Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

V niektorých krajinách dávajú pokuty aj podľa príjmu, ale je pravda že u nás sú najbohatší ľudia často oficiálne bez majetku :)
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/3 ... -to-mozne/
https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000618 ... --z-prijmu

Problém s pokutami by sa dal vyriešiť relatívne jednoducho aj bez zisťovania príjmu, len by musela byť vôľa, čo za predchádzajúcich vlád nebola lebo vplyvným a bohatým to nevyhovuje. Za súčasnej je otázne, predpokladám hlavne že cez Sme Rodina by nič prísne z ktorého by sa nedalo vykľučkovať neprešlo.

Príklad 1:
Klasický bodový systém, 3x a dosť alebo niečo podobné. Peniaze nehrajú rolu, hlavný odstrašujúci prostriedok je automatické odňatie vodičského preukazu, žiadne výnimky. Za šoférovanie bez neho automaticky natvrdo do basy, žiadny súd, žiadna podmienka. Je jedno ako si bohatý, toto nechceš, rovnosť pred zákonom :)

Príklad 2:
Exponenciálne stúpajúce pokuty. Výchovný efekt, keďže občas môžeš spraviť chybu, ale každá ďalšia bude bolestnejšia. Základné sadzby ako doteraz, kľudne aj nižšie, každá ďalšia pokuta v poradí zvyšuje exponent, ten by sa časom mohol aj znižovať, napr. o jeden stupeň za päť rokov? Nech máš akýkoľvek príjem, chronickým porušovateľom sa to časom nabalí.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

3x a dost plati, za hrube porusenie pravidiel cestnej premavky :)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ak si myslis ze bodovy system nieco zmeni tak ta malinko sklamem. Mozes kuknut do czechie. Nemam pocit ze sa tam jazdi predpisovo. Akurat dostavas body za obehnutie traktora cez plnu a podobne lahodky. :D

Staci nemat mindraky, nerobit ludom zle a to, ze ta niekto rychlejsi obehne ti moze byt jedno. ;)
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

volali z camei v PO, ze opravene, este skusobna jazda, ze sa uvolnila spona neaka od turba, tak a ako som pisal, ked pridem po svojcih tak nedostanem nahradne a musim dojst s odtahom no. oni za to nemozu sice ale SKODA ide naokolo blizsie stylom zrejme. tak muism teraz coskoro ist do BA a NItry ta som zevdavy kde sa mi to stane zas. :)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

3x velke priestupky nasledne autoskola sa tusim uz zrusili, objektivna sa do toho ani neratala
inak suhlas, staci neriesit ostanych, butete sa mat lepsie :D

ak sa ti stefan uvolnila ta spona 2krat, tretikrat sa to stane tiez :D treba riesit preco, pripadne vymenit uz za novu
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Poznate autorizaky? Daj si na to pozor, aby si neskoncil niekde v priekope, lebo sa ti to cele po .... Moja skusenost s autorizakmi je zla, stale opravuju dookola to iste a nevedia to opravit.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5470
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

zalezi od konkretneho autorizaku, su zle aj dobre

vseobecne je ovela vacsia sanca ze odides nespokojny z obycajneho servisu ako autorizaku
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to som volal hned do ke ze mi van, ale to prve uvolnenie spony si len vsimli a neurobili zaznam, ale prijmaci si ma pameta ze pri dalsom uvolneni daju na reklmaciu, no ale co vyreklamuju kto vie, a kde ja skoncim bdue tiez otazne. kazdopadne toto sa mi stat pri obiehani ta uz tu vam asi nepisem .
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Stefan musíš obiehať s dostatočnou rezervou, raz mi na Donovaloch pri predbiehaní hodilo do núdzáku a nebol problém dokončiť alebo zabrzdiť a zaradiť sa späť. Nikdy nevieš čo sa stane, či už s tvojim autom, iným autom alebo niekto zblbne a urobí niečo s čím nerátaš, dačo vbehne, vždy treba mať rezervu.

Ale nasere tá neistota, neveril by som tomu keďže sa to opakovalo. Aspoň to vymenili či len dotiahli a hádam pár km zase vydrží, a keď nie tak až potom budú riešiť ako povedal ten prijímací technik? :?
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ten jak mi pristavoval auto a radil jak prasa a hrabal gumami an 20m useku tak som sa ho dalej nepytal.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Dalsi, co ma dobru skusenost s autorizakmi.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Aha cize keby nesiel do autorizaku ale jozovi do garaze, ani auto sa mu nebude kazit :D 100% praUda nastrag!
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

To som netvrdil, ze to takto bude. Mam dojem, ze v autorizakoch su fuseri, ktory nevedie nic len citat prirucku a menit cele casti bez toho aby zistovali, kde je skutocny problem.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

V autorizáku ide predovšetkým o to dodržať predpísané postupy výrobcu čo je zvyčajne práve výmena súčiastky, osobne v tom až taký problém nevidím.
Problém vidím v tom že často nezvládajú diagnostiku problému napriek tomu že majú najlepší prístup k diagnostickým nástrojom výrobcu, prípadne vznikne problém práve kvôli tomu že nedodržia postup výrobcu a odfláknu to.

Teoreticky to môže byť aj prístupom k práci (ako ma platia tak robím, mám v ...) a tým že šikovnejší jedinci si zvyčajne zakladajú vlastné dielne či robia "načierno" keďže tak zarobia výrazne viac. Bohužiaľ tu je druhý problém, nech je akokoľvek šikovný, nemá prístup k origo diagnostike ku všetkým autám takže veľa vecí nespraví alebo musí odhadnúť lebo mu chýbajú informácie takže nakoniec tiež len skúša výmena čoho pomôže keďže často jeden problém môže spôsobovať viacero súčiastok a teraz zisti bez diagnostiky ktorá to spôsobuje... čiže ani z voza, ani na voz. Všeobecné diagnostiky sú na dve veci, na mojom Peugeote čo už nepatrí medzi najmladšie som mal 3 chyby a všeobecná diagnostika nevidela ani jednu.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

jozko z garaze bude mat ale vacsiu uspesnost ako AS, kde vecne len pocuvas: nevieme o tom, nestretli sme sa s tym, neevidujem take problemy, ste prvy a podobne sracky, co nemaju v prirucke, to nevedia opravit
a smeruje to este do vacsich, auta od 2020 na pristup k jednotkam potrebuju online token, ktory dostane len AS (zatial VW kocern)
ono by to bolo vsetko vporiadku s AS keby clovek za tie peniaze dostal aj nejaku pridanu hodnotu, ale nic
alebo ako priklad haldex z dielne VW, predpis vymeny oleja je kazde 3roky bez ohladu na km, samozrejme ze cerpadlo prestane funguvat lebo sa upcha (staci vycistit) - namiesto toho menia komplet cerpadla, ktore neadaptuju a problem pretrvava tak ide narad cely haldex, diferecial a potom ta poslu prec lebo neviedia co s tym lebo vsetko uz vymenili

diagnostika tiez nie je všeliek, vidis tam len chyby a k nim mozne riesnie, to aby sa ti ludia pozreli na live data a z toho cerpali kde je problem sa nedeje, pochybujem ze su tam ludia zaskoleni na vsetku elektroniku a RJ ako aj mechanicke problemy

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"