Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keby som chcel hentaku kkcinu, asi ho sem neprdnem ze ...

nemrnčal by si na naftovy voz s dojazdom 194km v zime ked musis kurit ? napriek tomu ze nabijanie nafty na 200km trva asi tak 20 sekund a nabijacku mas kazdych tristo metrov ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Prosim uz dost
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: Pi 17. Feb, 2023, 16:58 keby som chcel hentaku kkcinu, asi ho sem neprdnem ze ...

nemrnčal by si na naftovy voz s dojazdom 194km v zime ked musis kurit ? napriek tomu ze nabijanie nafty na 200km trva asi tak 20 sekund a nabijacku mas kazdych tristo metrov ?
keby denne najazdím v priemerne 10 km, tak nie, nemrncal, keďže by mi nádrž vydržala na týždeň a pol prevádzky, úplne prijateľná podmienka

Tých tvojich 6000 km ročne, aké sú tvoje najdlhšie cesty? Aspoň 500 km na jeden záťah?
Používateľov profilový obrázok
Marscruisser
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 169
Dátum registrácie: Št 04. Aug, 2011, 16:13
Bydlisko: Mordor

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Marscruisser »

Zdravím,
Prosím o radu aké auto kúpiť do mesta.
Momentálne mám Renault Megane 2 1.6 83kw benzín kombík( hlučný a nie moc pružný motor ) má natočené skoro 400.000km. Ani by som nemenil no počas jazdy sa mi už pár krát stalo že zdochol motor. Nemám chuť to už riešiť ...
Auto som doteraz používal denne 70km a raz mesačne 700 - 1000 km. Nakoľko mením prácu na home Office, nebudem už dochádzať.

Moje potreby teda budú 90%mesto (Ba)10% diaľnica raz mesačne spomínaných 1000km.
Čo chcem - Výkon minimálne 80kw
Čo by bolo ideálne : kombi kasňa, automatická prevodovka, Isofix vpredu aj vzadu
Môj budget je 11-12.000€
Vek max do 8 rokov.

Bola mi poradená KIA Ceed SW 1.6 GDI 99kw, manuál čo mi prišlo rozumné - benzín do mesta,no tu na fóre som sa dočítal že 1.6GDI viac karbonuje, benzín sa dostáva do oleja a pri krátkych trasách sa nestihne odpariť.

Moja otázka čo kúpiť ? Benzín či diesel? Ak diesel výber je pestrý,ale benzínových ponúk je málo.

ďakujem.
|Core i5 2500K@4400MHz |Gelid Triannquillo rev.2|MSI Z77A-GD55|Kingston 16GB DDR3|Gigabyte GTX 56GOC-1GI|SSD OCZ Vertex3 60GB| 2x Samsung F3 500GB raid 0|OCZ 500W|Case Lian Li K-58|
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

No pri tomto najazde jednoznacne benzin idealne nepriamy vstrek bez turba
Co ma napada je spominany ceed alebo I30 kludne pozriet aj novsi motor 1,5DPI, Prípadne dake Subaru Outback 2,5
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Z novsich i30 1.5i ale to je slabsie. Zo starsich auris 1.6i avensis 1.8i...v automate to bude s cvt. Pripadne hybridne coroly 1.8/2.0. Civic 1.8 tourer.
Ak najdes, tak od suzuki 1.6 ( scross, vitara). Moc toho nepriamovstrkoveho uz nie je. Myslim, ze este fiat mal nejaky schopny motor ale tiez to bude okolo 100ps.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne : nepriamovstrek benzin, idealne bez turba. Kludne aj nejaku hybridnu Tojotu ak sa zmestis do rozpoctu pripadne ak mozes kusok pridat.
edit : bazos, auris hybrid dokonca este s LPG (jaj), 2016, 12.990,-eur dohoda, Bratislava.



>> Tých tvojich 6000 km ročne, aké sú tvoje najdlhšie cesty? Aspoň 500 km na jeden záťah?

ako bublinak vybavujem vela veci na bicykliku, elektrickej kolobezke, urady skoly kruzky pre deti blabla mam v rozsahu 2km. Obchody do 600 metrov asi styri.

Moje trasy su Bublina-Donovaly (prave teraz vysedavam nad grúňom), Bublina-Levice, 2x rocne dovolenka more (Taliansko, Juhoslavia, vacsinou tak 750-950km jednym smerom plus dalsich 1000km v okoli ; na takejto ceste ale kormáň zdielam so starou takze tie cisla neratam do "mojho" posobenia, to su "nase" a nemam presne rozdelene kto kolko presne), 2x lyzovacka. Tieto nie su zahrnute v spominanom cisle 6000km.

Prestal som jazdit do Mnichova co bolo 7-10x rocne co samo o sebe bolo dalsich 10.000km ; otazka je kedy zacnem znovu, to ale ideme traja-styria chlapi v aute takze o soferov nebola nudza.

zopakujem otazku : nemrnčal by si na naftovy voz s dojazdom 194km v zime ked musis kurit ?
Ziadne prosim dost. Nadavali by ste vsetci ako pohani.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

beardie napísal: So 18. Feb, 2023, 10:33
mp3turbo napísal: Pi 17. Feb, 2023, 16:58 keby som chcel hentaku kkcinu, asi ho sem neprdnem ze ...

nemrnčal by si na naftovy voz s dojazdom 194km v zime ked musis kurit ? napriek tomu ze nabijanie nafty na 200km trva asi tak 20 sekund a nabijacku mas kazdych tristo metrov ?
keby denne najazdím v priemerne 10 km, tak nie, nemrncal, keďže by mi nádrž vydržala na týždeň a pol prevádzky, úplne prijateľná podmienka
Na hento ideál phev, najmä s rodinným domom
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

BA-Donovaly je ~220 km
BA-Levice je ~150 km
Ideálne trasy pre EV, vrátane zimy

Inak, očividne si zase zavádzal s tými 6k ročne
Ergo, tých 6k je rovnako virtuálnych ako Town&Country za 14k, alebo koľko si to vymýšľal

Diskuter blabolic
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Beardie: BA - Donovaly sice je nejakych 220km, ale nechces to robit s autom so 40 kWh bateriou a bez TC (v zime). To je minimalne na 1 a dost mozno na 2 zastavenia. Tie dojazdy su vtipne cislo (podobne ako udavane spotreby u spalovakov).
Nic na tom nemeni fakt, ze napr. pre jednych mojich susedov by to bolo fajn auto, chodia najdalej 30 km, maju moznost doma nabijat, dlhe cesty robia vlakmi, ...
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ergo, tých 6k je rovnako virtuálnych ako Town&Country za 14k, alebo koľko si to vymýšľal

pozri si napriklad https://www.otomoto.pl/osobowe/chrysler/town-country

PS : nepovedal som, lebo to pre teba nie je dolezite, ze ja kupujem na firmu bez dépéháhá, na niektore detaily sa mozes kludne vykakat.
PS2: sucasny Voy som kupil za 10k bez dph, dva a pol roka dozadu, je to 2014ka takze vtedy mala 6 rokov, nehnevaj sa ale fakturu ti neposlem.


Nie su to idealne trasy ako zaznelo hore : do Levic povedzme ano, ale na Donovaly to fakt nechces robit s dojazdom 300km cize beznym elektroautickom - co spravis na chalupke ? Predlzovacku z okna ? A co na to povie kurenie ? Nezabudni ze v Bratislave nebyvas rovno na tabuli tak si kludne k tomu prirataj 15km, nezabudni ze hore Donovalmi to mas kopček takze to nie je 220km po rovine atd, atd.

A este sa prosim na mna nehnevaj, ze sa mi nechce uprostred jazdy nabijat, po kazdej jazde nabijat a furt onanovat s dojazdom na poslednych dvadsat metrov. Teraz nasypem do nadrze, ano mam to drahsie a ano mam to v pipine, zabijem Mnichov a naspat domov (1090km dvere-dvere, kludne si najdi kolko je do Mnichova z Bratislavy od tabulu po tabulu), vyskusane velakrat, a je mi uplne jedno aku uzasnu elektricku alternativu pre mna mas.

Verejne nabijanie za 35 centov/kWh nie je pre mna, oproti spalovaku mi to prilis neusetri, a musim vyplazit 25.000 eur aby som mal nejaky pokutny Leaf2 s dojazdom hadam aj tych 220km po dialnici (40kWh baterčička).

Nenutte mi Teslu alebo cokolvek ine za 40.000. Nemam zaujem. Nemam zaujem o elektroauto ktore si musim nechat havarijne poistit za takmer tisicku rocne, kedze sucasny spalovak ma taku malu hodnotu ze ho nemam poisteny. Nemam zaujem o Teslu ktora roluje na 20-21" pneu kde sada stoji so stastim 800,-eur namiesto sucasnych 280,-eur co platim na spalovak a vydrzi 25.000km co je polovicka oproti spalovaku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

PS : ten Mnichov byval vzdy 450-500kg na palube, zopar dospelych chlapov, na par dni zbalenych, semtam sme nieco aj niesli (cojaviem 6 serverov, DL380 Gen8, najdi si kolko vazi lebo ty mas tie prepocty uplne premakane).



>> Nic na tom nemeni fakt, ze napr. pre jednych mojich susedov by to bolo fajn auto, chodia najdalej 30 km, maju moznost doma nabijat, dlhe cesty
>> robia vlakmi, ...

tak. Aj ja mozem vela mojich jazd robit elektrom, ale NECHCEM. Pretoze jazdim malo, usetrim hovno a predrazene elektro sa mi nikdy nezaplati.
Nehovoriac o tom ze panelakovi sudruhovia tazsie nabijaju doma a nehovoriac o tom ze vsetky naklady za naftu pichnem do uctovnictva, co sa o "doma" spotrebovanej elektrike neda povedat.

Nezabudajte teda na jeden fakt, sudruhovia : z nakladov na naftu odpalim 20% dole dépéháhá plus dalsich 21-25% usetrim na daniach z prijmu ktore by som inak zaplatil statu keby som nemal ten naftovy naklad. Mna teda nafta "efektivne stoji radovo o 40% menej" nez vidis cenu na listku z pumpy.

A tam uz prestava sranda s elektrom uplne. Aj keby som nabijal za firemne, tak budem platit jak taky kkt 350-500 eur/MWh v sucasnom roku.
Dakujem, neprosim.

Aj ked sa to Beardiemu nepaci, ja tvrdim ze jazdim 6000km rocne do coho som nezaratal dovolenku so starou a s rodinou lebo vela soferuje stara. A je mi uplne jedno aky mas na tento prepocet nazor. Okrem ineho to nemam na mojom aute, ale ideme "autom mojej starej" teda samozrejme ak voci tomu nemas nejaku vyhradu. Lebo keby si mal, urcite by som upravil svoje spravanie a isiel by som sa kajať volakde do kuta.


PS7: foter ma 62kWh e-niro 2020. Chod sa ho opytat, preco na Donovaly chodi spalovacim Šharanom 2006... este na tej elektrike hore nebol, ma ju od jesene.

PS8 : som pisal ze terazki som na Donovaloch. Prave v tejto sekunde v Banskom Bystricovi. Od piatka v noci kedy sme dosli uz mam okolo 120-130km natocenych "v okoli" a este sa pojdeme niekam očlupkať s deckami, aj na Liptov vyrazime. Ja viem ze sa to da na elektre. A ty vies ze ja nechcem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ok, diky, som rad ze mozme tuto temu konecne uzavriet
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: Ne 19. Feb, 2023, 17:23Aj ked sa to Beardiemu nepaci
mne sa nepáčia hlavne tie tvoje neustále blaboly, zavádzania a klamstvá
10k pred X rokmi na nulový súvis s cenami teraz
Cena bez DPH je zavádzanie
6k je vlastne tiež klamstvo

Tvoje posty majú negatívny vplyv na diskusiu, lebo sa nezakladajú na pravde a realite

Že na to modi seru, napriek tomu, že to tu čítajú, ich problém
Ale ja na tie blbosti budem s dovolením reagovať, mohlo by sa totiž stať, že by im niekto mohol uveriť :bye:

Pre dennú dávku hejtu si rad opäť prídem :)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1972
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Všetky bločky z nafty (aj na súkromné použitie) do firemného účtovníctva? To by chcelo kontrolu, slovák sa nezaprie.
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"