Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Počúvaj ma, ja ťa dnes nedávam, ty trieskaš také kraviny, mňa už dávno niekto svojou hlúposťou takto neočaril ako ty
https://service.aliexpress.com/page/kno ... anguage=en
https://ec.europa.eu/taxation_customs/b ... at/ioss_en
For all goods shipped from outside of EU and VAT-collected by AliExpress, our sellers and their logistics operators will need to include the Import One Stop Shop (IOSS) number of AliExpress in their import declaration into EU, this is to ensure that the goods can then be released for free circulation and delivered to you without being charged with VAT or any additional handling fees at the customs.
ako nehnevaj sa ale dúfam, že ťa týmto konečne umlčím. Táto téma tu je ako jedna baba povedala na trhu, zmenilo sa to tu na dieru, kde sa trieskajú tie najväčšie klebety.

Joj a ešte tá tvoja posledná veta. Neviem ako ty ale na balíkoch je odosielateľ a adresát, ide len a len o to, aká je adresa odosielateľa, čo nám logicky hovorí, odkiaľ zásielka prišla. Ak to prišlo aj od Wei Shena ale z Belgicka, tak je to jedno, je to EU zásielka. Ak to prišlo od Petra Záložníka a adresa je v Japansku, tak to je tretia krajina. Bastafidlitidlikidli.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Je síce pekné čo tvrdí Aliexpress otázka je ako to bude v praxi na Slovensku :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale veď čo riešite, je to úplne normálna vec, doteraz bolo preclievanie predajcom z tretích krajín dobrovoľné (napríklad ako to robí Amazon, alebo napríklad Mouser to tak tiež robia, tam dokonca neplatíš nič, platíš len cenu produktov), teraz povinné, Aliexpress nepodpláca nejakého colníčka pre prečiatku, je to normálne začlenenie do procesu clenia na území EU, pre nich to nebude o nič inšie ako deklarácie pre ich import do EU skladov.

Len nezabudnite, že všetko toto je len do 150€ sumy, nad 150€ za nás už nič nerobia, takže jedine ak je istota NL forwardera (to teraz ani nezistíme, či je stále validná možnosť, keďže bežní ľudia drahšie veci nekupujú a ak, tak to je často elektornika, ktorá je v EU skladoch alebo je tam nejaká "EU Express" doprava) alebo EU skladu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 812
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Kedze sme na Slovensku tak si myslim ze to u nas fungovat nebude a posta bude veselo okradat ludi na poplatkoch ktore by platit nemali. No aspon viem ze budu porusovat EU smernice a ak mi vyrubia poplatok budem sa urcite branit v pripade ze dan zaplatim uz obchodnikovy zapojeneho do IOSS.

Obrázok
Naposledy upravil/-a skill3r v St 07. Júl, 2021, 17:41, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa lele007 »

OT: konecne niekto, kto kupuje dtest okrem mna :D
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2236
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Cerstva osobna skusenost. Vcera som si v schranke nasiel zlty listok - klasika, adresat nezastihnuty, zasielka nevosla do schranky. Chcel som ju ist vybrat zajtra. Dnes oznamenie o ulozeni tej istej zasielky, iba s tym rozdielom, ze pozaduju zaplatit "Doplatne" a "Clo a colne poplatky". Jedna sa o Aliexpress zasielku z polovice juna, ktora prisla na SK 2.7.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Colne elektronicke vyhlasenie si teda nepodaval hej? Ja som zvedavy ako bude realita s tym Aliexpressom, objednal som na skusku, ide to cez BE forward tak som zvedavy. Lebo zatial mi nedava zmysel ta DPH zaplatena na Ali, kedze navyse mam len ten invoice dokument, ale tam ani nie je ten kod co treba pre idemtifikaciu, takze neviem teraz ako to bude, ci predajcovia nejako inak budu posielat baliky, ci co…
Naposledy upravil/-a JacobSteven v St 07. Júl, 2021, 22:07, upravené celkom 1 krát.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa 4040 »

Mne 2.7. iba hodila poštárka balíček do schránky.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa molnart »

mne tiez dnes prisiel remienok na hodinky, objednane 17.6., ziadny colny doplatok.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2236
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

JacobSteven napísal: St 07. Júl, 2021, 22:04 Colne elektronicke vyhlasenie si teda nepodaval hej?
Nie, nepodaval. Ani ma nikto nekontaktoval ohladom zasielky. Povodne som predpokladal, ze to prejde bez nejakych poplatkov, nakolko sa jednalo este o zasielku odoslanu pred 1.7.2021. Som zvedavy, aku cenu uviedol predajca na balicku, lebo tie vyrubene poplatky su nejake divne. Nejednalo sa o nic drahe, iba to je trocha vacsi balicek, co sa tyka rozmerov.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)h

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mne prisla taka tasticka na mobil co som objednaval pre dceru. Objednana pocas juna, dodana 1.7. Samozrejme klasika zlty listok v schranke, to uz ani neratam ze mi nieco skonci v schranke z balickou aj ked su mensich rozmerov a v pohode by voski do schranky. Na poste som iba dal zlty listok, balicek mi vydali. Bez otazok, dalsich poplatkov. Vidim ze maju v tom bordel, ked niekomu narataju poplatok aj ked bol tovar objednany este v juny a niekomu nie. Loleq co pise by bolo fajn, ale pockam si na realne funfovanie. Predsa sme len na Slovensku a tu sa obcas skrabkame cez hlavu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 812
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)h

Príspevok od používateľa skill3r »

HellAngel napísal: Št 08. Júl, 2021, 08:05 Mne prisla taka tasticka na mobil co som objednaval pre dceru. Objednana pocas juna, dodana 1.7. Samozrejme klasika zlty listok v schranke, to uz ani neratam ze mi nieco skonci v schranke z balickou aj ked su mensich rozmerov a v pohode by voski do schranky. Na poste som iba dal zlty listok, balicek mi vydali. Bez otazok, dalsich poplatkov. Vidim ze maju v tom bordel, ked niekomu narataju poplatok aj ked bol tovar objednany este v juny a niekomu nie. Loleq co pise by bolo fajn, ale pockam si na realne funfovanie. Predsa sme len na Slovensku a tu sa obcas skrabkame cez hlavu
Ale tu aj rozhoduje datum deklarovania a datum kedy bol balicek na colnici. Ak ti prisiel 1.7. to znamena ze na colnici musel byt minimalne den predtym a to znamena ze ho pustili podla starych pravidiel.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja som to ale chapal tak, ze objednane veci pocas juna pojdu este postarom a aplikovanie upravy pojde az od 1.jula. Je nezmysel aby sa uplatnovalo toto colne konanie aj retrospektivne
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Mne to dáva logiku, načo by si sťažovali robotu, ešte skúmať kedy bolo čo objednané? Náhodou príde zásielka po pol roku v decembri a ešte vtedy budú pre istotu skúmať kedy to človek objednal, lebo čo ak? Príde po 1.7., bude preclené, to nie je retroaktivita. Retroaktivita by bola keby dnes prijali zákon že všetko čo prišlo od začiatku roka sa spätne preclí.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa faugusztin »

HellAngel napísal: Št 08. Júl, 2021, 09:21 ja som to ale chapal tak, ze objednane veci pocas juna pojdu este postarom a aplikovanie upravy pojde az od 1.jula. Je nezmysel aby sa uplatnovalo toto colne konanie aj retrospektivne
Nie. Datum objednavky ani podania nehra rolu. Rolu hra kedy bola zasielka prijata postou na Slovensko. Ak to bolo do 30.6. 23:59:59, tak sa ide po starom. Ak to prislo po 1.7 0:00:00, tak sa ide po novom. Zaroven tam potom hra rolu, ci je tam dan vopred zaplatena alebo nie. Objednavky objednane z ali po 1.7. 0:00:00 do 150e by mali mat zaplatenu DPH vopred, takze by mali prejst bez zastavenia colnicou. Ostatne budu zastavene a bude sa pozadovat zaplatenie DPH a poplatku.

Colne konanie sa neaplikuje retroaktivne, colne konanie sa aplikuje a vzdy aplikovalo v momente vstupu na uzemie Slovenska/EU, nie na zaklade akehosi vagneho datumu objednavky.

Návrat na "Debata o všetkom"