Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality...

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
ANONYM_a7

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

dnes mi prosim pekne omnia prestala detekovat simkartu. Naparadau :facepalm: Nic som nerobil, len tak. Tesim sa, uplne moc ma to tesi :D

Asi idem na restore..... tie veci co tam mam nacierno asi robia galibu.

Este mozno otazka na hada: Co si mi tam nahadzoval ten 3G profil, nie je daka new verzia?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa Snake »

Všetci majitelia Windows Phonov ktorý nemajú pridanú kreditnú kartu a chcú si ju pridať zavítajte na accounts.microsoft.com a pridajte si ju, systém je v prvotnej prevádzke a neoveruje odkial karta pochádza!

Mne konečne vzalo novú debetku :-)





.
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa glirpi »

no idem na to, dik :)

// zavital by som ak by ta stranka accounts.microsoft.com isla..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa Papek »

account.microsoft.com :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa glirpi »

ok, ja uz nemam nervy na tieto kadejake ucty.. ved to nie je normalne aby som koli jednemu telefonu mal a upravoval nieco na live, nieco na account od ms, nieco niekde na live, potom wp stranke a nieco na nokii stranke.. pc mam nastavene na united states a nemienim si to menit a koli tomu mi nejde lognut sa na zune soft, na live ucte mam slovakia ale na account.microsoft mam gb a nejde pridat kartu koli tomu ze gb ma ine formaty pre zip, tel etc. a fakt uz ma to nebavy..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa Snake »

ja mám US PC/US live/SK lokáciu, a ide to.





.
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa glirpi »

no ty si pan a ja lama. to preto :)
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
ANONYM_a7

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

myslim ze mi to zozralo kreditku uz davno ked som sa regoval cez telefon. Ako je to mozne? Dal som fake adresu v UK. Zeby bol system az tak hlupy?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa Papek »

To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa CageJ »

Chlapi ake mate skusenosti s Lumiami 710 alebo 800 ?
Rozmyslam nad kupou... A hlavne ako natom bezi WP7.5M a neviete nieco ci bude na WP8 upgrade.. kedze aj nato cakam.. To Mango je sice krok dopredu ale stale chybaju zakladene veci.. mne napr. podpora MicroSD, tak stale s kupou smartphonu WP cakam...Ci nepockam rovno na telefony s plnou integracou WP8..

Neviem ci to tu je, ale zatial su tieto nepotvrdene INFO :

Funkcie:

- Podpora pre multicore procesory
- 4 rôzne rozlíšenia, k 800x480 pribudnú ďalšie, zatiaľ neboli nešpecifikované
- NFC podpora, vrátane platieb a sharovania obsahu medzi WP8 a Windows 8
- MicroSD podpora
- Provider má možnosť obrandovať Wallet funkciu, cez SIM alebo v hardware
- Prechod na základné komponenty z desktopu, vrátane kernelu, network stacku, bezpečnostných komponentov a media podpory
- Zjednodušenie portovanie desktopových aplikácií na mobil
- Zune desktop aplikácia bude zrušená a vymenená za inú, zatiaľ nepomenovanú aplikáciu
- Hlbšia Skydrive integrácia, s možnosťou synchronizovania aj dát ako napríklad hudby
- Xbox companion aplikácia dostane aj Windows 8 klienta
- Natívna podpora kódovania (napr v C++), jednoduchšie portovanie z Androidu a iOS
- Komunikácia a integrácia App-to-App
- Skype klient s hlbšou integráciou v OS, internetové a klasické telefonáty budú prakticky identické
- Aplikácia kamery bude podporovať rozšírenia a firmy budú môcť pridávať aplikácie priamo do fotenia.
- Natívna Bitlocker enkrypcia
- Proxy server bude komprimovať stránky v IE10, čím sa zvýši rýchlosť o 30% (podobne ako Opera Mini)
- Do Wifi pribudnú preferencie a zariadenie sa môže automaticky pripájať na hotspoty providera.
- Nová DataSmart funkcia bude sledovať využitie vašich aplikácií a posielaných dát (aby ste napríklad neprekročili váš limit)
- Podpora aplikácií, ktoré budú umiestnené za firewallom firiem.

U mna je to rozlisko, microSD a mozno multicore procaky.. na druhej viem, ze WP je asi najrychlejsi mobilny OS...
Naposledy upravil/-a CageJ v Po 27. Feb, 2012, 15:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa glirpi »

Papek napísal:
a tiez http://blogs.skype.com/en/2012/02/skype ... deo_c.html

nainstalovane :)
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa M1ch4l »

no ak si kupis lumiu 710 alebo 800, tak update ti nepomoze, pretoze tam nie je hardver na podporu microSD, nemaju prednu kameru, takze skype kto vie ako na tom bude...

multicore procaky WP7 nepotrebuje. Beha to velmi svizne. Sak si pozri na youtube videa, beha to rychlejsie so single core ako android s dual core. Taktiez pchat dual core a cojaviemco do mobilnych zariadeni, ked to LEDVA PODPORUJE MULTITASKING je <>ina.

Rozlisko je podla mna dobre take ake je...s vyssim rozliskom ziskas len vacsiu jemnost obrazu. Je pravdepodobne, ze Nokia bude stale robit aj nejaky high-end telefon s uhloprieckou mensou ako 4 palce, a tam je 800x480 podla mna fajn. Pretoze tak je to prakticke, je to rozumna velkost. Ale urobia aj nieco vacsie, vid lumia 900 pre americky trh.

ja este svoj nemam, ale uz pracujem na lumii 800. Prachy mam, ale chcem ju zohnat relativne lacno (pod 10 000 czk). Skusal som si ju uz dva krat (Raz na nejakej MS expo na skole a raz v T-mobile v obchode). No a co povedat...ked si chcem ja nieco kupit, tak to musi byt sakra dobre. Pre mna hovori v prospech 800 dizajn, system a jeho rychlost, praktickost, funkcie, moznost vyvoja aplikacii (aj ked to by som mohol aj na ine) a trosku sympatie voci MS a Nokii.
710 by som si asi nekupil, je to okresana 800 a ma daleko horsi dizajn. A taktiez ma len 8GB pamate, co uz moze byt malo, ak by som tam pchal vela hudby. A tam je uz aj silna konkurencia v podobe Čamčung Omia W (mal som ho v rukach tiez a z hladiska build quality a dizajnu je to podla mna dost slabe ale inak to moze byt fajn, no mal som z toho taky pocit na rozpadnutie trochu....a ten zadny plastovy kryt, co sa tvari ako bruseny hlinik, to ma znepokojuje velmi).

Aj tak ale nerozumiem, preco vsetci takto riesia to, ze tam nie je podpora pamatovych kariet...sak lumia 800 ma sakra 16 GB. Nech mi nikto nevravi, ze tam nevopcha najoblubenejsie pesnicky, dokumenty, hry, appky a cojaviemco este... To mi pride len akoby niekto hladal chyby...ano ine telefony to maju, ale kto to realne pouzije? Ano, ja mam v kompe cez 80 GB hudby v pocitaci (absolutna vacsina flac), lenze WP nepodporuje flac, takze ked by som z toho narobil MP3, tak by sa mi z toho vosla do tych 16GB aspon polovica, ak nie vsetko, a samozrejme vela veci z toho nepocuvam, takze sa urcite zmestim...A dokumenty su relativne male.

Este by mohli Snake a glirpi povedat, ci im neprekaza ten PenTile displej, lebo ja som sa nikdy moc nezameriaval na analyzu toho, ani som si to nikdy nevsimol, ze by bol nejaky problem. Udajne pri citani cierneho textu na bielom moze byt nieco vidiet (ale pochybujem ze pri normalnom pouzivani teda ked na telefon pozeras zo vzdialenosti 20+ cm)

Ale moj zaver by bol asi taky, ze ak chces vsetko to, co chces, tak si asi radsej pockaj na Windows phone 8 (teda update, ten co bude po Tangu ak sa nemylim - podla doterajsich informacii ku koncu 2012). Lenze s tym cakanim je to tak, ze ak si raz povies, ze mozes pockat, tak si to vlastne mozes povedat aj potom, a budes cakat donekonecna.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa Papek »

Ono tych 16GB je pomerne na hrane, momentalne mam v telefone 1800 fotiek, zopar natocench videi (HD), 1GB hudby a navigaciu s mapou rakuska (na SK pouzivam Google maps). K tomu zopar hier a nutne zlo typu facebook, skype, messanger, bankomaty atd a mam volne 1GB, ktore si pri troche nepozornosti raz dva zaplnim. WP7.5 sa mi paci, ale Lumii 800 som zatial horko-tazko odolal, uvidim, co prinesie WP8. S iP4 sa zatial nemam kam ponahlat, stale je to rychle a funkcne, akurat to gui ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa stanomx »

jj potrvrdzujem ja už som zaplnil 32gb na smartfóne chcelo by to 64 (fotky, videa, hudba, mapy a iné súbory aplikácii).
Proste mi ostalo 210mb volnych a len som kukal, tak som musel všetky fotky a videa hodiť do PC.
RAMMSTEIN
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone 7.5 - Skúsenosti, rady, problémy,aktualit

Príspevok od používateľa CageJ »

M1ch4l napísal:
Aj tak ale nerozumiem, preco vsetci takto riesia to, ze tam nie je podpora pamatovych kariet...sak lumia 800 ma sakra 16 GB. Nech mi nikto nevravi, ze tam nevopcha najoblubenejsie pesnicky, dokumenty, hry, appky a cojaviemco este... To mi pride len akoby niekto hladal chyby...ano ine telefony to maju, ale kto to realne pouzije? Ano, ja mam v kompe cez 80 GB hudby v pocitaci (absolutna vacsina flac), lenze WP nepodporuje flac, takze ked by som z toho narobil MP3, tak by sa mi z toho vosla do tych 16GB aspon polovica, ak nie vsetko, a samozrejme vela veci z toho nepocuvam, takze sa urcite zmestim...A dokumenty su relativne male.
No tak ide o tu mobilitu, ze staci tu kartu prehodit a funguje ako mass storage a co som pocul, tak ten ZUNE je dost o nicom. iTunes je lepsi..okrem toho sa mi zda, ze ani iPhone nema mass storage... To povazujem za strasny minus.

No o ten multicore by ani tak nejde, mozno ten display... A ako je to s integraciou uctou - win live atd. ? Je nutne ich pridavat alebo ako?

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"