovku.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ono gymnazium by malo mat urcity standard, pre slabisch ziakov tu boli ucnovky a ucilistia. Tie sa bohuzial vytracaju. Takze kam so ziakmi? no uz len do gymnazia. Ale potom standard narokov gymnazii treba znizit.
Moj nazor je, ze je to zle,ale to je cela tema skolstva. Slovenske skolstvo stoji za nic, mame doje*any stredoskolsky system a o tom VS ani nehovorim. Dnes ma titul kazdy, vsak dnes titul nema vahu, lebo ho ma kazdy druhy geno
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja by som priemer ZS nebral nejak extra do uvahy
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

blackhawk: neviem kedy si ty isiel na strednu skolu, ale za "mojich cias" gymnazium bola ista znamka prestize, prave preto ze tam nemohol ist hoc kto. menej obdarovani maju skoly bez maturity, ucnovky, priemyslovky a pod, ak tam nechcu, bohuzial mali sa na zakladnej lepsie ucit!
a kto sa trepe na gymnazium so zlym priemerom, nech sa trepe, ak nedodrzi standard, v prvom rocniku ukonci povinnu skolsku dochadzku a dovi dopo vyhodeny bez ukoncenia. nikde nie je napisane ze strednu skolu musi kazdy dokoncit.

a taktiez je chore prevadzkovat gymnazium s 50timi ziakmi, ked za kopcom su dalsie dve!

demokracia je pekna vec ale clovek je od prirody tvor lenivy, nikomu sa nikdy nebude chciet ucit a ak sa teda povoli v standardoch a miesto zvysovania sa budu znizovat, skolstvo bude produkovat bandu obmedzenych retardakov.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

gymnazium je hlavne vseobecna sranda pre tych co nevedia co chcu :D

priemyslovky by som zas az tak neurazal no

ale tak ano gympel s 50 ziakmi je useless
Naposledy upravil/-a LordKJ v Pi 02. Okt, 2015, 09:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak isto známky by som nebral do úvahy, buď nech sa berie podľa monitora ( kde sa dá povedať, že je to istejšie ako známky) alebo najlepšie mať prijímačky.
Známky nie sú znakom toho, že či dotyčný má na to alebo nie.
Uvediem príklad: Niekto sa drtí aj pár dní na písomku z dejepisu. Mne stačilo opraviť noťas / pc a mal som to tiež za 1.
Čo sa týka výberu škôl, veľa možností už nemáš. Sám som uvažoval nad SOŠ so zameraním na informatiku, avšak odradilo ma to, že sa tam hlásili takí ľudia ako sa hlásili.

Lord: tak to je známe, polovica spolužiakov nemala ani páru, čo by chceli robiť v živote. To som ešte možno málo povedal.
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

LordKJ napísal:priemyslovky by som zas az tak neurazal no
v jednom mas pravdu, ten kto skoncil za socializmu priemyslovku s maturitou bol na tom vedomostne asi tak ako dnesny absolvent vysokej skoly strojariny. co sa praxi tyka, tak to sa neda ani porovnavat (v prospech priemyslovky samozrejme)
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

a kto ma pointu co ide v zivote robit v 15 roku? vsak to nevedia co dnes vystuduju radoby VS so socialnou pracou.

Jedina skoda je,ze SOŠ su v prdeli. Niekto nemusi mat bunky na ucenie sa. TO je dlha debata, ale ja nehodnotim ludi ci maju titul, alebo aku skolu maju za sebou. Poznam xy ludi co su vystudovany a su tupy ako hrdzavy noz a jedine co vedeli, nabiflit sa na skusku. Den potom uz nedokazali odpovedat ani na otazku 2+1. Naopak poznam loveka co ma SOS, je elektrikar (velmi dobry), vo volnom case sa blazni na amige, je scitany, inteligentny.

ALe sulasim, ze gymnazium bolo urcene pre ludi co sa chceli hlavne ucit, lebo je to vseobecna skola bez zamerania a ratalo sa, ze z gympla sa ide automaticky na VS.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

sos vobec neboli v minulosti pre slabych, prave naopak. ludia z SOS isli do prace s takymi platmi, o akych ini len snivali.
potom prisla taka kratka doba, ze vacsina VS vzdelanych zarabala isty cas ako absolventi viac, ako absolventi SOS s remeslom.,
a teraz je dobra taka, ze absolventi VS su na urade prace, a nemaju ani pracu, aku ponukaju absolventom SOS.

tiez poznam x elektrikarov a pod. vyucenych, co maju vlastny biznis, a sice dru, ale maju sa dobre, pretoze vieme, co dnes stoji napr. len taka pokladka dlazby, alebo malovanie.

lenze dnes je to tak, ze na VS sa dostane kazdy, pretoze VS chcu tiez prezit, beru vsetko, zlahcili skusky prijimacky naroky. ak by to neurobili, na VS by nebolo ani 40% sucasneho poctu (aj to mozno prehanam),. som som zazil matematiku I na tuke, kde som musel preto, aby som vobec siel na zapocet doma vyratat 30prikladov na papier, doniest na zapocet, ten urobit na 11b z 20b, a nasledne skuska. Ked som sa dnes bavil s externistom /tiez som bol externista, ale este ten "neplatiaci", takze tym hore bolo jedno ci urobim ci nie/ co ma robit na matematike I? Ma vyratat doma 30 prikladov a udelia mu skusku. Chapete ten rozdiel??

Kym u nas matematika I vytriedla zrna od pliev, a z 250st ostalo ledva 80, dnes triedi opat, ale len lenivych. Aj tak bol po matike I ubytok 20-30%.

A bohuzial, kym mozno SOS stale uci remeslo, tam idu slabi ziaci s nezaujmom o ucenie a pracu. Lebo povedzme si pravdu, aj uroven ZS poriadne klesla, a ten co na ZS ma znamky 4,5 je nieze blby /aj ked aj taki su/, ale je lenivy ucit sa. Taky potom ide na SOS, kde a okrem ucenia este aj robit, a to robi mnohym problem. Ich vidina po skole nieje zmaturovat, zalozit si firmu a zarabat tazke peniaze za tazku pracu /lebo to proste ide, a nikto mi nepovie, ze taky maliar a pod. sa neuzivi.../, ale skor smer urad prace, lebo ich nechcu zamestnant do firiem ala pozicia s benefitmi sluuzobne auto, sluzobny notebook a mobil. Samozrejme, su aj vynimky, ale problem vidim v tom - sam mam znameho, co robi personalistu, a teda vybera kandidatov - on uz ludi z SOS ani nevola, pretoze ma po par jedincoch dokonaly obraz co mu "tam pride". Ano, su vynimky a bohuzial tie trpia, lebo im nedaju sancu, ale na 90% mi povedal, ze ak si zavola absolventa SOS a da mu vseobecny test a pod. presne vie ake vysledky dosiahne.
A preto bohuzial absolvent gymnazia je na tom ovela lepsie, a ma ovela vacsie sance aj ked sa hlasi na poziciu, o ktorej HO vie. Pretoze jeho vzdelanie je zamerane na vseobecnost, a taky gymnazista /nie vsetci opat, ale vacsina/ sa vedia naucit za mesiac to, co sa niekto ucil 4roky na SOS. To nikto nezaprie.

Lenze tu ide opat aj o system na sos a gymnaziu. Kym na sos mate v triede jedneho dvoch dobrych ziakov, ti sa casom zatriedia k zvysku, a zleniveju.
kym opat, na gymnaziu, ktore som zazil aj ja aj ked daaaavno je to tak, ze sa kazdy snazi byt ten lepsi, a ked su v triede 2-3ja slabsi, oni sa snazia pridat k vacsine. Ano, mozno sa to za tie roky zmenilo, ale nie az tak.

A problem s rychlokvasenim VS je ten, ze VS by vobec nemali prijimat ziakov na odbory, ktore nemaju volne miesta. Naco je socialna praca ked pocet volnych miest je 0? Tie nikto nekontroluje. Samotne SOS a gymnazia svoje odbory velmi prisposobit nemozu /predstavte si, ze SOS zmeni typ odboru a len na techniku potrebuje miliony eur, kdezto skoly nemaju pomaly na papier.../, zato vysoke skoly by vobec nemuseli prijimat ziakov, ked prenich nieje flek. Ale opat kolotoc, kazdy chce zarobit, kazda VS chce love, ziakov, sukromne detto. Mozno nieco zmeni dualne vzdelavanie, ale opat, ani to neprilaka tych co idu na gymnazium aby sli na SOS, pretoze firmy sice ponuknu flek po maturite, no studium popri zamestnani im vonat nebude /ak sa absolvent SOS rozhodne ze ide robit ale zaroven aj na VS.../.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

felipe trafil jedn vec, dnes sa nikomu nechce manualne robit nech za to dostane akekolvek eura. vsetci chcu len sediet v kancli, klikat na fuckbuku, robit tabulky, mat sluzobne auto a trtkat sekretarku pripadne kolegynu. bohuzial tato sfera neprodukuje pridanu hodnotu vyrobkov a teda ani netvori hodnoty v state. ale to by sa dal nazvat celkovy problem spolocnosti, rodicia nevenuju dostatocnu pozornost svojim detom, nenutia ich manualne sa zapajat do chodu domacnosti, tym nemaju pracovne navyky, v skole sa nejako presuchtaju, skoncia v kremnici podradne gymnazium, za tym katolicku univerzitu pripadne socialnu pracu a mame 25 rocnu osobu bez poriadneho vzelania, bez pracovnych navykov, bez pravidelneho rezimu a co je najhorsie toto cele financoval stat 19 rokov. a ked ma tento clovek konecne nastupit do prace, zacat makat, zacat tvorit hodnoty v state, budovat spolocnost a republiku, nahlasi sa na urade prace a cicia system. a jeho rodicia miesto toho aby ho kazdy den kopali do prdele tak ho este obhajuju ze aky je on vzelany a ze nema sa kde zamestnat. pokial sa cely tento kolobeh nezmeni a nezacne sa od skolstva, a to tvrdymi opatreniami, rusenim neefektivnych skol, rusenim nadbytocnych skol a sprisnovanim kriterii, zo slovakov sa stanu len tupe ovce pracujuce za pasmi v zahranicnych firmach.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale co tento stat potrebuje? presne tie opice za pasmy. nule vzdelanie, minimalna mzda. Vsak to tam pekne smeruje.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

quicky volic SNS, hehe, no co sa nedozviem
ked teda tu politiku nesledujes, tak zacni, mozno sa ti do volieb otvoria oci
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Poznam par ludi spoza pasov.. Uz tam nerobia. Ked s nimi kecam: ta co som chuj, ja budem makat jak fretka na manazerov, co beru 1500eur, a mne daju 400eur a este dzubu cely den? Radsej budem doma sediet.

Ja len dopoviem, - neviem cim to je, ale v Irsku su davky v nezamestnanosti 700-800eur mesacne. Vzdy. Moja znama tam takto pobera davky, lebo si dlhsie nevie najst pracu. Nastastie toleruju ak ma aj dohodu a neodrobi viac ako 40h. K tomu dostane 700-800e. Predstavte si slovaka co nerobi, ten dostane asi +-100eur, viac nie. Z toho neprezije, lebo len ked fajci, za tyzde nema NIC.
Napriek tomu tu mame tolko domasedov, a uradcicacov, ze nechapem.
V takom irsku je to naopak. Napriek davkam 700-800e je ir co ich berie chudobny, nema auto, a pod. a kazdy jeden sa snazi pracovat. Proste, im su tie davky malo, chcu mat lepsi zivot. Lenze ak si najdu flek, ich platje na urovni 2500eur.
Vysledok: tu je proste ludom jedno, ci 100, ci 400/500eur. Zivot je to v biede aj tak, mozno si za tych 300/400e navyse dpraju lepsi zivot, ale na byt, auto (nie feliciu a pod.) to proste nieje. Ludi nic nenuti ist robit, lebo vedia, ze sa aj tak vela nezmeni.

Kdezto v irsku je rozdiel medzi 800 a 2500e a viac tak velky, ze mladi nechcu byt doma a cicat stat. Ved z platu 2500e ked si odlozia len liter, za rok maju 12 000eur, a za 5-10rokov maju vlastne byvanie bez akejkolvek hypoteky.

Bohuzial, slovaci asi aj kvoli rodinam, ktore ziju v biede - ti mladi, su zmiereni so zivottom v biede a nic s tym nerobia, nechce sa im za tu almuznu robit a pod. Lenze to je problem velky, a nasi politici by ho mali riesit.
Ludia nemaju byty, a pre dakoho je vziat hypoteku ako dat si 9mm k celu. Hlavne pre tych, co nevydrzia dlho v jednej praci. Starneme, a nikto s tym nic nerobi. preco nemaju mlady deti? Nie pre to, ze buduju karieru, to su dristy. Hlavne pre neistotu v byvani, a male platy. Inac sranda, ze ja som dosiahol taky plat SAM, ze nemam narok na podporu od statu na hypo pre mladych. Sam mam vyssi plat, ako moze mat dvojica spolu. Pricom ked idem do banky, strop co mi ponukaju je 40 000€. Smejem sa. Je toto normalne? Podla statu jka mam taky plat, ze s byvanim a hypo nemam mat ziadny problem. Ked dvojica co ma dokopy menej jak ja je schopnejsia splatit pozicku ako ja, tak dakujem.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

samemu ti nedaju nikdy poriadnu hypo, je to risk. Nieco sa ti stane a a cav. Bankapride o prachy. Ked ste dvaja, je tam spolocne krytie dlhu, aj ked sa jednemu nieco stane, moze to tahat druhy.
Predat nehnutelnosti nie je pre banku tak vyhodny, ciciat ta postupne 30 rokov je pre nu lepsie
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"