Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa CRO »

Včera som na parkovisku ťukol auto(nárazníky sa dotkli). Nevidel som žiaden škriabanec ani nič iné. Napísal som lístok s kontaktom a dal ho za stierač. Vo firme som nechal na seba kontakt a nechal vyhlasíť oznam, aby sa majiteľ daného vozidla dostavil na recepciu. Celý deň nič ani som nemal žiaden telefonát. Moja chyba mal som rovno zavolať na 158. Nechcem aby mi dali pokutu, nebodaj zobrali vodičák. Dá sa nejakým spôsobom dohľadať majiteľ vozu? Mám evidenčné číslo vozidla.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

Ak by som si ja nasiel taky listok a na aute nic, tak nic neriesim… ked nic nevidno, preco cakas, ze sa Ti ten druhy ozve? Este si moze mysliet, ze je to vtip a to cislo moze byt zlomyselne vymyslene ;) Kazdopadne ked si s tym uz zacal, dufam ze mas to druhe auto riadne nafotene, nez si odtial odisiel.
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa CRO »

Ani by ma nenapadlo, že by to niekto mohol zobrať ako vtip. Popravde na recepcii na mňa pozerali ako keby od nich chcem neviem čo. Ešte mi vraveli, že nech to neriešim…
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa CRO »

Áno fotky mám spravené.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Napisal si ze si ho tukol, nechal si kontakt. Ak to nevidno, tak to zrejme kaslal na to. Obcas vraj ludia kaslu aj ked to vidno.

Ak by ta kontaktoval tak spisete spravu. Utek z miesta nehody asi uplne nie ked nebolo ziadne viditelne poskodenie.
.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

Ano, policia vie kontaktovat majitela. :) Ale asi by museli danu vec zacat aj riesit a to asi nechces. Uz som par krat takto cez 158 daco riesil, raz otvorene okno na parkovisku (len som volal a siel rovno prec), potom pootvorene dvere na parkovisku (tam som cakal na hliadku, ale medzi tym dosla majitelka (zavolali jej) a auto si zavrela). Najpodstatnejsie bolo asi ked som videl parkoviskovu nehodu s dost zavaznym poskodenim, pricom dotycna usla o ulicu dalej zaparkovat. Kym dosla hliadka tak chcel majitel poskodeneho auta odist a ani nevedel o poskodeni, sme ho museli upozornit a tiez ju telefonicky zavolali na miesto nehody, este skor ako dosli.

EDIT: teoreticky si vies najst na webe STK (pripadne https://ws.skp.sk/pvia/poistovatel.xhtml), v akej poistovni je dane auto poistene, aj s cislom poistnej zmluvy. teoreticky na to mozes ist cez poistovnu, ze nech ho kontaktuju s tvojim tel cislom, ale je otazne ci by sa ti teda ozval. Poistovna ako taka ti cislo neda (nemala by)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ja som raz takto jemne tukol, nechal cislo. Ozval sa o 2 dni, tak reku ok, pridem a spiseme zaznam. Som tam, a zacne mi ukazovat toto, toto, hento, svetlo prasknute.. vravim no okej sefe, ale ta strana bola pri stene, ja som tukol z druhej strany.. pozreme druhu stranu a tam nic, taky maly dolik ktory som ani ja nemusel spravit.. tak vravim spiseme alebo ten dolik zaplatim. Jooj nemusime spisovat to nic neni pojde zistit co a ako za dolik. Tak potom ze okolo 1000 korun, tak vravim dobre, tu je 1000 korun. Zrazu sa o par dni ozve ze jooj, to viac bude stat bla bla. Tak vravim ze sme sa uz dohodli a peniaze su poslane, moze mi ich poslat naspat a ideme pisat spravu, uz sa neozval. Zmrd. Takze vzdy zavolat policajtov.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa undertaker007 »

stiv napísal: Ut 31. Jan, 2023, 21:12 Obcas vraj ludia kaslu aj ked to vidno.
Nie vraj. Som živý príklad...
Pre mňa je auto strojom, ktorý mi pomáha, alebo robí radosť.
Beriem ho aj do terénu, vymýšľam somariny.
Najmä v teréne sa sem - tam niečo poškriabe, sem - tam niečo natrhne / odtrhne.
Prečo by som mal venovať nejakú prehnanú starostlivosť o auto?
Ja to beriem, ako súbor komponentov, navyše mizerný súbor, pretože podlieha obotrebeniu. Raz sa životnosť auta skončí...
Ak mi skala urobí ryhu do predného nárazníka - nuž čo už, je tam doteraz...
U mňa auto dostáva všetko potrebné na to, aby spoľahlivo pracovalo. Nešetrí sa na údržbe. Ak treba niečo opraviť, opraví sa... Ale aby som sa nechal rozhádzať, alebo sa obťažovať so zariaďovaním opravy nejakého škrabanca, alebo malinkej preliačeninky, to u mňa nijak nefunguje... ...aby som strácal čas, obťažoval sa a platil každú somarinu a potom aj tak telefonujúci kr*t*n vyskakujúci z auta si dvere rozdrapí tak, že dr*ne do môjho. Jasné, že ostane malý "vdolček"...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/n ... smyslnost/
já to říkal, Karle...


https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/n ... e-zaostal/


https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/m ... -za-ctyri/


https://www.autoforum.cz/predstaveni/da ... doucnosti/
40x vzrast tazba ??? Podla mna pohoda, kedze spustenie jedneho dolu trva zhruba tak 7-8 rokov podla odbornikov z oblasti, plus k tomu asi tak pol dekady povolení, administrativy, environmentalnych cirkusov atd. Cista pohoda.

Prepacte - bolo v hentom 40nasobku zaratane aj to, ako budeme potrebovat stabilizovat energetiku teda nove uloziska energie ? Lebo obcasne, pardon obnovitelne, zdroje s tou sietou vcelku pekne zamavaju...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo, tazba a spracovanie ropy je trhanie fialiek na luke? Vyroba mikrocipov tiez?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Memnon »

sem s tou 4ročnou teslou za 19k 🙃

aktuálne mi nepríde ani eko ani Eco elektormobil, ale tie články sú z veľmi opačného protipólu
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Moderná doba sociálnych sietí. Všetko sa ženie do absurdného extrému a podáva sa ako tutovka 110% istá vec, všade sa hľadajú nepriatelia a bojuje sa proti nim ako keby šlo o život.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

premyslam zeby som strelil maminu holu fabiu a kukam bazos a sak oni s viac km sa predavaju za viac ako som kupil. seriozne premyslam zeby som ju predal kedze mama za 4r spravila 31tis km a vela som jej aj pomohol a uz cosi menej soferuje. ale zas ci nenechat dcere co ma 7r sice ale ci sa oplati zivit 11roky este fabiu aby som jej na 18tku dal. neviem sa rozhodnut.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

11 rokov živiť nevyužívanú holú Fábiu mi príde silne kontraproduktívne.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

9 z 10 odbornikov odporuca menej pit...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"