Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa BlackAngel »

nemozem si pomoct, ale ten chalanisko s oblekom zo stuzkovej, kt. ma o dve cisla vacsi a tvari sa jak pupok sveta ma neskutocne rozosmial :D:D:D Ale hlavne, ze ponukaju alternativu, kt. tu doteraz nebola :D
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3756
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

pozeram ze po Motorole v zemplinskom branci a dzurindovom megainvestorovi v spisskom hrhove pride aj ficov

http://ekonomika.sme.sk/diskusie/268939 ... -ludi.html

rovnako dojemne ako prvy vyherca blockovej loterie cisto nahodou rodinka s cerstvo narodenym babetkom
hotovy klondike...80percent vysoka skola...verimze ze nie typu sladkovicova alebo dubnicky institut


a po volbach to zvalia na kotlebu ----

fico sa boji to je vidiet a to je dobre

ako sa rata dodavatelsky retazec...rata sa firma ako jeden alebo firma ako 50ks ktora zamestnava 50ludi?
ci sa to rata ako komu kedy pasuje?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

jergus napísal:
je to strana, ich volebnym programom je zostatnenie podnikov, firiem, majetkov, v BA vo VW chcu montovat trolejbusy a su to rovnaki primitivi ako boli ich predchodcovia :D
really? ako chcu zabrat cudziemu podniku priestory? to akoze seriozne?
nevideli jak dopadol fico, co chcel len zakazat zisk poistovniam, a ani im neliezol do budov?


btw, kampane v telke, pred volbami. neda sa mi nesmiat. taky jaky si je isty kanik, ta toto ja nechapem... ten caplos captavy urbani.. som sledoval, ked moderator inemu vravel nieco v zmysle, ze ved ste uz mali moznost boli vo vlade a preco ste nic nerobili, a videl som jak sa z toho celeho smeje.. proste, je toto normalne? my sme im na smiech.
ja nechapem, naco sa strana, co ma menej ako 1% pcha do volieb. aky to ma zmysel, a vyznam?
dosli sa smiat sa nam do ksichtu?

ty vole, neskutocne si prajem konecne nejaku zmenu tam, ale nie s ksichtami, ktore tam bol roky.
a to sa asi nestane.

nefandim smeru, ale neverim nikomu.
matovic ide rozpravat o kauzach pocas vlady radicovej, a pocas smeru? ze ich vlada mala kauzy za 5 000 000eur a fico za 300 000 000eur? to akoze on o tom trepe? to mi vazne chce tvrdit, ze radicovej vlada mala 2kauzy...

si pamatam len kauzu v teplarni na vychode, kde SAS hodilo do medii, ake odstupne dostali smeraci.. za dva roky vo funkciach SASkari nezmenili ani n. ked padla vlada, dostali rovnake odstupne ako SMERaci, na ktorych kydali predtym. tajomstvom je to, ze pocas celeho vladnutia SAS v teplarni bol ich jediny ciel priviest ich do straty, aby verejnost lahko prijala fakt, ze teplaren idu privatizovat.
to mame hold dalsia kauza, ktora ale nestihla skoncit, kde by sa skody ratali na DESATROCIA, na desiatkymilionov eur. kedze niekto este asi za mikoho niekomu teplaren slubil, a dodnes sa nastastie nepodarilo plan zrealizovat...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5570
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

sestra je vysokoskolska ucitelka a vcera robila s "druhakmi" na cviceniach pokus ohladom volieb a kto ako pozna volebny mechanizmus u nas. v kruzku mala 28 ziakov, 16 povedalo ze volit nejdu, 12 ze idu. z tych 12stich teoreticky by 8 ziakov volilo strany ktore by sa nedostali do parlamentu a len 4 by volili silne strany. vysvetlila im, ze teda tych 16+8 hlasov sa percentualne prerozdeli podla poradia tych 4 volicov a ze prakticky 4 ludia rozhodnu o buducnosti celej 28 clennej skupiny. a zrazu boli vsetci vyhukani ze co je toto za system a ze oni o tom ani len netusili ze to takto funguje! a to hovorime o vysokoskolakoch. to je znalost zakonov a mechanizmu volieb nasej buducej inteligencie :laugh:

EDIT: a este jedna perla predvolebna http://www.idemvolit.sk/429-kauza/tri-d ... mej-firme/
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

to neni ani o znalostiach ako o logickom zmyslani :D ale pekny "experiment"... zaroven aj smutnyy ;) potom to tu tak vyzeraa
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

ja som zastanca teorie: kto nevoli, neh nepinda na to, co tu je ...

PS: a keby volby mohli nieco zmenit, uz davno by ich zakazali
lava, prava, lava, prava ...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Asnod »

Nevolim koli sprostosti a demencii slovenskej Ficovolicskej vacsiny, aj tak mi to vzhladom na to ze zijem mimo az tak neserie. Na slovensko sa nevratim, aj tak nieje koho volit.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

gratulujem
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja napr. neviem ešte, či pôjdem voliť. Najskôr som chcel využiť možnosť volby zo zahraničia, ale ke´d som zistil, že sa musím trepať na poštu, vystáť tam radu atď, tak som sa na to vykašlal.
Ešte ostáva možnosť cesty k rodičom, to ešte uvidím podľa okolností.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

a co si ako cakal, ze ako budes volit zo zahranicia?, ze pride za tebou statna audina so schrankou, ze ahoj hod tu ten tvoj listok. ?
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Čo tak elektronická možnosť volby?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

zabudni to nefunguje skoro nikde, a ma to taktiez svoje negativa a bezpecnostne rizika
neviem ci to vobec niekto okrem estonska pouziva fulltime
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2268
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Zamiesam tu trochu vlastnej teorie, preco je to na slovensku tak, ako to je. Preco su take rozdielne pohlady na volby, preco niekto voli strany ako smer, niekto kotlebu, niekto nevoli vobec. Vopred sa ospravedlnujem za niekolko zovseobecneni, ktore z priestorovych dovodov spravim. Maju nacrtnut poinut, no zaroven mi je jasne, ze to uplne nieje take cierno-biele, ako by to mohlo vyznievat.

Da sa povedat, ze za vsetkym stoji komunizmus, ktory totalne znicil niekolko generacii. Cest vynimkam, ale tych bohuzial nie je dost. A obdobie komunizmu a nasledne prechod na demokraciu nam obcanov rozdelili nejako takto:

1. Pamatnici komunizmu. Ignorovali jeho diabolsku stranku, resp. nemali dostatok schopnosti na to, aby ich komunizmus okliestoval. Su to ludia, ktori maju ukoncene ucnovky, resp. "vzdelani" ludia, ktorich specializacia je v trhovej ekonomike na prd. Komunizmus pre nich predstavoval istotu. Pracu dostali, nemuseli o nu nejako bojovat, bolo im zhora dane. Rovanko to mohlo byt aj s bytom, ak stavali dom, tak material sa nakradnut dal. Ak to nepresvihli, statna moc nemal dovod ich buzerovat a komunizmus bol pre nich idealny system. Zapadali do vzorca spolocnosti a nakolko zivotny standard bol rovnako mizerny pre kazdeho (az na tych rovnejsich), neboli komfortovani s vlastnou neschopnostou zabezpecit si lepsie podmienky, nakolko sa to nedalo.

Pad komunizmu sposobil, ze dotovane podniky padli, zbytocne pracovne miesta sa zrusili, dovalil sa tu tovar a myslienky zo zapadu a ti menej sikovnejsi prestali zapadat do vzorca. Naucena vlastnost nekecat do politiky a bat sa politikov sposobila, ze sa vdaka meciarovi rozkladlo co mohlo a nakolko to on zabali do slubov, o blahobyte bez starosti (rovnako ako komunisti), ludia z tejto skupiny volicov mu to zozrali. A zeru to do teraz. Tito volici ocakavaju niekoho, kto za nich vyriesi ich problemy, bez toho, aby pre to museli nieco spravit oni sami. Strach z neexistujuceho nepriatela (imperialisti/imigranti), je uz len nutnou sucastou tohto folkloru. Kazdopadne, nic nove, precitajte si Orwellovu Zvieraciu Farmu. ;)

2. Frustrovani nevolici. Toto je skupina ludi, ktora nie celkom chape fakt, ze aj politik je len clovek. Vidia, ze situacia je zla, ze maju kopec problemov, ale z politiky vnimaju len tu zlu stranku (kauzy). Chapu to tak, ze politik je tam len od toho, aby nakradol a tym to konci. Povod svojich problemov vidia v zlom systeme, ale (uz) nemaju odvahu sa vzopriet nepravosti, rezignovali na vsetko a snazia sa prezit v ramci zabehnuteho systemu. To, ze nevolia, pokladaju za FUCK OFF systemu :rolleyes: A ako jergus spominal v prispevku vyssie, zlahcuju situaciu pre silne strany.

Neuvedomuju si, ze existuju politici, ktorych ak by podporili, znacne by to zlepsilo ich podmienky. Napr odvody. Ich neumerna vyska sposobuje, ze v chudobnejsich castiach SR nechcu firmy zamestnavat ludi na TPP, lebo by neutiahli mzdove naklady. A potom dochadza k situaciam, ze clovek po mesiaci na marodke z dovodu urazu, dostane od poistovne nahradu uslej mzdy vo vyske 4,- € (slovom styri). Ich argument na vymenu politikov je taky, ze aj tak budu kradnut. Okej, tak nech kradnu, ale ked aspon znizia odovody, ludom to pomoze viac, ako kvety na MDZ a vianocne prispevky. Tuto skupinu takmer nie je mozne dostat k urnam :rolleyes:

3. Nevedomi nevolici. Nesleduju politiku, sem tam sa k nim dostane nejaka kauza alebo nejaka pikoska. Nerozumeju politike ako takej, neuvedomuju si to, ako vplyva na kvalitu ich zivota. Je mozne ich presvedcit, aby sli volit, ale sami od seba to nespravia. Su presvedceni, ze ich hlas nema cenu.

4. Nevedomi volici. Prakticky rovnako ako skupina nevedomich nevolicov, len s tym, ze volit chcu. Bud preto, ze sa to patri, alebo preto, ze to chce niekto iny. Velmi lahko manipulovatelna skupina ludi, daju na radu blizkych.

5. "Najinteligentnejsi zo vsetkych" volici. To su ludia, ktori vidia skrytu pravdu, ktora beznym "tupcom" nie je znama. Svet kontroluje niekto iny (CIA, Jasteri, Zidia... :facepalm: ) a facku takemuto zriadeniu daju len politici ako kotleba, kollar a podobne individua. Tito ludia absolutne netusia, ako funguje stat, trh a ekonomika a myslia si, ze problemy slovenska sa vyriesia tak, ze po prstoch dostanu ti, ktori sice kradnu, ale nedeformuju nas system. Sak, realne, co viac poskodilo slovensku? CT za miliony, alebo tri ukradnute kurence z dvora nejakej babky? Ak sa odstrania svinstva ako CT, je sanca, ze sa odstrania aj dovody, pre ktore miznu kurence. :bye:

6. Uvedomeli volici. Su si vedomi chyb politikov, su si vedomi realnych problemov, veria, ze volbami sa da dosiahnut zmena. Co je pravda, len bohuzial, tato skupina je najmensia a sama tu zmenu nedosiahne.

Kazdopadne, zaver je taky, ze ak VOLIT TREBA A KTO NEVOLI, NECH DRZI HUBU. JEHO NEOCHOTA ZAPOJIT SA, SKODI ROVNAKO, AKO HLAS TUPCOV.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

JAŠTERI :hysterical: to si kde na to prisiel? :laugh:
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil

Návrat na "Debata o všetkom"