COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja som bol nuteny ist v piatok ( okolo 18:30) na veterinu na test. Klasika z home officu bez priznakov. Palicu mi strcila tak hlboko, ze som sa 2x musel odtiahnut, pri -12 som vonku cakal 20 minut na vysledok lebo sms az od pondelka.
Jeden usmevny pripad z blizkeho okolia. Piatok antigen positive, v sobotu negative :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ked si testy robil doma, tak je to usmevne, ak nie, tak je to do placu.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

scream napísal: Ut 16. Feb, 2021, 11:15Jeden usmevny pripad z blizkeho okolia. Piatok antigen positive, v sobotu negative :)
To az tak usmevne nie je, kedze po pozitive teste nema co ist na dalsi test, ma byt doma v karantente 10 dni, za toto mu moze prist aj navsteva od policie.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

je to skor ubohe ak bol 2x na odbernom mieste ked po prvom bol positive, takym jedine naparit to co im patri, maximalnu pokutu za vseobecne ohrozenie a rovno nech si ide aj posediet
ak tomu neveril, mal ist na opakovane PCR
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10045
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ubohe je jedine to, ake je to nespolahlive.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ake nespolahlive? zase nedramatizujte. O falosnej pozitivite sa vie. Ak si pozitivny ti vyjde pozitivny AG test a chces si byt urcite isty vysledkom, tak mas ist na PCR, nie na AG. AG testy maju svoje limity a ucinost, na druhej strane su lahko aplikovatelne a pouzitelne vo velkom mnozstve. Vdaka nim sa dokaze vo velmi kratkom case a vo velkom mnozstve stiahnut z obehu dost chorych, co su infekcny.

Druha stranka mince je, ze ak si chory a infekcny, tak AG test ta zachyti. V tomto pripade ma vysoku ucinost a presnost. Problem na slovensku je, ze po pozitivnom AG teste, by mal okamzite nasledovat PCR test, aby sa falosna pozitivita uplne eliminovala a skutocne sa stiahli z obehu len ludia, ktori su chori.

Uplne comu nerozmiem, je to opakovane chodenie na AG testy, v pripade ze mi vyjde pozitivny vysledok, namiesto toho aby si niekto sadol doma na zadok na par dni, alebo isiel na PCR test
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Je*nuta slovac no.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10045
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Par dni sedel na zadku = 2 tyzdne :hysterical: a aj ked mas potom negativny test tak si ho mozes strcit do zadnice ak som spravne pochopil aktualnu vyhlasku (co sa menila 47838282 krat).
HellAngel napísal: Ut 16. Feb, 2021, 12:20 Druha stranka mince je, ze ak si chory a infekcny, tak AG test ta zachyti. V tomto pripade ma vysoku ucinost a presnost.
To je sice pekne ked uz par dni predtym si nakazil celu rodinu prip. kolegov. Hlavne ze mame testy a zachytia ludi co su chori. Je to uplne k hovnu a tvrdim to od zaciatku a nic sa nezmenilo.

Ja uz sa tesim ked mi po negativnom ag vyjde pozitivny pcr; magic.gif :)
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a preco nakazil celu rodinu? je zakaz vychadzania a nemalo by sa stretavat. Kto sa stretava, ma si byt vedomi rizika. AG test aj ked negativny neznamena, ze som zdravy, neinfekcny apodobne. Kolegovia v robote. Tu plati dvojnasobok to co ma platit v rodine. Nestretavat sa, byt v co najmensom konakte, priamom. Stiv o tomto ma nepresvedcis, ze testovanie nema zmysel. Ma, ale pravidla musia byt jasne nastavene a musi to mat nejaky ciel. Robim vo firme, kde mame klientov z roznych kutov slovenska a zatial sme nemali zadne prepuknutie virusu, alebo nieco podobne a to prave vdaka pravidelnemu testovaniu.

To ze mame aktualne vladu aku mame, teda par clenov hlavne, to je fakt. Ale druhy fakt je, ze ludia su tiez tupela a nedodrziava sa v praxi xy veci.

Z coho som bol dnes prekvapeny. Museli sme nudzovo vbehnut do nakupneho centra kvoli toalete s detmi. Tie boli zavrene, co je v poriadku. Co nebolo v poriadku, boli postavajuci opiti bezdomovci bez rusok pred billou a pytali si od ludi peniaze. Ked zbadal moj vyraz v tvari, tak sa radsej otocil a ani si odomna nic nepytal.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5201
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Tak este raz... piatok antigen na odbernom mieste positive, v sobotu na odbernom mieste negative a v pondelok PCR negative ( kedze sa cez vikend nerobia). Priznaky 0.

Uboha je akurat spolahlivost testov.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Nic ine ma nenapada, jedine :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

tak skus este raz lebo inak je to stale len to iste, v nedelu mali obsadene, ci preco neskusil este raz?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

scream: vysvetleni, preco bol tvoj kamos pozitivny, je viacero - mohla byt statisticka odchylka (falosna pozitivita) alebo mohol byt nespravne vykonany test (najskor neutralizacia vzorky, pre priklad si vyhladaj na youtube, ako vies spravit pozitivny tehotensky test na cole). Je super, ze sa bol otestovat PCRkom, akurat ze toto by mal robit stat a nie clovek za svoje peniaze.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Pokial siel na odber do MOM niekde na otvorenom priestranstve a zaroven tam nikto dalsi nebol (ako sa stalo mne), tak by som z toho taku vedu nerobil. Nechapem, preco neumoznia cloveku sa pretestovat nasledne PCR, mali to zorganizovat. Takto cloveka zbytocne uvaznia na 2 tyzdne doma kvoli
spokojne nezmyselnemu testu. Skor sa mu divim, ze to skusal. Maju nahlasovaciu povinnost, bolo aj medializovanych viacero takych pripadov, ze to riesila policia. Ale nahlasuju sa iba pozitivne pripady co ja viem, takze je za vodou. Ak by bol ale pozitivny na dalsom teste, tak to s nim zrejme riesi policia.

Návrat na "Debata o všetkom"