Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Ešte nevieme o akú administratívu pôjde. Ja osobne dúfam v žiadnu a verím, že to tak aj bude a zmenu budeme cítiť len v sume :) uvidíme o mesiac. Nejaké balíčky čakám. Majú holandské sledovacie čísla. Sú to zaujímavé položky nad 40€. Prídu určite po 1.7. takže to na vlastnej koži pocítim ako to bude. Rovnako tak mám nejaké centové drobnosti objednané.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Vraj co bolo deklarovane pred 1.7. a pride az po 1.7. bude preclievane este podla povodnych podmienok.

Kazdopadne ja pojdem v najblizsich dnoch na oddelenie obcianskych aktivovat cip a zriadit elektornicky podpis. Predpokladam ze prve preclievanie bude porod a nasledne tie dalsie uz pojdu lahsie. Tiez som sam zvedavy ako budu informovat o tom ze musim preclit zasielku, co tato informacia bude stat a kolko si zapytaju za ulozne v sklade. Tiez by ma zaujimalo co to bude obnasat ked o zasielku nebudem mat zaujem.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mish0 »

skill3r napísal: Pi 25. Jún, 2021, 09:50 Vraj co bolo deklarovane pred 1.7. a pride az po 1.7. bude preclievane este podla povodnych podmienok.
Odkial mas tuto info? Tak ako par ludi tu, tiez cakam na jeden balicek (par centova drobnost), ktory nie a nie dorazit a silno pochybujem, ze dorazi do 30.6.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Mish0 napísal: Pi 25. Jún, 2021, 12:06
skill3r napísal: Pi 25. Jún, 2021, 09:50 Vraj co bolo deklarovane pred 1.7. a pride az po 1.7. bude preclievane este podla povodnych podmienok.
Odkial mas tuto info? Tak ako par ludi tu, tiez cakam na jeden balicek (par centova drobnost), ktory nie a nie dorazit a silno pochybujem, ze dorazi do 30.6.
To uz neviem. Kade tade citam utrzkovite informacie a niekde som postrehol aj tuto ale neviem to potvrdit naisto.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5465
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Budem silno prekvapeny ak to bude realne fungovat od prveho
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pochybujem :D fungovalo niečo štátne načas? A už vidím ako to skolabuje, dosť ľudom prídu oneskorené balíky a sa im to nahromadí a to dopadne. Mne sa nechce veriť, že aj keby som sa nechal zastupovať za tých 9€ tak by to bolo rýchlejšie ako keby som sa sám zastupoval.

Ja len stále premýšľam, či niečo lacné objednať aby som si vyskúšal ako to bude fungovať prípadne, lenže stále váham keďže fakt málo informácií, a stále čakám na ten Aliexpress teda či nejaké riešenie budú mať, alebo čo. Ako mne nevadí keby som platil aj rovno na SK DPH, lenže to bude zjavne dlhší proces keďže určite ak si vyplním to colné konanie a potom pochybujem, že za deň mi pošlú platobné údaje a ak áno, tak to určite bude bankový prevod, čiže ak to taký piatok pošlem až v pondelok by to bolo a zároveň pochybujem, že to to tak rýchlo spracovali. Všetko toto mi príde ako nereálne zvládnuteľné ak je pri viacerých ukonoch potrebný človek a nedokáže to sám všetko spracovať systém a pošta by len skladovala a odosielala príjemcom balíky.
Používateľov profilový obrázok
Rob3Rt0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2010, 21:39
Bydlisko: Brezno

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rob3Rt0 »

skill3r napísal: Pi 25. Jún, 2021, 09:50 Kazdopadne ja pojdem v najblizsich dnoch na oddelenie obcianskych aktivovat cip a zriadit elektornicky podpis.
Ak nemas cerstvy pardnovy OP, tak sa priprav na potrebu noveho, pretoze certifikaty na podpis sa dali zriadit na tych sucasnych len do piatku - a aj tak platne len do konca 2022.
http://dsl.sk/article.php?article=25136

cize moj rocny OP uz nebudem moct po buducom roku pouzivat na elektronicke sluzby, ale ved mozme byt radi, ze vobec nejake eID mame, preco by sa to malo realne dat pouzivat, ze? :D
PC » i5-9600K | Corator DS | ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX | 32GB HyperX 3200Mhz CL18 | Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming Pro | Samsung 970 EVO Plus 1TB & Crucial MX500 500GB M.2 | Fractal Node 304 | EVGA G3 650W27" Dell U2719D | Gamdias Hermes P3 | Logitech G300s
NTB » MBP 13" | Mid 2014
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6749
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa molnart »

a ani ten novy OP ti na dlho nepomoze, lebo eID ma byt v buducnosti NFC-based, ale samozrejme take karty sa zatial nevydavanu. takze sa treba pripravit na vymenu kazde 2 roky. @skill3r cip si si mohol dat zaktivovat aj z domu, ja som tak urobil manzelke pre istotu
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ja osobne aj keby občiansky by som mal meniť každé dva roky, ak to nebude spoplatnené tak čo narobím :D

@molnart ale ak má jedine BOK kód niekde zapísaný, ak ho nemá/zabudol tak musí ísť si vybaviť nový, ale aktiváciu spraviť jedine doma, lebo odkedy sa dá zjavne robiť aj doma aktivácia certifikátov tak na oddelení už to nerobia. Teda aspoň ja čo som tam bol začiatkom júna tak pani sa ma ani nespýtala či mi to ona aktivuje rovno mi dala papiere, čítačku a nech si to sám doma aktivujem, ale to je nič, človek stiahne si program, vloží do čítačky kartu vykliká blbosti a do takých max. 15 min. to je hotové a certifikáty sú zapísané, prvá vec čo vidím na štátnej veci, že je ako tak jednoduchá :laugh:
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6749
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa molnart »

no to ze 15 min to musis klikat bez toho ze by si mal nejaky realny vyber by som to jednoduchym procesom nenazval (zvolis si tam akurat pin a puk, vsetko ostatne je len klik na dalej). ale jo, mohlo to byt aj horsie
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Objednam obal za 1EUR + 20 centov dph + 4 EUR poplatok, co je stale menej ako nenazrati butikari, ktori to predavaju za 10 - 12 EUR.

Moja otazka vsak znie, to budem musiet riesit toto v dvoch roznych budovach v KE ? Lebo u nas colny urad a posta nie su v jednej budove. ( teda neviem o tom )
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Colnici ti NIKDY nevydavaju tovar. Ty iba dodas podklady, na zaklade ktorych potom neskor uvolnia tovar na dorucenie. Takze ano, budes to riesit v roznych budovach, dokonca v roznych dnoch.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Cas nastavit permanentny filter "EU WAREHOUSE" :D
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Záujmové. Mne na colnici priamo vydali tovar
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4531
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa scream »

Tiez mi vydali tovar, ked som im povedal co to je a dolozil faktury.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Debata o všetkom"