Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

ten 1,6tdi vydrzi dlhsie bez pruseru jak tsi ver tomu aj na kratke trasy
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

O tom dost pochybujem. Ale co sa tyka DPF, tak nasa T6 jazdi skoro vyhradne mesto. Najazdene 120k km, podla aktualneho stavu filtra cez diagnostiku by este takych 120-130km mal vydrzat
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

novodobe diesle sa uz vedia regenerovat prakticky aj na volnobehu, len samozrejme 3km trasy nerobia dobre ziadnemu stroju - olej sa neprehreje, na viecku mozes najst šlemy nánosy z naletovej vlhkosti, ked tam blazon majitel drzi tie oleje na 30.000km (co v pripade tohoto vozidielka zlahka straca zmysel, ale ked ma auto najazdene 120.000km tak je to zaujimavejsie) atd, atd.

Otazka je ci nutne musis vymenit nejazdenu Fabiu - ktoru teda vela nevyuzivas - za nejazdeny Párok ktory... nebudes vyuzivat rovnako ?
Doplatic 12.000 abo keľo, ta znaš...


edit : dpf. Uz ich chlapci vedia aj vcelku ucinne cistit, takze ked sa ti aj zašprajcuje na 65.000km tak sa nic strasne nedeje. Znicit ho pan neznici, to vydrzi dokial sa doseru "cenne kovy" v nom, fakt sa maximalne zašprajcuje. A nemalo by sa to stat velmi skoro, ked ta to nahodou chyti pri 100.000 alebo 120.000km, tak... kedy to bude ? o 5 roky ? 8 roky ?

dovtedy aj tieto samodomoriesenia poskocia dopredu atd, nemyslim ze to bude nejaky strasny multi-tisicovy strašiak "choľem das roky" dopredu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://insideevs.com/news/629952/car-c ... roadblock/

vcelku dobry vstup do noveho roka - drogovo zavisle chlapča malo druhu buracku v ten den.

Co ale rozhodne zoberieme pozitivne lebo sa to vyriesi v buducnosti : majitel lahko klepnutej Tesličky otvorene uvazuje ze je to totalka. No ved iste, hentaka strasidelna pecka... do lisu s tym baterkáčom. Neposkodena baterka v perďeli, dobry motor v perďeli, šécko v perďeli. Hento ma byt skoda za MNOHE DESIATKY TISIC DOLAROV aby to bola totalka ?????

odfotim dve zozadu prasknute auta u mna na parkovisku, povazujem to za rovnako zavazne buracky ako tu na ceskej Tesle co sme sa bavili o stranu dopredu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Zase tieto prazdne kecy o cene opravy. Uz tu skilex raz pisal, ze zvonka sa ti to moze zdat ako tukanec, pricom to tak vobec nemusi byt. A je jedno, ci mas baterkoidne auto, alebo spalovak.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

V garazi uz viac ako 2 mesiace, tak aj nejake to foto auta, co nahradilo SSS :D
Obrázok
ITX >>> ATX
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

stefan222 napísal: Ne 08. Jan, 2023, 21:35 s uber setrnym motorom why not. na tie 1.6tdi som nenasiel nic zle
:hysterical: akoze okej, mam starsiu generaciu 1.6 TDI (CAYC). ale uber setrny? :D ani nahodou :D ja lutujem ze som nekupil 2l do octavie, ale tak bol som student a snazil som sa mat aj nejaku tu vybavu v ramci nejakeho cenoveho stropu. Ale 138 gps po dialnici, BA - ZH za cca 6.8l/100km (sam, dajme tomu skoro prazdne auto), priemer mam na nej okolo 5.5-6 - mesto, okresky, dialnice (nie som brzda premavky nooo). Samozrejme v 2018 aute uz je novsia generacia 1.6, asi uz lepsia? snad aj zmenili vstreky za bosch (uz som si presiel nutnou vymenou + pumpa). Ale pochybujem ze v karoq (vacsi, tazsi) bude ten motor nejak setrny :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Cize jazdis celkom dynamicky, mas priemer 5.5-6 a tvrdis ze nie je nejak setrny

Za kolko potom jazdia setrne? :D
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

1.6 setrny motor rozhodne je :D
Obrázok
ITX >>> ATX
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

no myslim si ze silnejsi motor je pri dynamickej jazde setrnejsi. ta ista trasa, ten isty den / cas, ta ista rychlost, dajme tomu ze rovnako zatazene auta (v kazdom dve osoby) tak octavia s 2.0tdi mala tusim o vyse liter nizsiu spotrebu.

EDIT: tak pri priemer 55km/h - okreska? a lahkej nohe jasne. tiez s nou dokazem ist za 3.5-4 o druhej rano z mesta domov - vypnute semafory a nikde nikto. :D alebo za 4.5-5 po okreske 90 za kamionom. :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

priemer za 1600km, pozeraj poriadne. mesto, dialnica 150, okresky. trip cez cele slovensko.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

mp3turbo napísal: Ne 08. Jan, 2023, 22:51 https://insideevs.com/news/629952/car-c ... roadblock/

vcelku dobry vstup do noveho roka - drogovo zavisle chlapča malo druhu buracku v ten den.

Co ale rozhodne zoberieme pozitivne lebo sa to vyriesi v buducnosti : majitel lahko klepnutej Tesličky otvorene uvazuje ze je to totalka. No ved iste, hentaka strasidelna pecka... do lisu s tym baterkáčom. Neposkodena baterka v perďeli, dobry motor v perďeli, šécko v perďeli. Hento ma byt skoda za MNOHE DESIATKY TISIC DOLAROV aby to bola totalka ?????

odfotim dve zozadu prasknute auta u mna na parkovisku, povazujem to za rovnako zavazne buracky ako tu na ceskej Tesle co sme sa bavili o stranu dopredu.
Co si taky kruty ... ved isiel z odvykacky, mozno bol len v soku z novej reality ;) V US a Kanade sa na totalky pozera trochu inak ako u nas. Znamemu tam naburali novy Accord. Tiez taky tukanec do zadnej casti podobne ako henta Tesla. Poistovna tam dala totalku lebo bol poskodeny ram a tam v pripade opravy nevedia garantovat rovnaku pevnost ako pri novom aute. Cize "dostal" nove auto... viac ho sralo ze bol par mesiacov bez auta, kym sa vybavili papierovacky + cakacka na nove auto.
Vobec by ma neprekvapilo, keby sa to auto objavilo v EU importovane niekde cez pobaltie, opraveny lahky damage a cenovka pomaly ako nove v US.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

1.6ka je rozhodne setrny motor :D
Nech jazdim jak chcem, barz nic nezere. Long term som nposledy pozeral spotrebu 5.2
Rad by som vyzdvihol tu priemernu rychlost za tych 1200km, hlavne kedze sa slo cez cesko. No a auto 3ja+pes, a v kufri tak 150 kilo potravin mimo ineho :D
6.8 avg zvyknem vidiet ked z duseldorfu vypalim na vmax po prve obmedzenie rychlosti, kym zas dojdem domov co je tak 40% 100-120, tak tam zase sveti 5.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Papek napísal: Po 09. Jan, 2023, 01:09
mp3turbo napísal: Ne 08. Jan, 2023, 22:51majitel lahko klepnutej Tesličky otvorene uvazuje ze je to totalka. No ved iste, hentaka strasidelna pecka... do lisu s tym baterkáčom. Neposkodena baterka v perďeli, dobry motor v perďeli, šécko v perďeli. Hento ma byt skoda za MNOHE DESIATKY TISIC DOLAROV aby to bola totalka ?????
Co si taky kruty ... ved isiel z odvykacky, mozno bol len v soku z novej reality ;) V US a Kanade sa na totalky pozera trochu inak ako u nas. Znamemu tam naburali novy Accord. Tiez taky tukanec do zadnej casti podobne ako henta Tesla. Poistovna tam dala totalku lebo bol poskodeny ram a tam v pripade opravy nevedia garantovat rovnaku pevnost ako pri novom aute. Cize "dostal" nove auto... viac ho sralo ze bol par mesiacov bez auta, kym sa vybavili papierovacky + cakacka na nove auto.
on presne vie, že baterka poškodená nebola, on presne vie, že nebol poškodený motor, on presne vie, že nebol ohnutý rám
Robert is still waiting to learn if the insurance company will total his Model X.

"majiteľ" uvažuje, áno

Typický nekavopic
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hlavne to ze sa pri takej supe zozadu auto nezloziako domcek z kariet neznamena ze nie je krive vsetko az po Ackovy stlpik(vratane neho). K tomu si prirataj cenu práce v murrice(za 15€na hodinu to tam opravovat nebudu) a mas

Sorry jako. Toto by bola totalka na kazdom aute.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"