COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

asi by som pockal to nato mesta a obce. Oni to maju zariadit. Tiez tomu nerozumiem uplne. akoze testovat sa uz od dnes, ale test ma zacat platit az od 27.1, a platnost bude mat 7 dni? Ci to zle chapem? Akoze ignoracia toho, ze ten den od ktoreho bude certifikat platny, je te realne stary 9 dni?

A este sa vratim spat, odar a stiv. Myslel som zvladnutie po zdravotnej stranke. Nenaplnili sa cierne scenare a nezkolabovalo zdravotnictvo. To ze vlada zlyhava od zaciatku a ekonomika trpi uz skoro rok, je uz ina tema. Realne sme ale pozdravotnej stranke prvu vlnu u nas takmer nepocitili.


edit: na aktualitach som nasiel toto vysvetlenie ohladne platnosti certifikatu:
Ako dlho bude platiť test?
Platnosť testu bude sedem dní, ale nepočíta sa od vykonania testu, ale od dátumu 27. január.

V praxi to znamená, že nerozhoduje, či sa osoba otestuje v pondelok (18. januára) alebo v stredu (20. januára), sedemdňová platnosť testu sa začína až po 27. januári. Po prvom kole testovania (2. februára) sa ministerstvo rozhodne, ktoré okresy si testovanie zopakujú.
Je to teda tak, ze test si pravim dnes, ale certifikat ma platnost od 27. OMG, toto kto vymyslel
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Ako mohli dať aj tvrdý lockdown, všetci sedieť doma povinne, nik ani von ani do roboty. Alebo rovno spustiť COVID automat, čím by sa podľa Mikasa reálne sprísnili opatrenia lebo všetky regióny sú vraj čierne - to len tak na margo tých čo chcú testovať iba v ohniskách, podľa automatu je ohnisko celé Slovensko :D Alebo nemeniť nič a nechať tak ako je. Alebo uvoľniť opatrenia a dúfať v zázrak. Alebo povoliť všetko a nechať tomu voľný priebeh.

Víkendové bolo očividne politicky nepriechodné (častý odborný argument boli chýbajúci zdravotníci čo sa dá pochopiť), toto je politický kompromis naprieč koalíciou ako všetky opatrenia doteraz, aj keď sa možno doteraz tvárili že oni nič, oni muzikanti a za všetko môže Matovič lebo im to vyhovovalo (hejt šiel na neho a nie na zvyšok koalície). Vždy bude dakto nespokojný, ale treba mať realistické očakávania, nedá sa netestovať, uvoľňovať opatrenia, poslať deti o týždeň do školy a zároveň čakať že neskolabuje zdravotníctvo, alebo všetko zatvoriť a dúfať že neskolabuje ekonomika, something's gonna give.

Osobne to považujem za jednu z lepších reálne dostupných možností keďže ideme vo väčšej miere ako doteraz aktívne zisťovať a sťahovať infekčných z obehu a nesedíme len na riti a čakáme čo sa bude diať. Áno, má slabiny, ale povedzme si na rovinu - čo lepšie v súčasnej situácii by bolo priechodné (napr. víkendové ktoré by z hľadiska platnosti testov bolo lepšie bolo očividne politicky nepriechodné takže to rovno môžme vyškrtnúť)? Rád si vypočujem, poďme radšej diskutovať o alternatívach ako nadávať na to aké je to zlé :)

O tom či to je dobrovoľné alebo nie môžme filozofovať donekonečna, každopádne je to určite dobrovoľnejšie ako povinný celoplošný tvrdý lockdown po ktorom volali zdravotníci - takto je to povinný celoplošný tvrdý lockdown s výnimkou pre tých, čo sú ochotní sa dať otestovať či nie sú aktuálne infekční.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Osobne to povazujem sa slusnu sracku a tragediu. Test co plati od 18. az do 2.2 ci dokedy, nemozes s nim ani mimo do okresu, ani nikde len do prace a do lesa (co sa mohlo aj doteraz).

Pevne verim, ze olano bude v dalsom prieskume pod 10% a mozno mu dopne. :)
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Pevne verim, ze olano sa uz do parlamentu nedostane
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

wingo napísal: Po 18. Jan, 2021, 16:19Rád si vypočujem, poďme radšej diskutovať o alternatívach ako nadávať na to aké je to zlé :)
ľudia sa mohli doteraz testovať v MOMkach zdarma alebo PCRkami, ak by si ich zaplatili

Okrem toho, pozitivita klesá a kým prebehne plošné testovanie, klesať aj bude

Keď sa zamyslime nad tým, ako relevantné tie testy sú, je to testovanie diskutabilné, trúfam si povedať zbytočne

Malo sa testovať naďalej len lokálne v epicentrach, kvôli finančným i personálnym nákladom

Bonus: schválilo sa to len z jediného dôvodu, nech už dá Matovic pokoj, dosť drahá akcia na zavretie huby jednomu historionovi s potrebou ovládať iných
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8599
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Neviem preco ho dakto uz konecne neumlci. To ma na kazdeho zo svojej strany, ci oponenta, nejaku spinu a drzi ich pod krkom, ci co? Uz davno som cakal ze mu nejaky nastvany obcan hodi molotov do okna, alebo mu niekto bude strielat na auto...ale kde nic, tu nic :-)
Na jeho mieste by som sa bal aj chodit domov, ze ked stretnem na chodbe/chodniku suseda, tak ho zbije. Netusim ci ma dom, ci byt.... :-)

Fakt sme len ovce, co dokazu pindat na FB, ale realne sa nik k nicomu neodvazi....presne ako spieva Karpina.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Preco si mu este nesiel hodit skalu do okna, ty ovca?
Gratulujem, zase si ukazal ze dokazes prerazit dno, a to si jeden myslel ze sa hlbsie uz neda. Posledne co niekto chce je ist sediet za nejakeho blbecka. Tak isto nikto z koalicie neodide. Kollarovi trcia zo zadku len matovicove topanky, sulik by sa pochoval a zaludi su radi ze su radi.
Ja dufam ze toto testovanie bude dostatocne na to aby sa zrusil zakaz vychadzania. Chcel by som ist na slovensko, aspon na tyzden.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nerozumiem tiez tomu, preco ho nikto nestopne. Ako krizovy manazer je neschopny, tiez sa da uvazovat o jeho psychyckej stranke - hlavne v poslednych mesiacoch.

To testovenie nema zmysel. Povedali to zdravotnici, vedci, lekari... Da sa povedat cela odborna verejnost. Ine to je, ze sa spravi na 2 tyzdne lockdown a potom sa pretestuje, aby sa vedelo ako sa situacia zmenila. Takto tu budeme behat s dvojtyzdnovym testom a tvarit sa ako sme OK, pritom to tak nie je. Mali by sa naplno venovat ockovaniu, dotiahnut ro cele do najlepsieho konca a antigeny pouzivat tam kde treba
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8599
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

werwest napísal: Po 18. Jan, 2021, 19:52 Preco si mu este nesiel hodit skalu do okna, ty ovca?
Gratulujem, zase si ukazal ze dokazes prerazit dno, a to si jeden myslel ze sa hlbsie uz neda. Posledne co niekto chce je ist sediet za nejakeho blbecka. Tak isto nikto z koalicie neodide. Kollarovi trcia zo zadku len matovicove topanky, sulik by sa pochoval a zaludi su radi ze su radi.
Ja dufam ze toto testovanie bude dostatocne na to aby sa zrusil zakaz vychadzania. Chcel by som ist na slovensko, aspon na tyzden.
Lebo ty si siel protestovat, ty si bol v prvom rade, pan velka huba. Zijuci mimo SK, to sa ti dobre smeje. Ked ja som prerazil dno, tak ty si uz na polceste k zemskemu jadru :laugh: Prestan konecne buzerovat a pis k veci.
Ako je mozne, ze si pri svojej hviezdnej inteligencii neuvedomujes, ze je kopa ludi, co nemaju co stratit, lebo im krachol biznis, prisli o pracu, atd.? Taki su najhorsi. Je len jeho stastie, ze sa mnou popisovane veci zatial nestali, preto sa cudujem, ze to este nik nespravil, ved uz je to rok a nasranost ludi sa hromadi. Riziko vybuchu rastie. Potom sa netreba cudovat, ked k dacomu takemu dojde. Ludi nezaujimaju ich prekaracky ako deticky na piesovisku.
Naposledy upravil/-a shiro v Po 18. Jan, 2021, 20:46, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Miso122 »

a ty si bol na protestoch? :D ked ides inych poucovat co maju robit. ty si bol v prvom rade?
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8599
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

nebol, a preto nevyskakujem ako arogantny exot vyssie. Nikoho nepoucujem. Co som napisal bolo ciste cudovanie sa o veci, co sa (chvalabohu) doteraz nestala. Praveze ma vytaca, ze je mudry jak radio jerevan a to tu ani nezije. Snazim sa prezit s minimalnou ujmou voci svojim potrebam a voci statu. Ako kazdy Slovak.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Ja nepindam, ty tu pindas jak nejaka ovca na facebooku :) ci akoze vodu kazem vino pijem? "Neviem co ho este nikto konecne nedal dole" "nepindam nevyskakujem". Ale hlavne vsetci su ... len ty si helikoptera . Ja som zodvihol svoju rit a isiel do prdele, nebudem zivit niekoho ako bol Fico ci teraz je Matovic z mojich penazi. Co si teda za cely svoj mizerny zivot spravil ty? Nemusis odpovedat, vsetci co precitali aspon 3 tvoje prispevky v roznych podobnych temach si obraz spravili.
Prides o pracu a? Ides na nejaky killing spree? Snad je standard ze ludia su normalni a taketo veci sa nestali, aj ked prechadzaju cez peklo. Bolo by dost smutne keby sa nieco take stalo, nezijeme v dobe kamennej. Ak ti to pride divne ze sa to nedeje, a isiel by si dakoho mlatit ked ta vyhodia, mal by si sa ist asi vysetrit, neviem jak si moze normalny clovek mysiet ze toto je normalne. Asi pozeras vela akcnych filmov.
A ze vraj ja som exot :D

Jak som pisal vyssie nema ho kto stopnut. Zial bohu. Jedine riesenie by bola asi vymena vlady. Ale to by bol zase nastup nasich ludi. Neviem co je horsie.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

HellAngel napísal: Po 18. Jan, 2021, 17:21 Pevne verim, ze olano sa uz do parlamentu nedostane
;)
skupina plagiatorov lame rekordy, kocner by povedal banda tupych chujov a k*ov.
jedine co doteraz urobili dobre: ze organy maju volne ruky a ze fiko neni pri koryte, lenze to po cca roku vladnutia akosi nestaci.
tie opatrenia (logiku f tom nehladaj :crazy: ), hadky,komentare (protichodne) jednoducho bezny obcan ako ja nepochopi.
asi nemam dostatocnu de-mentalnu kapacitu typickeho plagiatora. (ze ci aj maturity maju vobec real..)
a ze aj minister skolstva je plagiator, tak to je taky cierny humor, ze by mohol ist bavlnu oberat...
ludia nemaju hanby ci sebakritiky, "nemam na to, sa nehrabem za titulom".
nuz tak to dopadne ked borovickove hov*o si mysli, ze je cukrovinka cierny princ...
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8599
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

werwest -> Na rozdiel od tvojich (mozno) vznesenych idealov sa necudujem, ked niekto chyti nervy a pojde to tam vypalit. Ludia uz dlho maju toto dost, neviem, comu sa cudujes. Mozes mat akokolvek vyspelu civilizaciu, ale pravda vzdy je, ze akonahle ide ludom o zivot a zakladne potreby, vratia sa k zakladnym instinktom. Co myslis, co urobi clovek, co uz jednoducho nema $$ na vyzitie, lebo mu lockdown/opatrenia/whatever zrusi obzivu a rodina mu hladuje? Kym sa dnesna byrokracia rozhybe (ak vobec) tak davno budu mrtvi hladom....o nasej "pomoci podnikatelom" ani nehovorim, to je parodia...
Naposledy upravil/-a shiro v Po 18. Jan, 2021, 20:56, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Ja si nemyslim ze sa nieco take stane, verim ze existuju vhodnejsie riesenia ako niekoho akokolvek napadnu a vsetci si to uvedomuju. Nijak ti to rodinu nenakrimi ani nezlepsi situaciu.

Ako som spominal, pevne verim ze toto testovanie spravi matelkovi radost a ze sa prejde na semafor
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Debata o všetkom"