COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8599
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Uz tu podobne testy boli a nic mu doteraz tak strasnu radost nespravilo. Skor to vyzera, ze skusa coraz vacsie haluze a ludom brnka na nervy. Preto by mal cakat ze raz nervy ludom prasknu. Lebo aj mna sameho stve, ze budem nasledujuce 3t chodit ako pako na testy....fakt mam aj lepsiu robotu. By som sa pozrel ako sa matelko+ cela vlada testuje 3x za 7dni. No, uvidime.

Inac cely ten skrining je jaka traposina. Si fakt amateri myslia, ze ludi obabru nejakym anglikanizmom? Podobne ako Barber, dnes tak popularny hipstersky typek, nieje nic ine, ako obycany "pansky holic" :laugh:
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

beardie napísal: Po 18. Jan, 2021, 19:36 ľudia sa mohli doteraz testovať v MOMkach zdarma alebo PCRkami, ak by si ich zaplatili
u nas nemocnica ilava kam spadame, ag- od 11-15h....prac dni..dlhe rady vzdy ked som siel okolo.. to je nerealne pre pracujuceho cloveka.
a teraz pre sialenstvo to bude horsie.
no a vypalnickych 70€ pcr za panske huncutstvo plg matovicza... s rizikom ze za par dni, si s papierom mozem vytret rit.
pardon, ani na to ten drahy zdrap nie je dobry. :laugh:
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8599
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

tiez netusim, co niesu do osmej, alebo do kiolkej boli predtym, ked sa plosne testovalo. Pracujuci clovek si bud vezne dovcu, alebo pojde v natresku cez vikend...ani jedno nieje dobre
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Miso122 »

Načo by si išiel 3x za 7 dni na test, nemáš čo robiť vo voľnom čase?

Oni sa testujú oveľa častejšie a ešte som ich nepočul pindať prečo tam musia chodiť
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

A ked neprejde? Db re si uvedomuje situaciu, bud bude vladnut on, alebo nasi ludia. Za ludo a detorobic ho budu podporovat. Vedia ze dalsie volebne obdobie nepreziju a aj teraz sa do vlady dostali len tak tak. Jedine kto mu brnka po nervoch je SAS. Ta sa do vlady dostane opat, otazne je ci do koalicie, alebo opozicie.

Neviem ci je shiro daleko od pravdy, ked sa ro tu moze naozaj zvrhnut do skutocnych nasilnosti. Ludia prichadzaju o robotu, mozno o strechy nad hlavou co chvila. Situacia nie je dobra. A tiez nemoze vsetci ist do zahranicia. Ja som tam bol niekolko rokov a nakoniec som sa rozhodol vratit spat, postavit tu dom a zalozit rodinu. Som spokojny
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Co by ste spravili na Matovicovom mieste?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Odstupil, zmazal facebook, odstahoval a zahrabal sa.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Odstupil a zmazal facebook ako pise stiv a prestal sa ku tejto teme, aspon po zdravotnej stranke vyjadrovat
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

@werwest - treba aspon na par rokov vytiahnut paty z rodnej hrudy a ziskat inu perspektivu. Ale to sa spatne vysvetluje takym, ktori maju 1000 a 1 dovodov preco to nejde/neslo.

Co sa tyka Igora a jeho Covid politiky - to je ziva tragedia. Ked to rozpravam klientom zo "zapadu", alebo neveriacky krutia hlavou, alebo sa rehocu. Uz som pocul od chlapka z Denveru ze mame slovenskeho Donalda ( aj ked kovany republikan - nebolo to ako pochvala)
Na druhej strane vychod od nas len mavne rukou, ze jeeeezis mat vase problemy - nejako sme prezili doteraz, prezijeme aj toto.

@HellAngel

ja by som povedal, ze nie len k tejto teme, ale k akejkolvek teme ever

co sa tyka nasilnosti, osobne tomu neverim. Slovak si na chrbte necha drevo rubat (aj ked v krcme po 4 borovickach by dal za usi Chukovi Norrisovi tak, ze by ho vlastna mater nepoznala). Tak to bolo po veky a nemyslim si, ze teraz je to zasadne ine. Prist o barak je ze kua zlozite, dlho to trva a treba k tomu "aktivne" prispievat.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Podla mna chcel(i) spravit nieco ako minule, ze cez vikend testy a nasledne od pondelka tyzden do prace len ludia s neg. testom. Lenze niekto presadil, aby bolo na testovanie viac dni, no dalsi trval na svojom tyzdni vychadzania len s papierom v jednotnom termine, no a aby zostala "motivacia" ist na tie testy pre vsetkych, tak vznikla tato chora vec, ze s testom z 18.1 sa budem tvarit ako negativny az do uzanineviemkoleho februara...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8599
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Virus je inteligentny, zacne utocit az od 27meho :laugh:
U nas v BB to chcu rozbehnut az pocas vikendu. Uvidime ci pociatocny natresk ten objednavaci system nepolozi.
Snad to po 7.2. nepredlzia.

O byvanie sa da prist lahko. Staci neplatit, pretoze clovek prisiel o pracu a dosli mu uspory. Ved uz je to skoro rok, co vela podnikov krachlo ci zavrelo. Ano, existuju odklady splatok, ale aj tak.... Skadial maju ludia brat $$? Ked clovek takto o vsetko pride, uz nema co stratit. Ked ho za trestny cin zavru, tak v base je to lepsie ako v skatuli pod mostom. 3x denne jedlo, teplo, postel....akurat susedia niesu z najlepsich.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Poistenie straty prijmu :rolleyes: ist sa najest do basy zatial co rodina zomre hladom :cool:

Mam podriadeneho co bol doma v polsku na vianoce. Ked sa vratil, tak musel ist na test, negativny, tyzden na to zaciatok chripky - pozitivny. Ma take podozrenie ze to chytil pri testovani
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to sa aj tu xz krat a hovori to aj odborna verejnost, ze masove zoskupenie ludi na testovani je rizikove. Teraz oprosti predchadzajucemu testovaniu ma byt zriadenych viacej odberovych miest a je to rozlozene do viacerych dni. Tak by sa mohlo odburat masove nahromadenie ludi. Aj ked, ako to vidim ja, kazdy to bude riesit na poslednu chvilu. Ja rozmyslam, ze pojdeme s polovickou vo stvrtok/piatok
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Skôr to vidím naopak, tak ako to bolo aj pri prvom testovaní. Všetci chcú ísť hneď prvý deň aby mohli pobehovať po vonku.
Ono by to možno nebolo aj také rizikové ísť sa postaviť do radu, len by sa naozaj museli dodržiavať rozostupy, na ktoré väčšina ľudí dlabe.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Aky prvy den ? Ved mas na to teraz 9 dni a mozes si pobehovat po vonku pocas toho a aj po a je jedno, ktory den tam pojdes. Darmo dali na to 9 dni, zasa bude jadro treba riesit cez vikend. Ked mas raz obmedzeny pocet testovacich miest pracujucich v limitovanych otvaracich hodinach cez tyzden. Personal len tak nezozenies. Urcite sa pretestuje dost ludi aj mimo vikendu, ale znova to bude treba podla mna zorganizovat vo vacsom cez vikend. Pekne to este k tomu hodili na samospravy. Je to hanba, vymysli si nejaku ptakovinu, da tomu pateticky nazov a zodpovednost za realizaciu hodi na inych. Mna by asi porazilo, keby som zorganizoval 2 kola testovania ako u nas v KE a potom pride s tym, ze si to mozes znova zopakovat. Kope si vlastny politicky hrob. Ja sa divim, ako dokaze byt tak mimo reality a este viac sa divim, ze dokazal vybudovat uspesnu firmu.

Návrat na "Debata o všetkom"