Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Obrázok
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

to aby som nosil pravitko a uhlomer so sebou, alebo digitalny tachomer si namontovat
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

Blackhawk napísal:to aby som nosil pravitko a uhlomer so sebou, alebo digitalny tachomer si namontovat
staci ti jazdit podla toho tachometru, co mas na palubovke
vyrobca garantuje, ze pokial ides tachometrickych 50kmh, tak neprekrocis rychlost 50kmh

ja napriklad na yarisovi ked idem 54 tachometrickych, tak idem iba 50 podla radaru (pripadne gps)
pri tachometrickych 50 idem ledva 47...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Blackhawk napísal:to aby som nosil pravitko a uhlomer so sebou, alebo digitalny tachomer si namontovat
si predstav, ze sa zrazu otepli, roztiahne sa vzduch v pneumatikach a zvacsi sa ich priemer :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

a z coho by potom plnili statnu kasu? :? odbavuju sa na chujovinach a ludoch co nebudu namietat. Lebo ked vidia Q7, X6 tak radsej vypnu radar a tvaria sa ze to auto co islo 200km/h okolo tak to sa im len zdalo. Nahanat sa za saskami na Golfoch to je toje nuda, nepotrebujume predsa zvysovat bezpecnost na cestach ale potrebujeme prachy, preto sa radsej postavia do dediny a budu chytat soferov co prekrocia rychlost 5km/h. U nas tiez poznam jeden usek, kde si to palia cez dedinu kludne 90km/h (mne na nom naburali mojho lancrika), dokonca je tam aj skolka. Minuly rok tam boli 3 dopravne nehody. Asi to tam strazi vyzsia moc alebo co, alebo este nikoho tam nezabili (zatial si to odserkali len plechy). Sused co tam ma 22 deti bol na dorpavnom a ziadal aby tam chodievali hliadky policajtov alebo nechce aby mu deti zabil nejaky sociopat na rozpadnutom Golfe co sa hra na Shumiho, alebo aspon tam dat spomalovaci pruh, nech auta spomalia (je tam aj vychod zo skolky). Samozrejme nepochodil a bolo mu povedne ze je to cesta 1 triedy a ziadny spomalovaci pruh tam nedaju, ze vodici si musia uvedomit ze su v obci a ze je tam skolka, lebo to tam naznacuje aj dopravna znacka. Nepomohlo ani vysvetlenie ze cez ten usek neustale chodia vysokou rychlostou a ani to ze sa tam satli tie nehody a je len otazka casu kym nekho nazabiju.
Samozrejme v srpavach ked vystupuju policajti tak sa pomai do hrude biju ze oni su tu pre nasu bezpecnost a nie preto aby nas na cestach buzerovali. :x :x
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

Hellangel myslis ten usek popri parku ze ? to je pravda ludia vidia rovinku tak si tam pridaju a este vecer pravidelne nejaky cyklista, alebo neoznaceny chodec... minule tam jeden tipek zrazil autom jedneho znameho mojich rodicov, ktory isiel na bicykli
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

JA SOM TOTO HOVORIL! PRESNE TOTO SOM HOVORIL!!

http://natankuj.sme.sk/c/5673461/dialni ... 7-aut.html





.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

Snake napísal:JA SOM TOTO HOVORIL! PRESNE TOTO SOM HOVORIL!!

http://natankuj.sme.sk/c/5673461/dialni ... 7-aut.html
Demence, trochu hmly a hneď nehody :rolleyes: Primárne asi preto (čitať článok sa mi nechce, sorry), že polka ľudí spraví paniku a ide po diaľnici zrazu 40 a pár trotlov si to valí svojich 150 a potom sa divia, že neubrzdia...
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Do tejto temy prispievam 1. krat ale takyto rozculeny som este nebol. Idem si z mesta do prilahlej dediny a samozrejme hmla, tak vsetci musia ist 30 za blbcom co si nevidi pred nos a nie a nie ho obehnut. Tak z cesty ktora mi trva bezne 15 min. sa stala 30 minutova cesta. Ale to je nic. Idem si uz odtial a co nevidim ? 2 odhrnace.... Cesta mokra... naje...aných kamienkov, ze mi to tam hrkotalo a oni teraz vykukli. Podotykam ze tu trasu robim dennodenne a ani raz cez tie snehove burky som nestretol jediny odhrnac a o posype ani nehovorim, vsetko sa islo cez vyjazdene kolaje. :furious2:
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

jammal napísal:...
a vies ako budes nadavat na tie posypace, ze co to nenasolili, ked prsalo ?
*hlavne ked to v noci primrzne ze ano*

PS: chemicky posyp je do kolko ucinny? do -5 ci do -10? ... potom bude klzisko vsade
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Bolo to myslene hlavne na tie odhrnace... Tu chodia po dedinach traktory, takze ten posypac nemal. Kamienky v pohode. Ale hento ma prekvapilo.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

jammal napísal:Do tejto temy prispievam 1. krat ale takyto rozculeny som este nebol. Idem si z mesta do prilahlej dediny a samozrejme hmla, tak vsetci musia ist 30 za blbcom co si nevidi pred nos a nie a nie ho obehnut. Tak z cesty ktora mi trva bezne 15 min. sa stala 30 minutova cesta. Ale to je nic. Idem si uz odtial a co nevidim ? 2 odhrnace.... Cesta mokra... naje...aných kamienkov, ze mi to tam hrkotalo a oni teraz vykukli. Podotykam ze tu trasu robim dennodenne a ani raz cez tie snehove burky som nestretol jediny odhrnac a o posype ani nehovorim, vsetko sa islo cez vyjazdene kolaje. :furious2:
radsej sa zdrzat 15min jak sa zabit ako v pripade D1
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

hawkeye napísal:radsej sa zdrzat 15min jak sa zabit ako v pripade D1
aj to je pravda... :-)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

neviem co nadavate na to ze ludia idu pomalsie v hmle, je to normalne. Ja sosobne som zazil nieco podobne ako bolo dneska na D1. Ked som chodieval autom do Pardubic. Na dialnici z obce Hranice do Olomouca totalna hmla, bol tiez december, samozrejme bola aj jemna namraza. Vytvorila sa kolona ktora sla tak 60km/h, hmla bola fakt masakralna, viditelnost tak na 5m. Samozrejme niektorym trotlom to nedalo a palilli to popri nas 120 len taky fukot, dlho netrvalo a kolona sa zastavila (preco asi), a vtedy sa zacala najvacsia sranda. Trotlovia co to palili v lavom pruhu 120 nejako nevladali dobrzdievat ked videli pred sebou kolonu (vacsina z nas bola na pravo az v odstavnom pruhu koli sanitkam), samozrejme to nemohlo inac skoncit ako retazovou havariou.My sme mali stastie ked vedla nas prebehol brzdiaci blazon lebo mu to nedalo v tej hmle ist pomalsie. No proste sranda. Takze namiesto 60km/h plynulej iducej zapche sme stali na mieste 3-4 hodiny kym odpratali aspon jeden pruh a pomaly nas pustali. Dialnica bola uzavreta a veskera dorpava sa odklonila cez dediny. Takze jammal neosocuj tu pomali iducioch soferov ktory si davaju v takom pocasi skutocny pozor, lebo v hmle mas viditelnost max 10 a som zvedavy co spravis ked sa ti 90km/h pred autom ziavi kamion alebo clovek. Potom sa mozes za hlavu chytat ci ti tych 15 minut stalo za to.

inac moja nova spotreba : :D :D ten priemer som uz totalne pokazil :laugh:
http://www.spotreby.cz/honda-crv-b20b3- ... -hp-a4988/
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

:furious2: :furious: :x jeb7uty sprosty zaostaly... naco im davaju vodicaky,,, :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"