Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

Endy napísal:Hellangel myslis ten usek popri parku ze ? to je pravda ludia vidia rovinku tak si tam pridaju a este vecer pravidelne nejaky cyklista, alebo neoznaceny chodec... minule tam jeden tipek zrazil autom jedneho znameho mojich rodicov, ktory isiel na bicykli
ano presne tu cestu pri parku a ako sa vc hadza na dolnu stupbnu, mne tam zrasili auto, susedovi minule plot. Sastie ze tam este nezabili ziadne dieta :furious2:

Broslo: co sa cudujes, vodicak je kseft, su to prachy. Cim viacej vodicakov tym viacej penazi, a to nie len z vodicaku ale aj z predaja aut. Viac nehod? Koho to s prepacenim serie? Maximalne tak blizku rodinu toho co umrel alebo mal nehodu, inac je to len dalsi kseft. Viacej havari znamena viacej nahradnych dielov, viacej predanych truhiel,odtahovka,... a ak to clovek prezije tak pojde do opravovne a neha si auto srpavit. jednoducho je to kseft. Keby sa niekto chcel skutocne zamyslat nad bezpecnostou na cestach, tak denne by som musel stretnut niekolko policajtov na cestach ako chytaju tych sumacherov na Q7, ako stoja na nehodovych usekoch a davaju pozor a hlavne by sa sliaplo na krk autoskolam ktore rozdavaju vodicaky na pockanie. :furious2:
NB: Asus ROG Strix G16
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

HellAngel napísal:
Endy napísal: hlavne by sa sliaplo na krk autoskolam ktore rozdavaju vodicaky na pockanie. :furious2:

ale to nieje o autoskole .. naucit sa sliapat spojku plyn a brzdu dokaze "kazdy " dokonca sa aj naucit co treba robit ... ale ako to uz potom vyzera z dotycnym v realnej premavke je druha vec to by museli byt zavedene psychotesty ktore by odhalili ze komu to kus nekapce .. ale ja si ani toto neviem realne predstavit. .. a to je kvakanie o nicom toto .. ja uz neviem co by sa este muselo stat co by este poniektory museli vidiet aby im dosli iste veci .. mas plny web a kedekde videi obrazkov ruky nohy kade tade pokrcene auta a furt to nestaci .. furt to nestaci ... proste ked to taky clovek nezazije na svojej kozi mu to nic nehovori ... a potom su uz len 2 pripady bud mu po havarii padne hrebienok z dovodu ze to prezil alebo to proste neprezije ...

Ja osobne mam v tomto kus respektu a davam pozor za 2ch pretoze musim strazit seba (svoju jazdu ) a strazit to co sa deje okolo mna lebo strazit seba nestaci. nevravim ze si nepridam ale az uvazim ze je dobra viditelnost normalne podmienky a nic naokolo .. inak si ja nedovolim nic ... a ked vidim te buzny na X3 ke jak ma mina v spomalovacom pruhu z vyjazdu z dialnice kde je 40 a on ma pred kuzelami strihne cca v 100 tak mavnem rukou a nak taha .. mimochodom BA stihne clovek zachytit .. (nic v zlom ) keby ze sa zaradim do laveho pruhu este tak ma tam zrusi na pockanie ... a ine .. vsak kady urcite videl na cestach svoje .. som za 26rokov v BA nebol ale po par veciach co som videl tu na vychode z panmy zo zapadu tak ja asi keby som dosiel do BA tak ma tam asi zabiju na ceste

riesenie ... ja nevidim ziadne ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

riesenie tu je, tak ako v cine robia verejne trest smrti tak u nas by mali zacat chytat tychto chujkov na Q7, X6..X3 a dat verejny proces, napalit im pokuty a nasolit im verejne prace tak na mesiac. Vsetko by to bolo vysielane v telekach a rozmazavane v mediach. Lae to by sme samozrejme museli zrusit korupciu a system ja poznam nacelnika a hentamtoho oneho tak mi dajte pokoj. Myslim ze by si to 3x rozmyslel ten frajer ci ta obehne v 100 kde je 40 keby mesiac po Blave chodil s metlou a na chbte mal napis "takto dopadnete ked porusujete zakon a jeho meno". Problem je ten ze tu ludia na to nemaju gule taketo nieco srpavit, lebo zakony pre seba vuzivaju aj ty ktory ich dokazu zmenit.
Tie autoskoly, no nesuhlasim. Jasne ze sa tam nenaucia vsetko, v podstate sa naucia taky zaklad, ale ponam par pripadov co vyslo z autoskoly a nevedeli pomali ani na ktorej strane je volant a na co su tie pedale pod nim.
NB: Asus ROG Strix G16
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

HellAngel napísal:riesenie tu je.....

no a dospel si ktomu ze riesienie nieje :) ..
HellAngel napísal:Tie autoskoly, no nesuhlasim. Jasne ze sa tam nenaucia vsetko, v podstate sa naucia taky zaklad, ale ponam par pripadov co vyslo z autoskoly a nevedeli pomali ani na ktorej strane je volant a na co su tie pedale pod nim.
no preto som napisal v zatvorkach ze kazdy ... to su prosimpekne uz tacky ..

minule som siel z Popradu do SNV po dialnici este nebol sneh .. labal dazd neskutocne tak som si to suchtal v pravom pruhi dakou 90-100 ked tu zrazu sa zozadu predomna dovalila daka kapacita a bola taka laskava ze sa zaradila predomna cca 15 metorov a ja prosimpekne som sa mohol aj postepat aj zadrbat dakde bohvie kde do zvodidiel, lebo keby ze mam 8 parov stieracov tak vidim totalne ho..o .. no co dodat ? no ked chcem prezit musim spomalit ci odbocit do praveho pruhu aby ta kapacita mohla odfrcat ... +1 no bol to kapo ..
Naposledy upravil/-a FEAR v Ut 07. Dec, 2010, 21:50, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Dnes som mal 2 jazdy.
1. Auto - Inštruktor nechápal, že prečo sa vždy kuknem, aj keď som na hlavnej, že či nejde niekto z vedlajšej cesty. Viem, teoreticky to nemusím, ale mám ešte riadny rešpekt pred cestou, hlavne, keď som zažil pár havárií ( našťastie nie na vlastnej koži)
2. Traktor- Riadne to teda hádže, hlavne cez retardéry, dnes sa mi podarilo nechtiac aj jamu trafiť, to bola teda šupa...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ja som aj chcel napísať, aj reagovať, aj milion inych, ale serem na to, tolko ste toho popisali ze by to aj tak nik necital.

Prave som sa vratil z NZ, no hustota totalna, 5m viditelnost, mimo mesto som siel 60...





.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

vsak co budeme pisat .. tutac aj tak nic nezmenime tak ..nak si kazdy strazi krk a ...
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Tak tak, asi všade to tak je, viditelnosť skoro žiadna. Držal som sa len čiar na ceste. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Tak nie, máš pravdu proste, ja nemôžem nič iné len súhlasiť. A na niektorých ľudí tu azda ani nemám komentár, vytvoriť koridor aby on mohol fičať dvesto, jak sa opovažuje ísť pod hodnotu MPR však?

PS: Mňa ste za toto z*ebávali, že čo si to dovolujem, aký som keket, že píšem že keď niekto ide pod MPR že má na to dôvod, a teraz vy píšete to isté :rofl:





.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

mno to mi pripomina piatkovu cestu z spisskeho podhradia do SNV ked zacalo huli .. 25km cesta 1hodina ... total brutal som neveril ze to dojdem .. v klcove na odbocke do odorina ta cesta :OO= .. nic tam nebolo vidiet uz ani petniky popri ceste .. to nebolo vidiet de clovek ide .. a samozrejme aj tam sa nasiel odvazlivec asi to daka audina bola co ma tam tiez predbehla a valila si to hlava nehlava ..len som cakal kedy skonci v medzi .. po chvilke ked sa stratil tak som sledoval uz len jeho drahu ... a na niektorich usekoch to teda mal riadne natesno .. po par minutach som minal zapadnutu dodavku v medzi v protismere ... nenormalita .
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

inak kazdeho sofera co v pohode zvlada soferovat za tmy a ked prsi vyhlasujem za umelca...
dovod? lebo tie nase super krasne namalovane ciary na cestach je tak skvelo vidiet ze v 90% pripadov kazdy ide pocitovo...
Sered->TT tam vidis velke hovno a nie ciary...to iste tie skvele oranzove ciary na D1


a ak to tak nieje pojdem asi k ocnej :D
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

tak to k ocnej nemusis .. u nas nevidno nic .. to ked ides von z mesta po 4 prudovej ceste tak ja mam mindraky a dennu moru .. ako ja ani p..i neviem v akom pruhu idem ... a ked sme uz pri tomto ... predvcerom mi chceli pani od policajnych zloziek udelit pred kauflandom pokutu ze stojim na mieste pre invalidov .. :rolleyes: ako asi mam nosit v aute lopatu a odje.t si sam na parkovisku ten sajrajt aby som videl ci nahodou nestojim na mieste pre invalidov.... ako slusne som ho poslal do ...miest kam slnko nesvieti ... znacka klasicka ziadna a na parkovisku celom bordel jak po draxter party .. a ja sa mam prelopatovat ku znacke na parkovacom mieste ... oni maju asi <> planik kde tie miesta su ...
Naposledy upravil/-a FEAR v Ut 07. Dec, 2010, 22:32, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Mne osobne sa v noci dobre šoféruje :) mám to rád, nočné jazdenie :)





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

nocne jazdenie ok ale skus rano o 6.20 byt na dialnici za tmy,prsi,stierace a nevidis kade mas ist :laugh:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Zajtra idem...to bude žúžo :-P





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"