ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Vedenie nie je extra dlhe a linka je dobra... zrejme budes mat presluchy z inych liniek.. asi budes z tych do po zrychlovani doplatili.. zrejme tam mate zle vedenia.. na druhej strane tvoje vedenie je dobre vzhladom na tu dlzku ;) ...
Inac zmena pocasia mierne ovplynuje to SNR MARGIN pre downstream ale 19dB je viac nez dost:)... Stabilne to mam ja osobne aj pri 6-7dB, co som robil testy.. pocasie moze ovplyvnit SNR/M o 2-3dB, nie viac..

P.S. Skus sa pohrat s tou modulaciou.. zmen na G.DMT, aDSL2 a aDSL2+ .
Treba skusat.

EDIT : Mne sa na druhy pokus a 3 tyzdnoch cakania a to nevravim o 10 telefonatoch pomaly, dnes zvysili konecne rychlost, zatial profil stoji na 8640kbps ale i tak fajn :)..
Tak to vyzera na 8128kbps profile pri 7,5dB :

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

matuskorv ja som priamo z RV a aj tu to ide na .... zmeň si moduláciu siete z AUTO (ADSL) na G.DMT mne to neskutočne pomohlo Ping klesol a aj rýchlosti stúpli a stabilizovali sa na 4,8MB niekedy poklesnú na 3,5 ale to len výnimočne konečne môžem pokojne pozerať na youtube Full HD videa bez sekania.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

takže veci sa majú tak.... včera bol technik telekomu pri mne po troch týždňoch a mi povedal že linka je dobrá že malo by mi to pekne ísť... že on v meste má tiež 5 mbitový net od nich a mu to tiež ťahá len 420 kbyt/s... (že to klesá vedením a naša ústredňa je vo vedľajšej dedine) tak som sa opýtal a prečo sused má mágio a ide mu to tak 520 kbyt/s a proste mi povedal že tam je iný profil môže to byť tým... takže veľa vecí pri tom zrýchlovaní asi urobil profil.... ale je zaujímavé že jeden kamarát je ešte ďalej od ústredni a má telekom a ide mi to pekne.... bude to niečo aj s tým, že orange nemá až tak priepustnosť... (skúšali sme pri kamarátovi čo má mágio ako to pôjde... kus lepšie to šlo ako doma...)

čo sa týka zmeny modulácie ak som to zmenil na g.dmt vylepšil sa mi ping z 51 na 21ms a teraz sú hodnoty routra takéto:

Downstream Upstream
SNR Margin:
16.0 16.0 db
Line Attenuation:
29.0 14.5 db
Data Rate:
5760 576 kbps
Max Rate:
8672 1304 kbps
POWER:
19.0 7.5 dbm
CRC:
0 0
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

mozem ti povedat, ze profil to nie je !

mal som 3 tyzdne profil 8640 a dokonca 11520 a stale to islo iba 4,7-4,8mbps.. je to nastavenim
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

myslíš ako pri orange alebo telekome?? nechápem...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

oboje
proste profil 5760kbps nie je limita.... je obmedzujuci a mozes menej casto dosahovat plnu rychlost 4,6-4,7mbps a pripadne je hrdlo pri torrentoch ale urcite nie aby ti o slo ledva 3,5mbps..
Podla mna bude problem internet shapingu na ustredni, alebo nieco s portom.. resp. jednoducho agregacia
Používateľov profilový obrázok
matisek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 26. Júl, 2010, 11:07
Bydlisko:

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matisek »

Takže moja (ešte žiaľ neskončená) skúsenosť s Orange DSL. :wallbash:

18.12.2012 sme v Orangi podpísali zmluvu na dva roky - základný balík 5 Mbps s ústnym prísľubom predajcu, že do 14.1. teda včerajška to bude všetko zrealizované, originál router z orange mal priniesť kuriér...
20.2. teda hneď o 2 dni na to prišiel technik telekomu, skonštatoval starý a zničený kábel, ponúkol možnosť spojenia kábla v preseknutom mieste a zapojenie pokým neprídu natiahnuť nový kábel s tým, že ten prídu natiahnuť niekedy po novom roku
7.1. už 2013 dorazili technici, za hodinu aj niečo mali natiahnutý kábel, zásuvka, dovi :)
9.1. dorazil mail s prihlasovacími údajmi...odvtedy nič, router nedorazil, trikrát sme volali do orangu že kde je router... :?

...minulý piatok, teda 11.9. nám zlatá pani na linke povedala, že to len máme počkať, v pondelok prinajhoršom v utorok ho určite budeme mať, včera nič, volali sme zas, iný pán na linke nám povedal že keď nám prišli údaje v stredu, tak určite vo štvrtok vydali router zo skladu pre kuriéra a ak nepríde do stredy máme znova volať. Dnes neprišiel znova, čo už moja mati nevydržala a pekne volala predajcovi u ktorého sme podpisovali zmluvu. Najprv nevedel zistiť čo sa deje, o niečo neskôr nám volal, že sme stále v "štádiu inštalácie" teda aj keby nám router doniesli hneď, net by ešte nešiel. Nakoniec po hrozbách odstúpenia od zmluvy nám "ochotne" ponúkol hard akciu usb modem (btw. nevie niekto ktorý model? ) za 1€ s 5GB dát kreditného internetu. Zajtra si poňho idem a chcem vedieť čo sa mám opýtať okrem toho, čo im na tom ešte tak dlho trvá, ak pripojenie je predpokladám zriadené od 9.1. kedy prišiel mail s údajmi. A samozrejme, mám čakať alebo sa ďalej vyhrážať? :E :E
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

takto..az do 60dni ...
a u mna tych 60dni aj dodrzali ;) ...
Používateľov profilový obrázok
matisek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 26. Júl, 2010, 11:07
Bydlisko:

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matisek »

Tak to je fasa, teraz môžem akože mesiac čakať pokým sa rozmyslia že už by sme mu mohli ten router aj doručiť, načakal sa dosť ... :?

S 5GB kreditom nemám šancu vydržať :D btw. ktorý usb modem môžem očakávať?

Edit: Čo ešte vlastne musia okrem doručenie routra spraviť, ak údaje už mám (teda predpokladám že pripojenie by malo byť po zapojení routra funkčné) ?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

ten router, si mal brat rovno z predajne.. zato nerad nieco riesim telefonicky.... a usb modem tiez hned na mieste
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

Pokiaľ máš údaje a aktívnu linku tak net ti pôjde ak by si mal po ruke iný router tak už surfuješ aspoň u mňa to tak bolo.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
matisek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 26. Júl, 2010, 11:07
Bydlisko:

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matisek »

priamo mi podpise zmluvy som žiaľ myslel že to dopadne tak ako s mobilmi, ktoré som objednával cez net z orangu a tie skladom došli do 4 dní...žiaľ nestalo sa, ešte hneď pri prvom telefonáte som sa informoval či sa to nedá takto, dostal som odpoveď že nie je možné ho dostať na predajni a mám vyčkať na router, čo sa usb routra týka tak ten som pri podpise 3G :wallbash: dostal priamo, aj pri jeho následnej RMA, taký istý po presvedčení sa predajkyňe že ten originál skutočne nefunguje...teda mám ho zajtra žiadať ihneď do rúk aj keď mi to telefonicky zamietli že sa to dá?

kramer: aktívnu linku myslíš pevny tel. ? lebo ten nemám ani iný router čiže nemám to ako odskušať :(
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

Ak nemáš router tak zbytočne skúšať.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
matisek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 26. Júl, 2010, 11:07
Bydlisko:

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matisek »

Tak páni, dnes sa všetko obrátilo k lepšiemu, vyjdem z orangu s modemom a 5GB kreditom v ruke a volá mi mati že došiel router, prídem domov, zapojím, naťukám...fachčí :) pri auto modulácii na adsl2+ ping 45ms a down okolo 4Mbps po zmene modulacie na G.DMT sú výsledky nasledovné: http://www.speedtest.net/result/2441260963.png pričom reálna rýchlosť sťahovania je okolo 570-580 kb/s yahooo

Výpis routra: :-)

Modulation: G.DMT
Annex Mode: ANNEX_B

Downstream Upstream
SNR Margin 24.0 16.0 db
Line Attenuation 14.5 8.0 db
Data Rate 5760 576 kbps
Max Rate 10080 1348 kbps
CRC 0 0
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

CageJ napísal:oboje
proste profil 5760kbps nie je limita.... je obmedzujuci a mozes menej casto dosahovat plnu rychlost 4,6-4,7mbps a pripadne je hrdlo pri torrentoch ale urcite nie aby ti o slo ledva 3,5mbps..
Podla mna bude problem internet shapingu na ustredni, alebo nieco s portom.. resp. jednoducho agregacia

mám to ešte riešiť v orange alebo čo mám robiť??? boli u mňa aj technici z t-comu a povedali že mám v pohode linku... a že aj u neho v rv to ide len 420 kbyt/s pri sťahovaní... tak neviem.... že sa nemám diviť že ústredňa je vo vedľajšej dedine.. ale štve ma to že tu majú do riti jeden sused mágio a 5 mbitový net a fakčí mu to pekne a druhý má 10 mbitový a fakčí mu to tých 10 mbit...

Návrat na "Siete"