Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

EnBW ide cez appku. Ta karta moze byt vyhodna ked budes niekde v garazi bez signalu, lebo cez appku vlastne komunikujes s danou nabijackou a tak sa overujes. Karta je fyzicke overenie priamo na mieste. Mam ju, ale este som ju nepouzil (ked som bol v DE, tak mi este karta nestihla prist).
Juicepass (appka Enel X Way) ukazuje v appke ceny iba bez predplatneho. Ked si kupis kredit, tak ti to na kazdej nabijacke bude uberat z kupeneho kreditu. Ked presiahnes, tak douctuje podla tej standardnej ceny nabijacky.
Shell Recharge som neskusal, u nas mal nevyhodne podmienky.
V lete som pouzival aj Bonnet, dnes su pre AT nevyhodny.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Maju 35 centovy poplatok za charge, ale zase o vlas lacnejsie nabijanie. Kedze baterka ma nejakych 17kwh tak to vynde +- rovnako. No a nabijat budem neviem ako casto, zatial mi to vychadza ze mi dobijat ani netreba, ale chcel by som aspon raz dobit baterku doplna normalne, bez toho aby som musel prejist 100km a “nabijat”.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

neplanuje sa auto zeby sa na benzinke vymenila baterka za paru minut a dza het?to by som este rozchodil
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Stefan, este som nevidel koncept, aby sa batéria menila na benzínke.
Ale inak, ako prvý boli nejaký izraelci už okolo 2009, skrachovali par rokov dozadu.
Potom sa tým chválil Musk, nikdy sa to nedostalo cez koncept : https://youtu.be/H5V0vL3nnHY
Teraz to skúša opäť Nio, v Číne je toho viac, ale zopár staníc majú aj v EU, najmä Nórsko a DE: https://youtu.be/8ResuBGtVjg

Uvidíme, ale nemyslím si, že sa to ujme.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5884
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

V Ázii to je už bežné pre baterky do elektro skútrov, ale neviem si to predstaviť pri autách kde batérie s dojazdom stoviek km vážia stovky kg.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Hlavne to nema zmysel pre cloveka co to jazdi sukromne, to moze byt vy/vhodne pre taxiky, kurierov a pod, niekoho kto vkuse ide.
Tu vam to uz ajmaniak pisal, ja potvrdzujem od znameho, pri elektromobile nabijas 99 percent doma alebo v praci alebo ak niekde cielene stojis, nejdes za nabijanim, nemusis. Toboz menit baterky.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to hej ale tym ze to tlacia na masy ludi tak masy ludi by toto mozno kvazi vedeli vziat ako argument, preco do toho ist. je nutne sa zakaznikovi prisposobit viac v tomto
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja súhlasím že nič netreba tlačiť a produkt sa presadí sám ak stojí za to ale....sme kde sme :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ved to. ako vravis. nieco ak ta obzvlast tlacia skor vytvara odpor.napr to kupa auta o 13r. uz len non diesel a benzin kto si to dovoli kupovat?mlade rodiny budu jazdit na daciach. alebo si pojdeme do bieloruska kupovat auta
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Stefan: auto z bieloruska u nas nezaregistrujes, pokial nesplna prislusne normy.
Uz som to tu pisal, ten termin a regulacia je preto tak robena, aby si priemysel stanovil ciele a mal tak zabezpecenu spravnost investicie, nakolko vela z týchto veci potrebuje viacrocne usilie (napr. jasne definuje, ze prevadzkovatelia el. sieti budú musiet vynalozit urcite financie na zlepsenie kvality siete, pritom vedia, ze zaroven s tym mozu ocakavat narast odberatelov v danej sieti). Ak sa nebude 2035 rozumne stihat, tak sa to casom posunie o par rokov. Ale celkovo si myslim, ze je to vhodne nastavene.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som na opačnom spektre ak ty Maniak, vnímam negatívne že sa toľko prihliada na vízie elektrifikovanej budúcnosti popri iných problémoch ktoré v EU máme, mysĺim že úradníci nevedia tieto vízie komuunikovať a bilboardy o zelenej budúcnosti vďaka EU vyvolajú klasický hnev nad premrhanými peniazmi, nie motiváciu.

ale zároveň z toho drámu nerobím a rozumiem že chceme napredovať, osobne sa teším až (ak) si budem môcť dovoliť elektromobil lebo vidím v tom užívaní veľký luxus/pohodu.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

bielorusko do 2035 bude inde ako dnes s normami a mame tu moldavsko vedla rumunska :)
kupit auto sa da aj z Usa a prihlasit ho v CR. len mi je luto ze nikto nemysli na seniorov, menej zarabajucich, chudobne regiony, a stale neviem preco nie su viac a viac trolejbusov po mestach. ved to je genialny dopravny prostriedok. voci autobusu by ma zaujimali servisne naklady ci sa to da takto povedat ako el auto a non el auto
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> len mi je luto ze nikto nemysli na seniorov, menej zarabajucich, chudobne regiony, a stale neviem preco nie su viac a viac trolejbusov po mestach

ako to ze nie ?! Okrem Tesly za 95.000 a Lucidu za 150.000 tu mas predsa 40.000 eurovu Hondu é, vcera som videl jednu nazivo. Fakt existuju.
A bez problemu si mozes kupit aj Renoltík Zoe, tiez za "štyricať" ; bolo to tu https://www.renault.sk/elektricke-vozidla/zoe.html ale uz aj to umrelo

tak musia dochodcovia rychlo konat lebo sa vypredaju a nebudu - kto zaváha, nežere... ta znaš.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

To su ale slovenski dochodcovia, nie nemecki :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1972
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

dochodcovia si ani teraz nekupuju nove auta, takze v trende kupovania ojazdenych benzinovych/dizlovych aut mozu pokracovat aj po 2035

a ked sa minu jazdene auta, predsa (3)
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"