Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ked skoncis na Sekcove, pridi ku nam do Bubliny. Garaz od domu takych 1400 metrov je uplne fajn pre daily use, nezabudni mi doniest aj tych 35.000 eur co si za tu garaz predavajuci pyta.

Dik.

Rozpisem tu sumu aj slovom alebo staci takto cislom ?

Akoze fakt chcete radit narodu namiesto spalovacieho auta za ~15.000 eur kupovat bzučiaky za 40.000 a k tomu garaz za dalsiu štyricinu ?
Ozaj, bude tych garazi dost napriklad v Dubravke, Raci, Petrzalke, Dolnych Honoch a tak, ked tu chceme mat napriklad tretinu bzučákov na ceste ?

Bude ich dost ???
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 22. Jan, 2023, 22:04, upravené celkom 2 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co mas proti tomu kupit si za 20-30k€ garaz do ktorej ani nevojde auto lebo bola stavana na skodu 105 len kilometer a pol od domu?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kukol som nehnutelnosti, za dvacinu mame v Petrzalke sotva vonkajsie stánie. Otazka nabijania vyriesena absolutne dokonale.
A este spravim nieco aj pre svoje zdravie, jak budem pešibusom behat 2km do garaze a 2km z nej jak taky хуй .

Bérdí na hrad !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale zase vezmi si, o kolko lepsie sa ti bude dychat, o kolko sa ti zvysi kvalita zivota a o kolko spomalis globalne oteplovanie ked minies 35k€ na garaz a 50-60k€ na elektromobil.


Nevrav mi ze to za to nestoji.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: Ne 22. Jan, 2023, 21:59Akoze fakt chcete radit narodu namiesto spalovacieho auta za ~15.000 eur kupovat bzučiaky za 40.000 a k tomu garaz za dalsiu štyricinu ?
Ozaj, bude tych garazi dost napriklad v Dubravke, Raci, Petrzalke, Dolnych Honoch a tak, ked tu chceme mat napriklad tretinu bzučákov na ceste ?
ako som pisal minule, vykat mi nemusis

ocividne ti rozsirenie rozhladu nepomohlo, nabuduce staci podakovat
hovorim o moznostiach, ze ty taku moznost nemas, pripadne nechces vyuzit, este neznamena, ze neexistuju

cez nehnutelnosti.sk je v Presove na predaj 5 garazi a 3 na prenajom, od 17k hnusna, od 25k krajsie, najdi si podla lokality, ak po nejakej tuzis, mozem pomoct, ak mas zaujem

P.S.: tiez byvam v byte, ked som si chcel zohnat garaz, v mojej lokalite som na viacere garazove komplexy rozvesal inzeraty a do par tyzdnov sa jedna vhodna nasla, teraz by som vedel o viacerych dalsich

P.S.S: o investicnom potenciale nehnutelnosti ti rozpravat nebudem, nemyslim si, ze by to malo zmysel
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja nevykam tebe - ja pisem vsetkym vizionarom co tlacia alebo chcu tlacit elektrobzučiaky narodu ktory na to nema PaP (podmienky a peniaze).
Nebud vztahovacny prosim ta.

Investicny potencial je uplne super, ale kazda sranda niekde skonci. Navyse, ked nemam terazki 40 papierov na garaz v Petrzalke, tak mi mozes radit s investovanim do garazi straaaaasne dlho ale strasne bezuspesne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Ja ukazujem možnosti, ktoré buď schválne zamlciavas alebo z neznalosti ignoruješ
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Vcera som siel zo zapadneho nemecka po autobahne, a keby tam dakto chcel ist pozret ze jak frcia elektroauta po autobahne co dakto tu spominal, tak neodporucam, lebo je to dost nuda.
Za celu cestu ma predbehlo presne 0 elektroaut. Ale ako bonus ma 3 zbrzdili pri obiehani kamionov na 110. lebo 110 vobec nechodia. Do pomeru, stretol som za cele nemecko len jedny obiehajuce kamiony. Este som par elektro stretol, ale neviem odhadnut ako rychlo sli. Inak som si to supal priemerne okolo 180, celkom dlho 190+, v nemecku si 1.6 tedei cuclo 7 litrov, cez cesko som siel 5.4 pri mpr+3kmh gps a potom pred brnom som nechal frajerku suchotat sa tak sme dosli do bratisky za 5.2 od tankovania v cesku. Inak, ocakavany prijazd som zrazil o 1:20, vratane zastavky na natankovanie a vybehanie psov lebo napadol sneh a maju radi sneh.
Bola tam nabijacka, 50kwh max vykon, cena 0,59 za kwh. Dost ulet, ale vacsi bol v nemecku na 350kw za 0,79 za kwh. Pri cene 1.61 za liter nafty, a ak teda podla toho co som tu videl naposledy si taka tesla cucne 20kwh pri 130ke, to potom vychadza na akoby 7.32l nafty na 100, co je viac jak ked som si to supal, a pri tej nemeckej cene to je jak 9.8l na 100. A to nechcem vediet co by si take elektro cuclo pri 180ke.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jeeeeeej ty si bol u sudruhov v NSR ? Oni este vsetci nezamrzli ked nemaju ten rysky plyn ? Lebo oni hnusoby najprv vyhodia do vzduchu tie rury a potom budu prskať ze nemaju... teda do vzduchu, no do vody ich vyhodili. To je jedno.

Co sa tyka tej drahej eletriky, znenazdajky ma napadlo ci by nebolo uzasnym riesenim kupit napriklad garaz, pred jazdou doma ... teda vlastne kilometer a pol od domu v tej zakupenej garazi nabit, zbehnut do Nemecka a vratit sa naspat ? Pri jazde okolo tych drahych zapadonemeckych vyondievačiek demonštratívne vystrkovať stredný prsťek lebo vies, teba caka tepla garaz s lacnou eletrikou.

Ta ňe ? Navyse to mas ako investiciu ktora sa ti nabeton zhodnoti s prichadzajucou krizou a hypotekami 5% ktore mimochodom asi ziadna banka na garaz neposkytne. A prave o to budu garaze vzacnejsie a lepsie sa zhodnocovat !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mohli by ste laskavo prestat schvalne zamlciavat a z neznalosti ignorovat moznosti? Takto komunizmus ekologizmus nevybudujeme
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Werwest: standardna obchodna politika Ionity. Tlacia ludi do mesacnych balickov, kde su vyhodnejsie ceny. Tych 79c/kWh na Ionity je od zaciatku, snad uz 3 roky (asi okrem prvych 3-4m). Cez Enel Juicepass si mozem kupit balicek 145 kWh za 45 eur (31c/kWh), Elli za ca. 15eur mesacne ma Ionity za 35c/kWh, ... Tesla ma aktualne ceny okolo 50c/kWh a zostupnu tendenciu, lebo elektrika sa predava aktualne okolo 200€/MWh.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: Po 23. Jan, 2023, 00:50Navyse to mas ako investiciu ktora sa ti nabeton zhodnotil
ak je po niečom veľký dopyt a ponuka je obmedzená, tak je logické, že cena bude rásť :)

Cena garáží stúpa dlhodobo a nie je jediný dôvod, aby ich ceny klesali

Pre ďalšie ekonomické vysvetlenia a investičné možnosti ma neváhaj kontaktovať
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

cize v DE sa neoplati el auto tankovat na dialniciach? stale mi je zahada preco mesta neinvestuju do trolejbusov. aj eletricky by sa zisli v PO kruto.
hry- ps5
doma-HP probook
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1986
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

werwest napísal: Po 23. Jan, 2023, 00:16 Inak som si to supal priemerne okolo 180, celkom dlho 190+, v nemecku si 1.6 tedei cuclo 7 litrov, cez cesko som siel 5.4 pri mpr+3kmh
vymenim motor :D mojej 1,6TDI to ide za cca 6,5-7 pri 138 GPS :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

S 1.6TDI octavkou sme pri predpisovych 130-140 robili 5,6-4,8 na čisto diaľničnej trase. V aute 3-4 osoby. Radosť cestovať tým autom na dlhé trasy.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"