Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

SKiLEX napísal: Pi 03. Feb, 2023, 14:30 Zbytocne to budes vysvetlovat hentakym odbornikom. Rano na zachod precita jeden clanok na internete a po zbytok dna je z neho expert na virusy, pandemie, financie, investicie, politiku, elektricke energie, ich vyrobu a distribuciu, kamionovu dopravu, ekologiu, tazobny priemysel, osobnu dopravu, automobilovy priemysel, pripadne na hoc co co ho v dany den zaujme. A potom ide posielat pikachu face ked mu zdvorilo naznacis ze je asi kusok jednoduchsi.

Inak, rano som rozpraval s typkom z toyoty. Proace city uz oficialne nejde zadat do vyroby :D Dopodnikals batmane.
ciiiize ak ma niekto iny nazor na akukolvek temu ako ty, tak je nevzdelany blbec a ma drzat hubu. :D ale ostatni su tu vsevedi a v kazdom jendom obore ste jak doma :D gratulujem :D
mp3turbo napísal: Pi 03. Feb, 2023, 17:18 ved nakupovat mozu - slovenske SPS ci DHL ci co to bolo nakupili Mercedesove ESprintery. Tie prve generacie. 77.000 eur. Dojazd ANI NIE 100km.
Tak mi skus prezentovat logiku alebo ekonomiku v hentom rieseni, ked doteraz mali Renolty & Fiaty za 21.000 eur.
dpd ci ktori to, jazdia s elektro autami (tie male) uz nejake tie roky - napr v mojej obci. tak asi to neni take zle s nimi :)

mp3turbo napísal: Pi 03. Feb, 2023, 17:18 Co tym chcel basnik povedat : to ze nejaka svajciarska firma chce kupit dalsich 18 tahacov, a to ze jej soferi stravia 2x viac casu na cestach cim im treba zaplatit 2x viac penazi, vobec nie je podstatne a/alebo vobec nevypoveda o tom, ze je vsetko v poriadku v straznej vezi.
sofer kamionu ma aj tak povinne prestavky, takze aj tak niekde sedi a kuka do blba. ak tam nejdu dvaja.
mp3turbo napísal: Pi 03. Feb, 2023, 17:18 PS : vo vypocte uplne zanedbaj ze naseru vsetkych vodicov a nikto tam nebude chciet robit. Sused v baraku je kurier, spalovaciu dodavku parkuje pod barakom - v klude, bez stresu, proste normalny zivot. S elektrododavkou musi co ? Kazdy vecer tahat do Ivanky na depo jak taky xuj aby sa tam napichol na elektricky cecok aby niekam dosiel na druhy den, a svojim spalovacim autom moze robit jednu UPLNE ZBYTOCNU štreku 25km kazdy den. Jeho vola pracovat v tej spolocnosti prudko vzrastie s elektrotragacom, urcite.
neviem ako to maju v kurierskych spolocnostiach, ale dost pochybujem o tom ze nejde s nedorucenymi balikmi nasledne na depo, ale ide zaparkovat pred svoj panelacik v petrzalke. Kde btw zabere 3 miesta, lebo sa na parkoviskach nerata s dodavkami. ci? akoze ok, mozno par takych soferov je, ale pochybujem ze kazdy jeden. A tak ako tu bolo napisane, parkovacia politika toto vcelku pekne riesi :D Domov z depa moze ist busom, zas netvar sa ze vsetci pracujuci v bratislave chodia do prace autom... BTW, stale tu uvadzas len depo v ivanke. dpd ma depo napr pri galvaniho, kde ti ide dost busov.
[/quote]

mp3turbo napísal: Pi 03. Feb, 2023, 23:27 dieta sa mi prave dnes vratilo z lyzovacky, skolsky vylet v Jasnej... niektori take stastie nemali. Druha skola uz zostala visiet, najprv ze pridu do Bubliny o polnoci, teraz uz je jasne ze pridu akurat tak do psej matere lebo sa nehybu. Teraz tiez pisal sudruh s osobakom ze vyrazil z Jasnej tesne poobede a uz su pod Strecnom... rozmyslam ake baterie mozu mat elektrobusíky, aky maju dojazd a kolko spotrebuju na kurenie.
zas vytahujes uplne extremy. policia a aj meteorologovia varovali ze takyto problem s dopravou bude. Normalny clovek si zvazi problem a bud pocka, alebo si naplanuje cestu ze pojde kazdych 20km na nabijacku. btw: normalny clovek ke dvedel ze tento problem nastane (avizovalo sa to den vopred tysim, ale hovorili o tom uz aj rano dost intenzivne) tak bud tam ani nejdem (ak isiel individualne na den lyzovacky) alebo odidem den skor, pripadne si prebookujem a ostanem dlhsie. ale hej, lepsie sa hodi zobrat tych par prikladov ludi co na vsetko kaslali a potom uviazli v kolonach na hodiny. to je akoby si vravel ze freerider, ktory zahynie pod lavinou, napriek varovaniam nad zvysenym stupnom, zeee to je chyba jeho lyzi, lebo ho bezpecne nodopravili alebo co. pripadne ze turista v tatrach na ture ktoreho zasiahne blesk, ze to je problem neviem coho.
mp3turbo napísal: Pi 03. Feb, 2023, 23:27 Kia e-kona vie zozrat 3.5kW na kurenie, taky elektroautobusik potom kolko ? 10 - 15kW ? Ked bude cojaviem 8 alebo 12 hodin stat v takejto kalamite, to by uz bola slusna pecka - nevybije batercicky len na kureni natolko ze nebude schopny doplazit sa volakde a nacucúť na elektro cecek ?
neviem aky typ kurenia ma e-kona, ale aktualne mavaju EV tepelne cerpaldo - kompresor. cize ako som cital daky clanok tera znarychlo, v tesle to mas daco pod 1kw. takze v zaparkovanom 90kwh aute to mas na dajme tomu 90 hodin. to uz kalamita prejde, no nie? ci nafta v aute ti vystaci na kolko? pri spotrebe dajme tomu 0.8l/hod (ked sa ti zapne topna spirala v okruhu, lebo ti v tom mraze diesel ani nevykuri interier na volnobeznych otackach) - pri 50l nadrzi to mas na cca 60 hodin? hmmm, znie mi to podobne
mp3turbo napísal: Pi 03. Feb, 2023, 23:27 Este som nevidel autobusik na nejakej 11kW dedinskej vyondievačke v okrese XYZ, ale to sa zrejme v buducnosti vyriesi. Teda myslim v zmysle ze uvidim. Dalsia teta pise vyrazili sme na vychod, obrazok : 286km presli za 9:04hod [!] a budu tam na ceste nocovať. Ummm vieme ze osobne auta dokazu prezit noc s kurenim, ale co take elektroautobusiky ?
hej hej, lebo to sa krasne nocuje v nastartovanom aute. a uuuuf, ake je to eko bio raw ze :) BTW, taky diiizlik v octavii (tak ebezne slovenske auto) ti pri mrazoch na volnobehu ani nezvlada udrziavat prijemnu teplotu v interieri (a to sa aj pridava topna spirala a zvysuje otacky motora aby altik zvladal vykon tej spiralky). jaaaj ale to neni EV, to sa sem nehodiii :D
mp3turbo napísal: Pi 03. Feb, 2023, 23:27 Z nejakeho divneho dovodu by som bol hodne nervozny keby moje dieta dnes islo zelenym elektrobusikom Jasna-Bratislava lebo nejaka zelena hlava tak rozhodla. Z nejakeho jednoducheho dovodu vobec nie som nervozny ked tam dnes celu noc budu stáť dieslove autobusiky.
neviem, ja by som bol menej nervozny keby maju moderny bus, ako 50 rocnu karosu. ale ok :D a tiez ak je sofer / zbor s rozumom, nesli by silou mocou stat do 20 hodinovej kolony (btw aj aoferi autobusu maju nejake povinne prestavky nie?), ale by preckali noc napr na nabijacke, napojeni a kuriaci tepelkom v buse ;)


Inak, este k tym tvojim problemom s elektrotruckmi ktore ti nedavaju spavat. Vacsina tychto firiem si kupuje tie trusky na kratke vzdialenosti, primarne do poslednych bodov dorucovania. cize okolo distribucneho centra. nie na dopravu tovaru z FR do RU. ale ok. A som nazoru, ze mame priliz lacne phm, ked je pohodlnejsie / lacnejsie pre spedicne firmy vozit tovar z opacneho konca europy na kamione a nejde vlakom. To len taaak na okraj.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Viacmenej si napísal to, čo som chcel aj ja, diky, ušetril si mi klávesnicu
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5524
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Gumkac napísal: So 04. Feb, 2023, 00:52 ciiiize ak ma niekto iny nazor na akukolvek temu ako ty, tak je nevzdelany blbec a ma drzat hubu. :D ale ostatni su tu vsevedi a v kazdom jendom obore ste jak doma :D gratulujem :D
To som nenapisal. Navrhujem to zaradit do sady beznych odpovedi pod cislom 2.

Na co som tym narazal je ze su tie odpovede casto nelogicke a pritiahnute za vlasy, ignorujuce vela faktov. Schvalne som si precital napr. tvoj predpolsedny odstavec(odmietam to citat cele)

-Byt menej nervozny keby maju moderny bus ako 50rocnu karosu - Dost pochybujem ze niekde este bezne jazdia viac ako 20r autobusy.
-Ak je sofer s rozumom tak by nesli silou mocou stat do 20 hodinovej kolony - Lebo vodic ma vestecku gulu. Ked autobus co isiel este o hodinu skor bez problemov dorazil do ciela
-Soferi autobusu maju povinne prestavky - Ano maju, a preto maju dialkove autobusy aj 2soferov a postel.
-Aby preckali noc na nabijacke - Neviem ci si niekedy videl spravy napr. z Ceskej D1 ked nasnezi :D Desiatky kilometrov odstavneho pruhu sa zmenia na parkovisko. Dalej sa ist neda a na benzinky/odpocivadla sa fyzicky zmesti len malicke % kamionov/autobusov. Takze vodic prose zaparkuje v odstavnom, zatiahne zaclonky a za 9hodin nastartuje. Dostatok nabijacich stanic na taketo situacie nebude nikdy v zivote.

Proste co veta, to blbost.

btw, s tym ze turbo celkom prehana sa stotoznujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

deturence dosli dneskaj rano o piatej domov, od vcerajsieho obeda co vyrazili z Jasnej. Pohodicka, s dieslovym autobusikom bez akehokolvek stresu.
autobusik !poschodovy! krasny, skoda ze nemam odfotene. Zabudnite na Karosu LC735.



https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/ ... 48e142b97e
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

dnes som videl novy citron c3 a na kolesach len 4 matice. to staci?na fobii mame 5 srub
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze staci ; nikdy si nejazdil na troch sroboch z piatich ?


>> Kde btw zabere 3 miesta, lebo sa na parkoviskach nerata s dodavkami. ci? akoze ok, mozno par takych soferov je, ale pochybujem ze kazdy jeden.
>> a tak ako tu bolo napisane, parkovacia politika toto vcelku pekne riesi :D Domov z depa moze ist busom,

mohli by existovat aj priecne parkovacie miesta, alebo su len pozdlzne ? Ked mu zostanu tri-styri baliky, zobere ich domov.
drzim palec ist do Ivanky rano o piatej busom, a vecer o osmej odtial. Do Dubravky napriklad.
ano parkovacia politika bude sranda. Ale nie su vsetci kurieri len z miest s parkovacou politikou napriklad by nemuseli byt vsetci kurieri len z Bubliny.

Vypocet kurenia sedi pre osobne auto a aj som pisal ze VIEM ze to takto funguje, nesedi vsak pre elektroautobusik presne ako som naznacoval. Uplne iny pomer "kolko energie treba na kurenie ku kolko energie mam dohromady".





>> Inak, este k tym tvojim problemom s elektrotruckmi ktore ti nedavaju spavat. Vacsina tychto firiem si kupuje tie trusky na kratke vzdialenosti,
>> primarne do poslednych bodov dorucovania. cize okolo distribucneho centra. nie na dopravu tovaru z FR do RU. ale ok.

ano, uderny clanok "3000km z CH do ES" mi pride presne na temu "okolo distribucneho centra".
Proste si priznajme, ze elektrokamion triedy 8 (40ton) ktory ma dojazd 300km je nahovno v realnom zivote a hodi sa na jazdu okolo komina, nic viac, s maximalne vypučenými očkámi do vedlajsieho okresu.

Ale - mam dobru spravu. V buducnosti... viete co. Dajme to ako univerzalnu odpoved cislo 3.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

hovori sa tomu testovacia prevadzka, pilotna studia :facepalm:

sami pisu, ze v sucasnosti nie je dostatok nabijacich miest, kedze sa ale stale buduju nove a nove, odpoved (3)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5524
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

myslim ze trojku by som prenechal vseobecnejsiemu oznaceniu "vyriesi sa to v buducnosti"
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Ked uz, tak dialkove prevozy tovaru by sa mali riesit vlakmi. A nie ist kamionom z Istanbulu do Rotterdamu, co trva par dni. A ked je na severnej pologuli zima, tak blaznivy turek na letnych gumach (lebo sak u nich sneh nepoznaju, coze by riesil, vsakze) sa este 4x skrizi na horskych prechodoch v EU. Vlak toho uvezie za 20 kamionov. Nasledne to z nakladnych stanic rozvezu kamiony lokalne +-100km k adresatom.
Kedysi to tak fungovalo, len dnes chce mat kazdy hned vsetko pod prdelkou, rovno z kamiona, aby nebodaj nemusel cakat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Čas sú peniaze.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uplne vyborny napad, ja som za - mame dost volnej kapacity na kolajniciach, mame dost vagonov a rusnovodicov ? Bude lacnejsie rychlejsie vozit volaco z Galanty do Bubliny kamionom, tam prekladat na vlak, z Bubliny vlacikom do cojaviem Gracu (250km), Salzburgu, Mnichova, Prahy, Budapesti, tam vylozit na kamion a hajde z Prahy do Kladna, hajde z Mnichova do Augsburgu und so weiter ?

Ja neviem. A vlastne - dokazeme v Bubline zorganizovat tie TISICE kamionov aby vlacili tovar na Hlavnu Stanicu a tam nakladali na vlaky ? A toto viem tiez zodpovedat velmi rychlo ale asi to nechcete pocut :) Z nejakeho divneho dovodu zrejme existuje ta "individualna nakladna doprava" popri hromadnej. Zeleznici, ekonomike a technike v pozadi nerozumiem ani trosku ale nejake drobne uskalia vidim hned.






>> sami pisu, ze v sucasnosti nie je dostatok nabijacich miest, kedze sa ale stale buduju nove a nove, odpoved (3)

ano, lenze musia byt hodne silne tie nabijacky : ak budu mat kamijóniky 700-900kWh baterky aby niekam dosli, nabijacky so 150kW tomu moc nepomozu. Ano, cez noc dokazu kamion nasypat naplno ale cez den sofer proste nemoze tri hodiny stat aby dosiel 300km daleko, to je nerealne. Dalej je samozrejme problem pocet - proste kolona stoviek kamionov sa bude súbežne súhrnne súdržne dokelu neviemsavyjadrit pohybovat spolu a kazdych 300km budu musiet vsetci cecať cecať cecať. Takze ked chceme zvladnut problem elektronakladnej dopravy, tak musime budovat DESIATKY AZ STOVKY nabijaciek pozdlz celej dialkovej trasy kazdych par stoviek km. Proste nestaci jedna pumpa kde sa kamion postavi na 5 minut, potom 1500km nic a potom dalsich 5 minut.

Zaroven jedna drobnost : jazdit na elektriku za 0.60eur/kWh je nerealne v porovnani s naftou. Aj pre Renoltík Zoe, aj pre Tesličku Kamijón.

Megawattove nabijacky "nieco" stoja, elektrika na parkoviskach v takejto kapacite proste nie je a treba ju tam dotiahnut co je uplne zadarmo a totalne jednoduchy proces (proste postavim ako-kde 25-80km nejakych vysokych stlpov VN a dotiahnem cez ne nejake hrube droty, no boze je tam toho - ze sme nic take v takej škále nedokazali poslednych 30 rokov a ze nieco taketo potrebujeme velakrat na uzemi nasej krasnej malej krajiny terazki trosku zanedbame).


(3)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aby sa nezdalo ze cez noc sa vyriesili vsetky problemy s kurenim elektrokamionov a elektrobusíkov : momentalne je dialnica zase uplne uzavreta, havarky...


Navrhujem, aby sa do elektrokamionovbusíkov montovali dieslove bufiky tak ako doteraz, k tomu davaj hajde 50 litrova nadrz na diesel. Kedze ma naftovy bufik dorobeny aj najvacsi elektrovizionar na autobazarovskom fore na Nissane Leaf (fakt vazne), tak to by v tom bol cert aby to neslo na busík.

Toto neskromne davam ako bod (4). Dieslovy bufik na velke elektricke tragače pre pripad snehovych kalamít.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5524
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vlaky fungovali v minulosti. Teraz uz nie... Z jedineho dovodu, vlakova doprava nie je dostatocne pruzna pre dnesny svet. Musis si ju zajednat kludne tyzdne dopredu, musis viest velky objem aby si zaplnil vagony... To uz dnes nik nerobi.

V minulosti bola prax taka ze si mal tovaren, a vedla nej obrovske skladisko kde si zhromazdoval vsetko potrebne k vyrobe na tyzdne dopredu. To iste sa dialo aj s vyrobenymi produktami... Proste si mal velky buffer a tak nepruznost vlakov nevadila.

Teraz mas vsade just in time vyrobu. Jeden den objednas kamion, na druhy den o 9:00 stoji pri brane, 9:30 uz zo suciastok ktore priviezol vyrabaju na linke. Minule som stal v sklade jednej firmy. Nakladali kamion hotovymi vyrobkami... 20paliet uz bolo dnu, na 2 este cakalo kym ich vyrobia :D Vypadli z linky priamo do kamiona, na druhy den rano uz boli v cielovej destinacii :D

Chybaju ti 3 palety zo spanielska? V stredu zadas objednavku, v piatok ti zvoni poliak pri brane ze to mas prebrat.


Preto sa nepouzivaju vlaky, a tak skoro ani nebudu.



@shiro Kupil by si si trebars daciu za 25k€ miesto rovnakej dacie za 18k€, len preto ze vyrobna logistika tej prvej bola riesena vlakom, zatial co tej druhej kamionmi? Predpokladam ze nie. Ved kto by rad priplacal ked nemusi. Firma nemusi zivit sklady a skladnikov, ma nizsie naklady, ty mas lacnejsi vyrobok. Win win win situacia. Minimalne kym nepride nejaky ten covid a celu logistiku nerozbije.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

stefan222 napísal: So 04. Feb, 2023, 12:53 dnes som videl novy citron c3 a na kolesach len 4 matice. to staci?na fobii mame 5 srub
Kačica má 3. Koniec sveta.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10045
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Presadnes z koncernu a nestacis sa divit :D
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"