Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

sice ked to tak menujes tak to chapem. Ale v noci to seriozne fakt vie mega pomoct ak napr ides po lese/na poli atd. jasne ze na dialnici toez nemame vela benziniek aspon na vychode ale hej moze to byt otrava ore niekoho.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

moje auto ma ostreky svetiel spolu s ostrekom celneho skla. a hladam moznost, ako to prekodovat. mina to vela vody, a predok auta je vzdy cely zadrbany od zaschnutej kvapaliny
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

obrovsky gulovy prd si kazdych 600 metrov utres na pumpe ked prsi (alebo je snehova kaša) a hadzu na teba bordel auta pred tebou...

ostreky su vyborna vec, podla homololo podmienok musia byt, tam sa nic nezmenilo. Niektore auta maju ostrekovace zabudovane v svetlometoch a nie v narazniku, vysuvaju sa take cicíky a z toho spliecha svätená voda. Jedina vec je fakt ze tie svetelne zdroje maju menej nez 2000lm, uplne presne ako sa japonske vozy optimalizovali na milimeter velkosti pretoze nejakych 15 rokov dozadu zaviedli v Japonsku dane podla vonkajsej dlzky vozidla. Co bolo generaciu predtym 4762mm, to bola nova generacia 4699 a vsetky znacky tak.

edit : pocitovo silne LED svetla sa dosahuju FOKUSOVANIM svetelneho lúča tam kde je ho treba, nie "vsade" ako z halogenky. Lebo je rozdiel medzi lumenmi ktorymi sa tu ohaname a LUXAMI, co je jednotka realnej svetelnej sily v konkretnom bode. Ono sa to nezda ale aj halogenka ked sa dobre "zaostrí" tak je z toho hurhaj jak howado.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10044
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Tak snad nebudem kazdych 500 metrov ostrekovat svetla ked prsi. Voda z nich odchadza aj spina a ak na nich das vosk alebo nejaky pripravok tak je to ako stit. Cize nie je to uz vobec potrebne. LED svetla ani nie su teple, takze to tam ani neschne.

Pri ostrekovani kazdych 500 metrov a jednom lepsom dni by voda do ostrekovacov vysla viac jak nafta. Hlavne ked teraz isli ceny hore. :D

Za mna plati co som napisal. Takze kvitujem ze sa nedavaju a su max. optional. :)
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som narazal na to ze si pisal ze ich radsej pretreš na pmpe - nepretres, od RimbaSomba do Bubliny nepretres ani raz na ani jednej pmpe.

Fakt je lepsie mat tu MOZNOST ostreknut ich pocas jazdy potiahnutim jednej uzasnej páčky nez nemat a musiet zastavit na pmpe... vravim ti, ked snezi a ako ty vravis LEDky nehreju, tak ti ich zaje...nesie. Je to nahovno pre tych co idu oproti. Ked je snehova kašička na asfalte, neocistis ich, auta pred tebou ta zahadzu atd atd atd. Nikto ta nenuti ostrekovat LEDky kazdych 36,2 metra.

Foter mojej starej vravel - radsej mat vacsiu spotrebu vody v ostrekovacoch nez nafty, az pokial ho nezabil kamion. A vies preco ? Lebo nevidel.
To mas tak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10044
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Takyto problem som mal asi len raz, ked auto stalo a bolo od ladu. Inac svietia vcelku normalne aj ked su spinave.

Zahadzane od snehu som nemal, ledky to vedia roztopit aj skrz to, ze nehreju. Z vody na ceste sa vlastne aj obmyvaju, takze tiez nic. Ostava situacia ked je na nich sol a zrazu su cesty suche a je teplo. Takze tam sa hodi pretriet ale overall aj komplet zasrate svietia lepsie ako vsetky heligonky takze vlastne to nie je az taka nutna vec ze paneboze pomoc musime zastavit.

Cize pre mna vcelku nepodstatna vec lebo iba nevyhody a to mam detailink rad. Ale kto chce, nech vybera podla seba. :)

A to som soferoval aj ked sa na popradskej dialnici konal armagedon dva dni.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uvedomis si dakedy ze nejde len o to ako ty vidis/vnimas svietenie tvojich svetiel ?

pochopis ze svetla sa umyvaju hlavne preto, aby si neoslepoval protiiducich ? light scatter... spina na svetlach sposobuje lamanie svetelneho luca blabla.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10044
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ahaaa, no tak to mam prave niekde medzi pravou a lavou polkou.

Ludia si pchaju cinske ledky miesto ziaroviek, nikdy nenastavene svetla a ma ma trapit spina na svetle? Potom ked si vsetci ustelu pred svojim prahom, tak si za 200 doplatim obštievanie svetiel.

Na firemnych autach sa svetla/auto neumyva cely rok a tu bude vadit ked budem mat spinku na svetle pocas jednej cesty. :D
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5523
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Aj vas irituje ked k niekomu sadnete do auta a ma 4rocne stierace s ktorymi po zotreti vidno menej ako pred nim?
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ano, odco cely zivot fical na stieracoch z teska.
Nastastie som mu natlacil aerotwiny a odvtedy na ne neda.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10044
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ja nemam rad ani spinave okno, vodny kamen.. nefunkcne stierace a tak. :D

Pritom to mozes dat umyt, vycistit, vymenit, spravit sam.. podla lubovole.
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

a este je to aj lacne, v porovnani so zvyskom auta :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5523
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

A dovolim si povedat ze je to o dost nebezpecnejsie ako o centimeter sirsia pneumatika, nefukcna jedna z dvoch ziaroviek na zadnej SPZ, nefunkcny zadny ostrekovac, rozostrena hmlovka alebo nerovnomerny ucinok rucnej brzdy... za co vsetko ta vyhodia z STK.

Ale stierace namaderu? pohodaaa
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Miso122 napísal: Po 13. Feb, 2023, 20:56 moje auto ma ostreky svetiel spolu s ostrekom celneho skla. a hladam moznost, ako to prekodovat. mina to vela vody, a predok auta je vzdy cely zadrbany od zaschnutej kvapaliny
Niektore auta ako napriklad moje low cost Suzuki ma na ostrekovanie svetlometov zvlast tlacidlo. Cize mozem podla potreby samostatne ostrekovat predne okno, zadne okno a predne svetla.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ahaaa, no tak to mam prave niekde medzi pravou a lavou polkou.

a rozmyslali tvoje polky, ze by ten oprotiiduci ciastocne oslepeny mohol napriklad horsie vidiet a ebnúť do teba ? napriklad preto lebo... zle videl ?
ti ludia su dnes ale kkti, ze ?


to ze niekto dava Racing Turbo Lampáš na Fabiu tebe dava nejaky narok byt trubka ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"