Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa tron44 »

mp3turbo napísal: Pi 30. Dec, 2022, 11:39
cenu za elektrinu určuje tzv "zaverna elektraren" druh elektrárne ktorá sa zapína v špičke. Ak vyrovnáš dennu krivku spotreby tam možeš zvýšiť výkon "najlacnejšej" jadrovej elektre k tomu je potrebne zvýšiť noční odber. (nočná spotreba je tretinová).

čo je zaverna elektrarna - https://youtu.be/mMqowFfQ4Rs?t=1334

Vdaka tymto veciam sa potom vedia priemyselným bateriovým uložiskami ktore vyrovnavaju dennu-nočnu spotrebu odstaviť drahšiu uholnu elektraren.
https://electrek.co/2022/06/27/tesla-me ... oal-plant/

alebo ušetriť miliony len na tom že vyrovnávajú sieť
https://www.teslamagazin.sk/tesla-bater ... pr-prinos/

alebo vyššou nočnou spotrebou zraziť cenu elektriny
https://www.teslamagazin.sk/cena-elektr ... ly-vyskum/

Energy sektor je daleko komplexnejšia tema ako si predstavuješ, to že sa zvýši spotreba nemusí nutne znamenať že sa zvýši jej cena.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: Št 29. Dec, 2022, 21:06 Chalani,co vravite na TDi motor este bez DPF na meste prdkanie? Ja viem, ze hladky stary benzin je na toto naj, ale avensis mi dal dovi dopo a teraz zohnat nieco rozumne benzinove v schopnom stave v cenovke okolo 5000€ je takmer nemozne. Potrebunem vacsie auto, nie nakupne kosiky. Zaujal ma Sharan 1,9TDi 86kw bez DPF
Ak najdes dobry kus preco nie... Na avensisa zas nebude?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Chris »

ak najdes nezhnity, nevylagrovany co ma blizko 1 mega km, neburany, neopravovany, nevytopeny tak preco nie... ale to asi skorej konecne padnu ceny nehnutelnosti o 30%
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:) tak povedzme ze by mohol byt aj lahko burany, maximalne o meter a pol natahovany.



>> Energy sektor je daleko komplexnejšia tema ako si predstavuješ, to že sa zvýši spotreba nemusí nutne znamenať že sa zvýši jej cena.

ja som nic take nepovedal - ja som povedal, ze uz dnes neplatime zdaleka len tolko, kolko priamo vidis na fakture.

Na tie priemyselne baterkáče sa strasne tesim, ked potecu do toho stovky miliard aby sa siet udrzala pri zivote, tak si skuste spomenut ze v roku 2015 nebolo treba ziadnu baterkovu stabilizaciu aby cely svet fungoval ; v roku 2035 budeme bez bateriek uplne v riti. Ale ved nevadi, ja mam penazi dost, coby som nekupil nejake baterčičky a neprispel na ich vystavbu.

V nadsenej zelenej loby nezabudni na to, ake geograficke podmienky ma Havaj a ake mame my. Takisto skus porovnat spotrebu "priemyselneho" Havaju a Europy resp. europskych krajin.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Dnes som bol pozriet jednu alhambru, 2006, bez DPF podla inzeratu super stav na svoj vek. No pri realnej obhliadke cele zle. Ze nelicoval predny naraznik/spojler bol len zaciatok. Nakoniec som z dotycneho vylamal, ze bolo auto tuknute, ale nie moc... No a ukoncil som v tom momente obhliadku.
Stretol som v obchode jedneho co ma vacsi servis, dal som s nim rec a mam sa mu ozvat v pondelok, da auto na diagnostiku, pozrie co by bolo odhadom nutne spravit a mozno pojde este avensis na opravu.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nie nad to ked niekto ide pozerat auto v cene 2 priemernych vyplat a caka ze bude v super stave neburane s normalnym majitelom.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak. Akoze treba byt realista - ides kupovat 17 rocne auto, od piateho majitela ktory hovno vie o styroch pred nim, jeden horsi papšajt jak druhy atd, atd, tazko sa proste cudovat.

Ale najdu sa aj zachovale kusy, treba idealne hladat od dlhodobeho majitela ktory to nema rok alebo dva, atd, idealne ujko na dedine. Napriklad moj foter. Sharana kupil trojrocneho z jasneho zdroja (ziadny pochybny dovoz), dnes ma Sharanidlo 18 rokov cize ako dlho ho pan otec ma ze, ak bolo burane tak je jasne kto to spravil (nie, nebolo), blablabla. Holt je mi jasne kolko takych najdes.

To ale furt neznamena ze absolutne vsetky su vraky. Trpezlivost, pohodicka.

https://www.youtube.com/watch?v=7oWBMPpWbCA
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Skilex clovek na druhu stranu ked predava nema co pisat ze auto je top cukero po nemeckom dochodcovi a pritom ma zhnitu budu jasne ze auto za 5000tus nebude lestenka inak strasne sa divim kam sa dostali ceny jazdeniek ja som svojho sharana 4kolu predaval za 5500e pred 5 rokmi a to bol nakomplet porobeny vyvareny bufik slapal
Tato alhambra by stala za pozretie https://auto.bazos.sk/inzerat/145042344 ... i-85kw.php
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

Tak zrovna predny a zadny naraznik je najmensi problem, plastovy diel vo "velkomeste" meneny ako spotrebak... na mojej octe r.2008 bol predny meneny 1x, zadny 2x... a nelicovnanie je doklad o oprave v znackovom servise, taka je moja skusenost zo Skodovky, ked mi tam menili kapotu motora :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Tak to nie je take zle. Pri sikovnosti niektorych ludi sa meni predny naraznik v priemere raz rocne. :D

Ale je to malinko ine ked k tomu v autorizaku vymenia 30 dalsich dielov ako ked to jouda “zrovna” samorezkami :D
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vedel by som hodne dlho rozpravat o tom voze, nielen z uzivatelskej stranky - daj si pozor na take "garantovane neburane" ktore maju xenony bez ostrekovacov v naraznikoch :

https://auto.bazos.sk/inzerat/145508904 ... 10-tdi.php

taketo auto nikdy nebolo vyrobene ; vzdy to bolo s ostrekovacimi naraznikmi - takymito : https://auto.bazos.sk/inzerat/145954489 ... ez-dpf.php

ten druhy ma ale tiez rovnaky problem ;) ze ziadne taketo auto fabrika nevyrobila. MA ostrekovace v nazarnikoch a NEMA xenony. To sa nemoze stat.
Cize, ten druhy bol nabeton burany, svetla vymenene za normalne lebo xenony boli drahe, ostatne ma nezaujima.

Ten prvy mohol byt tukancovany atd a len naraznik vymeneny, ale taketo rozpravky ma nezaujimaju pretoze taketo auto NEMOZE prejst cez STK.


Jedine takto ma vyzerat spravna kombinacia : XENONY so sosovkou a ostrekovace v narazniku : https://www.bazos.sk/img/3/801/145883801.jpg
este by som vedel vela rozpravat o nevyhorenych nevytopenych Alhambrach ktore maju vsetky sedacky zo Sharanu alebo naopak :)

A takto si tu my zijeme... motoru co nema 400.000km sa nema kto chytat, pretesnenie, vymena hlavy, zrovnanie hlavy, nieco so vstrekovacmi, neexistuje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal: Pi 30. Dec, 2022, 19:32 Ale najdu sa aj zachovale kusy, treba idealne hladat od dlhodobeho majitela ktory to nema rok alebo dva, atd, idealne ujko na dedine. Napriklad moj foter. Sharana kupil trojrocneho z jasneho zdroja (ziadny pochybny dovoz), dnes ma Sharanidlo 18 rokov cize ako dlho ho pan otec ma ze, ak bolo burane tak je jasne kto to spravil (nie, nebolo), blablabla. Holt je mi jasne kolko takych najdes.
Ale take auta nikto nebude predavat. A ak ho nahodou niekto uz predat chce, tak sa rozchyta do rodiny alebo kamaratom a bazos nikdy neuvidia.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

nejde o to, ze bol buchnuty, ide o to, ze to vobec nespomenul ked som s nim volal a az na mieste ked som mal problem s licovanim niektorych dielov, z neho vypadlo ze to naburany. Neskumal som ako moc, ci len tukes, proste som uz nemal zaujem dalej diskutovat. Predaval som uz nejake to auto. Ale ludsky zaklad je napisat a povedat o danej veci co najviac viem a nezatajovat
mne je jasne ze nieco co ma 17 rokov, nebude stav noveho kusu. Nemam 18 rokov a ruzove okuliare :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

mp3turbo napísal: Pi 30. Dec, 2022, 19:56 ten druhy ma ale tiez rovnaky problem ;) ze ziadne taketo auto fabrika nevyrobila. MA ostrekovace v nazarnikoch a NEMA xenony. To sa nemoze stat.

Jedine takto ma vyzerat spravna kombinacia : XENONY so sosovkou a ostrekovace v narazniku
Nemusi byt vzdy pravidlom. VW a aj ine automobilky maju (alebo kedysi mali) tzv. zimny packet, ktoreho sucastou byvaju aj ostrekovace prednych svetlometov. Videl som vela Goflov, Passatov aj Tiguanov, ktori to presne takto mali, teda ostrekovace + klasicke paraboly a ziarovky.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

HellAngel napísal: Pi 30. Dec, 2022, 19:14 Dnes som bol pozriet jednu alhambru, 2006, bez DPF podla inzeratu super stav na svoj vek. No pri realnej obhliadke cele zle. Ze nelicoval predny naraznik/spojler bol len zaciatok. Nakoniec som z dotycneho vylamal, ze bolo auto tuknute, ale nie moc... No a ukoncil som v tom momente obhliadku.
Stretol som v obchode jedneho co ma vacsi servis, dal som s nim rec a mam sa mu ozvat v pondelok, da auto na diagnostiku, pozrie co by bolo odhadom nutne spravit a mozno pojde este avensis na opravu.
Na koncerny s takým rokom výroby ideš v zásade s tým že ideš obhliadať kýbel...
Všetci to majú vyhonené, všetko ošúchané, ale uvádzajú TOP stav, to si potom človek predstaví ako asi vyzerajú tie kusy kde sa neuvádza TOP stav.
Najsmutnejšie na celej veci je, že niekto to aj tak kúpi lebo koncern sa predá aj keby bol na kašu...
A nový majitel si hlúpu kúpu bude zdôvodnovať tým že sú to detaily, ktoré su bežné u jazdeného auta a však to vie opraviť každý a dielov na tri prdele...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"