Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale to nie je dobre, kolko krat sa objednavky y Ciny dostavia aj po niekolkych mesiacoch a ak mal niekto poobjednavany tovar za par stovak, tak moze byt velmi nemylo prekvapeny, ze zrazu sa mu to o dost predrazi. Aj ked v dobe ked sa tovar objednaval, bola ta cena tovaru v podstate definitivna
NB: Asus ROG Strix G16
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 960
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa lele007 »

Vsak mal s tym pocitat, ze sa nedorazi na SVK do 1. jula.. aj tak hento cely cirkus uz chceli zaviest pred pol rokom.. alebo dokonca skorsie ked niet corony, nie?
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

HellAngel napísal: Št 08. Júl, 2021, 11:02 ale to nie je dobre, kolko krat sa objednavky y Ciny dostavia aj po niekolkych mesiacoch a ak mal niekto poobjednavany tovar za par stovak, tak moze byt velmi nemylo prekvapeny, ze zrazu sa mu to o dost predrazi. Aj ked v dobe ked sa tovar objednaval, bola ta cena tovaru v podstate definitivna
Môžeš to stále odmietnuť. Prípadne úplne to ignorovať, neviem či tam nie je deadline nejaký a keď to dovtedy nevyriešiš, tak berú, že to odmietaš.

Ja mám ešte jednu vec z Aliexpressu, objednával som 18.5., na trackingu vidím, že to prišlo pred pár dňami. Keď mi príde list, tak najprv napíšem Aliexpressu, že či mi preplatia colné a ak nie, tak to odmietnem, vytvorím dispute s tým, že nedodržali doručenie do 31 dní a budem dúfať, že mi to vrátia.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Št 08. Júl, 2021, 11:15, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa faugusztin »

HellAngel napísal: Št 08. Júl, 2021, 11:02 ale to nie je dobre, kolko krat sa objednavky y Ciny dostavia aj po niekolkych mesiacoch a ak mal niekto poobjednavany tovar za par stovak, tak moze byt velmi nemylo prekvapeny, ze zrazu sa mu to o dost predrazi. Aj ked v dobe ked sa tovar objednaval, bola ta cena tovaru v podstate definitivna
Ak si objednaval tovar v hodnote par stovak, tak ho nema co prekvapit, kedze clo/DPH mal platit aj predtym.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

nemusi to byt jeden kus, moze to byt xy mensich balickov, kludne aj do 23eur, ktore boli v dobe objednavania vynate aj z DPH aj cla

lele: tento cirkus uz planovali dlhsie to je pravda, ale tak ja nebudem rozmyslat pol roka dopredu, ci nepride nejaka Corona, neuviazne lod v prieplave a moja zasielka bude mat dost velke meskanie

loleq: akoze to mozes odmietnut a predajca ti vrati peniaze?

Ide mi len o to, ze ak bol tovar objednany za starych podmienok, tak mali platit aktualne podmienky v den nakupu a nie v den dodania. A dodat datum objednania pre celnu spravu mi nerobi problem. Cele je to o tom, ze sa spustilo na co nie sme realne pripraveny, ludsky a ani technicky
NB: Asus ROG Strix G16
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 960
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa lele007 »

HellAngel napísal: Št 08. Júl, 2021, 11:19 Cele je to o tom, ze sa spustilo na co nie sme realne pripraveny, ludsky a ani technicky
No to asi kazdy mohol mysliet/vediet dopredu, ze to bude bordel, preto som 3-4 mesiace uz neobjednal nic a cakam, ze ako vyvinie situacia, lebo nemam ani cip aktivovany na OP.. :) ale to ze Ali zaplati clo znie celkom dobre, hlavne nechcem tu ziadne (e)papierovacky robit..
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa faugusztin »

HellAngel napísal: Št 08. Júl, 2021, 11:19Ide mi len o to, ze ak bol tovar objednany za starych podmienok, tak mali platit aktualne podmienky v den nakupu a nie v den dodania. A dodat datum objednania pre celnu spravu mi nerobi problem. Cele je to o tom, ze sa spustilo na co nie sme realne pripraveny, ludsky a ani technicky
Pre colne konanie VZDY platil datum vstupu na uzemie EU.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 812
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

faugusztin napísal: Št 08. Júl, 2021, 11:28
HellAngel napísal: Št 08. Júl, 2021, 11:19Ide mi len o to, ze ak bol tovar objednany za starych podmienok, tak mali platit aktualne podmienky v den nakupu a nie v den dodania. A dodat datum objednania pre celnu spravu mi nerobi problem. Cele je to o tom, ze sa spustilo na co nie sme realne pripraveny, ludsky a ani technicky
Pre colne konanie VZDY platil datum vstupu na uzemie EU.
Tak to som zvedavy lebo par dni pred 1.7. vstupila na slovensko moja posledna zasielka ktoru ocakavam z ciny no zatial sa este nedostala na rad. Dlhsie je bez pohybu co nieje nic nezvycajne u nas. Uvidime ci mi pride bez dane alebo vyrubia dan a vypalne.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

lele007 napísal: Št 08. Júl, 2021, 11:25
HellAngel napísal: Št 08. Júl, 2021, 11:19 Cele je to o tom, ze sa spustilo na co nie sme realne pripraveny, ludsky a ani technicky
No to asi kazdy mohol mysliet/vediet dopredu, ze to bude bordel, preto som 3-4 mesiace uz neobjednal nic a cakam, ze ako vyvinie situacia, lebo nemam ani cip aktivovany na OP.. :) ale to ze Ali zaplati clo znie celkom dobre, hlavne nechcem tu ziadne (e)papierovacky robit..
JOP, ak by to naozaj tak fungovalo, tak to by bolo super
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci ake led lampy do bytu na wifi by ste odporucsli ideal z.eu skladov aby som sa vyhol.tomuto.cirkusu
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5469
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

som si celkom isty ze to je vec ktora sa oplati kupit na SVK so zarukou a so vsetkym co k tomu patri
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stefan222 napísal: Št 08. Júl, 2021, 20:32 borci ake led lampy do bytu na wifi by ste odporucsli ideal z.eu skladov aby som sa vyhol.tomuto.cirkusu
Na to máš nákupnú poradňu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne slo o to aby som sa vyhol tym colnym nezmyskom ale jasne dik.ci nie je neaka odnoz rovno uz s eu skladmi
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Banggood geekbuying dhgate
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 960
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa lele007 »

V krajnom prípade sa môže poplatok za doplnenie potrebných údajov vyšplhať až na 9 eur. Avšak až len od septembra – momentálne pošta dočasne účtuje poplatky s 50 % zľavou, v tomto konkrétnom prípade by teda bola reč o doplatku v sume 4 eurá.

Pozor na meškajúce zásielky

Pripomíname tiež, že e-shopy zapojené do schémy IOSS „vyberajú“ DPH len od 1. júla a len u zásielok objednaných po tomto termíne môžu nakupujúci očakávať plynulý priebeh.

Novinka sa netýka tovaru, ktorý ste si objednali pred 1. júlom, no doručený vám bude až teraz. V tomto prípade budete musieť zásielku precliť – či už sami alebo za pomoci prepravcu. Opäť preto dávame do pozornosti aj náš návod na „manuálne“ preclenie zásielky cez nový portál daniarov.
https://zive.aktuality.sk/clanok/pftxfb ... ahaniciam/
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B

Návrat na "Debata o všetkom"